KELIONIŲ FOTOGRAFIJA

10 pagrindinių kelionių fotografijos patarimų ir gudrybių

Fotografė ir tinklaraštininkė Diana Millos dalijasi pagrindiniais patarimais, kaip užfiksuoti nepakartojamų kelionių nuotraukų.
Vakarinę suknelę dėvinti moteris pritupia, kad užfiksuotų nuotrauką naudodama „Canon EOS R10“.

Ispanijos nuomonės formuotoja ir fotografė Diana Millos pradėjo keliauti, kad galėtų lankytis muzikos festivaliuose ir koncertuose. Tai joje įžiebė aistrą nuotykiams, kuri greitai peraugo į nuolatinį darbą. Dabar ji yra profesionali fotografė ir tinklaraštininkė, turinti daugiau nei 140 tūkst. sekėjų socialiniame tinkle „Instagram“.

Čia Diana, kurios naujausia veikla apėmė keliones į Kubą ir Ispaniją, dalijasi savo 10 kelionių fotografijos patarimų, padėsiančių užfiksuoti nepakartojamų kadrų tyrinėjant naujas vietoves.

1 patarimas: pasidomėkite savo kelionės tikslu

Puošnus lubų skliautas nufotografuotas iš apačios.

Kelionių fotografė ir tinklaraštininkė Diana Millos visada prieš keliaudama į norima vietą ieško informacijos apie geriausias fotografavimo vietas. Šis įspūdingas puošnių Ambasadorių salės, Alcázar of Seville, lubų fragmentas užfiksuotas ekskursijos Ispanijoje metu naudojant „Canon EOS R10“. Nufotografuota fotoaparatu „Canon EOS R10“ su objektyvu „Canon RF 18-45mm F4.5-6.3 IS STM“, nustatymai: 18 mm, 1/250 sek., f/4,5 ir ISO12800. © Diana Millos

Kieme dvi flamenko šokėjos tradicinėmis suknelėmis pozuoja pakėlusios rankas ir uždėjusios rankas ant klubų, fone matomi lapai.

Diana aiškina, kad kuriant kadrą svarbu nuspręsti, ką ketinate daryti su vaizdu ir atitinkamai pritaikyti kompoziciją. Pavyzdžiui, „Instagram“ skelbiamų portretų fotografijų vaizdo proporcija turi būti 4:5. Nufotografuota fotoaparatu „Canon EOS R10“ su objektyvu „Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM“, nustatymai: 1/200 sek., f/1,8 ir ISO200. © Diana Millos

„Manau, kad kelionių fotografijoje labai svarbu planuotis iš anksto,“ – pasakoja Diana. „Kai žinau, kur keliausiu, pradedu internetu ieškoti lankytinų vietų naudodamasi socialiniais tinklais, tinklaraščiais ir „Pinterest“.

„Ieškau vietų, kurios mena įkvėptų, kad žinočiau, ką noriu aplankyti ir kaip iki ten nusigauti. Tai suteikia man pagrindą planuotis savo fotografijas, bet kai atvykstu į vietą, ieškau kitų rakursų ir perspektyvų, kurių nemačiau internete, kad galėčiau būtu kūrybinga ir savo nuotraukose pateikčiau šį tą unikalaus.“

2 patarimas: įsidėkite fotoaparatą, kuris per daug nesvertų

„Canon EOS R10“ fotoaparatas meta šešėlį ant medinio pirso.

Nepaisant to, kad „Canon EOS R10“ yra kompaktiškas ir lengvas, jis pasižymi detaliu ir didelės raiškos elektroniniu vaizdo ieškikliu (EVF) ir įmontuota blykste – puikiai tinkančia fotografuojant prasto apšvietimo ir kitomis sudėtingomis sąlygomis.

„Man tikrai patinka „Canon EOS R10“,“ – entuziastingai kalba Diana. Šis fotoaparatas tiesiog puikiai tinka kelionių fotografijai ir fotografavimui visą dieną, nes yra toks mažas ir lengvas. Jis puikiai telpa rankinės dydžio fotoaparato krepšyje net su vienu ar keliais papildomais objektyvais. Be to, yra galingas, o vaizdų kokybė nepriekaištinga. Mane žavi galimybė peržiūrėti ryškumą, kontrastą ir spalvas EVF, todėl žinau, kokia gausis nuotrauka.“

Jei fotografijoje esate naujokas, bet ieškote patikimo pradedantiesiems skirto EOS R sistemos fotoaparato, kuriuo galėsite vaizdžiai įamžinti prisiminimus kito savo nuotykio metu, „Canon EOS R100“ yra pakankamai mažas, kad tilptų į krepšį, bet gali iš karto kurti kokybiškas nuotraukas ir vaizdo įrašus.

