Kinematografiški filmų kadrai

Sukurti kinematografišką vaizdą filmuojant – įgūdžių reikalaujanti užduotis. Sklandžiai perkėlus židinį užtikrinama, kad kadre bus visada ryškus pagrindinis objektas, todėl tai viena iš profesionalaus darbo sąlygų.

Tačiau neturint įgūdžių tai padaryti gana sudėtinga. Pradedantiesiems patariama iš pradžių sufokusuoti nejudančius objektus ir taip sureguliuoti objektyvą, kad einant prie šių objektų kadre būtų matomas ryškus jų vaizdas.

Kad visas žiūrovo dėmesys būtų nukreiptas į pagrindinį objektą, galbūt verta sulieti foną, o objektą fiksuoti ryškiai. Kita vertus, kurdami plačius kadrus galbūt norėsite visko sufokusuoti.

Į naujausius fotoaparatus integruota „Hybrid CMOS AF III“ technologija, padedanti filmuojant tinkamai perkelti židinį. Objektas sekamas sklandžiai ir automatiškai, todėl visada, net judėdamas kadre, būna ryškus. Kai kurie „Canon“ fotoaparatai yra su jutikliniu ekranu, kurį naudojant labai paprasta perkelti židinį nuo vieno objekto prie kito nereguliuojant objektyvo. Norint sufokusuoti objektą reikia tik paliesti jį ekrane. Galėsite didžiuotis sklandžiai ir kokybiškai nufilmuota medžiaga – tikru kinematografijos pavyzdžiu.

Kinematografiški filmų vaizdai