Long exposure lights

Ryškus požiūris į prietemų fotografiją

Susitikome pasikalbėti su fotografu Nige Levantermanu, kurio specializacija – spalvingų miešto kraštovaizdžių energijos perteikimas prietemų fotografijose. Rasdamas tobulą ilgos ekspozicijos ir kontrastingų ryškių šviesų derinį, Nige kuria dinamiškas ir šviesų kupinas istorijas.

Susipažinkime su Nige iš arčiau – kas įžiebė jo aistrą fotografijai?

Pradėjęs naują darbą Londone, norėjau artimiau pažinti šį miestą, todėl pradėjau su juo pažindintis per fotografijas. Iš pradžių fotografavau savo mobiliuoju telefonu. Tačiau, kai norėjau išmėginti fotografiją prietemoje ir su ilga ekspozicija, supratau, kad čia mobiliųjų įrenginių galimybės baigiasi. Todėl perėjau prie DSLR.

Niekur oficialiai nesimokiau – pagrindus gavau iš „YouTube“ mokomųjų vaizdo įrašų ir vadovavausi savo instinktu. Tiesiog treniravausi, mokiausi pats ir tapau tuo, kas esu šiandien.

Kuo jus žavi fotografijos prietemoje?

Man patinka nakties kadruose įamžinti judesį ir ryškių šviesų kontrastą. Todėl stengiuosi siužete perteikti eismo, žmonių ir spalvų energiją.

Nige, jūs mėgstate naudoti ilgą ekspoziciją – gal galite papasakoti, kaip tai darote?

Labai svarbu rasti pakankamai gerą vietą. Ta vieta turi būti saugiu atstumu nuo eismo, bet tvirta, nes bet koks judesys sulies vaizdą. Jei fotografuojate garsias ar kultines vietas, reikės atsižvelgti ir į minias, kurios gali trukdyti.

Kai jau susiruošite fotografuoti, įtaisykite fotoaparatą ant trikojo, naudokite objektyvą su mažiausia įmanoma diafragma ir sufokusuokite į nuotraukos vidurio tašką. Tada perjunkite rankinį valdymą ir nustatykite ilgą išlaikymą (5–30 sekundžių), kad gautumėte ilgesnę ekspoziciją.

Dar tik pradedantiems ilgą ekspoziciją naudoti fotografams rekomenduoju naudoti pirmenybės diafragmai nuostatą, nes tada pusę darbo padaro fotoaparatas. Taigi, šiuo atveju, pradedu nuo F14 diafragmos, 100 ISO ir naudoju pirmenybę diafragmai. Fotoaparatas pats nuspręs dėl ekspozicijos ilgio, ir jei tik ji neviršija 30 sekundžių, turėtumėte gauti pakankamai gerą rezultatą.

@Nige Levanterman

Kokį „Canon“ rinkinį naudojate savo prietemų nuotraukoms?

Šiuo metu turiu tris rinkinius. Turiu Canon EOS 5DS R – jį naudoju laiko slinkties nuotraukoms, nes 50 MP nuotraukas konvertuoju į 8K vaizdo įrašą. Taip pat turiu Canon EOS 5D Mark IV ir naująjį Canon EOS R. Kalbant apie objektyvus, rekomenduočiau naudoti F2.8 – šie objektyvai padaro daug ryškesnius kadrus naktį, nes labai gerai veikia prietemoje. Be to, su F2.8 ar netgi F1.4 objektyvu galima padaryti pakankamai geras ilgos ekspozicijos nuotraukas laikant fotoaparatą rankose.

Vaizdus daug koreguojate kompiuteriu. Ką patartumėte žmogui, kuris dar tik pradeda naudoti vaizdo koregavimo priemones?

Pirmoji klaida, kurią daro visi, įskaitant mane, per didelio sodrumo nustatymas. Nedarykite to koreguodami nuotraukas, ir jos atrodys tikroviškai.

Deja, neįmanoma redagavimo įgūdžių įgyti patikimai ir greitai. Tad jei anksčiau nesinaudojote redagavimo programomis, skirkite laiko jomis pasižaisti. „YouTube“ svetainėje rasite begalę nemokamų mokomųjų filmų bet kokio lygmens fotografams.

Svarbiausia rasti savo stilių – semkitės įkvėpimo iš kitų, bet stenkitės jų nekopijuoti.

Kur yra jūsų mėgstamiausios vietos fotografuoti naktį ir kodėl?

Mane vilioja vietos, kuriose yra daug žmonių, eismo ir šviesų. Todėl man taip patinka švenčių sezonas. Papuošimai iš lempučių, dūzgiantys turgeliai ir įvairūs netikėti akcentai paverčia šį metų laiką tobulu prietemų fotografijai.

@Nige Levanterman

Galbūt turite 3 svarbiausius patarimus, padėsiančius įvaldyti prietemų fotografiją?

Investuokite į gerą trikojį. Norėdami tobulai ryškaus kadro, turėsite pasirūpinti, kad fotoaparatas visiškai nejudėtų – jei nuotraukoje vaizdas bus išsiliejęs, tai nutiks dėl nenumatyto judesio.

Kai išsirinksite objektą, perjunkite rankinį fokusavimą – taip fotoaparatas nebemėgins sufokusuoti į kitus judančius elementus kadre, pvz., einančius žmones ar pravažiuojančius automobilius. Kad tai padarytumėte, išsirinkite fokusavimo tašką, iki pusės nuspauskite užraktą ir perjunkite rankinį objektyvo režimą.

Išmokite prietemų fotografijos pagrindus ir tada investuokite į objektyvus. Naujas objektyvas visiškai pakeis jūsų stilių ir padės tobulėti. Prieš pakeisdamas savo pirmąjį DSLR fotoaparatą, jau turėjau maždaug keturis objektyvus.

Kokia bus kita jūsų fotografija, Nige?

Visada ieškau naujų idėjų. Stengiuosi būti kitoks – todėl daugybę kultinių pastatų esu nufotografavęs savaip. Tad tikriausiai nuolat judėsiu pirmyn, neatsilikdamas nuo laiko ir socialinių tinklų paklausos.

@Nige Levanterman


Rekomenduojamas rinkinys

„Canon EOS 2000D“

„Canon EOS M50“Autorė: Sasha Newbury