Priartėjimas prie veiksmo

Fotografijoje svarbi kompozicija ir žinojimas, ką įtraukti ir ko neįtraukti į nuotrauką. Kai fotografuojate veiksmą, vienas iš geriausių būdų išlaikyti nuotraukose įtampą – užpildyti kadrą objektu. Tai padeda pajusti geresnį ryšį su veiksmu.

Pasistenkite prieiti kuo arčiau. Taip lengviau užpildysite kadrą veiksmu. Jei fotografuojate arenoje, atsidūrę tokiame pačiame aukštyje kaip žaidėjai, galėsite sukurti malonų sulietą foną, kuris būtų neįmanomas fotografuojant iš aukščiau.

Tačiau dažnai galimybės prieiti arti būna ribotos. Tokiu atveju, kad sumažintumėte atstumą iki objekto, naudokite ilgesnį objektyvą arba labai priartinantį fotoaparatą.

Smarkiai priartinus, ypač esant dideliam židinio nuotoliui, lengva objektą „pamesti“ iš akiračio. „Canon“ sukūrė naują išradingą technologiją, kuri šią problemą išsprendžia.

Pagalba kadruojant, kai priartintas vaizdas, teikia galimybę išlaikyti objektą kadre nutolinant, kai pasiekiamas kadro kraštas. Tada, nustačius objektą kadro centre, vėl priartinama.

Tai suteikia priartinimo galią neprarandant perspektyvos arba objekto.

Veiksmo fotografija – artinimas