Geoff shooting the video from top with EOS 80D.

FILMAVIMO METODAI

Vaizdo istorijos kūrimas

Filmuojant savo pirmąją vaizdo istoriją, labai svarbu turėti sau įdomią temą. Tai padeda sutelkti dėmesį ir užfiksuoti svarbiausius elementus, kurie priverčia žiūrovus pažiūrėti filmą iki galo. Iš šių patarimų sužinosite, kaip nufilmuoti viską, ko reikia savo istorijoms papasakoti.

Filmavimą suplanuokite

Geoff drawing storyboard with pencil in a notebook.
Užsirašykite savo idėją popieriuje ir pasiruoškite įrangą.

Filmavimo planavimas padeda užtikrinti, kad bus nufilmuota viskas, ko reikia. Pasirašius pastabas apie norimą filmuoti turinį – ir kokiu būdu norite tai padaryti – galvoje filmavimas sudėliojamas dar prieš jį pradedant.

Paruoškite įrangą prieš filmavimą: įkraukite baterijas ir nuvalykite objektyvus. Nepamirškite, kad filmuojant baterijos išsenka greičiau nei fotografuojant, tad pasirūpinkite, kad turėtumėte atsarginių. Suformatuokite atminties korteles įrenginyje, kad jos būtų paruoštos filmavimui. Vaizdo failai užima daug vietos, todėl jums gali reikėti didesnės talpos atminties kortelių.

Dauguma vaizdo kamerų turi integruotą mikrofoną, kuriuo galite įrašyti garsą, bet kokybiškiau vaizdą įrašysite naudodamiesi išoriniu mikrofonu, pvz., „Canon“ stereofoniniu mikrofonu DM-E100. Tokie įrenginiai kaip „EOS M6 Mark II“ turi išorinius mikrofono prievadus tiems atvejams, kai būtinas tobulai švarus garsas.

Paruoškite aplinką

Paruoškite savo filmo sceną padarydami seriją plačių vietos kadrų. Taip pat pridėkite aplinkos, kurioje filmuojate, detalių ir labai stambaus plano vaizdų. Artinantys objektyvai su žingsniniu varikliu (STM) – galimi variantai yra EF-M 55-200mm f/4.5-6.3 IS STM, EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM ir RF 24-105MM F4-7.1 IS STM – puikiai tinka filmams, nes veikia sklandžiai ir tyliai.

Filmuodami būtinai judėkite, kad nebūtų filmuojama iš vienos vietos. Šis įrašas bus jūsų istorijos įžanga, jis suteiks jūsų žiūrovui kontekstą ir supažindins su vieta. Šiems įvadiniams kadrams skirkite bent dešimt sekundžių vienam klipui, kad vėliau turėtumėte erdvės redaguoti.

Pristatykite objektą

Shot from video Robot Man with the subject named Alan standing in front of the camera.
Užfiksuokite pagrindinio veikėjo aplinką, kad pristatytumėte jį savo žiūrovams.

Pristatykite pagrindinį savo filmo veikėją, atskleisdami detales apie tai, kas jis (ar ji) yra, ir ką veikia. Nufilmuokite įvairių siužetų apie kažką veikiantį objektą ir išbandykite neįprastas kompozicijas ir apšvietimo būdus. Dauguma įrenginių, pvz., „EOS RP“, „EOS M50“ arba „EOS 6D Mark II“, suteikia galimybę filmuojant naudoti automatinį fokusavimą, kuris užtikrina, kad objekto veidas bus sufokusuotas.

Filmuodami kalbėkitės su objektu – tada jo išraiškos bus natūralesnės. Tai gali padėti atskleisti papildomų jo charakterio bruožų, kuriuos galbūt norėsite perteikti filme.

Naudokite stambų planą

Stambiu planu išskirti objektai sukuria susidomėjimą. Šie detalūs kadrai gali būti labai naudingi redaguojant filmą.

Ne visiems stambaus plano kadrams būtinas makroobjektyvas – daugeliu atveju tiks ir jūsų standartinis objektyvas. Kuo labiau priartinkite, kad objektai kadre atrodytų didesni, tuo pačiu atskirdami juos nuo fono.

Abstraktiems detalių kadrams puikiai tinka ryškios tekstūros ir spalvingų raštų daiktai. Nepamirškite judinti kameros įvesdami detales į kadrą iš nesufokusuoto fono.

Išbandykite perspektyvą ir eksperimentuokite

Geoff crouching on the floor taking a video of the robot with EOS 80D.
Pakilkite labai aukštai arba nusileiskite labai žemai ant grindų ir skirkite laiko pabandyti kažką neįprasto.

Pabandykite nufilmuokite savo objektus neįprastu kampu. Ne visi kadrai pavyksta, bet nepabandę ir nesužinosite! Pakeiskite regos kampą pakildami virš objekto ir filmuodami žemyn, arba atsigulkite ant žemės ir filmuokite į viršų. Filmuojant iš apačios objektas gali atrodyti labai unikaliai. Čia gali labai praversti pakreipiamas jutiklinis ekranas, pvz., kaip ant „EOS 850D“. Keičiant padėtį vaizdo įrašas gali būti kur kas dinamiškesnis, nei filmuojant vien tik įprastu regos kampu.

Jei fotografuojate už subjekto jūsų pirmame plane, pasirinkite konkretų dėmesio tašką, kad fonas išliktų ryškus, bet sukurtumėte tam tikrą kinematografinį pirmo plano suliejimą.

