Christine Sonvilla looking through printed copies of photographs scattered on a table.

SPAUSDINIMAS

Įspūdingi vaizdai: kuo svarbus spausdinimas

Jei norite tapti geresniais fotografais, labai svarbu gebėti atpažinti patinkančius ir nepatinkančius nuotraukų aspektus bei tai, ką būtų galima patobulinti. Lengviausia tai padaryti ant fizinės kopijos, kuri tiksliai perteikia spalvas ir vaizdo kokybę ir kurią būtų galima laikyti rankose ir pažiūrėti iš arčiau.

Jau daugiau kaip dešimtmetį Christine ir jos vyras Marc Graf specializuojasi laukinės gamtos fotografijoje, didžiausią dėmesį skirdami gamtosaugai. Jų darbai buvo publikuoti įvairiose pasaulio knygose ir žurnaluose, įskaitant „National Geographic“.

„Spausdinta nuotrauka atrodo kitaip, nei ekrane“, sako Christine, „todėl išties labai svarbu išspausdinti nuotraukas ir pažvelgti jas tarsi naujomis akimis. Nustatyti, kas nuotraukoje patinka ir nepatinka, ir pasinaudoti šia informacija fotografuojant kitą kartą. Išsiaiškinti, kaip ištaisyti pastebėtas klaidas. Kuo dažniau tai daroma, tuo greičiau išmokstama“.

„Spausdintos nuotraukos sukurtas įspūdis visada išlieka ilgiau, nei internete ar socialiniuose tinkluose matomų skaitmeninių nuotraukų, kur jų kasdien pasirodo tūkstančiai“, priduria Marc. „Spausdinta nuotrauka yra kažkuo ypatinga“.

Christine and Marc stand by a printed version of one of their shots displayed as part of an outdoor exhibition in a forest.
Christine ir Marc eksperimentuoja su novatoriškais savo darbų pateikimo būdais, įskaitant parodas lauke, kad sujungtų žmones su gamta ne tik per nuotraukas, bet ir pačioje aplinkoje. Todėl akivaizdu, kad spaudiniai turi būti dideli, patvarūs, ryškūs ir patraukiantys akį.

Stilingas, belaidis spausdintuvas „3 viename“ Canon PIXMA TS8350 Series idealiai tinka spausdinti namuose. Šis A4 formato daugiafunkcis spausdintuvas turi šešias atskiras rašalines ir „Canon“ technologiją FINE, todėl gali spausdinti fotolaboratorijos kokybės nuotraukas ir tinka įvairiems darbo projektams bei šeimos pramogoms. Naudodami „Canon“ rašalą „ChromaLife100“, galėsite spausdinti ilgai išliekančias nuotraukas, kurias albume išsaugosite iki 100 metų. Spausdintuvas turi net SD kortelės lizdą, kad galėtumėte spausdinti tiesiai iš atminties kortelės.

Tačiau kad ir kokį spausdintuvą naudotumėte, kaip nuotraukų spausdinimas gali padėti jums fotografuoti? Christine ir Marc dalijasi savo profesionaliomis įžvalgomis.

Pamatykite nuotraukas naujoje šviesoje.

A Canon   Colorado 1640 printing out a large-scale shot of a brown bear in a forest.
Kai Christine‘ai ir Marcui reikia išspausdinti realaus dydžio objektų nuotraukas, jie pasikliauna profesionalų lygio spausdintuvu Colorado 1640.

Išspausdinus mėgstamiausius kadrus, jais galima pasidalyti ne tik per USB. Galbūt vertėtų sukurti geriausių nuotraukų albumą ir padovanoti jį draugams? Fizinės nuotraukos atrodo vertingesnės, ypač, jei tai yra dovana.

„Tikrai bus akimirkų, kai žiūrėsite į spausdintą nuotrauką ir sakysite „Niekada nemaniau, kad tai pateko į kadrą“, sako Christine.

Christine ir Marc rengia daug parodų, todėl naudojasi spausdintuvu Canon imagePROGRAF Pro-1000, kad galėtų išspausdinti ir įvertinti savo nuotraukas – tam puikiai padeda jo gebėjimas spausdinti iki A2 formatu ir tikslus 12 rašalinių sistemos spalvų atkūrimas. Siekdami dar platesnių galimybių, įskaitant plakato dydžio grafikos stendus ir parodoms tinkamus realaus dydžio objektų spaudinius, apimančius daugybę nykstančių rūšių, pvz., kalnų lokius ir didžiąsias kates, fotografų pora pasikliovė spausdintuvu Colorado 1640.

