Ossi Saarinen's urban nature photography story: a fox stares at us through a gap in a bush, which is out of focus.

GAMTOS FOTOGRAFIJA

Akis į akį: Ossi Saarineno miesto gamtos fotografijos

Ossi Saarineno miestų gamtos fotografijos pritraukė šimtus tūkstančių „Instagram“ sekėjų – jose dažniausiai vaizduojami mieli Suomijos Helsinkio ir netoliese esančio Espo miesto gatvių ir apylinkių gyventojai.

Kovodamas su šiuolaikiško miesto gyvenimo stresu, šis 22 metų fotografas kiekvieną savaitę klajoja priemiesčiais, kad pateiktų rinkinį jaukių, kupinų išraiškos gyvūnų portretų: „Kai išeinu į lauką, visi rūpesčiai dingsta iš galvos ir aš galiu atsipalaiduoti, net kai fotografuoju. Gamtoje mėgaujuosi kiekviena akimirka“, teigė jis. Čia Ossi dalijasi savo gamtos fotografijos istorija – nuo pirmo karto, kai stovėjo akis į akį priešais keturis lapiukus, iki savo šlovės viršūnės „Instagram“ svetainėje (ten jis pažįstamas pseudonimu @soosseli) praėjus vos keleriems metams. Jis netgi patars, kaip susikurti „Instagram“ sekėjų ratą.

Ir nesvarbu, ar artimiausia jums žaluma yra parkas, ar miesto gatvių krūmokšniai, Ossio istorija ir patarimai paskatins griebti fotoaparatą ir fotografuoti jus supančią gamtą. Miesto gyvūnai mažiau vengia žmonių, nei jų giminaičiai kaime, tad gali būti, kad susidursite su tobulu savo nuotraukų objektu greičiau, nei patys manote.

Kada susidomėjote gamtos fotografija?

„Gamta ir ypač gyvūnais domiuosi kiek tik save prisimenu. Prieš tris metus, kai mano buvo 18, padariau pirmąją nuotrauką ir supratau, kad galiu įamžinti tai, kas man taip patinka gamtoje.“

Kaip manote, ar daug jaunimo fotografuoja gamtą?

„Taip. Manau tai labai greitai populiarėja – bent jau iš to, ką matau svetainėje „Instagram“, kur atsirado daugybė naujų profilių. Žmonės vis labiau domisi gamta, galbūt todėl, kad mato tiek daug puikių nuotraukų.

„Man patinka fotografuoti gamtą, kad vėliau galėčiau dar kartą grįžti į išsaugotą akimirką. Ir man patinka iššūkiai. Kiekviena dieną stengiuosi padaryti geresnę nuotrauką nei vakar.“

Su kokiu rinkiniu pradėjote fotografuoti?

„Mano tėtis turėjo „Canon EOS 100D“ ir man jį paskolino. Šį fotoaparatą naudojau vienus ar dvejus metus. Su juo naudojau „Canon“ EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS STM objektyvą, jis nėra labai brangus. Dabar turiu „Canon“ EF 70-200mm f/2.8L USM objektyvą ir viso kadro „Canon EOS 6D“.“

Gyvenate mieste, kaip randate tiek daug gyvūnų?

„Nereikia labai toli eiti, kad rastum gamtą mieste: kai gyvenau Espe, galiniame buto kieme buvo lapių urvas, ir netgi Helsinkio centre įmanoma pamatyti voverių, usūrinių šunų ir pelėdų. Gyvūnai renkasi įvairiausiose vietose – net tose, kuriose gamtos yra visai nedaug, pavyzdžiui, keli krūmeliai ar krūmai. Laukinių gyvūnų galima rasti net mažiausiuose parkuose.“

Ar teko naudoti fotospąstus?

