light trail over empty road

Ekspozicija fotografijoje

Ilgos ekspozicijos fotografija

Ilga ekspozicija – tai fotografavimas nustačius nuo kelių sekundžių iki kelių valandų trunkantį išlaikymą ir tai yra puikus metodas įspūdingoms kraštovaizdžio fotografijoms kurti.

Pirma, reikia pritvirtinti fotoaparatą ant trikojo. Laikant fotoaparatą rankose net ir 1 sekundės išlaikymas lems išsiliejusį vaizdą. Atsižvelgdami į siužetą nustatykite ISO ir naudokite pirmenybės išlaikymui (Tv) režimą, kad nustatytumėte iki 30 sekundžių išlaikymą. Naudojant nuotolinį užrakto paleidiklį, pvz., nuotolinį valdiklį „RC-6“, nuotolinį jungiklį „RS-60E3“ arba „Canon“ belaidį nuotolinį valdiklį „BR-E1“ (arba 2 sekundžių laikmatį), galima išvengti fotoaparato drebėjimo nuspaudžiant užraktą.

Kaip matote iš pirmiau pateikto pavyzdžio, fotografuojant su ilgu išlaikymu dėl Žemės judėjimo nakties danguje susidarė šis žvaigždžių kelio efektas.

Fotografuojant su ilgu išlaikymu dieną, sunkiausia yra nustatyti tokį išlaikymą, kad spėtų įvykti pakankamai judesio. Geriausia rinktis daugiau nei kelių sekundžių išlaikymą, tad nepamirškite, kad ISO ir diafragmos reikšmės turės būti mažos. Taip pat naudinga fotografuoti apniukusiomis arba tamsiomis sąlygomis, arba dienos pabaigoje, kai šviesa yra silpnesnė. Kitas variantas – įsigyti filtrą, kuris tvirtinamas ant objektyvo galo ir sustabdo dalį į jį patenkančios šviesos. Geriausiai tinka neutralaus tankio (ND) filtras. Tam tikri kompaktiniai fotoaparatai, pvz., iš serijos „PowerShot G7 X“, turi integruotą ND filtrą, kurį galima įjungti arba išjungti per meniu.

Išsiliejusioms potvynio ir atoslūgio bangoms fotografuoti naudotas žemas 100 ISO, maža f/16 diafragma bei 1/10 ir 30 sekundžių išlaikymas.

Susiję straipsniai
A woman dressed in a bright red winter jacket walks towards the Skógafoss waterfall in Iceland, as heavy snow falls around her.

KRAŠTOVAIZDŽIO FOTOGRAFIJA

Įspūdinga kraštovaizdžio fotografija

Kaip pasidaryti tobulą „asmenukę gamtoje“, pasakoja kraštovaizdžio fotografė ir nuomonės formuotoja Ása Steinars.

Light Painting Photography

ŠVIESOS TAPYBOS FOTOGRAFIJA

Tapymas nuotraukoje naudojantis šviesos šaltiniu ir ilgu išlaikymu

Tapymas su šviesa yra populiari fotografijos veikla, daugiausia dėl to, kad lengva pasiekti puikių rezultatų, nereikia daug specialios įrangos, o rezultatai gali būti išties įdomūs.

Create light trails

KRAŠTOVAIZDŽIO FOTOGRAFIJA

Sukurti šviesų pėdsakus

Kaip pasinaudoti ilgu išlaikymu šviesų pėdsakams sukurti – „Canon“ raudonosios linijos iššūkio nugalėtojo patarimai.

Susiję gaminiai

Susiję straipsniai

Skiltis „Pasisemkite įkvėpimo“ – tai pagrindinis naudingų fotografijos patarimų, vadovų pirkėjams ir įdomių pokalbių šaltinis, kuriame yra visko, ko reikia norint rasti geriausią fotoaparatą ar spausdintuvą ir įgyvendinti savo naują kūrybinę idėją.

Atgal į visus patarimus ir metodus