Jei pageidaujate viso kadro fotoaparato, užtikrinančio išskirtinę nuotraukų kokybę net ir itinprasto apšvietimo sąlygomis ir galimybę naudoti mažesnį lauko gylį kai naudojamas toks pats židinio nuotolis, kompaktiškas ir lengvas „Canon EOS RP“ yra puikus kelionių palydovas.

Tiems, kas pageidauja kompaktiško fotoaparato, fiksuoto objektyvo „PowerShot G7 X Mark III“ siūlo galingą priartinimo diapazoną, vaizdo įrašymą 4K raiška ir nepakartojamas 20,1 MP nuotraukas.

3 patarimas: pasirinkite savo poreikius atitinkančius objektyvus

Geltonu drabužiu apsirengęs asmuo tvirtina „Canon“ objektyvą prie „Canon EOS R10“ fotoaparato.

„Canon RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM“ suteikia jums viską, ko reikia: nuo plataus kampo perspektyvos iki galingo teleobjektyvo priartinimo, todėl nereikia kartu pasiimti papildomų objektyvų.

Moteris su mėlynu sijonu, stovinti ant uždengto eskalatoriaus, nufotografuota fotoaparatu EOS R8.

Lengvos ir kompaktiškos konstrukcijos „Canon RF 28mm F2.8 STM“ modelis visada bus diskretiškas. Dėl mažo dydžio, universalaus židinio nuotolio ir sparčiosios diafragmos šis objektyvas bus puikus palydovas keliaujant į vietas, kuriose yra įdomių miesto peizažų ir architektūros. Fotografuota fotoaparatu „Canon EOS R8“, naudojant objektyvą „Canon RF 28mm F2.8 STM“, nustatymai: 28 mm, 1/200 sek., f/3,5 ir ISO 6000.

„Jei ketinu fotografuoti nuo aušros iki sutemų, nenoriu su savimi nešiotis sunkaus įrangos krepšio, todėl stengiuosi su savimi pasiimti kaip galima mažiau papildomų objektyvų,“ – aiškina Diana.

„Canon EOS R10“ keliautojams pritaikytų objektyvų asortimente rasite ir „RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM“, kuris yra itin kompaktiškas, sutraukiamos konstrukcijos ir sveria vos 130 g. Didesnio priartinimo diapazono objektyvas „RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM“ suteikia jums galimybę iš karto prisiderinti prie beveik bet kokio fotografavimo scenarijaus nenaudojant papildomo objektyvo.

„Canon“ „EOS R“ sistemos fotoaparatuose yra puiku tai, jog galite naudoti viso kadrosuderinamus objektyvus su APS-C formato korpusais ir atvirkščiai. Pavyzdžiui „Canon RF 35mm F1.8 IS MACRO IS STM“ užtikrina tokį patį regos lauką naudojant „EOS R10“, tarsi naudotumėte 56 mm objektyvą su viso kadro fotoaparatu, pvz., „EOS RP“. Taip pat, jei norite pasinaudoti dydžio ir patogumo nešiotis teikiamais privalumais, galite naudoti „Canon RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM“ ir „RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM“ objektyvus su „EOS RP“, bet vaizdas bus apkirptas.

„Canon RF 50mm F1.8 STM“ yra dar vienas puikus pasirinkimas kelionėms, kurį galite naudoti su „EOS R10“ arba „EOS RP“. Jei renkantis iš teleobjektyvų, geriausiu pasirinkimu būtų lengvas „Canon RF 24-105mm F4-7.1 IS STM“ ir „RF 100-400mm F5.6-8 IS USM“ teleobjektyvai, kurie būdami tokio didelio artinimo diapazono yra labai kompaktiški.

