The Milky Way arcs across the sky above the rocky shores of a lake.

FOTOGRAFIJA LAUKE

Žvaigždėtas dangus: 5 patarimai, kaip fotografuoti dangų naktį

Stovėti naktį po begaliniu dangumi ir žvelgti į žvaigždes – išties stebuklinga patirtis. Ištobulėjus fotoaparatų technologijoms, dabar tapo lengviau nei bet kada nufotografuoti stulbinamas nuotraukas.

Norite išbandyti astrofotografiją? Čia keli mūsų geriausi patarimai, kaip įamžinti žvaigždėto dangaus grožį.

1. Pasitikrinkite orų prognozę

Prieš vykdami fotografuoti, nepamirškite pasitikrinti, kokie bus orai, nes puikioms žvaigždžių fotografijoms reikalingas giedras naktinis dangus. Vis dėlto, dalinis debesuotumas gali suteikti jūsų naktinio dangaus nuotraukoms ypatingos nuotaikos, tad žvelkite kūrybiškai ir išnaudokite aplinkybes savo naudai. Jei debesys beveik nejuda, bus mažesnė tikimybė, kad su ilgu išlaikymu fotografuotose nuotraukose jie atrodys išskydę. Kaip ir visada, kaip fotografuojama su dideliu išlaikymu, svarbiausia yra, kad fotoaparatas nejudėtų. Taip išvengsite nepageidaujamų šviesos pėdsakų ar išsiliejimo. Naudokite trikojį, kad nufotografuotumėte tobulai ryškų, švarų nakties dangų, ir saugokitės vėjo, kuris gali pajudinti debesis ir sugadinti jūsų kadrą.

Susiję straipsniai
A close up of a full moon above a lone tree in a field.

NAKTINĖS FOTOGRAFIJOS METODAI

8 svarbiausi supermėnulio fotografavimo patarimai

Sužinokite, kaip fotografuoti vieną iš įspūdingiausių naktinio dangaus reginių.

Chasing the Northern Lights

KRAŠTOVAIZDŽIO FOTOGRAFIJA

Vejantis šiaurės pašvaistę

Prisijunkite prie Markuso Morawetzo ir jo šeimos 9 000 km kelionėje vejantis Šiaurės pašvaistę su „Canon EOS R“.

Create light trails

KRAŠTOVAIZDŽIO FOTOGRAFIJA

Sukurti šviesų pėdsakus

Kaip pasinaudoti ilgu išlaikymu šviesų pėdsakams sukurti – „Canon“ raudonosios linijos iššūkio nugalėtojo patarimai.

2. Raskite geriausią vietą žvaigždėms fotografuoti

Norėdami geriausių kadrų, turite vykti į gamtą, kuo toliau nuo šviesos taršos. Miestų šviesos užgožia žvaigždes, kaip ir pilnas ar pusiau pilnas mėnulis. Yra gerai pasaulyje žinomų vietų, kuriose galite padaryti neįtikėtinų Paukščių Tako kadrų (pvz., Mirties slėnis Arizonoje), tačiau vietą be dirbtinės šviesos turėtumėte rasti ir už savo miesto.

3. Išbandykite skirtingus nustatymus

Žvaigždėtam dangui fotografuoti reikės valdyti savo fotoaparatą, tad perjunkite rankinį režimą ir išbandykite skirtingus toliau aprašytus nustatymus.

  • Fokusavimas: sufokusuokite objektyvą į begalybę. Galite tai padaryti patys, perjungdami objektyvo jungiklį į rankinį fokusavimą. Tada naudodami atstumo indikatorių (jei jūsų objektyvas jį turi) arba žiūrėdami per vaizdo ieškiklį, pasukite fokusavimo žiedą, kol koks nors labai toli esantis objektas taps ryškus. Kai objektyvas bus sufokusuotas toliau nei 6 metrų atstumu, jo hiper židinio atstumas bus suprojektuotas į begalybę ir žvaigždės matysis ryškiai.

