Vaizdo kokybė – EOS-1D X Mark II

Kokybė, detalės ir laisvė

Raiška, jautrumas ir laisvė – nebereikia rinktis viena kitos sąskaita.

hero.jpg
sensor

20,2 megapikselių viso kadro CMOS jutiklis

20,2 megapikselių viso kadro CMOS jutiklis, teikiantis daug laisvės, sukurtas ir pagamintas „Canon“, sumažina triukšmą naudojant ir didelį, ir mažą ISO greitį. Šiame išskirtiniame jutiklyje įrengti be tarpų suleisti mikrolęšiai, užtikrinantys aukštą vaizdo kokybę visomis fotografavimo sąlygomis. Be tarpų suleisti lęšiai reiškia, kad tarp pikselių neprarandama šviesos, nes visa į jutiklį patenkanti šviesa nukreipiama į toliau esančius pikselius. Taip pagerinama šviesos sugeriamoji geba bei padidinamas signalo ir triukšmo santykis.

Padidėjus įrašomų pikselių skaičiui, palyginti su EOS-1D X, 20,2 megapikslių modelis „EOS-1D X Mark II“ suteikia daugiau apkarpymo galimybių išlaikant išskirtinį detalumą. Tuo pačiu dėl padidėjusios ekspozicijos pasirinkimo laisvės kompozicijos gali būti pereksponuotos ir (arba) nepakankamai eksponuotos, neprarandant daug detalių.

high_iso.jpg

ISO 51 200

Didelis ISO jautrumas

Greitis yra esminis aspektas bet kurioje profesionalioje situacijoje, o didesnis ISO lakstumas ypač naudingas fotografuojant prieblandoje ar beveik tamsoje. „EOS-1D X MARK II“ didžiausias įdiegtasis ISO jautrumas yra 51 200, ir jį galima plėsti dar labiau, iki ISO 409 600, fotografavimui labai tamsiose vietose. Lankstumas šioje vietoje nesibaigia. Net ir automatiniu ISO režimu galimi užrakto greičiai iki 1/8 000 sek., taip pat ir ekspozicijos kompensavimas rankiniu režimu.

eos-1d-x

Objektyvo aberacijos fotoaparate koregavimas

Išleidus pradinį „EOS-1D X“, jame buvo periferinio ryškumo koregavimo ir spalvų iškraipymo korekcijos funkcijos, o modelį „EOS 7D Mark II“ papildė ir platesnė iškraipymų korekcijos funkcija. Vystant šias apdorojimo fotoaparate galimybes, į „EOS-1D X Mark II“ įtrauktos ne tik šios funkcijos, bet ir nauja difrakcijos korekcijos funkcija, kuri pritaikoma fotografuojant JPEG vaizdams. Dėl šios funkcijos fotografai gali dirbti su mažesne diafragma ir nesijaudinti, kad dėl difrakcijos suprastės vaizdo kokybė.

Seniau būtinai reikėdavo užregistruoti objektyvo koregavimo duomenis per „EOS Utility“1 programinę įrangą. Tačiau modelyje „EOS-1D X Mark II“ objektyvo periferinio ryškumo, spalvų iškraipymo korekcijos ir deformavimo korekcijos duomenys jau yra įrašyti fotoaparate 2, todėl nebereikia ištaisyti objektyvo iškraipymų JPEG failuose per kompiuterį. Ši funkcija priims duomenis ir iš visų būsimų objektyvų, kurie turės integruotus iškraipymų koregavimo duomenis, todėl nebereikės registruoti duomenų per „EOS Utility“.

1 Objektyvo koregavimo duomenų nereikia difrakcijos korekcijai

2 Tam tikri objektyvai neturi objektyvo iškraipymo koregavimo duomenų

Įtaisytasis „Digital Lens Optimizer“

eos-1d-x

Modelyje EOS-1D X programinė įranga „Canon Digital Photo Professional“ teikė sprendimus įvairioms objektyvo ir vaizdo aberacijoms koreguoti. Modelyje „EOS-1D X Mark II“ šios koregavimo funkcijos yra integruotos į fotoaparatą su specialia funkcija „Digital Lens Optimizer“.

Funkcija „Digital Lens Optimizer“ imituoja objektyvo veikimą, kai kiekvieną šviesos kelionės per optinį kelią etapą pakartoja matematinių funkcijų seka. Naudojant šią informaciją, funkcija „Digital Lens Optimizer“ gali koreguoti aibę tipinių optinių aberacijų ir raiškos praradimą, kurį sukelia fotoaparato žemų dažnių praleidimo filtras, taikant atvirkštinę funkciją kiekvienam kadrui, kad gautas vaizdas būtų artimesnis scenai, matomai plika akimi. Taip sukuriami detalūs, aukštos kokybės vaizdai, o fotografams suteikiama daug lakstumo dirbi su didele arba maža diafragma, nesirūpinant apie aberacijas ir difrakcijas.

Nors objektyvo aberacijų korekcijas galima taikyti JPEG failams fotografuojant, funkcija „Digital Lens Optimizer“ taikoma apdorojant RAW failus fotoaparate.

Itin detalus atvaizdo stilius

menu

menu

Nuotraukų stilius „Fine Detail“ (smulkios detalės), originaliai sukurtas modeliams „EOS 5DS“ ir „EOS 5DS R“, įtrauktas ir į „EOS-1D X Mark II“, kad būtų maksimaliai padidintas detalių, fiksuojamų fotoaparato 20,2 megapikselio jutikliu, kiekis. Ši nuostata teikia prioritetą tonų gradacijai ir pabrėžia smulkias detales. Smulkių detalių stilius skirtas vaizdams, kurie bus naudojami tiesiai iš fotoaparato, be baigiamojo apdorojimo.

Nuotraukų stilius „Fine Detail“ (smulkios detalės) pasižymi trimis reguliuojamais ryškinimo parametrais, kuriais galima geriau valdyti fotoaparate vykdomą JPEG failų ryškinimą. Parametrai panašūs į tuos, kurie naudojami filtre „Unsharp Mask“ (ryškumo mažinimo maskuotė) „Adobe Photoshop“ ir „Canon DPP“ programinėje įrangoje.

Slankikliu „Strength“ (stipris) reguliuojama, kiek ryškinimo taikoma vaizdo kraštams. Slankikliu „Fineness“ (smulkumas) nustatomas ryškinamų detalių dydis: slenkant į kairę ryškinamos mažesnės detalės. Slankikliu „Threshold“ (slenkstis) nurodoma, koks turi būti kontrastas nuotraukos dalyje, kad ji būtų laikoma kraštu ir paryškinta. Naudojant žemas nuostatas galima paryškinti ir subtilius kraštus.

AWB: aplinkos pirmumas / baltos spalvos pirmumas

2.1.6 part 1

2.1.6 part 2

Modelyje „EOS-1D X Mark II“ galima pasirinkti automatinio baltos spalvos balanso (AWB) nuostatas, kuriomis kitaip vertinamas dirbtinis apšvietimas. Nuostata „Ambience Priority“ (aplinkos pirmumas) siekiama išlaikyti kai kuriuos šiltus spalvų tonus iš dirbtinės šviesos šaltinių, kad būtų išsaugota dalis scenos atmosferos, panašiai kaip įprastinėmis AWB nuostatomis kituose EOS fotoaparatuose, o nuostata „White Priority“ (baltos spalvos pirmumas) pašalinama dauguma šilumos iš apšvietimo volframo lemputėmis ir, kai tik įmanoma, mėginama pateikti neutralių spalvų vaizdus.