Spausdinimas suteikia daugiau galimybių

A close up shot of a red squirrel on the driveway to a stately manor in Vienna.
Spausdinti skirtų nuotraukų – tiek skirtų kabinti ant savo sienų, tiek demonstruoti parodų salėje – atrankos procesas išmokys jus atrinkti pelus nuo grūdų.

Kartais norint judėti į priekį, reikia grįžti atgal, o norint patobulinti savo fotografavimą, reikia sąžiningai įvertinti savo darbą. Šiame procese gali padėti toks spausdintuvas kaip Canon PIXMA TS8350 Series.

Tikrinant daugybę nuotraukų serijų, kad galėtum atrinkti spausdinti tinkamą vaizdą, nori nenori tobulinamas įgūdis atpažinti, kas padaro nuotrauką išties gera. Jei vis dar kyla abejonių, Marcas pataria paklausti kitų nuomonės.

„Geriausi atsiliepimai, ir geri, ir blogi, gaunami, kai pristatome savo spausdintas nuotraukas parodose“, sako jis. „Žiūrovas susitelkia į, tarkim, dešimt nuotraukų, palyginti su galbūt šimtais rodomų „Instagram“ tinkle. Sutelkus dėmesį viskas atrodo tikroviškiau ir rimčiau. Žmonės atviriau išsako savo nuomonę, kuri, atsižvelgiant į mūsų gamtosaugos fotografijos kontekstą, yra dar svarbesnė.“

Parodykite savo tikrąsias spalvas

Wildlife photos by Christine Sonvilla and Marc Graf on display in an outdoor exhibition in a forest.
Christine‘os ir Marco didelio formato spaudiniai, sukurti naudojant spausdintuvą Colorado 1640 ir jo novatorišką technologiją „Uvgel“, išlieka ryškūs ir šviesūs, net kai yra eksponuojami lauke.

Viena iš pagrindinių problemų dalijantis vaizdais internete yra ta, kad jūs negalite kontroliuoti, kaip kiti mato jūsų darbą ir, visų pirma, kokiomis spalvomis jį mato. Spausdintuvas Canon PIXMA TS8350 Series su technologija „ChromaLife100“ užtikrins, kad nuotraukos albume iki 100 metų liktų ryškių spalvų ir puikios kokybės.

„Viena iš priežasčių, kodėl pasirinkome „Canon“ spausdintuvą, yra daug didesnis jo spalvų patvarumas“, teigia Christine. „Net praėjus visiems metams lauke, veikiamos UV spindulių, mūsų nuotraukos atrodo taip, tarsi būtų išspausdintos vakar, ir mes galime metai iš metų naudoti tuos pačius spaudinius savo parodose.“

Autorė: Natalie Denton


* Remiantis paspartintu „Canon“ testavimu tamsioje saugykloje kontroliuojamomis temperatūros, drėgmės ir dujinės aplinkos sąlygomis, imituojant saugojimą albume su plastikinėmis movomis. „Canon“ negali garantuoti spaudinių ilgaamžiškumo: rezultatai gali priklausyti nuo išspausdinto vaizdo, džiuvimo trukmės, demonstravimo ir saugojimo sąlygų bei aplinkos veiksnių.

Susiję straipsniai
The ink levels showing on a setting bar of a Canon printer.

SPAUSDINIMO PATARIMAI

DUK apie spausdintuvą, rašalą ir popierių

Suhaib Hussain atsako į keletą iš dažnai užduodamų klausimų apie technologijas, rašalą ir popierių.

A squirrel looks up, paws in front of its body, surrounded by a field of white daisies and lush green grass up to its shoulders.

LAUKINĖS GAMTOS FOTOGRAFIJA

Tikslingas fotografavimas: kaip fotografuoti gamtą ir lemti pokyčius

Christine Sonvilla ir Marc Graf dalijasi savo geriausiais patarimais, kaip fotografuoti gyvūnus ir skleisti informaciją apie jų išsaugojimą.

A before and after image of a marshy landscape, unedited on the left and in black and white on the right.

REDAGAVIMO PAGRINDAI

Kaip redaguoti kraštovaizdžio nuotraukas spaudai

Redagavimo metodai, kurie pavers jūsų vaizdingas nuotraukas meno darbais.

Susiję gaminiai

Susiję straipsniai

Skiltis „Pasisemkite įkvėpimo“ – tai pagrindinis naudingų fotografijos patarimų, vadovų pirkėjams ir įdomių pokalbių šaltinis, kuriame yra visko, ko reikia norint rasti geriausią fotoaparatą ar spausdintuvą ir įgyvendinti savo naują kūrybinę idėją.

Atgal į visus patarimus ir metodus