carousel at night

Fotografuokite stulbinamas detales netgi prietemoje

Prieblanda ir naktis yra stebuklingas metas. Tai akimirkos, kai festivaliai atgyja, miesto nuotaika pakinta ir atsiranda begalės progų fotografijai. Tačiau kai trūksta šviesos, gali būti sudėtinga nufotografuoti detales, ypač jai naudojamas išmaniojo telefono fotoaparatas.

Prietema būtent tas laikas, kai DSLR, beveidrodinio arba pažangaus kompaktinio fotoaparato rankiniai nustatymai padės gauti ryškias, detalias nuotraukas, kurių nepavyktų lengvai gauti kitais būdais.

Naudokite plačią diafragmą (mažas f skaičius) ryškesniems vaizdams

Jei fotoaparatas turi rankines nuostatas, galite valdyti fotoaparato diafragmą („Canon“ fotoaparatuose tai vadinama „Av“ režimu). Taip tiesiog pasakoma fotoaparatui, kiek šviesos reikia įleisti. Kuo daugiau šviesos patenka į objektyvą, tuo mažesnis gali būti išlaikymas. Su trumpesniu išlaikymu padidėja tikimybė, kad bus sustabdytas judesio išsiliejimas. Geras išlaikymas judantiems objektams yra virš 1/125-osios sekundės arba dar trumpesnis. Nejudantiems objektams prietemoje pabandykite net 1/60-ąją sekundės, atsižvelgdami į diafragmos nustatymus.

Jei fotografuojate portretus priešaušryje arba norite įamžinti ypatingus miesto niuansus leidžiantis saulei, pamėginkite nustatyti plačiausią diafragmos nuostatą.

Tai reiškia mažiausią f skaičių. Jis priklausys nuo naudojamo objektyvo. Daugumoje objektyvų jis yra f/3.5. Kituose objektyvuose f vertės gali būti dar mažesnės, pvz., f/2.8 arba f/1.4. Papildoma plačios diafragmos nauda – mažas lauko gylis, kurį naudojant objektas išsiskiria iš sulieto fono.

Padidinkite ISO vertę didesniam šviesos jautrumui

Jei panaudojote plačią diafragmą, bet manote, kad nuotraukai vis dar trūksta šviesumo, pamėginkite padidinti ISO vertę. Taip fotoaparatui nurodoma, kaip jautriai jutiklis turi reaguoti į šviesą. Tai naudinga fotografuojant naktį be blykstės.

Kuo didesnis ISO skaičius, tuo jautriau bus reaguojama į šviesą. „Canon“ DSLR, beveidrodiniai ir pažangūs kompaktiniai fotoaparatai turi didelius jutiklius (dalis, kuri užfiksuoja vaizdą), todėl jais gaunamos geresnės didelio ISO nuotraukos, nei su fotoaparatais, kurių jutikliai mažesni, pvz., išmaniųjų telefonų fotoaparatais. Pamėginkite fotografuoti su 800 ISO, ir, prireikus, vertę padidinkite. Galite pastebėti šiek tiek iškraipymų ar vaizdo grūdėtumą, nors su dauguma šiuolaikinių DSLR, beveidrodinių ir pažangių kompaktinių fotoaparatų galėsite fotografuoti su 1600 arba 3200 ISO ir gauti puikius rezultatus.

Pamėginkite serijos režimą, kad būtų daugiau galimybių geram kadrui

Nepertraukiamo fotografavimo režimu (tam tikruose fotoaparatuose vadinamas serijos režimu) per kelias sekundės dalis bus padaryta greita nuotraukų serija. Tai naudinga fotografuojant judantį objektą ar akimirksnį trunkantį veiksmą. Todėl jeigu jūsų fotoaparate yra ši funkcija, pasinaudokite ja – turėsite daugiau galimybių padaryti puikią veiksmo nuotrauką prietemoje.

Peržiūrėkite nuotraukų ryškumą

Peržiūrėdami prietemoje darytas nuotraukas fotoaparato LCD ekrane, nepamirškite priartinti ir patikrinti, ar viskas išties yra taip ryšku, kaip jums norisi. Nuotraukos turi atrodyti ryškios, sufokusuotos, be lengvai pastebimo grūdėtumo ar išsiliejimų. Jei nemanote, kad jos puikiai tiks spausdinimui ar redagavimui, teks fotografuoti iš naujo. Grįžę namo jau nieko pakeisti nebegalėsite!