KŪRYBIŠKAS SPAUSDINIMAS

Žaidimas su maistu: kaip Paperboyo užtikrina šviežumą

Rich McCor, asmuo „Instagram“ tinkle žinomas Paperboyo pseudonimu, kalbasi apie savo aistrą popieriaus dirbiniams ir paaiškina, kaip naudojo „Canon SELPHY Square QX10“ įspūdingiems kūriniams maisto tema.
Citrina sklendžia oru virš pasiruošusio smūgiui teniso žaidėjo figūros. Atrodo, tarsi žaidėjas tuojau smūgiuos rakete į citriną.

„Jaučiu aistrą savo veiklai, nes atradau ją tiesiog domėdamasis tuo, kas man buvo smalsu“, aiškino Rich McCor. „Man tai buvo bandymas įamžinti mane supantį pasaulį kitaip ir pasitelkus vaizduotę, taip, kaip dar nebuvau matęs anksčiau, ir kartu susipažinti su savo gimtuoju Londonu.“

Britų menininkui Rich, kuris išgarsėjo „Instagram“ tinkle Paperboyo vardu, pomėgis fotografuoti ir popierinių karpinių priderinimas iš pradžių tebuvo būdas kurti originalų turinį, kuris sužadino jo paties vaizduotę. Vieni iš garsiausių jo darbų yra Londono simbolių nuotraukos, kurių fone laikomais karpiniais sukuriamos įvairios gudrios iliuzijos.

„Kaip tik maždaug tada pradėjo populiarėti asmenukių lazdos ir „Instagram“ sklaidos kanalai“, sakė Rich. „Užsibrėžiau tikslą vengti klišių ir rasti išskirtinį stilių, todėl eksperimentavau su įvairiais popierinių karpinių variantais“.

Po daugiau nei penkerių metų Rich hobis virto klestinčia karjera. Jis išleido knygą „Around the World in Cut-Outs“, bendradarbiavo su didžiaisiais prekių ženklais – pvz., „Disney®“, ir mėgaujasi galėdamas keliauti po visą pasaulį (iki 2020 m.).

Kalbėdamas apie savo sėkmę, Rich šūkteli: „Tai, ką pradėjau kaip mažą vakaro ir savaitgalio hobį, tapo karjera, su kuria apkeliavau pasaulį ir galėjau užsidirbti gyvenimui tiesiog žaisdamas“.

Kūrybiškumas su „Canon SELPHY Square QX10“

Spausdintuvas „Canon SELPHY Square QX10“, apsuptas spaudinių ir meninių koncepcijų eskizų.

„Mano pirminis nusistatymas buvo nežiūrėti į „Canon SELPHY Square QX10“ kaip tik į spausdintuvą, nes tai yra akivaizdu, ir niekam nereikia sakyti, kad jis gali spausdinti gražius vaizdus“, sakė kuriantis fotografas Rich McCor, žinomas Paperboyo vardy.

„Canon SELPHY Square QX10“ spausdina spalvingą iliustraciją, kurioje vaizduojama mergaitė rožiniais plaukais ir kramtomąja guma aplipusiu veidu.

Be kabelių veikiantis ir patogus nešiotis „Canon SELPHY Square QX10“ gali per kelias sekundes išspausdinti įspūdingas kokybiškas nuotraukas.

Dabar daugiau kaip pusę milijono „Instagram“ sekėjų turinčio Rich išradingumas pasiekė naują lygį. Naujausiame savo projekte kūrybines idėjas jis išreiškė su „Canon SELPHY Square QX10“ ir animacinius spausdintus herojus pristatė nuotraukose maisto tema, kurias pagardino dideliais kiekiais firminio Paperboyo originalumo.

Rich žinojo, kad su „Canon SELPHY Square QX10“ galės išspausdinti ryškias nuotraukas, bet norėjo išbandyti savo jėgas su iliustracijomis, kad spalvos išties atgytų. Rich animacijas iliustravo su „Adobe® Photoshop®“, tada uždėjo foną iš fotografijos rinkinių, eksportavo rezultatą į savo išmanųjį telefoną ir jį nuotoliniu būdu išspausdino programėle „SELPHY Photo Layout“.

Žaidimas su kūrybine interpretacija

A tomato is suspended in the air in front of an illustrated print of a boxer. The effect makes it look as if the boxer's left glove is reaching out of the picture.

„Dėl 2020 m. įvestų apribojimų buvau priverstas tobulinti savo darbą ir aplinką, kurioje kuriu vaizdus“, sako Rich. Ieškodamas būdų kūrybiškumui sužadinti, jis atkreipė dėmesį į namų aplinką. „Užuot kūręs vaizdus su kraštovaizdžiais ir architektūros paminklais, dabar žaidžiu su savo virtuvės pjaustymo lentele ar ant savo stalo. Palaipsniui mano projektai tapo įmantresni – atrodė prasminga siluetus papildyti ir pasinaudoti iliustravimo įgūdžiais, kad mano veikėjai įgytų spalvų ir daugiau detalių“.

Kalbėdamas apie dvi naujas trumpas animacijas, kuriose citrina pakeičia teniso kamuoliuką, o pomidoras atsiduria vietoje bokso pirštinės, Rich sako: „kai gavau iššūkį sukurti kažką su maistu, iškart tai suvokiau kaip „žaidimą su maistu“ ir pradėjau galvoti apie sportą bei apie tai, kaip galėčiau maistu pakeisti sporto įrangą.“

Dvi rankos laiko karžygio spaudinį ir drakono spaudinį iš abiejų kavos puodelio pusių. Kavos puta atrodo tarsi drakono spjaudoma liepsna.

