A group of people, seen from behind, watch fireworks. One person in the foreground is in focus, and warmly dressed in overcoat and beanie hat.

FEJERVERKŲ FOTOGRAFAVIMAS

Kaip naujai ir kūrybiškai fotografuoti fejerverkus

Spalvingi nakties dangų nušviečiantys fejerverkai – reginys, kuris daugeliui atrodo magiškas, tad kodėl nepabandžius šio stebuklingo jausmo įamžinti nuotraukose? Fotografuojant fejerverkus svarbu ne tik parinkti geriausius parametrus, bet ir pagalvoti apie kitus dalykus, dėl kurių pats renginys ir nuotraukos yra ypatingi.

Fejerverkai dažniausiai leidžiami tam tikromis progomis, pavyzdžiui, Naujųjų metų, ypatingų gimtadienių ir švenčių, kurios dažnai švenčiamos su draugais ir brangiais artimaisiais, todėl įtraukdami juos į kadrą sukursite linksmų ir kūrybiškų nuotraukų.

Toliau pateiktuose patarimuose tai aptarsime ir atsakysime į 10 dažniausiai užduodamų klausimų, pvz., kaip fejerverkams pasirinkti tinkamiausią išlaikymą ir kaip pasinaudojant naujomis idėjomis gauti išties unikalių ir kūrybiškų kadrų. Ir nesvarbu, ar naudojate „PowerShot“ fotoaparatą, ar beveidrodinį arba DSLR fotoaparatą, čia rasite visas fejerverkų fotografijos gaires.

1. Kokia vieta tinkamiausia fejerverkams fotografuoti?

Verta gerai pagalvoti, iš kokios vietos pavyks padaryti įspūdingiausias nuotraukas, todėl planuokite iš anksto ir raskite vietą, kurioje niekas netrukdys. Patikrinkite vietą dar dienos šviesoje ir išsiaiškinkite, kuria kryptimi pūs vėjas.

Tai ypač svarbu jei netoli bus laužas, nes taip galėsite išvengti į kadrą patenkančių dūmų ar karštų pelenų. Jei planuojate naudoti trikojį, jį taip pat vertėtų pastatyti ten, kur bus mažai tikėtina, kad fotografuojant jums trukdys žmonės.

2. Kaip įamžinti fejerverkų atmosferą šventėje?

In a long-exposure image, a sillhouetted figure has drawn a bright pink five-pointed star with a sparkler.

Geras būdas fejerverkų atmosferai įamžinti – nufotografuoti su bengališkomis ugnelėmis žaidžiančius šeimos narius – jie gali pasitelkti vaizduotę ir kurti įvairius linksmus ir meniškus šviesos raštus. Programėlėje „Canon Photo Companion“ rasite išsamų vadovą, kuriame pateikti geriausi metodai ir parametrai tapybai šviesa.

Dar vienas būdas įdomiam kadrui sukurti – fotografuokite fejerverkų atspindžius lange, kai draugai ar šeimos nariai juos stebės iš vidaus. Padarykite kelis bandomuosius kadrus, kad įsitikintumėte, jog žmonės nuotraukoje gerai matomi, ir tada šias nuostatas naudokite prasidėjus veiksmui. Jei naudojate fotoaparatą „PowerShot“, pvz., „Canon PowerShot G7 X Mark II“ arba EOS fotoaparatą keičiamais objektyvais, būtinai fotografuokite RAW formatu, kad turėtumėte visišką laisvę koreguoti skirtingų vaizdo dalių ekspoziciją kompiuteryje su „Canon Digital Photo Professional“.

3. Kaip ryškiai nufotografuoti fejerverkus?

Sudėtinga atspėti, kada pasirodys didžiausias arba spalvingiausias fejerverkas, todėl pravartu fotoaparate nustatyti nepertraukiamo fotografavimo režimą (dar vadinamas serijos režimu). Taip bus didesnė galimybė kadre pagauti vieną ar daugiau ypač įspūdingų sprogimų.

Jei fotoaparatas sumontuotas ant trikojo, naudokite programėlę „Canon Camera Connect“ ir valdykite savo fotoaparatą belaidžiu būdu per telefoną arba planšetinį kompiuterį. Taip pat galite naudoti laidinį arba belaidį nuotolinį valdiklį, arba netgi fotoaparato laikmačio funkciją. Visi šie būdai padės suaktyvinti fotoaparatą jo neliečiant, todėl jis nesudrebės ir vaizdai liks ryškūs.