„Kartą nustačiau fotospąstus miške prie lapės urvo, kad pamatyčiau, kaip tai veikia, ir todėl, kad norėjau sužinoti, kas ten vyksta naktį. Tačiau daugiau jų nenaudojau. Galbūt jie labiau pravers ateityje, jei norėsiu įamžinti baikštesnes rūšis kaimo vietovėse, bet su miestų gyvūnais jų naudoti nereikia.“

Susiję straipsniai
canon-get-inspired-ossi-saarinen-urban-nature-photography-story-related1-185x94

GAMTOS FOTOGRAFIJA

Kaip fotografuoti gamtą mieste

Ossi Saarinen pasakoja apie geriausias fotoaparato nuostatas ir kūrybinius metodus, kuriuos pataria naudoti fotografuojant miestų gamtą.

An Iberian lynx on a large rock looking directly at the camera.

LAUKINĖS GAMTOS FOTOGRAFIJA

Geriausi objektyvai natūraliai gamtai

Išgaukite pribloškiančias laukinių gyvūnų ir paukščių nuotraukas, naudodami šiuos fiksuoto nuotolio ir priartinančius objektyvus.

A young kestrel perched on a wooden post, and with its wings arched, squawks fiercely.

LAUKINĖS GAMTOS FOTOGRAFIJA

Patarimai fotografuojant laukinę gamtą

Profesionali fotografė Dani Connor dalijasi geriausiais patarimais, kaip sėkmingai dirbti savo srityje su jaunu laukinės gamtos fotografu.

Ar turite mėgstamiausią nuotrauką?

„Mano mėgstamiausia nuotrauka buvo padaryta pirmą dieną, kai fotografavau lapes. Važiavau užmiestyje ir planavau ankstyvą rytą fotografuoti gėles. Bet po šaltos nakties gėlių žiedlapiai buvo susiglaudę, todėl nusprendžiau grįžti namo. Pakeliui pastebėjau kelią kertančias mažas būtybes.

„Nebuvau tikras, kas tai buvo, todėl pasistačiau automobilį ir atsargiai išlipęs pamačiau mažus sutvėrimus, kurie palindo po sena pašiūre. Priguliau už kelių metrų ir likau laukti, kad pamatyčiau, kas bus. Po kažkie laiko šie maži lapiukai išlindo lauk. Jie manęs visai nebijojo ir žaidė aplink pašiūrę. Ten padariau gal 200–300 nuotraukų, iš jų man labiausiai patinka ta, kurioje visi keturi lapiukai yra kartu ir tarsi eina link fotoaparato (nuotrauka viršuje). Manau, kad fotografija išmokė mane kantrybės – jos reikia, norint pagauti kadrą.“

Jūsų stilius labai išskirtinis – dažnai nuotraukose yra mažas lauko gylis ir jos padarytos tokiu kampu, kad objektas atrodo mielas. Ar fotografuodamas apie tai galvojate?

„Fotografuodamas apie tai negalvoju. Labiau gal atkreipiu į tai dėmesį, kai renkuosi, kuriomis nuotraukomis pasidalinti. Tada renkuosi tokias, kuriose objektas „iškyla“, tarsi jis išnirtų iš fono. Tokį efektą pasiekiu naudodamas plačią diafragmą, kad fonas būtų išsiliejęs.

„Paprastai naudoju pirmenybės diafragmai režimą (Av režimą) ir atsižvelgdamas į objektyvą nustatau kuo didesnę diafragmą, pvz., f/2.8. Kartais naudoju rankinį režimą, bet dažnai apšvietimas labai greitai kinta ir gyvūnai sujuda, todėl norint greitesnės reakcijos Av režimą lengviau naudoti, nei rankinį režimą.

„Iš pradžių nesistengiau, kad jie taip atrodytų [mieli] – manau dėl to, kad paukščių uodega dažnai lieka nematoma, jie atrodo apvalesni. Taip pat dažnai stengiuosi fotografuoti, kai jie spokso tiesiai į fotoaparatą. Iškart padarau daug fotografijų ir pasistengiu atrinkti tokias, kuriose yra juokinga ar keista išraiška.

