timelapse header

Laiko slinkties fotografijos patarimai

Jums neabejotinai yra tekę matyti stulbinančių laiko slinkties vaizdo įrašų, kaip Paukščių Takas kyla nakties danguje arba eismas skubiai juda miesto fone? Galbūt svarstėte, kaip buvo sukurti šie vaizdo įrašai?
Iš šio trumpo vaizdo įrašo ir vadovo apačioje sužinosite, kaip pradėti fotografuoti laiko slinkties sekas.

Laiko slinkties seka – tai 100-ų ar netgi 1000-ių nuotraukų serija, leidžiama kaip seka, sukurianti suspausto laiko vaizdo įrašą. Jūsų „Canon“ fotoaparatas puikiai tinkamas laiko slinkties sekoms fotografuoti; skaitykite patarimus toliau, ir, nespėsite pamatyti, kaip patys kursite laiko slinkties šedevrus.

  1. 1. Tinkama įranga – du esminiai įrangos elementai, fotografuojant laiko slinkties seką, yra tvirtas trikojis, išlaikantis fotoaparatą fiksuotoje padėtyje, ir intervalometras, taip pat vadinamas laikmačio nuotoliniu valdikliu. Tai įrenginys, su kuriuos galite nustatyti fotografavimo intervalus; filme naudojome modelį TC-80N3, kuriam tinka N3 jungtys – jei turite E3 tipo lizdą, jums reikės ir konvertavimo iš N3 į E3 laido. Kai kuriuose naujausiuose mūsų fotoaparatuose įrengtas įtaisytasis intervalų laikmatis, įskaitant , ir – taip procesas dar paprastesnis.

  2. 2. Nuspręskite dėl objekto – raskite sceną, kurioje vyksta judėjimas; kraštovaizdžio scena su debesimis, judrūs keliai ar krintantis krioklys yra puikūs pradiniai objektai laiko slinkties fotografijai.

  3. 3. Fotoaparate įjunkite režimą „Live View“, kuriuo bus lengviau parengti kadrą taip, kaip norite

  4. 4. Rinkitės RAW arba jpg – su RAW gaunate daugiau galimybių keisti vaizdus vėliau, bet jpg naudoja mažiau vietos diske. Galbūt norėsite fotografuoti vidutiniu arba mažu formatu, kad kortelėje tilptų daugiau vaizdų, nors fotografavimas mažesne raiška gali paveikti galutinio vaizdo įrašo kokybę.

  5. 5. Ekspozicijos nuostatos – įjunkite diafragmos pirmumo fotografavimo režimą ir pasirinkite tinkamą ISO, kad gautumėte pageidaujamą išlaikymą. Dienos metu ISO gali būti nuo 100 iki 800, o naktį – netgi 10 000. Atsižvelgiant į sceną, galbūt norėsite pailginti išlaikymą, kad pridėtumėte savo objektui judėjimo. Apskritai, nustatykite išlaikymą ilgesnį nei 1/100 s, kad laiko slinktis būtų sklandesnė.

  6. 6. Pasirinkus vertinamąjį matavimą fotoaparatui bus nurodyta aprėpti visą sceną, sprendžiant dėl ekspozicijos. Pasirinkti visiškai neautomatinį ekspozicijos valdymą gali būti naudinga ir scenose, kuriose šviesos intensyvumas yra nuolatinis, bet jei šviesa pastebimai keičiasi, jūsų vaizdo įraše gali pasireikšti mirgėjimo efektas.

  7. 7. Išjunkite tokias nuostatas, kaip paryškinto tono pirmumas ir periferinio apšvietimo korekcija, dėl kurių tarp vaizdų gali atsirasti pokyčių. Baltos spalvos balansą ir nuotraukų stilius reikėtų taisyti neautomatiškai; jei fotografuojate RAW formatu, korekcijas galėsite atlikti vėliau, jei tokių prireiktų.

  8. 8. Komponuokite sceną – pasirinkite tinkamą objektyvą (paprastai geriausiai tinka plačiakampis objektyvas), sukomponuokite kadrą, sufokusuokite objektą, tada objektyve įjunkite neautomatinį fokusavimą – nenorite, kad kamera iš naujo fokusuotų kiekvieną kadrą.

  9. 9. Nustatykite intervalometrą – pasirinkite, kaip dažnai jūsų fotoaparatas fotografuos, atsižvelgdami į objektą: jei objektai juda sparčiai, fiksuokite kadrus dažniau, pvz., plaukiančius debesis vėjuotą dieną mėginkite fiksuoti 2 sekundžių intervalu.

  10. 10. Nuspręskite, kaip ilgai norite, kad laiko slinkties seka tęstųsi – kuo ilgiau paliekate fotoaparatą fotografuoti, tuo ilgesnė bus galutinė laiko slinkties seka. Turėkite omenyje, kad daugelis vaizdo įrašų leidžiami 24 kadrų per sekundę greičiu, todėl 30 sekundžių laiko slinkties sekai jums reikės 720 kadrų. Jei fotoaparatą nustatote fotografuoti kas 2 sekundes, fotoaparatas turės veikti 24 minutes. Jei intervalai ilgesni, fotoaparatą gali reikėti palikti veikti keletą valandų.

Kai turėsite vaizdus, namuose reikės parengti galutinę laiko slinkties seką. Bet koks apkarpymas, vaizdo spalvų korekcijos turi būti taikomas visam vaizdų rinkiniui vienodai, kad būtų išlaikytas nuoseklumas visoje laiko slinkties sekoje.

Jei fotografavote RAW formatu, jums greičiausiai reikės eksportuoti į jpg; pasirinkite tinkamą norimo sukurti vaizdo įrašo failo dydį. Tokios įmonės, kaip „Apple“ ar „Microsoft“, teikia ištisą nemokamos vaizdo įrašų programinės įrangos, sujungiančios vaizdus į galutinį kūrinį, asortimentą; vaizdo įrašui viršuje buvo naudojama „Adobe Creative Cloud“.