4 patarimas: kelkitės anksti

Moteris, vilkinti baltus marškinėlius ir užsidėjusi kuprinę, laiko „Canon EOS RP“, kad nufotografuotų virš vandenyno kylančią saulę.

Jei fotografuosite atsisukę į saulę, bus matomi tik žmonių arba fone esančių objektų siluetai. Nesipriešinkite ir pasinaudokite galimybe įamžinti atmosferą.

„Turistų lankytinose vietose vyksta judėjimas jau nuo pat ankstyvo ryto,“ – sako Diana. „Atsikeliu tikrai anksti, kad galėčiau prasilenkti su miniomis ir užfiksuoti scenas be žmonių arba tik su vienu žmogumi, kad nuotraukai suteikti įdomumo. Papildomai gaunate gražų saulėtekio apšvietimą. Tai yra mano geriausias fotografavimo laikas.“

Šis laikas dažnai vadinamas „auksine valanda“, nes valandą po saulėtekio bei likus valandai iki saulėlydžio saulė yra žemai danguje ir skleidžia auksinį švytėjimą, darantį kelionių nuotraukas nepakartojamomis. Diana visada fotografuoja naudodama RAW failus, kad galėtų tiksliai nustatyti baltos spalvos balansą ir ekspoziciją ir pagerinti spalvų bei ryškiai apšviestų vietų, ir šešėlių perteikimą, kairedaguoja užfiksuotus kadrus naudodama nuotraukų apdorojimo programą, pvz., „Canon Digital Photo Professional“.

5 patarimas: į savo pamėgtą vietą vis grįžkite kitu laiku

Pastatas Paryžiuje žiūrint iš žemo kampo, su suoliukais pirmame plane, Martino Bissigo nufotografuotas fotoaparatu „Canon EOS R8“.

Kartu su saule atslenka ir šešėliai, bet nebijokite didelio kontrastingumo scenų. Pasirinkite šviesių sričių ekspoziciją ir stebėkite, kaip šešėliai įgauna didelį kontrastą. Nustatę ekspoziciją pakartotinai sukomponuokite kadrą ir fotografuokite. Nufotografuota fotoaparatu „Canon EOS R8“, naudojant objektyvą „Canon RF 24-50mm F4.5-6.3 IS STM“, nustatymai: 24 mm, 1/80 sek., f/14 ir ISO 320. © Martin Bissig

„Nors mėgstu fotografuoti saulei kylant, manau, kad svarbu grįžti į fotografavimo vietą kitu paros metu,“ – rekomenduoja Diana. „Scenos, kuriose verda gyvenimas,taip pat yra puikios kelionių fotografijos, nes užfiksuojate vietos kultūrą ir nuotaikas. Šviesios sritys ir šešėliai bei tai, kaip saulė apšviečia sceną, keičiasi drastiškai dienos metu.“

Atminkite, jog saulė slenka dangumi, todėl jei, pavyzdžiui, žymūs objektai ir pastatai, kuriuos norite fotografuoti, yra šešėlyje ryte, verta sugrįžti po pietų, kai pasikeičia apšvietimas.

6 patarimas: naudokite programėlę „Canon Camera Connect“

Rankos laiko telefoną, kuriame atidaryta programėlė „Canon Camera Connect“. Fone matomas fotoaparatas „Canon EOS R10“.

Programėlė „Canon Camera Connect“ ne tik suteikia galimybę valdyti fotoaparatą nuotoliniu būdu, bet ir leidžia iš karto atsisiųsti vaizdus, kad galėtumėte tuoj pat bendrinti savo socialiniuose tinkluose.

Raudona suknele vilkinti moteris pozuoja priešais įmantrių arkų eilę.

Fotografuodama kelionių fotografijas, Diana mėgsta pati pasirodyti kadre. Kad būtų užtikrintas ryškumas visame kadro gylyje, kai kompozicijos pagrindą sudaro objektas ir fonas, mažą diafragmą (didelį f padalos numerį) naudokite ribose nuo f/8 iki f/11. Nufotografuota fotoaparatu „Canon EOS R10“ su objektyvu „Canon RF 18-45mm F4.5-6.3 IS STM“, nustatymai: 18 mm, 1/100 sek., f/5,6 ir ISO100. © Diana Millos

„Mano mėgstamas kelionių fotografijos metodas yra scenose ieškoti simetrijos naudojant aiškias ir tvarkingas linijas, kuriančias raiškias formas,“ – aiškina Diana. „Man patinka fotografuoti ir save, todėl visada su savimi nešuosi trikojį ir prieš įžengdama į kadrą, nustatau fotoaparatą.“

Programėlė „Canon Camera Connect“ suteikia jums galimybę valdyti fotoaparatą naudojant telefoną ir atlikti koregavimą nuotoliniu būdu. Taip pat galite peržiūrėti vaizdą ir pakoreguoti automatinį fokusavimą, kai esate kadre.