Su „Canon SELPHY Square QX10“ galima spausdinti tiesiai iš išmaniojo telefono – kvadratiniai spaudiniai su parašte užrašams buvo idealaus dydžio, kad Rich galėtų jas panaudoti savo keistose nuotraukose maisto tema.

Įkvėpimas šiam konkrečiam iššūkiui tapo ir ant veikėjo veido sprogusiu kramtomosios gumos burbulu arba liepsnomis iš kavos putų, kurios vėliau buvo priderintos prie ryškios 68 mm kvadratinės drakono ir karžygio nuotraukos. „Paimu kažką atpažįstamo ir pridedu kūrybinį cinkelį, kad nustebinčiau savo žiūrovą“, sakė jis. „Perėjau prie animacijų ir pakeičiau savo aplinką, bet kūrybinės transformacijos idėja visada yra mano darbo pagrindas“.

Nuolatinė idėjų paieška

Spalvinga iliustracija, vaizduojant mergaitę su raudona beisbolo kepuraite, pučiančią didelį rausvos kramtomosios gumos burbulą.

Rich vertinimu, Paperboyo yra vis dar populiarus, nes nebijo išbandyti naujų dalykų.

Spalvinga iliustracija, kurioje mergaitės su raudona beisbolo kepuraite veidas yra aplipęs sprogusia rožine kramtomąja guma.

„Kramtomosios gumos virsmas buvo gerai sinchronizuotas pjūvis iš fotoaparato“, aiškino jis. „Norėjau sukurti įspūdingą seką, bet norėjau, kad ji atrodytų įmanoma ir kitiems“.

Rich žino, kad jis ir toliau turi bandyti naujus dalykus, jei nori išlaikyti Paperboyo pasiektą sėkmę, net jei šis kelias yra grįstas klaidomis. „Manau, kad trokštantiems tapti menininkais ir kūrėjais svarbu žinoti, kad šis tas gero pasiekiama tik po daugybės nesėkmių, klaidų ir nevykusio meno“, sakė jis. „Kiekvienai gerai mano turėtai idėjai buvo bent 10 blogų idėjų, kurias teko įveikti, kol kilo kibirkštis, įžiebusi geresnę mintį.“

Aistra savo menui taip pat padeda kurti nuotraukas, kurias taip mėgsta žiūrėti ir pirkti žmonės. „Manęs dažnai klausia, „Kaip man pasiekti šlovę „Instagram“ tinkle?“, ir aš manau, kad tai neteisingas klausimas. Reikėtų klausti, „Kaip rasti tai, kas man patinka?“, nes būtent taip man pavyko pasiekti sėkmę.

„Tai labai keistas virsmas, kai mažas hobis, kuris priklauso tik tau, kur visos klaidos yra tik tavo, ir visi laimėjimai – tik tavo, tampa karjera ir jau turi leisti kitų žmonių nuomonei formuoti tavo turinį“, tęsė Rich. „Aš išlaikau savo žiūrovų susidomėjimą nes sugebėjau vystytis ir rasti naujų krypčių savo kūrybai, ir vėlgi, tai pavyko dėl to, kad man vis dar patinka tai daryti ir aš vis dar trokštu rasti ir kurti unikalų turinį.“


Autorė: Lorna Dockerill

Susiję gaminiai

 • Spausdintuvai namams

  SELPHY SQUARE QX10

  Išsaugokite ypatingas akimirkas gražiai išspausdintose nuotraukose, kurias belaidžiu ryšiu galite kurti bet kur.
 • Skaitmeniniai veidrodiniai fotoaparatai

  EOS 6D Mark II

  Platesnių užmojų projektams arba pirmiesiems žingsniams profesionalios fotografijos srityje – „EOS 6D Mark II“ turi viską, ko reikia tiems jaudinantiems naujiems žingsniams.
 • DSLR skirti objektyvai

  EF 24-105mm f/4L IS II USM

  Šis objektyvas yra mėgstamas norinčiųjų su savimi nešiotis tik vieną objektyvą bei užtikrina išskirtinę vaizdo kokybę ir pažangų vaizdo stabilizavimą.
 • Susiję straipsniai

 • KŪRYBIŠKAS SPAUSDINIMAS

  Išsispausdinkite momentinę idėjų lentą

  Pasiekite naują kūrybinių projektų lygį ir sužinokite, kaip susikurti idėjų lentą.

 • KŪRYBIŠKAS SPAUSDINIMAS

  Įgyvendinkite savo viziją realiame gyvenime

  Sukurkite jūsų stilių atitinkančią erdvę naudodami „Canon SELPHY Square QX10“.

 • KŪRYBIŠKAS SPAUSDINIMAS

  Smagūs darbai su spaudiniais

  Penkios priežastys, kodėl jums reikia kompaktiško nuotraukų spausdintuvo.

 • MAISTO FOTOGRAFIJA

  Kaip tapti nuomonės formuotoja maisto srityje

  Maisto fotografijos patarimai iš „Instagram“ nuomonės formuotojos ir „Canon“ ambasadorės Yasmin AlBatoul.