SPAUSDINIMO PATARIMAI

DUK apie spausdintuvą, rašalą ir popierių

„Canon Europe“ spausdinimo specialistas Suhaib Hussain atsako į jūsų dažnai užduodamus klausimus
„Canon“ spausdintuvo nustatymo juostoje rodomi rašalo lygiai.

Yra tiek daug būdų padaryti, kad rašalas patektų ant popieriaus, tiek daug rašalo ir popieriaus rūšių, kad spausdinant kyla daug klausimų kiekvienam – nuo paprastų namų naudotojų iki profesionalių fotografų. Čia „Canon Europe“ spausdinimo specialistas Suhaib Hussain atsako į keletą iš jūsų dažnai užduodamų klausimų apie spausdinimą, rašalą ir popierių.

Spausdintuvo, rašalo ir popieriaus pasirinkimas:Apie spausdintuvo ypatybes:

Supratimas apie rašalą ir jo valdymas:

Kuo skiriasi rašaliniai, lazeriniai ir kiti spausdintuvų tipai?

Lazerinis spausdinimas pagrįstas fiziniu kontaktu tarp popieriaus ir fotoelektrinio būgnelio. Šis būgnelis surenka sausus dažų miltelius, kurie karščiu sulydomi ant popieriaus. Šio proceso metu gaunami spaudiniai, labai atsparūs rašalo dėmėms ir puikiai tinka naudoti biure, kur pagrindinis reikalavimas yra dokumentų spausdinimas ant paprasto popieriaus.

Spausdinant rašaliniu būdu, skysto rašalo lašeliai išleidžiami ant popieriaus be fizinio kontakto. Tai suteikia daug platesnę spausdinimo laikmenų tipų ir storio įvairovę, taip pat užtikrina didesnį nuotraukų spausdinimo tikslumą ir spalvų ryškumą.

Nešiojami „Canon“ nuotraukų spausdintuvai SELPHY naudoja dažų sublimavimo procesą, kurio metu gaunami ilgalaikiai, laboratorinės kokybės spaudiniai su lygiomis, ištisinėmis spalvomis. Tam reikia specialiai padengto popieriaus, ir jie puikiai tinka momentiniams, aukštos kokybės spaudiniams.

Mažo formato „Canon Zoemini“ asortimento nuotraukų spausdintuvai naudoja ZINK1 (nulinio rašalo) technologiją, kuri naudoja specialų popierių su mikrokristalais, kurie reaguoja juos kaitinant. Taip sukuriamas nedėmėtas, vandeniui atsparus vaizdas be rašalo, todėl jis puikiai tinka mažiems, lengvai nešiojamiems spausdintuvams.

Moteris, naudojanti išmanųjį telefoną norėdama spausdinti per „Canon SELPHY CP1300“, ir šalia esanti vokų šūsnis.

„Canon“ kompaktiški SELPHY nuotraukų spausdintuvai, tokie kaip šis „Canon SELPHY CP1300“, yra paremti dažų sublimavimo technologija, kai trijų skirtingų spalvų rašalas iš plėvelės juostelės vienas po kito atliekamais parėjimais sulydomas su popieriumi, o ketvirtojo ir paskutinio praėjimo per spausdintuvą metu padengiamas apsaugine danga.

Koks geriausias spausdintuvas naudoti namuose?

Jei ieškote vieno spausdintuvo, galinčio spausdinti ir dokumentus, ir nuotraukas, tam geriausiai tinka rašalinių spausdintuvų technologija. „Canon PIXMA“ spausdintuvų asortimente yra modeliai su atskiromis kasetėmis ar netgi pildomomis rašalinėmis, kurios yra ekonomiškesnės spausdinant didesnėmis apimtimis – žr. Kuo skiriasi atskiros rašalinės nuo FINE kasečių toliau.

Dar vienas svarbus veiksnys – spausdinimo greitis, ypač jei daug spausdinate – žr. Ką reiškia IPM toliau. Kita funkcija, į kurią galima atsižvelgti, yra automatinis dvipusis spausdinimas – ji užtikrina efektyvų spausdinimą dviejose pusėse, o tai taip pat gali sumažinti popieriui skirtas išlaidas. Daugiafunkciai spausdintuvai su įmontuotu skaitytuvu puikiai tinka, jei reikia nuskaityti ar kopijuoti dokumentus ar nuotraukas. Belaidžio ryšio parinktys taip pat gali palengvinti spausdinimą.

Supaprastinant sprendimų priėmimo procesą, „Canon“ pagrindinės spausdintuvų kategorijos apima PIXMA spausdinimui namuose ir MAXIFY namų biurui ar mažam biurui.

Sanjay Jogia laiko spaudinį iš „Canon imagePROGRAF PRO-300“.

