KŪRYBIŠKAS SPAUSDINIMAS

Pasitikite pavasarį su rankdarbiais – išbandykite šį spausdintų drugelių projektą

Popierinių rankdarbių kūrėja Aimee Graham parodo, kaip suderinti spausdinimą ir tapybą ir sukurti gražų kūrinį su drugeliais.
„Canon PIXMA TS5350“ serijos spausdintuvas šalia spalvingų rankų darbo drugelių.
Pasirodžius drugeliams galima neabejoti, kad pavasaris jau artėja, tad ar gali būti geresnis būdas naujam sezonui sutikti, nei savo rankomis sukurtos drugelių pavidalo dekoracijos?

Menininkė ir popierinių rankdarbių kūrėja Aimee Graham pradėjo kurti origamio pavidalo papuošalus, tačiau pastaraisiais metais ji plėtoja naujas idėjas, eksperimentuoja su naujomis medžiagomis ir skelbia kūrinius savo „Instagram“ profilyje (@aimee__designs).

„Visada troškau kurti, tai tapo mano kasdienybe. Supratusi, kad žmonės vertina mano darbą, įgijau pasitikėjimo prekės ženklui sukurti,“ aiškino Aimee. „Norėjau kurti smagius, individualius ir tvarius gaminius, kuriais žmonės galėtų pasipuošti patys arba papuošti savo namus. Norėčiau padėti ir kitiems žmonėms išlaisvinti savo kūrybiškumą.“

Aimee paaiškino, kaip naudodama „Canon PIXMA TS5350“ serijos spausdintuvą, gausybę idėjų turinčią nemokamo turinio paslaugą „Creative Park“ ir šiek tiek darbo su popieriumi įgūdžių, ji kuria stulbinamus ir vaizdingus kūrinius.

1. Šablonų drugeliams pasirinkimas ir išspausdinimas

„Canon PIXMA TS5350“ serijos spausdintuvu drugelių šablonus rankdarbiams spausdinanti moteris.

Darbo pradžiai įvairių jau sukurtų drugelių šablonų galite rasti svetainėje „Creative Park“. „Kūrybai nereikia turėti sudėtingų įrankių ar įrangos“, sako Aimee.

Svetainėje „Creative Park“ rasite gražių šablonų, kuriuos galėsite panaudoti kaip pagrindą savo dizainui, čia rasite ir drugelių karuselę, ir trimačių sienų lipdukų. Įkvėpimo savo rankdarbių projektui galite rasti ir programėlėje „Creative Park“, kurią galite atsisiųsti ir „iOS“, ir „Android“ įrenginiams. Norėdami spausdinti iš programėlės, turėsite prijungti suderinamą „Canon PIXMA“ rašalinį spausdintuvą – žr. šį palaikomų spausdintuvų modelių* sąrašą.

„Spaudiniai – puikus pagrindas kūrybai,“ – sakė Aimee. „Jei kažkas atrodo pernelyg sudėtinga, visada galima pradėti nuo spausdintų šablonų ir eskizų. Naudodami juos galite apsibrėžti ir išsikirpti savo modelius dekupažui, koliažams ar tiesiog įkvėpimui.“

Šablonams išspausdinti Aimee naudojo „Canon PIXMA TS5350“ serijos spausdintuvą ir „Plus Glossy“ bei matinį fotopopierių. Jos manymu, šį spausdintuvą galima greitai nustatyti ir jį lengva naudoti. „Labai paprasta įdėti popierių ir pakeisti popieriaus formato nustatymus. Jis šiek tiek mažesnis už mano anksčiau naudotus spausdintuvus, todėl ir atrodo dailiai.

„Be to, popierius yra tobulos kokybės“, pridūrė ji. „Kartais bedirbant su popieriumi jis gali prairti, todėl išties gera naudoti tokią medžiagą, kuri išliks tvirta gamybos metu ir stabili galutiniame produkte, kai jau pradursiu visas skylutes ir praversiu vielutę!

2. Rankų darbo drugelių dekoravimas

Didelius apskritus auskarus seginti moteris pjausto drugelio paveikslėlį rankdarbių peiliuku.

Aimee rankdarbius vertina kaip tam tikrą terapijos būdą. „Neskaitant pasitenkinimo procesu ir galutiniu rezultatu, tai yra dėmesį sutelkianti veikla, kurią galima naudoti kaip meditacijos formą“, sakė ji.

Šalia „Canon PIXMA TS5350“ serijos spausdintuvo spalvingus popierinius drugelius lankstanti moteris.

Kai išsispausdinsite šabloną, galite pasinaudoti savo kūrybiškumu ir rankomis išlankstyti drugelius, kaip tik jūs norite.

Savo kūrinių pradžiai Aimee naudojo trimačius sienų lipdukus„Creative Park“. „Šablonai tapo puikiu darbo pagrindu. Aš žinojau, kokios formos man labiausiai patinka, todėl buvo paprasta ir nereikėjo pernelyg daug galvoti“, aiškino ji. „Pagrindinis dėmesys buvo skiriamas drugeliams, visa kita buvo sukurta tik siužetui papildyti.“ Aimee atsisiuntė šabloną ir instrukcijas, kad pasidarytų daug drugelių, kuriuos ji planavo išdėstyti stiklo gaubte šalia iš krepinio popieriaus išlankstytų gėlių ir lapų bei kelių savo nutapytų kūrinių.

