Three cyclists ride around a velodrome; the cyclists are in sharp focus, with everything else blurred.

FOTOGRAFIJOS PAGRINDAI

Išmokite naudoti panoraminę funkciją geresnėms veiksmo nuotraukoms

Panoraminio fotografavimo metodas paprastai naudojamas veiksmo nuotraukose judesio pojūčiui perteikti. Fotografuojant šiuo metodu naudojamas lėtas išlaikymas ir fotoaparatas judinamas objekto judėjimo kryptimi. Tinkamai viską atlikus, objektas išlieka ryškus, o fonas ir visi statiniai objektai kadre susilieja į vientisą šešėlį.

Panoraminę funkciją galima naudoti judesio pojūčiui nuotraukose perteikti, kai norima sukurti menišką efektą ir sulieti foną, kad jame dar labiau išryškėtų objektas.

Kad ir kokie būtų jūsų ketinimai, mokėjimas fotografuoti su panoramine funkcija yra puikus įgūdis, o tokiam įspūdingam efektui sukurti tereikia... praktikos. Panoraminiam fotografavimui būtina gerai valdyti fotoaparatą ir čia jau niekas nepralenks patirties. Šią funkciją patogu lavinti fotografuojant treke vykstančias sporto varžybas, nes sportininkams sukant pro jus ratus yra daug progų patobulinti įgūdžius.

Fotoaparato nustatymas

Perjunkite pirmenybę užraktui arba visiškai rankinį režimą ir pasirinkite išlaikymo trukmę. Ji priklauso nuo kelių veiksnių: nuo objekto judėjimo greičio, atstumo tarp jūsų ir objekto, naudojamo objektyvo ir nuo to, kiek stiprų išsiliejimo efektą norite pasiekti.

Pradėkite nuo 1/60 sek. užrakto ir lėtinkite jį, kai vis labiau įprasite prie veiksmo. Nepamirškite išjungti objektyvo stabilizatoriaus (nebent fotografuojate su objektyvu, kuris turi 2 režimo funkciją, tada naudokite ją).

Panoraminis fotografavimas padeda suteikti veiksmo nuotraukai įdomumo, kai fotografuojama apsiniaukus. Naudodami platų objektyvą ir stovėdami arčiau prie takelio, sukursite kadrą, kuris tikrai įtrauks žiūrovą į įvykių sūkurį.

Sufokusuokite iš anksto

Kad fotografuojant panoraminiu režimu fotoaparatas pakartotinai nefokusuotų, sufokusuokite objektyvą iš anksto. Nuspręskite, kur norite užfiksuoti objektą, ir sufokusuokite fotoaparatą, o tada perjunkite objektyvą į rankinį fokusavimą.

Objektui artėjant atidžiai stebėkite veiksmą per vaizdo ieškiklį, nustatykite AF kvadratą ant objekto ir toliau sekite jį per vaizdo ieškiklį, kai jis judės priešais jus. Tolygiu judesiu sukite fotoaparatą jo judėjimo kryptimi, stengdamiesi jį kuo mažiau judinti vertikaliai. Naudodami nepertraukiamą fotografavimą paspauskite užraktą gerokai prieš objektui pasiekiant jūsų iš anksto sufokusuotą padėtį ir padarykite kadrų seriją tol, kol objektas atsidurs už numatyto fotografavimo taško.

Patikrinkite vaizdą fotoaparato ekrane. Jei objektas yra tobulai sufokusuotas ir fonas yra susiliejęs į švelnų šešėlį, darbas atliktas puikiai. Bet gali būti, kad norėsite pabandyti dar kartą!

Susiję straipsniai
A river flowing through a landscape of mossy rocks.

FOTOGRAFIJOS PAGRINDAI

Išmokite tinkamai nustatyti ekspoziciją

Sužinokite, kaip nustatyti šviesos lygį nuotraukose, kad jos atrodytų visiškai kitaip.

A windmill against a green countryside background on a cloudy day.

FOTOGRAFIJOS PAGRINDAI

Patobulinkite savo nuotraukas naudodami HDR fotografiją

Sužinokite, kaip sujungti kelis tos pačios scenos vaizdus, kad būtų detaliai užfiksuoti šviesiausi ir tamsiausi vaizdo elementai.

Susiję gaminiai

Susiję straipsniaiSkiltis „Pasisemkite įkvėpimo“ – tai pagrindinis naudingų fotografijos patarimų, vadovų pirkėjams ir įdomių pokalbių šaltinis, kuriame yra visko, ko reikia norint rasti geriausią fotoaparatą ar spausdintuvą ir įgyvendinti savo naują kūrybinę idėją.

Atgal į visus patarimus ir metodus