  • Diafragma: jei norite, kad žvaigždės atrodytų kaip taškai, o ne kaip šviesos pėdsakai, turite naudoti platesnę diafragmą. Taip į fotoaparatą galės patekti daugiau šviesos, o išlaikymas bus palyginti trumpas. Atminkite, kad dėl plačios diafragmos lauko gylis bus mažas, o tai reiškia, kad viskas, kas yra tiesiai prieš fotoaparatą, bus nesufokusuota.
  • Išlaikymas: atminkite, žvaigždės visada mirga. Norėdami, kad Žvaigždžių tako žvaigždės būtų nufotografuotos kuo statiškiau, nustatykite ne didesnį kaip 20 sekundžių užrakto išlaikymą. Nustačius didesnį išlaikymą nuotraukose liks žvaigždžių šviesos pėdsakas.
  • ISO: ketvirtasis nuotraukų ekspozicijai įtakos turintis veiksnys yra ISO nustatymas. Kuo didesnis ISO skaičius, tuo jautriau reaguos jutiklis į per diafragmą patenkančią šviesą. Kai būsite patenkinti diafragmos ir išlaikymo nustatymais norimam pasiekti efektui, pradėkite eksperimentuoti su ISO nustatymais. Pradėkite nuo ISO 1600 ir išsiaiškinkite (peržiūrėdami nuotraukas), ar jūsų fotoaparatas gauna pakankamai šviesos iš diafragmos ir ekspozicijos trukmės nustatymų, kad gautumėte pageidaujamus vaizdus. Tada galite ISO vertę didinti (iki 3200 ar tiek, kiek gali fotoaparatas), kad pamatytumėte, kokią įtaką tai turi rezultatams.

4. Sukurkite kompoziciją

Žvaigždžių šviesos taškeliais užpildytas dangus – tai vienas iš įspūdingiausių dalykų, kuriuos galima nufotografuoti. Tačiau galite į kadrą įtraukti ir kitų elementų, kad nuotrauka būtų įdomesnė, pvz., pastatą, kalnus, kraštovaizdžio ypatybes ar šviesą atspindintį ežero paviršių. Kartais vien tik žvaigždėms gali trūkti perspektyvos ar asmeniškumo, todėl visada ieškokite ko nors unikalaus.

5. Nufotografuokite žvaigždžių pėdsakus

Žvaigždžių pėdsakai gali atrodyti dramatiškai ir intriguojančiai. Reikės daug laiko ir kantrybės, trikojo ir nuotolinio užrakto valdymo. Šį efektą lemia Žemės judėjimas – žvaigždės lieka vietoje!

Šias fantastiškas šviesos linijas įamžinti yra išties sudėtinga, bet rezultatai gali būti stulbinami. Visų pirma turite nustatyti Šiaurės ašigalio vietą. Tai galite padaryti naudodami bet kurią iš daugybės žvaigždėlapių programų savo išmaniajame telefone. Fotografuojant Šiaurės ašigalį kaip pagrindinį savo nuotraukos tašką ir naudojant ilgą išlaikymą, nuotraukoje aplink centrinę vietą gaunamas apskrito judėjimo takas, kaip parodyta šalia.

Žvaigždės neskleidžia daug šviesos, tad naudokite aukštą ISO vertę (800, 1600 ar aukštesnę), kad užfiksuotumėte jų judėjimą. Paeksperimentuokite prieš išbandydami ilgą išlaikymą, nes kuo aukštesnė ISO vertė, tuo didesnė tikimybė, kad vaizde atsiras „triukšmų“.

Didžiausia daugumos fotoaparatų išlaikymo trukmė yra 30 sekundžių, todėl jam pailginti naudokite rankinio režimo neribotos ekspozicijos nustatymą. Taip galėsite išlaikyti užraktą atvirą tiek, kiek norite, tiesiog paspausdami, kad jis atsidarytų arba užsidarytų. Sufokusuokite į begalybę. Eksperimentuokite ir peržiūrėkite savo kadrus, prieš išbandydami ilgesnį maždaug 30 minučių išlaikymą. Tada vėl peržiūrėkite kadrą. Gali prireikti kelių bandymų – ir kelių kantrybės naktų – kol gausite išties norimus rezultatus.

Susiję gaminiai

Susiję straipsniai

Skiltis „Pasisemkite įkvėpimo“ – tai pagrindinis naudingų fotografijos patarimų, vadovų pirkėjams ir įdomių pokalbių šaltinis, kuriame yra visko, ko reikia norint rasti geriausią fotoaparatą ar spausdintuvą ir įgyvendinti savo naują kūrybinę idėją.

Atgal į visus patarimus ir metodus