Pergalvokite kompoziciją

Pagalvokite, kaip geriausiai išdėstyti elementus jūsų kadre. Kartais puikiai veikia įprasti komponavimo metodai, pvz., trečdalių taisyklė arba vedančios linijos. Būtinai išbandykite ir kitus požiūrius, pvz., naudoti simetriją, kad kadrai būtų įvairūs.

Siekdami išlaikyti žiūrovo susidomėjimą, naudokite detalius kadrus ir stiprius apkarpymus. Išbandykite skirtingus kampus ir perspektyvas ir atraskite savo stilių – tada jūsų filmas išties išsiskirs iš minios.

Žaiskite su greičiu ir laiku

Geoff leaning over EOS 80D on a tripod filming a robot.
Naudokite laiko slinkties funkciją ilgesniems siužetams suspausti, kad sukurtumėte dramatiškesnį efektą.

Kadrų pertraukimai padeda suteikti filmui dramatiškumo. Nufilmuokite panašias sekas tuo pačiu kampu, tada peršokite tarp skirtingų kiekvienos sekos dalių, kad pereitumėte iš vienos akimirkos į kitą.

Jeigu jūsų įrenginys turi laiko slinkties ar didelio kadrų dažnio galimybes, galite jomis pasinaudoti ir pažaisti su greičiu ir laiku. Sudominkite žiūrovą laiko slinkties seka, kad suspaustumėte lėtą veiksmą į trumpesnes atkarpas. Naudodami didelio kadrų dažnio funkciją galite sulėtinti greitą veiksmą.

Sukurkite įtampą

Siekdami įspūdingo filmo finalo, turite sukurti vaizdinę įtampą. Darykite tai naudodami kadrų seriją, ypač stambaus plano kadrus ir plačius kadrus. Kadro pakeitimas nuo neutralaus objekto prie pagrindinės finalinės scenos – geras būdas pereiti vaizdo įraše prie galutinio etapo.

Įtampai sukurti įrašai tegul būna trumpi. Atminkite, kad ilgesnę atkarpą visada galima keliomis sekundėmis patrumpinti, tad pasistenkite prieš norimo turinio pradžią ir pabaigą nufilmuoti keliomis sekundėmis daugiau.

Užfiksuokite veiksmą ir reakciją

Geoff looking at the LCD screen on the back of EOS 800D filming Robot Man video.
Nepamirškite užfiksuoti vaizdo įrašo objektų reakcijos ir emocijų.

Prieš finalinės scenos pradžią įdėkite visiškai įkrautą bateriją. Tikrai nenorite praleisti veiksmo dėl išsikrovusios baterijos. Taip pat įsitikinkite, kad atminties kortelėje yra pakankamai vietos.

Finalinį filmo veiksmą įamžinti būtina, bet nepamirškite ir susijusių veikėjų reakcijos. Gali tekti greitai judėti. Nestabdydami filmavimo stenkitės sklandžiai judėti. „Canon“ trikojo rankena HG-100TBR, geriausiai tinkanti tokiems įrenginiams kaip „EOS M6 Mark II“, gali padėti sklandžiai filmuoti. Pereikite iš plataus vaizdo į stambų planą pakeisdami savo padėtį ir priartindami objektyvu. Stenkitės užfiksuoti, ką reiškia dalyvauti vykstančiame veiksme – jūs norite, kad žiūrovai jaustųsi įsitraukę.

Tegul būna smagu

Tegul filmuoti būna smagu – kartais ne viskas vyksta taip, kaip suplanuota, bet iš tokių situacijų daug išmokstama. Sukurdami ryšį su savo objektais daugiau sužinote apie žmones ir aplinkinį pasaulį.

Kai filmuojate, nuo jūsų priklauso, kaip istorija bus perteikta. Dirbdami su žmonėmis galiausiai darote įtaką jų pasakojimui apie įvykius ir situacijas. Jūsų filmas atspindi dalį jūsų asmenybės, tad pasimėgaukite jo kūrimu.

Susiję straipsniai
Stef Michalak crouching on a path with a Canon EOS M50 to film his son's first ride on a balance bike.

FILMAVIMO METODAI

Paverskite šeimos išvyką fantastišku namų filmu.

Įamžinkite brangias šeimos akimirkas ir iš šeimos vaizdo tinklaraštininko Stefo Michalako sužinokite, kaip išnaudoti visas savo EOS fotoaparato filmavimo galimybes.

A wooden chopping board with balls of colourful clay spread along it.

FILMAVIMO METODAI

Sustabdyto kadro filmavimo patarimai

Profesionalus animatorius Ed Jackson atskleidžia, kaip sukurti sustabdyto vaizdo animacinį filmą.

Introducing the Canon EOS M50 Mark II

FILMAVIMO METODAI

Sukurkite jaudinantį dokumentinį filmą su EOS fotoaparatu

Apdovanojimų pelnęs dokumentinių filmų kūrėjas ir „Canon“ ambasadorius Joelis Santosas dalijasi geriausiais patarimais apie istorijų pasakojimą pasitelkiant vaizdo įrašus.

Susiję gaminiai

Susiję straipsniai

Skiltis „Pasisemkite įkvėpimo“ – tai pagrindinis naudingų fotografijos patarimų, vadovų pirkėjams ir įdomių pokalbių šaltinis, kuriame yra visko, ko reikia norint rasti geriausią fotoaparatą ar spausdintuvą ir įgyvendinti savo naują kūrybinę idėją.

Atgal į visus patarimus ir metodus