„Canon imagePROGRAF PRO-300“, profesionalios klasės A3+ didelio formato nuotraukų spausdintuvas, turi 10 pigmentais pagrįstų rašalų, įskaitant pilką, matinį juodą, juodą nuotraukų ir „Chroma Optimizer“, siekiant maksimaliai padidinti tiek spalvotų, tiek nespalvotų spaudinių kokybę. Jis tinka įvairiausioms fotografijos ir vaizduojamojo meno laikmenoms. © Sanjay Jogia

„Canon“ fotopopieriaus asortimentas

Siekiant aukščiausios fotografijos kokybės, „Canon“ vaizduojamojo meno laikmenų asortimentas apima daugybę popieriaus baltumo lygių (atitinkančių maksimalų ryškumą) ir įspūdingą paviršių spektrą – nuo lygių iki labai tekstūruotų. Nuotraukų spausdintuvai „Canon PIXMA PRO“ ir „Canon imagePROGRAF“ taip pat tiesiogiai palaiko vaizduojamojo meno popierių ir kitas laikmenas iš specializuotų popieriaus gamybos įmonių, įskaitant „Canson“ ir „Hahnemühle“.

Koks geriausias rašalas nuotraukoms ir dokumentams spausdinti?

Rašaliniai spausdintuvai dažniausiai naudoja dažų pagrindo rašalus, tačiau „Canon“ jau seniai specializuojasi hibridinių rašalo sistemų srityje, kai pigmento pagrindu pagamintas juodas rašalas derinamas su spalvotais dažais. Pigmentinė juoda spalva suteikia aiškų, sodrų juodą tekstą dokumentams, kuris yra atsparus išsitepimui ir užtikrina puikų ilgaamžiškumą net ant paprasto popieriaus ir vokų, o dažų pagrindo rašalai sukuria ryškias spalvas spausdinant nuotraukas, ypač ant blizgaus ir žvilgaus popieriaus.

„Canon“ pradinio lygio hibridiniuose rašaliniuose spausdintuvuose naudojama pigmento pagrindu pagaminto juodo rašalo kasetė ir trispalvė dažų pagrindo kasetė. Pažangesni modeliai turi keturis ar net penkis atskirus dažų pagrindu pagamintus rašalus, be pigmento juodos spalvos, įskaitant juodą nuotraukų ir kartais mėlyną nuotraukų ar pilką. Tai leidžia tokiems spausdintuvams kaip „Canon PIXMA TS705a“ ir „Canon PIXMA G650“ atkurti platesnį spalvų diapazoną ar gamą nuotraukoms spausdinti, kartu užtikrinant didesnį tonų diapazoną ir kontrastą.

Kad turėtumėte išraiškos laisvę spausdindami nuotraukas, tiek spalvotus, tiek nespalvotus vaizdus, pigmentinė rašalo technologija LUCIA PRO, naudojama spausdintuvuose „Canon imagePROGRAF PRO“, iškyla į pirmą planą. Pavyzdžiui, A3+ formato „Canon imagePROGRAF PRO-300“ naudoja dešimt pigmentinių rašalų, todėl užtikrinama neprilygstama kokybė ant matinio fotopopieriaus ar specialių vaizduojamojo meno laikmenų. Šis spausdintuvas taip pat naudoja kasetę „Chroma Optimiser“, siekiant padidinti lygumą ir bendrą kokybę spausdinant ant blizgių laikmenų.

Kokie popieriaus tipai geriausiai tinka nuotraukoms ir dokumentams spausdinti?

Geros kokybės paprastas popierius arba kortelė puikiai tinka dokumentams spausdinti, tačiau nuotraukų spausdinimui esama daug daugiau įvairovės. „Canon“ siūlo blizgius, žvilgius ir matinius fotopopierius. Yra dvipusis matinis fotopopierius, kuris puikiai tinka iškarpų albumų kūrimui, ir netgi versija, kuri jau pateikiama su centrine lenkimo linija ir vokais, todėl puikiai tinka atvirukams kurti. Blizgus ir žvilgus fotopopierius turi apsauginį viršutinį sluoksnį, kuris ypač gerai tinka dažų pagrindo rašalui. Santykinai mažos dažų molekulės yra visiškai sugeriamos po išoriniu sluoksniu ir uždaromos viduje.

Spausdintuvas „MAXIFY GX6050 MegaTank“ su rašalo lygio peržiūros langeliais priekyje ir spaudiniais, prisegtais prie už jo esančios skelbimų lentos.

„Canon PIXMA G“ ir „MAXIFY GX“ serijos „MegaTank“ spausdintuvai turi pildomas rašalines, o ne įprastas kasetes, todėl po papildymo galima atspausdinti iki 6 000 2 spaudinių. Dėl spausdintuvų priekyje įmontuotų langelių lengva vizualiai patikrinti rašalo lygį.