4. Kaip fotografuoti fejerverkus be trikojo?

Jei fotoaparatą laikote rankose, naudokite vaizdo stabilizatorių, kuris padės išlaikyti vaizdo ryškumą (jei jūsų fotoaparatas arba objektyvas turi IS). Jis padės panaikinti nežymų drebėjimą, kuris atsiranda laikant fotoaparatą rankose, bet atminkite, kad fotografuojant diafragmos režimu jis gali pailginti išlaikymą.

Jei ant fotoaparato objektyvo yra jungiklis, juo galite įjungti arba išjungti vaizdo stabilizatorių, jei jo nėra, tai teks padaryti per fotoaparato meniu nuostatas.

5. Koks objektyvas geriausiai tinka fejerverkams?

Susiję straipsniai
A man and woman with a small child sitting halfway up a small stepladder, in front of fir trees with a few decorations hanging from some branches.

ŠEIMOS FOTOGRAFIJOS

10 geriausių Lenos Petrovos patarimų dėl kalėdinių nuotraukų

Pasinaudokite šiais 10 šeimos fotografės patarimų, kad linksmuose ir natūraliuose portretuose įamžintumėte Kalėdų dvasią.

A table filled with Christmas-themed paper crafted decorations and gifts.

RANKDARBIAI NAUDOJANTIS SPAUSDINTUVU

Laikas kūrybai – štai šeši dalykai, kuriuos naudodamiesi spausdintuvu galite pasidaryti šioms Kalėdoms patys.

Pasitelkite kūrybiškumą ir šį šventinį sezoną kalėdines dovanas, papuošimus ir žaidimus padarykite patys. Visus šablonus galima nemokamai atsisiųsti ir išspausdinti.

Two people skateboard down a city street at night, colourful lights from buildings reflecting in the wet road surface.

KELIONINIAI

11 patarimų atostogų fotografijoms mieste

Kaip geriausiai išnaudoti fotoaparato galimybes atostogaujant mieste ir įamžinti miesto džiunglių dvasią ir atmosferą – keli paprasti patarimai ir gudrybės.

Vien tik spalvingais fejerverkais užpildyta nuotrauka gali atrodyti įspūdingai, tačiau jei joje bus keli pastatai ar kitos konstrukcijos, vaizdas gali būti įdomesnis ir suteikti konteksto. Naudodami priartinančius objektyvus galėsite lengviau keisti kompoziciją, o tai ypač naudinga naudojant trikojį. Platus artinantis objektyvas, pvz., Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM arba Canon EF 17-40mm f/4L USM, leis viską sutalpinti į kadrą. Tačiau puikių kadrų galima padaryti ir naudojant objektyvą ant kompaktinio ypač priartinančio fotoaparato arba su fotoaparatu gauto rinkinio objektyvą.

6. Kaip fokusuoti fotografuojant fejerverkus?

Nustatę iš anksto parinkto atstumo fokusavimą galėsite nebesijaudinti dėl fokusavimo fotografuodami – užteks sutelkti dėmesį į kompoziciją ir ekspoziciją.

Nustatykite fotoaparato rankinį fokusavimą arba perstumkite objektyvo fokusavimo jungiklį į MF padėtį ir pradėkite nustatydami fokusavimą į begalybę. Jei objektyvas turi mažą langelį, kuriame rodomi skirtingi fokusavimo atstumai, tai bus pabaigoje, pažymėta simboliu ∞. Jei norėsite fotografuoti fejerverkus danguje, greičiausiai šią padėtį ir pasirinksite.

Jei norėsite, kad nuotraukos pirmajame plane būtų kitų elementų, sufokusuokite į tašką tarp pirmo plano ir fono, maždaug per vieną trečdalį scenos, kad viskas būtų ryšku. Šis metodas vadinamas hiperfokaliniu fokusavimu, daugiau apie idealaus hiperfokalinio atstumo nustatymą galite pasiskaityti programėlėje „Canon Photo Companion“.

7. Kokius parametrus naudoti fotografuojant fejerverkus?

Jei fotografuojate laikydami fotoaparatą rankose, pradėkite nuo ilgiausio išlaikymo, kurį įmanoma naudoti nejaučiant fotoaparato drebėjimo. Plačiakampius objektyvus lengviau išlaikyti ilgiau, o objektyvai su vaizdo stabilizatoriumi (kurių objektyvo pavadinime nurodyta IS) labai padeda, kad kadrai išliktų ryškūs. Jei naudojate fotoaparatą ant trikojo, galite naudoti kur kas ilgesnį išlaikymą, pvz., pradėti nuo vienos ar dviejų sekundžių.

