ocean view at sunset

KRAŠTOVAIZDŽIO FOTOGRAFIJA

Jūros kraštovaizdžio fotografavimo paslaptys

Įspūdingas pakrantės ir jūros kontrastas, nuo vandens atsispindinčios šviesos sukuriamos formos ir dramatiškos orų permainos – visa tai lemia jūros peizažų populiarumą kraštovaizdžių fotografijoje. Sukurti tobulą kadrą gali būti nelengva, bet skirkite laiko suprasti fotografavimo laiko svarbą, padėties nustatymą ir kompoziciją ir jums bus atlyginta gražiais meniškais rezultatais.

Fantastiška šviesa – vienintelis dalykas, skiriantis rimtus kraštovaizdžio fotografus ir atsitiktinius priklydėlius su fotoaparatu yra šviesos supratimas ir vertinimas. Nepaprastai svarbu pasirinkti tinkamą paros laiką savo kraštovaizdžiui fotografuoti, nes visą dieną kinta šviesos intensyvumas, kryptis ir spalva.

Tobulas laikas – nebūtinai yra „teisingas laikas“, bet anksti ryte ir vėlai vakare, per vadinamąsias „auksines valandas“ ir prieš ar po jų, per „mėlynąją valandą“, sukurtose nuotraukose bus įdomių spalvų.

Priklausomybė nuo oro – kraštovaizdžių fotografavimui neišvengiamai įtakos turės tai, kas vyksta danguje ir jūroje. Oras gali suteikti jūros peizažui įdomumo, tiek fotografuojant ramius lengvus auksinės valandos debesis, tiek audrą nešančius grėsmingus debesis. Vėlgi, nėra geriausio oro fotografijai, bet būtų puiku išmokti pastebėti įdomias orų struktūras ir žinoti, kaip jas geriausiai panaudoti fotografijai.

Judesio fiksavimas – judesio pojūtis jūros peizaže gali paįvairinti siužetą, kuris antraip būtų tiesiog vidutinis. Pagrindinės dvi fokusuotinos sritys yra palyginti lėtai judanti jūra ir dangus. Norint užfiksuoti jų judėjimą, reikalingas ilgas išlaikymas ir fotoaparato atrama (paprastai trikojis).

Palikę mažą ISO ir mažai pravertą diafragmą (didelis f/ skaičius), galėsite naudoti ilgesnį išlaikymą, o ilgesniems kaip 30 sekundžių kadrams naudokite nuotolinį užraktą. Pamatykite, kaip judantys debesys ir paplūdimį užliejantis vanduo susilieja į švelnią spalvų mūšą. Arba sumažinkite išlaikymą iki ypač trumpo, kad pagautumėte atskirus dūžtančių bangų lašelius.

Susiję straipsniai
A woman wearing a red strapless dress crouches down to take a picture with a Canon EOS R10.

KELIONIŲ FOTOGRAFIJA

10 kelionių fotografijos patarimų

Fotografė ir tinklaraštininkė Diana Millos dalijasi patarimais kaip užfiksuoti nepakartojamas kelionių fotografijas.

SEASCAPE PHOTOGRAPHY

JŪROS PEIZAŽŲ FOTOGRAFIJA

Jūros peizažas ir veiksmo fotografas

Steve‘as mums parodys, kaip jis kuria stulbinamas nuotraukas jūros peizažui pritaikydamas veiksmo fotografijų metodus.

How to photograph water

FOTOGRAFIJOS PAGRINDAI

Kaip fotografuoti vandenį

Pasinaudokite šiais 5 ekspertų patarimais ir sužinokite kaip fotografuoti tekantį, krentantį, tyškantį ar ramų vandenį.

Papildomas įdomumas – kartais tiesiog jūros ir horizonto nuotraukos nėra labai įdomios. Mums, kaip žiūrovams, reikia kažko prikaustančio akį ir vizualiai įdomaus.

Ieškokite būdų sukomponuoti jūros peizažą taip, kad jo pirmame plane būtų kitų objektų. Žmogaus sukurti daiktai, pvz., bangolaužos, valtys, molai ir švyturiai, kontrastuoja su natūralia aplinka, o natūralūs elementai, pvz., arkos, stulpai, akmenų krūvos, nugludinti akmenukai, suteikia įdomumo, jei norima koncentruotis į gamtos elementus.

Susiję gaminiai

Susiję straipsniai

Skiltis „Pasisemkite įkvėpimo“ – tai pagrindinis naudingų fotografijos patarimų, vadovų pirkėjams ir įdomių pokalbių šaltinis, kuriame yra visko, ko reikia norint rasti geriausią fotoaparatą ar spausdintuvą ir įgyvendinti savo naują kūrybinę idėją.

Atgal į visus patarimus ir metodus