Spausdintuvas „Canon PIXMA TS705“ ant medinio stalo su spausdinamų vaisių ir gėlių vaizdais.

Kaip ir kituose „Canon“ hibridiniuose rašaliniuose spausdintuvuose, „Canon PIXMA TS705a“ naudojamas pigmentinis juodas rašalas ir dažų pagrindo žydri, purpuriniai, geltoni ir juodas nuotraukų rašalai. Galimos standartinės, XL ir XXL3 talpos juodo ir spalvoto rašalo kasetės, skirtos įvairiems spausdinimo kiekiams.

Ką reiškia IPM ir kodėl tai svarbu?

Spausdinimo greitis dažnai nurodomas PPM verte (puslapiai per minutę), tačiau tai gali klaidinti, nes reikšmė skirsis priklausomai nuo puslapio turinio ir raiškos nustatymo. Vietoj to „Canon“ naudoja IPM (vaizdai per minutę) vertę. Tai tikslesnis matas, nes yra pagrįstas standartinių ISO bandomųjų puslapių, kuriuose yra daug teksto, diagramų ir vaizdų, atspausdintų fiksuota raiška, spausdinimo našumu. IPM suteikia daug aiškesnę informaciją apie tai, koks realus spausdintuvo greitis.

Kas yra spausdinimas be paraščių?

Dažnai naudojama įvairių dydžių nuotraukų spausdinimui, spausdinimo be paraščių parinktis leidžia spausdinti iki pat popieriaus kraštų, todėl nėra baltų paraščių. Daugelis namų spausdintuvų, pavyzdžiui „Canon PIXMA Ts5350a“ serija, turi spausdinimo be paraščių funkciją nuo 3,5 x 3,5col. iki A4 dydžio spaudiniams. Naujausiuose „imagePROGRAF PRO“ spausdintuvuose, įskaitant „Canon imagePROGRAF PRO-300“ ir „Canon imagePROGRAF PRO-1000“, spausdinimo be paraščių parinktis galima spausdinant ant matinių ir vaizduojamojo meno laikmenų, taip pat blizgaus ir žvilgaus fotopopieriaus.

Ši vis populiarėjanti funkcija suteikia galimybę spausdinti naudojant „Wi-Fi“ ryšį iš bet kurios namų ar biuro vietos – naudojant prie „Wi-Fi“ prijungtą išmanųjį telefoną, planšetinį kompiuterį, nešiojamąjį ar stalinį kompiuterį – be būtinybės fiziškai prijungti įrenginį prie spausdintuvo. „Canon“ programos, tokios kaip „Canon PRINT“, „Creative Park“ ir „Easy-PhotoPrint Editor“, leidžia valdyti spausdintuvą ir atlikti įvairių funkcijų naudojant išmanųjį įrenginį. „Wireless direct“ yra dar viena populiari funkcija, leidžianti tiesiogiai belaidžiu ryšiu prijungti spausdintuvą prie išmaniojo įrenginio be maršruto parinktuvo, o nuskaitymas ir spausdinimas debesyje vis labiau pasiekiamas valdant nuotoliniu būdu. Skirtingų spausdintuvų modelių funkcijos skiriasi.

Spausdintuvas „Canon PIXMA TS6350“ ant stalo, spausdinantis gimtadienio dekoracijų vaizdus.

Ypač ekonomiškas 5 rašalų „Canon PIXMA TS6350a“ serijos spausdintuvas tinka spausdinti dokumentus ir nuotraukas dideliu greičiu. Kaip ir visame esamame asortimente jame yra „Wi-Fi“ ryšys, todėl lengva spausdinti iš nešiojamojo kompiuterio, išmaniojo telefono, planšetinio kompiuterio ir kitų įrenginių iš bet kurios namų vietos. Nebėra poreikio fiziškai jungti įrenginio prie spausdintuvo kabeliu, todėl nuskaitymas ir spausdinimas tampa daug patogesni.

Kuo skiriasi atskiros rašalinės nuo FINE kasečių?

Dauguma „Canon“ spausdintuvų naudoja naujovišką spausdinimo galvutės technologiją pavadinimu FINE (visiškos fotolitografijos technologiją „Full-photolithography Inkjet Nozzle Engineering“), kuri yra patikima ir patvari bei užtikrina aukštą spaudinių kokybę. Kaitinant rašalą, o ne tik jį išpurškiant, FINE spausdinimo galvutės užtikrina, kad rašalas būtų išstumtas vienu sušvirkštimu, o tai pagerina efektyvumą ir padidina rašalo lašelių išdėstymo greitį, o tai užtikrina didesnį tikslumą.

