Piotr Malecki shooting on the streets of Warsaw with a Canon EOS M6 Mark II.

GATVIŲ FOTOGRAFIJA

Piotras Maleckis pasakoja apie savo neįprastą gatvių fotografijos stilių ir išbando „Canon EOS M6 Mark II“

Dokumentinių fotografijų ir filmų kūrėjas Piotras Maleckis jaučia aistrą savo namų miestui Varšuvai – jos judrioms gatvėms, spalvingiems žmonėms ir atgijusiam kultūros laukui.

„Varšuva buvo labai graži prieš Antrąjį pasaulinį karą“, – sako jis. „Didžioji dalis buvo sunaikinta, o Senamiestis atstatytas kiek įmanoma panašiau į originalą, bet šis miestas turi ir kitą pusę“. Per pastaruosius 10 metų įvykdyta nemažai regeneracijos projektų, ypač palei Vyslą, todėl šia Lenkijos miesto dalimi žmonės vėl gali mėgautis.

Piotro aistrą fotografijai įkvėpė jo tėvas, kadaise Kalėdų proga padovanojęs rusišką „Smeną“. Vienuolikmečiui Piotrui tai reiškė žymiai daugiau nei kitos dovanos: „Tam tikra prasme tapau fotografu būtent dėl tėvo. Jis ne tik padovanojo man fotoaparatą, bet ir parodė, kaip fotografuoti“, – teigia jis.

Photographer Piotr Malecki stands in long grass holding a Canon EOS M6 Mark II beside the river Vistula.

Dabar Piotras visuomet fotografuoja „Canon“ fotoaparatais ir pirmasis Europoje ėmė naudoti „Canon EOS M6 Mark II“. Labiausiai norėjo jį išbandyti Varšuvos gatvėse. Piotras leidosi į kelią palei vakarinę upės dalį, link smėlėtų paplūdimių užuovėjos rytinėje pusėje, kur jaunimas vakarais susirenka linksmai praleisti laiką.

„Canon EOS M6 Mark II“ atitiko laisvą ir spontanišką Piotro gatvių fotografijos stilių, nes tai itin patogus nešiotis ir universalus beveidrodis fotoaparatas su 32,5 mln. taškų jutikliu. Jo aukšto lygio funkcijos – 14 kadrų per sekundę (FPS) greitoji seka, 180˚ atlenkiamas jutiklinis ekranas, 4K raiškos vaizdo įrašymas ir kt. – suteikia Piotrui įvairiausių kūrybinių galimybių.

„Pradedančiajam fotografui arba entuziastui, kurio nedidelis biudžetas arba kuris nori rinktis mažiau sveriantį fotoaparatą, tai tobulas variantas“, – teigia jis.

Šiame tekste Piotras dalinasi patarimais gatvių fotografams bei visiems, norintiems geriausiai panaudoti „Canon EOS M6 Mark II“ funkcijas.

1. Būkite spontaniški

Susiję straipsniai
A woman in a summer dress and sunhat holds the Canon EOS R10 up to her face to look through the viewfinder, as she stands in front of detailed Spanish architecture.

KELIONIŲ FOTOGRAFIJA

Kelionė po Seviliją su fotoaparatu „EOS R10“

Tinklaraštininkė Diana Millos sužino, kodėl šis kūrybiškas fotoaparatas yra puikus palydovas kelionėse.

Vlogging how-to: winning vlogging tips

GATVIŲ FOTOGRAFIJA

Susipažinkite su abstrakčia gatvių fotografija

Pasinaudokite šiais paprastais siurrealistinės miesto fotografijos metodais ir iš paprastų objektų kurkite stulbinamus meno kūrinius.

Street photography tips

GATVIŲ FOTOGRAFIJA

Gatvių fotografijos patarimai

Pasinaudokite šiais gatvių fotografo Giuseppes Esposito-Rodrigueso patarimais, kad įamžintumėte kasdienybės magiją.

Vienas iš didžiausių gatvių fotografijos teikiamų malonumų – spontaniškų momentų ir žaismingų scenų užfiksavimas, todėl fotoaparatas su greitos kadrų sekos režimu čia tiesiog nepakeičiamas.

Befotografuodamas Piotras pastebėjo šaunią ir neįprastą situaciją. „Tie vyrukai krosiniais dviračiais šokinėjo gatvės šviestuvų šviesoje“, – sako jis. „Norint juos nufotografuoti prireikė keleto dalykų: didelio ISO jautrumo ir kadrų dažnio, taip pat sufokusuoti vaizdą su visiškai atvira diafragma (f/1.4), – bet manau, kad pavyko puikiai“.

Pasirinkęs „Canon EOS M6 Mark II“ greitos kadrų sekos režimą „RAW“, Piotras galėjo fotografuoti 30 FPS dažniu, mažesniais 18 mln. taškų failais. Šis fotoaparatas netgi turi išankstinio fotografavimo funkciją, kuri išsaugo nuotraukas pusę sekundės prieš nuspaudžiant užrakto mygtuką iki galo ir padeda sugauti net ir labai greit prabėgančias akimirkas.

2. Eksperimentuokite su vaizdo įrašymu

Photographer Piotr Malecki films a volleyball player on a sandy riverbank under a bridge.