7 patarimas: ne tik fotografuokite, bet ir filmuokite

Asmuo save filmuoja saulėtą dieną naudodamas „Canon EOS R10“ fotoaparatą ir mikrofoną.

„Canon EOS R10“ yra idealus fotoaparatas kelionių vaizdo tinklaraščiams vesti. Įrašų trukmei netaikomas įprastas 30 minučių apribojimas, o filmo skaitmeninė IS sistema padeda stabilizuoti vaizdą vaikštant.

Moteris deda „Canon PowerShot V10“ į savo mažą rankinę.

„Canon PowerShot V10“ – tai universalus ir puikiai tinkamas kelionių metu nešiotis kišenėje 4K fotoaparatas vaizdo tinklaraščių kūrėjams. Viskas įtraukta – pakreipiamas ekranas, dideli stereomikrofonai ir net stovas, todėl pasiruošite fotografuoti per kelias sekundes, kad ir kur būtumėte.

„Vaizdo įrašai vis labiau populiarėja socialiniuose tinkluose, todėl man filmuoti yra taip pat svarbu, kaip ir fotografuoti,“ – sako Diana. „Esu linkusi užfiksuoti daug trumpų klipų skirtingose vietose, kad juos galėčiau redaguoti kartu ir sukurti vaizdo įrašą, perteikiantį vietos koloritą. Visada naudoju fotoaparato aukščiausios kokybės vaizdo įrašo nustatymus, kad redaguodama turėčiau didžiausią veiksmų laisvę.“

„Canon EOS R10 puikiai tam tinka, nes galima rinktis įvairias parinktis: 4K 60p, 4K 30p su 6K pertekline diskretizacija ir aukštos kokybės Full HD esant 120p. Pastarąją Diana mėgsta naudoti kuriant sulėtintas scenas.

Jei norite teikti prenumeratoriams ir sekėjams naujausią informaciją apie savo keliones, „Canon PowerShot V10“ yra universalus kišeninis sprendimas kitai jūsų kelionei. Jis skirtas vaizdo tinklaraščių kūrėjams, taigi galėsite kurti 4K UHD vaizdo įrašus keliaudami ir iš karto pridėti kūrybinių filtrų bei glodinimo efektų.

8 patarimas: keiskite fotografavimo kampą

Pastato stogas padengtas metaliniais šešiakampiais, ant kurių kryžiuojasi laidai, fotografuota iš apačios, saulėtą dieną.

Apsidairykite, skirkite laiko pagalvoti apie fotografavimo rakursą ir užfiksuosite išskirtines kelionių nuotraukas. Nufotografuota fotoaparatu „Canon EOS R10“ su objektyvu „Canon RF 18-45mm F4.5-6.3 IS STM“, nustatymai: 18 mm, 1/400 sek., f/4,5 ir ISO100.

„Kai fotografuojate žinomus kraštovaizdžius ir vietas, gali būti sunku užfiksuoti išskirtinių kadrų. Visada ieškau neįprastų žiūrėjimo kampų, suteikiančių kitą perspektyvą,“ – pasakoja Diana. „Fotografuojant beveik nuo žemės lygio arba iš aukštai galima įgyti didelį pranašumą. Fotografavimą labai palengvina keičiamas ekrano kampas. Kad galėčiau fotografuoti iš dar aukščiau, uždedu fotoaparatą ant trikojo ir naudoju jį kaip lazdą, kurią galiu laikyti aukštai virš galvos ir vis dar matyti kadrą galiniame ekrane. Tai puikiai tinka, kai reikia fotografuoti virš žmonių galvų arba virš tvorų ar net sienų.“

9 patarimas: parodykite daugiau naudodami plataus kampo ir makroobjektyvus

Saulei leidžiantis paplūdimyje stovinčios moters nuotrauka, padaryta fotoaparatu „Canon EOS R7“.