Kai kuriuose „Canon PIXMA“ spausdintuvuose naudojamos atskiros rašalo kasetės, o kai kuriuose įdiegta „Canon“ sistema „FINE Cartridge“, kuri naudoja tik dvi kasetes – vieną juodą ir vieną trispalvę. Didelis sistemos „FINE Cartridge“ privalumas – patogumas ir mažesnis priežiūros poreikis. Sistemoje „FINE Cartridge“ spausdinimo galvutės yra integruotos į kasetes, todėl yra atnaujinamos kaskart pakeitus kasetę. Spausdintuvuose su atskiromis kasetėmis kiekvienam rašalui kasetės yra dėkle, iš kurio rašalas tiekiamas spausdinimo galvutėms. Teoriškai atskiros kasetės ilgainiui galėtų sutaupyti pinigų, nes pakeisti tereikia tik tas kasetes, kurios iš tikrųjų pasibaigė. Jei per tam tikrą laiką spausdinate daug vaizdų, kuriuose yra vyraujanti spalva, vienos spalvos rašalas baigsis anksčiau nei kiti, todėl bus lengviau ir ekonomiškiau pakeisti po vieną kasetę.

Kaip pakeisti rašalo kasetes?

Keisti rašalo kasetes yra labai paprasta. Spausdintuvo tvarkyklėje savo kompiuteryje ar per programą „Canon PRINT“ savo išmaniajame įrenginyje, jei ją įdiegėte, gausite pranešimą, kad rašalo kasetė tuštėja arba yra visai ištuštėjusi. Informacija apie rašalą taip pat rodoma tiesiogiai „Canon“ spausdintuvuose, kurie turi integruotą ekraną.

Norėdami pakeisti rašalo kasetes, tiesiog atidarykite spausdintuvo dangtelį, išimkite išnaudotą kasetę ir įdėkite naują. Daugelis „Canon“ atskirų rašalo kasečių taip pat turi LED, kurie mirksi raudona spalvai, jei jos tuštėja arba yra visai ištuštėjusios, kad galėtumėte lengvai matyti, kurias kasetes reikia pakeisti.

Kaip dažnai reikia keisti rašalo kasetes?

Jei daugiausia spausdinate tekstinius dokumentus, kasetės tarnaus daug ilgiau, nei reguliariai kuriant didelius nuotraukų spaudinius, sunaudojančius palyginti daug rašalo.

Siekiant patenkinti įvairius poreikius, be įprastos talpos kasečių daugeliui esamų „Canon“ spausdintuvų galimos XL ir netgi XXL3 kasetės. Jei spausdinate išties labai daug, jums praverstų spausdintuvas „Canon MegaTank“, kuriame naudojamos pildomos rašalinės vietoje įprastų kasečių. Jose paprastai yra pakankamai rašalo maždaug 6 0002 puslapių ar daugiau, palyginti su 150–200 puslapių, kuriuos suteikia kasetiniai spausdintuvai.

Kad ir kokie būtų jūsų spausdinimo poreikiai, spausdinate namuose, biure ar kūrybos tikslais, raskite sau tinkamiausią spausdintuvą.


Autorius: Matthew Richards

 1. „ZINK“, „Zero Ink“ ir „ZINK“ logotipas yra „ZINK Holdings, LLC“, registruotos JAV ir kitose šalyse, logotipas.
 2. Puslapių išeiga – tai numatoma vertė, nustatyta pasitelkus individualius „Canon“ bandymo metodus, naudojant ISO/IEC 24712 diagramos ir nepertraukiamo spausdinimo imitavimą su pakaitinėmis rašalinėmis po pradinės sąrankos.
 3. XXL rašalai gali būti neparduodami jūsų regione.

Susiję gaminiai

Susiję straipsniai

 • SPAUSDINIMAS IR RANKDARBIAI

  Informacija apie popieriaus tipus

  Susipažinkite su įvairiais „Canon“ popieriaus tipais naudodamiesi šiuo patogiu pirkėjo vadovu.

 • SPAUSDINIMO PATARIMAI

  Kuris spausdintuvas labiausiai tinka jums?

  Raskite savo poreikiams tinkamiausią „Canon“ spausdintuvą – nuo šeimų ir studentų iki namų biuro darbuotojų.

 • SPAUSDINIMAS

  Jums tinkama „Canon“ spausdinimo programėlė

  Būkite kūrybingi ir organizuoti naudodamiesi „Canon“ spausdinimo programomis – jos tiks kiekvienam projektui.

 • SPAUSDINIMAS

  Rašalinis ar lazerinis spausdintuvas – kuris iš jų tinkamiausias jums?

  Sužinokite „Canon“ rašalinių ir lazerinių spausdintuvų skirtumus ir atsižvelgdami į savo poreikius išsiaiškinkite, kuris geriausiai tinka jums.