Kartais turėti mažą, nepastebimą kamerą, kuri gali įrašyti vaizdą įvairia raiška ir kadrų dažniu, labai naudinga – Piotras tuo įsitikino pastebėjęs jaunų žmonių grupelę, bežaidžiančią tinklinį Vyslos paplūdimyje.

Piotras paaiškina, kad „Canon EOS M6 Mark II“ ryškiai užfiksuoja visas detales 4K raiškos, didelio kadrų dažnio vaizdo įrašuose. 4K raiškos detalumas reiškia, kad postprodukcijos metu galite įrašus apkirpti ir išvesti „Full HD“ raiškos medžiagą – tokiems filmų kūrėjams kaip Piotras tai suteikia lankstumo komponuojant kadrus. „Galite išsirinkti tam tikrą vaizdo dalį ir ją padidinti neprarasdami kokybės“, – teigia jis.

Su „Canon EOS M6 Mark II“ Piotras gali „Full HD“ raiška užfiksuoti greito veiksmo epizodus 60 FPS dažniu be trukčiojančių judesių, kurie kartais matomi filmuojant mažesniu dažniu. Taip pat yra ir 120 FPS parinktis sulėtintam vaizdui arba dar tolygesniems vaizdo įrašams.

3. Leiskitės į nuotykius sutemus

Norint užfiksuoti miesto dvasią, itin svarbu ištyrinėti jo naktinį gyvenimą. Piotrui filmuojant paplūdimio tinklinį blėstančioje vakaro šviesoje ir krosiniais dviračiais besivažinėjančius žmones tamsoje, „Canon EOS M6 Mark II“ galimybės fotografuoti silpnoje šviesoje buvo nepamainomos.

„Išbandžiau šį fotoaparatą silpnos šviesos sąlygomis didindamas jautrumą iki ISO 3200. Fotografuojant dideliu jautrumu vaizde atsiranda subtilūs, smulkūs grūdeliai“, – teigia jis ir priduria, kad Canon EOS M6 Mark II silpnoje šviesoje gali daryti ir vaizdo įrašus, ir nuotraukas. Fotoaparato jautrumas siekia ISO 25600.

4. Susitelkite į žmones

Miesto fotografijoje žmonės bene geriausiai perteikia vietos nuotaiką, įneša į kadrą judrumo ir asmeniškumo, suteikia jam gyvybės. Žmonės užima svarbią vietą Piotro kūryboje. „Fotografuoju ir vietas, bet žmonės man yra pagrindinė tema“, – teigia jis.

Fotografuojant žmones tam tikroje situacijoje svarbu numatyti, ties kur suvesite ryškumą – į pagrindinio subjekto akis, į žmogaus veidą minios viduryje ar į sportininką, šokantį link kamuolio. „Canon EOS M6 Mark II“ lanksti ir patogi naudoti automatinio fokusavimo (AF) sistema padeda tai padaryti.

„Automatinio fokusavimo tikslumas labai svarbus. „Canon EOS M6 Mark II“ automatinis fokusavimas tikrai patikimas ir greitas“, – teigia Piotras. „Sistema seka veidus, be to, galima pasirinkti ir akių sekimą“.

„Canon EOS M6 Mark II“ fokusuoja automatiškai ir leidžia jums pasirinkti, ar fokusavimo tašką parinks fotoaparatas, ar patys jį nustatysite rankiniu būdu. Piotras pasirinko rankiniu būdu nustatyti AF taškus prieš pradedant sekimą visame aktyviame AF plote arba tik konkrečioje zonoje. Naudodamas pasirinktinį taikiklį komponavimui, galiniame jutikliniame ekrane jis gali pasirinkti norimą tašką nykščiu.

„Galite suvesti fokusą į tam tikrą vaizdo dalį, kurią fotoaparatas turės sekti, tačiau tai neprivalo būti veidas – sistema gali išlaikyti fokusą, suvestą į bet ką“.

Photographer Piotr Malecki is in sharp focus as he photographs a fast-moving roller skater, who is blurred.

Pagrindinės dvi funkcijos, kuriomis išsiskiria „Canon EOS M6 Mark II“, anot Piotro, yra „automatinio fokusavimo tikslumas fotografuojant atvira diafragma ir tai, kad galima fotografuoti didesniu ISO jautrumu neprarandant vaizdo kokybės“. Galimybė keisti objektyvus – taip pat svarbi savybė. „Jei reikia dar patikimiau užtikrinti gerą vaizdo kokybę esant silpnai šviesai, galiu komplektuojamą objektyvą pakeisti į „Canon EF-M 32MM f/1.4 STM“, – sako jis, – todėl šis fotoaparatas puikiai tinka tiek entuziastams, tiek profesionalams, ieškantiems patogaus nešiotis papildomo fotoaparato“.

Parašė Kevin Carter

Susiję gaminiai

Susiję straipsniai

Skiltis „Pasisemkite įkvėpimo“ – tai pagrindinis naudingų fotografijos patarimų, vadovų pirkėjams ir įdomių pokalbių šaltinis, kuriame yra visko, ko reikia norint rasti geriausią fotoaparatą ar spausdintuvą ir įgyvendinti savo naują kūrybinę idėją.

Atgal į visas istorijas