„Canon RF 28mm F2.8 STM“ – nebrangus viso kadro fiksuoto židinio nuotolio objektyvas, puikiai tinkamas kraštovaizdžiams, jūros peizažams, gatvėms ir kasdieniam gyvenimui fotografuoti. Fotografuota fotoaparatu „Canon EOS R7“, naudojant objektyvą „Canon RF 28mm F2.8 STM“, nustatymai: 1/100 sek., f/4,5 ir ISO 100.

Iš arti nufotografuotas krabas atsiskyrėlis blyškioje oranžinėje kriauklėje eina šlapiu smėliu.

Ieškokite detalių, kurios daro jūsų lankomą vietą unikalia ir užfiksuokite gražių meniškų kadrų naudodami fotoaparato režimą „Macro“. Fotografuota naudojant fotoaparatą „Canon EOS R6“ su objektyvu „Canon RF 16mm F2.8 STM“, nustatymai: 1/1250 sek., f/2.8 ir ISO200.

„Kelionių nuotraukos apima viską, nuo laukinių kraštovaizdžių iki didingų architektūros interjerų. Šioms scenoms fotografuoti naudoju plataus kampo objektyvą,“ – sako Diana.

Jei norite fotografuoti platų vaizdą ir įamžinti tyrinėjamų gatvių energiją neapsunkindami krepšio, plonas plokščio dizaino „Canon RF 28mm F2.8 STM“ modelis kaip tik jums. Sparti f/2,8 diafragma leidžia fotografuoti dieną ir naktį bei padeda išskirti fotografuojamus objektus.

„Canon EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM“ užtikrina itin plačius žiūrėjimo kampus ir gali būti naudojamas su Canon EOS R10 uždėjus adapterį „Canon Mount Adapter EF-EOS R“. Viso kadro fotoaparatui EOS RP arba EOS R6 puikiai tinka „Canon RF 16mm F2.8 STM“, kurio f/2.8 diafragma užtikrina didelį užrakto greitį net ir prasto apšvietimo sąlygomis. Šio objektyvo minimalus fokusavimo atstumas yra 13 cm, todėl objektą galite fotografuoti iš arti, išryškindami kiekvieną jo gražią detalią ir kartu kadre apimdami daug didesnį vaizdą.

Makroobjektyvas, pvz., „Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM“ puikiai tinka užfiksuoti detales, užtikrinti didesnį didinimą nei standartinis objektyvas, kad perteiktumėte net smulkiausius elementus. Šiame objektyve panaudota šviesi didžiausia diagfragma, užtikrinanti puikų kadrų eksponavimą, taip pat 5 žingsnių optinis vaizdo stabilizatorius, kad vaizdas išliktų ryškus net kai fotografuojama laikant rankoje.

10 patarimas: eksperimentuokite prasto apšvietimo sąlygomis ir naktį

Uolėtas paplūdimys, kurį rėmina medžių siluetai, o tolumoje šviečia horizontas. Fotografuota prasto apšvietimo sąlygomis.

Fotografuodami naktinį dangų geriausius rezultatus gausite, jei naudosite lėtesnį užrakto greitį ir leisite patekti daugiau šviesos, o fotoaparatą pastatysite ant stabilaus paviršiaus arba nešiojamo trikojo, kad išvengtumėte fotoaparato drebėjimo. Fotografuota naudojant fotoaparatą „Canon EOS R6“ su objektyvu „Canon RF 16mm F2.8 STM“, nustatymai: 20 sek., f/11 ir ISO200.

Moters portretas gatvėje naktį, sukurtas naudojant „Canon EOS R8“ ir objektyvą „Canon RF 85mm F2 MACRO IS STM“, autorė Alexandra Andreeva.