A small mouse surrounded by autumn leaves on the ground takes a nut from a man's hand.

Ką pasakytumėte tiems, kas svarsto, ar verta pirkti fotoaparatą, ar naudoti telefono fotoaparatą?

„Telefonai gali tikti tam tikroms kraštovaizdžio nuotraukoms, bet norint fotografuoti gyvūnus neįmanoma tiek priartinti su telefono objektyvo galimybėmis. Be to, gyvūnai greitai juda, o telefono fotoaparatas tiesiog negali taip gerai užfiksuoti judesio. Ir telefonu neįmanoma fotografuoti tamsoje.“

Koks rinkinio elementas jums labiausiai patinka fotografuojant gamtą?

„Sakyčiau „Canon“ EF 70-200mm f/2.8L USM objektyvas, kurį naudoju su savo „Canon EOS 6D“. Naudodamas jo artinimo funkciją galiu fotografuoti arti ir šiek tiek toliau esančius gyvūnus, o f/2.8 diafragma puikiai tinka prietemai. Man patinka tokios plačios diafragmos objektyvai, nes norint pagauti judantį gyvūną būtinas trumpas išlaikymas. Be to, šis objektyvas nėra pernelyg sunkus ar per didelis nešiotis. Kada nors norėčiau įsigyti antrąją arba trečiąją jo versiją [abiejose yra vaizdo stabilizatoriai, kad būtų lengviau išlaikyti ryškų vaizdą], bet man svarbiausias yra greitas automatinis fokusavimas.“

Turite gana didelį „Instagram“ sekėjų būrį, kuris gerokai viršija 100 000. Kaip surinkote tokią didelę auditoriją?

„Visada čia skelbiau savo mėgstamiausias nuotraukas. Mane pradėjo pastebėti nuo pirmųjų lapių nuotraukų, kuriomis buvo pasidalyta keliose „Instagram“ paskyrose su kitų žmonių darbais [įkeldamas nuotraukas Ossi naudoja populiarias grotažymes ir su šiomis paskyromis susietas grotažymes, todėl šioms paskyroms lengviau rasti jo darbus]. Kai jose buvo pasidalyta mano darbais, sulaukiau daugiau sekėjų.

„Dabar mano nuotraukomis dalijamasi ir svetainėse ir rašomi straipsniai apie jas. Prieš kelias dienas viena svetainė straipsnyje pasidalijo mano nuotrauka ir ji išplito tarsi virusas [rašant šį straipsnį ji buvo peržiūrėta 467 000 kartų]. Per tris dienas gavau beveik 15 000 naujų sekėjų.

Ar galvojate apie „Instagram“ komponuodamas, pavyzdžiui, nustatydamas, kad objektas būtų kadro centre?

„Taip. Neseniai pradėjau galvoti apie tai, kaip mano nuotrauka atrodys „Instagram“ svetainėje, nes tai pagrindinis mano nuotraukų dalijimosi kanalas. Todėl paprastai stengiuosi, kad gyvūnas būtų nuotraukos centre. Darau nuotraukas horizontaliai ir vertikaliai, bet jei galvoju tik apie „Instagram“, tada labiau tinka vertikalūs kadrai. Kad mano sekėjams būtų įdomu, dalinuosi tik naujomis nuotraukomis, užuot iš naujo kėlęs senas. Visiems labai patinka mieli gyvūnai, pvz., lapiukai ir kitų gyvūnų mažyliai.“

Autoriai: Kathrine Anker ir David Clark

Susiję gaminiai

Susiję straipsniai

Skiltis „Pasisemkite įkvėpimo“ – tai pagrindinis naudingų fotografijos patarimų, vadovų pirkėjams ir įdomių pokalbių šaltinis, kuriame yra visko, ko reikia norint rasti geriausią fotoaparatą ar spausdintuvą ir įgyvendinti savo naują kūrybinę idėją.

Atgal į visas istorijas