KRAŠTOVAIZDŽIO FOTOGRAFIJA
Kaip fotografuoti kraštovaizdžius laikant fotoaparatą rankose
Sužinokite, kaip kurti įspūdingas kraštovaizdžio nuotraukas be trikojo.
Kraštovaizdžio fotografija
Puikių kraštovaizdžio nuotraukų galima sukurti su bet kokiu objektyvu. Tačiau kartais specialus objektyvas gali padėti atskleisti geriausias siužeto ypatybes.
Naudojant plataus kampo objektyvus, kurie dažnai vadinami kraštovaizdžių objektyvais, galima fotografuoti platų vaizdą, todėl kadre galima daugiau visko sutalpinti ir sukurti susidomėjimą ir dramą.
Pažvelkime į kelis pavyzdžius...
nuotrauka kairėje:
„Canon EOS 5DS“ – 105,0 mm židinio nuotolis
1/80 sek., f/4.0, ISO 800
nuotrauka dešinėje:
„Canon EOS 5DS“ – 24,0 mm židinio nuotolis
1/60 sek., f/4.0, ISO 800
Fotografuojant su didesniu židinio nuotoliu, geriau matomos detalės, kurios šiaip liktų nepastebėtos. Platesnis objektyvas atitraukia dėmesį nuo šių detalių, bet pabrėžia aplinką, parodydamas mums daugiau siužeto. Švelnus fonas prideda kontrasto, o stulpai ir akmenukais nusėtas paplūdimys leidžia geriau sukomponuoti nuotrauką, įtraukiant į ją daugiau atraminių plieno sijų.
nuotrauka kairėje:
„Canon EOS M5“ – 50,0 mm židinio nuotolis
20 sek., f/8,0, ISO 100
nuotrauka dešinėje:
„Canon EOS M5“ – 21,0 mm židinio nuotolis
13 sek., f/8,0, ISO 200
Naudojant artinantį objektyvą ties 50 mm židinio nuotoliu, pirmame kadre matomos miesto detalės iš arti, galima atskirai įžiūrėti kiekvieną pastatą. Pasirinkę 21 mm židinio nuotolį, galime įtraukti į kadrą daugiau pastatų, taip pat sutelkti dėmesį į neįprastą šio miesto kraštovaizdžio apšvietimą, įskaitant pro debesis prasiskverbiančią žydrynę ir šiltas priešakyje esančių namų šviesas.
nuotrauka kairėje:
„Canon EOS 200D“ ir „Canon EF-S 18-55mm f/4-5.6 IS STM“, 18,0 mm židinio nuotolis
1/10 sek., f/5.0, ISO 400
nuotrauka dešinėje:
„Canon EOS 200D“ ir „Canon EF-S 10-18mm f/4,5-5.6 IS STM“, 10,0 mm židinio nuotolis
1/8 sek., f/5.0, ISO 400
Naudojant šiam siužetui platesnį objektyvą, atsirado galimybė apimti daugiau jūros, kuri šioje kompozicijoje padeda geriau subalansuoti tiltą. Dėl platesnio kampo objektyvo nuotraukoje taip pat atsirado daugiau dangaus, kuris šią apniukusią dieną praskaidrino gražiu spalvų spektru.
Tiek pilnesnei dangaus linijai, tiek platesniam dangaus plotui ir pirmo plano detalėms arba su standartiniu objektyvu neregimoms smulkmenoms specialus plačiakampis objektyvas suteikia realaus pranašumo fotografuojant kraštovaizdžius.
Skiltis „Pasisemkite įkvėpimo“ – tai pagrindinis naudingų fotografijos patarimų, vadovų pirkėjams ir įdomių pokalbių šaltinis, kuriame yra visko, ko reikia norint rasti geriausią fotoaparatą ar spausdintuvą ir įgyvendinti savo naują kūrybinę idėją.
Atgal į visus patarimus ir metodusKRAŠTOVAIZDŽIO FOTOGRAFIJA
Sužinokite, kaip kurti įspūdingas kraštovaizdžio nuotraukas be trikojo.
KRAŠTOVAIZDŽIO FOTOGRAFIJA
Susipažinkite su fotografavimo metodais, kurie padės pasiekti naują kraštovaizdžių fotografijos lygį.
KRAŠTOVAIZDŽIŲ IR MAKROFOTOGRAFIJA
Henrik Spranz suderina techninius įgūdžius su kūrybine gyslele ir kuria išskirtinius kadrus, kurie tapo neįtikėtinai populiarūs internete.