Sutemus miestai atgyja ir gali suteikti visiškai naujas fotografavimo galimybes. Viso kadro fotoaparatai, pvz., „Canon EOS R8“, puikiai tinka naudoti prasto apšvietimo sąlygomis ir užtikrina švarų vaizdą net ir nustačius dideles ISO vertes. Nufotografuota fotoaparatu „Canon EOS R8“, naudojant objektyvą „Canon RF 85mm F2 MACRO IS STM“, nustatymai: 1/128 sek., f/2,2 ir ISO 8000. © Alexandra Andreeva

„Iš karto nusileidus saulei arba prieš saulei pakylant ryte, turite „mėlynąją valandą“. Man patinka šaltos spalvos, kurias sukuria šviesa ir gili mėlyna dangaus spalva,“ – sako. „Miesto erdvės atrodo visiškai kitaip. Tai dar vienas būdas unikaliems kadrams užfiksuoti. Net vėlai naktį vis dar yra ryškiai apšviestų scenų. Svarbiausias dalykas yra mėgautis potyriais ir gerai praleisti laiką.“

Ieškote įkvėpimo kitai kelionei? Peržiūrėkite šias paslėptas vietas.

Autorius: Matthew Richards

Susiję gaminiai

  • Beveidrodiniai fotoaparatai

    EOS R100

    Kurkite puikios kokybės prisiminimus su šiuo intuityviai naudojamu EOS R fotoaparatu, kuris visada yra pasirengęs.
  • Beveidrodiniai fotoaparatai

    EOS R10

    Pereikite į naują fotografijos ir vaizdo kūrimo lygį naudodami beveidrodinį EOS R sistemos fotoaparatą su APS-C dydžio jutikliu.
  • Beveidrodiniai fotoaparatai

    EOS R8

    Pereikite prie viso kadro nuotraukų bei vaizdo įrašų ir įgyvendinkite savo kūrybines ambicijas.
  • Kompaktiniai skaitmeniniai

    PowerShot V10 (Black)

    Išsiskirkite internete ir nepastebimai filmuokite naudodami „Canon“ daugiafunkcį kišeninį 4K vaizdo tinklaraščiams skirtą fotoaparatą.
  • RF-S objektyvai

    RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM

    Standartinis APS-C priartinimo objektyvas EOS R serijai, puikiai tinkantis kasdienėms situacijoms, pavyzdžiui, šeimai, gyvenimo būdui, portretams ir atostogoms įamžinti.
  • RF-S objektyvai

    RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM

    Kintamo židinio nuotolio objektyvas (apimantis ir plačiakampio, ir teleobjektyvo padėtis) EOS R serijos APS-C formato fotoaparatams puikiai tinka kelionių, gyvosios gamtos, sporto ir gyvenimo būdo fotografijai.
  • „CANON“ OBJEKTYVAI

    RF 28mm F2.8 STM

    Plonas, lengvas plokščiasis objektyvas kelionėms ir gatvių fotografijai, pasižymintis universaliu 28 mm židinio nuotoliu ir greita f/2,8 maksimalia diafragma.
  • RF objektyvai

    RF 24-50mm F4.5-6.3 IS STM

    Mažas ir nuostabiai lengvas RF serijos 24–50 mm priartinantis objektyvas, kurį galite kasdien naudoti kelionėms, kraštovaizdžiams ir kt. fiksuoti.
  • Standartinis objektyvas

    RF 50mm F1.8 STM

    Kompaktiškas, tylus ir lengvas 50mm RF fiksuoto židinio nuotolio objektyvas su plačia f/1.8 diafragma tobulai tinka jūsų kūrybinei vizijai atskleisti.
  • Susiję straipsniai

  • KELIONIŲ FOTOGRAFIJA

    Geriausi fotoaparatai ir objektyvai kelionėms

    Nesvarbu, ar tyrinėjate miesto gatves, ar atokią kaimo vietovę, ar netgi skrendate į kitą pasaulio pusę, keliauti reikia lengvai. Čia rasite geriausią „Canon“ įrangą savo patirtimis įamžinti už priimtiną kainą.

  • GATVIŲ FOTOGRAFIJA

    Gatvių fotografijos patarimai

    Svarbiausi patarimai, kaip fotografuoti stulbinamus į architektūrą orientuotus gatvių vaizdus.

  • FOTOGRAFIJA

    EOS R50 ir EOS R10

    Palyginame pagrindines dviejų EOS R sistemos APS-C fotoaparatų funkcijas ir konstrukciją.

  • KELIONINIAI

    Tobulas palydovas kelionėse

    Profesionalaus fotografo Martino Bissig kelionė į Šri Lanką su EOS R10.