H1 header

Įamžinkite ypač greitą veiksmą

Norint puikių veiksmo kadrų, pvz., fotografuojant miesto banglentininkus, snieglentininkus ar bėgikus, reikia galvoti į priekį. Visų pirma reikia apgalvoti, ką norima fotografuoti, kaip greitai juda objektas ir kokioje vietoje įsikursite ir fotografuosite.

Fotografuokite daug ir nenuleiskite akių nuo veiksmo

Kuo daugiau kadrų padarysite, tuo didesnė tikimybė, kad gausite patinkančią nuotrauką. Nenuleiskite akių nuo veiksmo ir netikrinkite kiekvieno kadro, nes tai darydami praleisite tai, kas vyksta priešais objektyvą. Veiksmo įkarštyje fotografuokite serijomis, o ne po vieną kadrą. Daugumoje DSLR, beveidrodinių ir pažangių kompaktinių fotoaparatų, taip pat daugumoje išmaniųjų telefonų, yra serijos arba nepertraukiamo fotografavimo režimas. Jis puikiai tinka lenktynėms, greitam sportui, šokėjams ir banglentininkams fotografuoti.

Numatykite kitą savo objekto judesį ir naudokite nuolatinį fokusavimą

Nesvarbu, ar fotografuojate Londono maratoną, Miuncheno banglentininkus ar draugo futbolo varžybas „penki prieš penkis“, suteikite objektui erdvės judėti ir numatykite, kur jis bus toliau. Jei įmanoma, nustatykite nuolatinio fokusavimo režimą, „Canon“ fotoaparatuose vadinamą AI SERVO arba SERVO AF, kad fotoaparatas automatiškai prisitaikytų ir ryškiai sektų objektą jam artėjant link jūsų. Šią funkciją turi visi „Canon“ DSLR, beveidrodiniai ir pažangūs kompaktiniai fotoaparatai.

Sustingdyti ar nesustingdyti?

Fotografuojant judesį svarbu nuspręsti, ar norite sustingdyti veiksmą, ar naudodami ilgesnį išlaikymą norite parodyti išsiliejusį veiksmą. Daugumoje atvejų norėsite gauti ryškų vaizdą. Kad tai padarytumėte, naudokite trumpą išlaikymą. Išlaikymo trukmė priklausys nuo to, kaip greitai juda objektas. 1/4000-osios sekundės gali užtekti, kad užfiksuotumėte automobilio ir jo ratų judesį. 1/250-osios gali pakakti bėgikui. Galite bandyti panoraminį fotografavimą – judinti fotoaparatą paskui objektą. Fonas bus sulietas, bet objektas atrodys ryškus.

Suteikite dramatiškumo priartindami

Fotografuodami veiksmą, pasistenkite priartinti vaizdą ir užfiksuoti, kas vyksta. Jei fotografuojate žmones, sufokusuokite jų veidus, kad būtų daugiau dramatiškumo. Pamėginkite parodyti asmens išraišką pasinėrus į veiksmą arba bandant įmušti pergalingą įvartį.

Padidinkite ISO vertę, kad užfiksuotumėte daugiau šviesos

Jei nėra pakankamai šviesos, pabandykite padidinti ISO iki 400, 800 ar dar daugiau. Arba, jei rezultatai vis dar netenkina, perjunkite rankinį režimą ir valdykite diafragmą. Tada pasirinkite f/4 arba f/2.8, kad patektų kuo daugiau šviesos. Taip galėsite fotografuoti su trumpesniu išlaikymu ir gauti ryškesnius vaizdus.