Inside a blue-green ice cave.

LAUKE

5 patarimai fotografuojantiems šaltu oru

Sniegas, šerkšnas ir ledas sukuria įspūdingus žiemiškus vaizdus. Bet dauguma fotoaparatų yra skirti naudoti tik iki 0 °C, todėl fotografuojant minusinėje temperatūroje reikia elgtis atsargiai.

Paprastai lediniu oru ar sningant fotografuoti yra sudėtinga, be to, gali sugesti įranga, todėl čia rasite kelis mūsų praktinius patarimus, kaip ištverti šaltesniais mėnesiais.

1. Naudokite trikojį

Kai rankos dreba nuo šalčio, sukurti stabilų kadrą yra išties sunku. Lengvas ir patogus nešiotis trikojis padės stabilizuoti fotoaparatą, tad galėsite ramiai fotografuoti. Tik nelieskite trikojo plikomis rankomis, jei temperatūra yra žemiau nulio, nes galite „nusideginti“ odą.

Jei esate aistringas žiemos fotografas, „Canon“ ambasadorius ir žiemos sporto fotografas Richardas Walchas rekomenduoja įsigyti specialias alpinistų pirštines. Su šia praktiška apranga galėsite apnuoginti pirštų galiukus, kai reikės fotografuoti, ir apsaugoti rankas, kol dairysitės kadrų.

2. Pasiimkite papildomų baterijų

Šaltu oru baterijos išsenka sparčiau, nei paprastai. Todėl fotoaparatą ir baterijas laikykite krepšyje, kur jie ilgiau išlaikys šilumą. Taip pat nepamirškite pasiimti dvigubai daugiau baterijų, nei įprastai, kad pakaktų energijos visiems puikiems kadrams.

Susiję straipsniai
A snowboarder in red trousers walks through the snow, carrying his board, with his back to the photographer.

LAUKE

Žiemos fotografijos patarimai ir gudrybės

Profesionalus sporto fotografas Richard Walch dalijasi savo žinovo patarimais apie žiemos fotografiją – nuo fotoaparato iki geriausių nuostatų pasirinkimo.

Alan Rowan holds a Canon SX740 HS camera, with a lake and hills in the background.

LAUKE

Kaip Munro Moonwalker fotografuoja kalnuose

Nuo spalvingų makrofotografijų iki ūkanotų viršukalnių – čia sužinosite, kaip Alan Rowan padaro tobulus gamtos kadrus su „Canon SX740 HS“.

Two cross-country skiers travel along the narrow spine of a mountain, using their poles.

VEIKSMO FOTOGRAFIJA

„Visada dėl nuotraukos padarau daugiau, nei būtina.

Ekstremalaus sporto fotografas Richardas Walchas pasakoja apie tai, kas skatina jį fotografuoti kvapą gniaužiančius slidinėjimo ir snieglenčių sporto kadrus.

3. Sukite žiedus rankomis

Jei naudojate fotoaparatą lauke ir kurį laiką nesukiojate fokusavimo žiedo rankomis, ir nenaudojate automatinio fokusavimo, objektyvo fokusavimo mechanizmas ir artinimo žiedai gali „užšalti“. Kad taip nenutiktų, būtinai suvyniokite nenaudojamą fotoaparatą ir laikykite geros kokybės krepšyje, arba pridenkite jį, jeigu fotografuojate sningant. Kitas variantas – dažnai pasukioti fokusavimo mechanizmą ir artinimo žiedą AF varikliu arba rankomis.

4. Saugokitės kondensato

Parsinešus fotoaparatą iš šalto lauko į šiltas patalpas, jame gali susidaryti kondensatas, kuris gali sugadinti įrangą. Richardas Walchas turi patarimą: „Eidami pietauti, palikite kuprinę arba likite patys lauke. Jie parėję iš šalčio į šilumą bandysite peržiūrėti savo nuotraukas – galas jūsų įrangai. Fotoaparatas apgaruos, objektyvas apgaruos ir jūs pakenksite savo fotoaparatui. Turite laikyti savo fotoaparatą vienos temperatūros zonoje.“

5. Naudokite objektyvo gaubtą

Kai sninga ar siaučia pūga, objektyvo gaubtas gali neleisti sniegui kauptis ant objektyvo, – aiškina Richardas Walchas. „Objektyvo gaubtas tampa nepaprastai svarbus, kai norima apsaugoti objektyvą nuo sniego. Geras objektyvo gaubtas praverčia daugelyje situacijų.“ Tad uždėkite objektyvo gaubtą ir nešiokitės bent porą objektyvo šluosčių, kad galėtumėte nusausinti stiklą prieš grąžindami fotoaparatą į krepšį.

Susiję straipsniai

Skiltis „Pasisemkite įkvėpimo“ – tai pagrindinis naudingų fotografijos patarimų, vadovų pirkėjams ir įdomių pokalbių šaltinis, kuriame yra visko, ko reikia norint rasti geriausią fotoaparatą ar spausdintuvą ir įgyvendinti savo naują kūrybinę idėją.

Atgal į visus patarimus ir metodus

Susiję gaminiai