Tada ji ėmėsi individualaus rėmelio dizaino – šįkart pasinaudojo tuščiais drugelių šablonais, kuriuos susirado internete, ir pati vandeniniais dažais ir rašikliais nupiešė dailius sparnų raštus, kaip pavyzdį naudodama jai labiausiai patikusius „Creative Park“ drugelius.

„Visų pirma siekiau paversti internetinius šablonus spalvotais drugeliais, kurie vėliau turėjo tapti trimačiais. Šiuo momentu svarbiausia buvo nuspalvinti. Buvo smagu imtis tokio paprasto, vaikystę primenančio kūrybinio proceso ir tiesiog smagiai leisti laiką“, sakė Aimee.

Jei neturite vandeninių dažų ir rašiklių, puikiai tiks ir spalvoti pieštukai. Arba, jei norite dar paprastesnių rankdarbių, galite išsispausdinti jau nuspalvintus trimačius sienų lipdukus ant „Canon“ magnetinio fotopopieriaus arba „Canon“ daugkartinio lipniojo fotopopieriaus ir akimirksniu sukurti ryškią dekoraciją šaldytuvui, miegamojo sienai, planšetiniam ar nešiojamajam kompiuteriui.

„Spaudinių kokybė puiki“, džiaugėsi Aimee. „Jokių rašalo dėmių ir visos spausdintos linijos labai tikslios.“

3. Popierinių drugelių eksponavimas

Mediniame rėmelyje tris popierinius drugelius demonstruojanti moteris.

Rėmeliai su drugeliais – puikus būdas savo sunkiam darbui parodyti.

Mažame stiklo gaubte drugelius dėliojanti moteris.

Popieriniai rankdarbiai gali būti labai universalus pomėgis. „Tai yra dvimatė laikmena, kuri gali būti taip ir naudojama, arba ji gali virsti trimačiais darbais. Pasitelkus vaizduotę galima įgyvendinti daugybę idėjų“, sakė Aimee.

Gėlių iš krepinio popieriaus puokštės, dekoracijos ant sienos ir rėmeliuose – vieni iš firminių Aimee darbų, tad jai iškart buvo aišku, kad drugeliai jos darbuose puikiai tiks.

„Visi mano darbai yra įkvėpti gamtos, tad galėjau įsivaizduoti, kaip puikiai atrodys drugeliai“, sakė ji. „Vaizduotėje iškart iškilo stiklo gaubtas, todėl labai nekantravau šią idėją įgyvendinti.“

Norėdama savo tapytus drugelius pakabinti ant sienos, Aimee pasirinko medinius rėmelius ir prie kiekvieno iš jų prismeigė ranka užrašytas rūšies etiketes.

„Mėgstu taip naudoti stiklinius gaubtus ir medinius rėmelius“, aiškino ji. „Man tai primena eksponatų gaubtus, kurių būna gamtos istorijos muziejuose. Tokiu būdu išsaugotas grožis, gamta ir istorija paverčia objektą meno kūriniu.“

4. Nebijokite išbandyti

Ant plytų sienos medinį rėmelį su trimis popieriniais drugeliais kabinanti moteris.

Įvairūs eksponavimo būdai, kaip šis elegantiškas rėmelis, gali suteikti papildomo žavesio jūsų popieriniams rankdarbiams.

Moteris stato ant medinio paviršiaus stiklinį gaubtą, kuriame daug spalvingų popierinių drugelių.

Kalbant apie popierinius rankdarbius, geriausia pradėti nuo mažų projektų. „Vėliau, stiprėjant jūsų įgūdžiams, projektų sudėtingumas gali didėti – bet nebūtina iškart pradėti nuo kažko išties sudėtingo“, sako Aimee.

Aimee buvo tikrai patenkinta galutiniu rezultatu, ir nors ji kuria visą gyvenimą, jos manymu, kiekvienas gali pasiekti panašių rezultatų.

„Manau, kiekvienas turi užslėptą kūrybinę gyslelę“, su užsidegimu sakė jį. „Menas gali atrodyti bauginamai, ypač pradėjus nuo nulio. Bet jei pradėsite nuo paprastų dalykų, skirsite tam savo energiją ir žiūrėsite, kas gaunasi, greičiausiai pasinersite į kūrybą ir tai bus tiesiog nuostabu.

Galiausiai svarbus tampa ne galutinis produktas, bet pats kūrybos procesas. Nesiimkite pernelyg sudėtingų darbų, gerai leiskite laiką ir nesiliaukite bandę.“


Jei norite rasti daugiau įkvėpimo popieriniams rankdarbiams, sekite mūsų „Pinterest“ paskyrą. Ir nepamirškite pasidalyti savo kūriniais socialiniuose tinkluose su grotažyme #MadeWithPIXMA.Autorė: Andrea Ball*Jeigu jūsų spausdintuvas nėra palaikomas, žr. „Creative Park“ svetainę.

Susiję gaminiai

Susiję straipsniai