ISO koreguokite tada, kai būsite nustatę išlaikymą ir diafragmą, nes taip bus lengviau gauti tinkamą ekspoziciją. Su mažesniu ISO, pvz., ISO 100 arba ISO 125, vaizdai bus ryškesni, spalvos geresnės ir mažiau trukdžių, o geriausių rezultatų pasieksite fotoaparatais su didesniu jutikliu – pvz., viso kadro DSLR arba beveidrodiniais fotoaparatais.

Nustatykite ne per mažą apytiksliai f/8 diafragmą, kad pasiektumėte maksimalų ryškumą, tačiau nepakenktumėte lauko gyliui, kai nuotraukose svarbus ir pirmas planas. Jei išlaikymas per ilgas, diafragmą padidinkite iki f/4 arba f/5.6.

8. Kaip įamžinti fejerverkų formas?

Naudodami fotoaparato lemputės režimą, galite užraktą palikti atvirą tiek ilgai, kiek tik reikia, ir fotografuoti dangumi judantį ir sprogstantį fejerverką, kuris paliks įspūdingų formų šviesos pėdsaką. Norėdami naudoti lemputės režimą, pasirinkite rankinį režimą arba pirmenybę išlaikymui ir pasukite ratuką iki parinkčių galo, už 30″. Spustelėkite užrakto mygtuką vieną kartą, kad užraktą atidarytumėte, ir dar kartą, kai norėsite jį uždaryti.

Pravartu eksponavimo pradžiai ir pabaigai naudoti laidinį arba belaidį užrakto paleidiklį, pvz., „Canon BR E1“ arba programėlę „Canon Camera Connect“.

9. Kaip išgauti tinkamą fejerverkų ekspoziciją?

Juodas dangus ir jame sprogstantys ryškūs fejerverkai – gana netipinis įprastų fotografijos objektų scenarijus, todėl jūsų fotoaparatas gali nustatyti per ryškią ekspoziciją naktinių fejerverkų vaizdui. Jei fotografuosite rankiniu režimu arba pusiau automatiniu režimu, pvz., pirmenybės diafragmai arba išlaikymui, galite to išvengti naudodami ekspozicijos kompensavimą.

Ieškokite -/+ mygtuko arba piktogramos ekrane, ir nustatykite šią parinktį nuo -1 iki -2. Jei fotografuojate rankiniu režimu, taip pat galite rinkdamiesi parametrus stebėti ekspozicijos indikatoriaus skalę LCD ekrane arba fotoaparato vaizdo ieškiklio apačioje, kad šis indikatorius atsidurtų skalės kairėje.

10. Kaip nufotografuoti siluetus su fejerverkais?

Sukurkite kūrybiškas ir neįprastas fejerverkų nuotraukas, fotografuodami siluetus veiksmo fone. Šį metodą būtų pravartu išsibandyti anksčiau, kai danguje yra šiek tiek šviesos, nes tada siluetai matysis ryškiau. Tačiau jei fotografuojate šviesos ir spalvų gausų vaizdą, jis gali būti pakankamai stiprus fonas jūsų siluetams.

Tokio tipo vaizdui reikia gerai pagalvoti apie savo padėtį. Tolimesnė vieta ir plačiakampis objektyvas padės į kadrą dangaus fone sutalpinti daug žmonių, o priartėję prie objektų ir nukreipę fotoaparatą aukštyn galėsite sukurti nuotraukas, kuriose daugiau akcento tenka žmonėms.

Pasirūpinkite, kad jūsų ekspozicija perteiktų žmones kaip siluetus; jei parinksite ekspoziciją fejerverkams, tai paprastai įvyks su fotoaparato siūlomais parametrais, nors siekdami geriausio efekto galite panaudoti neigiamą ekspoziciją (žr. 9 patarimą aukščiau). Vis dėlto stenkitės nenaudoti per ilgo išlaikymo, nes objektai sujudės ir sugadins efektą.

Autorius: Matt Golowczynski

Susiję gaminiai

Susiję straipsniai

Skiltis „Pasisemkite įkvėpimo“ – tai pagrindinis naudingų fotografijos patarimų, vadovų pirkėjams ir įdomių pokalbių šaltinis, kuriame yra visko, ko reikia norint rasti geriausią fotoaparatą ar spausdintuvą ir įgyvendinti savo naują kūrybinę idėją.

Atgal į visus patarimus ir metodus