Stef Michalak crouching on a path with a Canon EOS M50 to film his son's first ride on a balance bike.

FILMAVIMO METODAI

Akimirkos, kurias verta branginti: šeimos filmavimas

Stefas ir Hannah Michalakai prisistato kaip „vaizdo įrašus kurianti šeima iš Bato“. Pora filmuoja asmeniškas savo tėvystės istorijos akimirkas ir dalijasi jomis kinematografiškuose vaizdo įrašuose, kurie sulaukė didelio populiarumo – 2012 m. prie „YouTube“ prisijungusių Michalakų savaitiniai vaizdo tinklaraščiai jau turi 276 000 prenumeratorių ir yra sulaukę daugiau kaip 43 milijonų peržiūrų.

Nors vaizdo įrašai atrodo autentiškai ir spontaniškai, jie yra kruopštaus planavimo, filmavimo ir redagavimo rezultatas. Klysdamas ir bandydamas Stefas šį procesą tobulino ilgus metus.

Stefui ir Hannah‘ai šis sunkus darbas atsipirko. Ir ne tik dėl sėkmės „YouTube“ platformoje, bet ir dėl to, kad dabar jie turi gražių vaizdo įrašų kolekciją, kuria galės gėrėtis ateityje. Kaip sako Stefas: „Išties verta įdėti šiek tiek pastangų, nes šeimos vaizdo įrašai yra neįkainojami. Po 20 metų tikrai negalvosi, kad gaila dienos, kai šitiek filmavau ir sukūriau tokį gražų įrašą. Prisiminimams įamžinti naudojame ne nuotraukas, o įrašus todėl, kad niekas taip nesugrąžina akimirkos, kaip vaizdo įrašas.“

Michalakai pradėjo nuo paprasto kompaktinio fotoaparato, ir nors dabar jų reikmenų krepšyje atsirado profesionalams skirtos įrangos, pagrindinis vaizdo tinklaraščiams naudojamas fotoaparatas yra „Canon EOS M50“ – puikus universalus beveidrodinis fotoaparatas, kuris, nors ir yra mažas, gali fotografuoti 24,1 megapikselio nuotraukas ir filmuoti 4K „Ultra High Definition“ vaizdo įrašus.

„Toks fotoaparatas kaip „Canon EOS M50“ reikalingas kaip darbinis arkliukas, be to, jį paprasta naudoti: užtenka įjungti, nustatyti filmavimo režimą, galbūt kelias sekundes pakoreguoti meniu parinktis ir viskas, jūs jau pasiruošę“, atskleidžia Stefas.

Sužinokite daugiau apie Stefo patirtį, kol jis filmuoja, kaip jo jauniausias sūnus mokosi važiuoti dviračiu, ir gaukite kelis patarimus apie pirmuosius žingsnius filmuojant.

1. Raskite įdomų kampą

Stef Michalak holding a Canon EOS M50 camera at floor level to film his son's first ride on a balance bike.
Siekiant didesnės įvairovės, pravartu išbandyti skirtingus filmavimo kampus. Stefas siūlo keisti fotoaparato vietą, kad sukurtumėte geresnę kompoziciją ir galutinį įrašą būtų įdomu žiūrėti.

Jei patogiau jaučiatės fotografuodami, o ne filmuodami, nebijokite keistis. Visus fotografijos komponavimo įgūdžius galite pritaikyti ir filmuodami. „Manau, svarbu filmavimo imtis taip pat, kaip imtumėtės fotografavimo“, teigė Stefas. „Iš esmės turite šį mažą langelį, per kurį žvelgiate į didelį vaizdą, ir viskas priklauso nuo to, kaip jį nustatysite, kad tobulai perteiktumėte siužetą. Kartais tereikia paeiti į kairę ar į dešinę arba pakelti ar nuleisti fotoaparatą, kad kompozicija taptų geresnė ir pritrauktumėte žiūrovo dėmesį prie objekto.“

„Žmonės yra linkę laikyti fotoaparatą akių lygyje, bet svarbu išbandyti kitokį regos kampą“, priduria jis. „Pavyzdžiui, filmuojant vaikus svarbu nuleisti fotoaparatą iki jų lygio. Didžiąją laiko dalį aš tupiu, sėdžiu arba guliu. „Canon EOS M50“ patogus tuo, kad turi pakreipiamą jutiklinį ekraną, todėl fotoaparatą galima laikyti labai žemai ir stebėti filmuojamą vaizdą atlenktame ekrane. Taip pat rekomenduočiau įjungti tinklelio linijas, kad būtų lengviau sukomponuoti vaizdą“.

„Canon“ programėlė „Camera Connect“, kuri sujungia jūsų fotoaparatą su „iOS“ arba „Android“ įrenginiu, taip pat praverčia filmuojant neįprastu kampu, nes ją naudodami galite koreguoti fokusavimą net neliesdami fotoaparato.

Susiję straipsniai
Vlogger Matt Adlard sat at a kitchen table filming a video on the EOS M50 Mark II.

VAIZDO TINKLARAŠČIAI

Vaizdo tinklaraščiams tinkamiausi „Canon“ fotoaparatai

Su šiais puikiais, specialiai tinklaraštininkams skirtais „Canon“ fotoaparatais galėsite filmuoti ryškius įrašus, stebinti vaizdo kokybe ir mėgautis daugybe funkcijų.

Print family life story

KŪRYBIŠKAS SPAUSDINIMAS

Išspausdinkite savo šeimos gyvenimo istoriją

Išspausdinkite brangius savo šeimos momentus ir kurkite su jais rankdarbius.

Geoff shooting the video from top with EOS 80D.

FILMAVIMO METODAI

Sužinokite, kaip sukurti pirmąjį savo filmą

Turite įdomią istoriją, kurią norite papasakoti? Sukurkite trumpą filmą. Štai keli patarimai, kaip tai padaryti.

2. Stabilus vaizdas

Stef Michalak helping his son hold onto the handles of his balance bike. Stef's EOS M50 is resting on the arm of a bench.
Niekas nenori išsiliejusio vaizdo, ir yra keli būdai panaikinti fotoaparato drebėjimą, pvz., atremti įrangą ant kažko stabilaus, įsigyti trikojį arba naudoti objektyvą su IS.

Siekiant išvengti vaizdo drebėjimo ir užtikrinti profesionaliai atrodančią kokybę, svarbu atremti fotoaparatą ir objektyvą lygiai taip pat, kaip tai darytumėte fotografuodami. „Būtinai laikykite fotoaparatą abiem rankomis ir atrėmę alkūnes“, sako Stefas. „Ir tikrai verta investuoti į trikojį. Jis neturi būti sunkus ar didelis, jeigu naudojate tokį lengvą fotoaparatą, kaip „Canon EOS M50“.

„Apsižvalgykite ir ieškokite bet ko, kuo galėtumėte pasinaudoti kaip atrama. Pvz., galite atremti fotoaparatą į duris ir lėtai jas atverdami sukurti tolygų judesį. Praeityje esu netgi statęs fotoaparatą ant lėtai besisukančio kiaušinių virimo laikmačio, o vėliau gautą įrašą pagreitinęs.“

Naudojant „Canon Image Stabilizer“ (IS) objektyvą, pvz., Canon EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM, kurti nedrebančius vaizdus daug lengviau. Bet fotoaparato drebėjimą galima ištaisyti ir skaitmeniniu būdu, jeigu naudojamas objektyvas be IS.

3. Fokusuokite veidus

A portrait of Stef Michalak's youngest son Rufus.
„Canon EOS M50“ turi veido ir sekimo AF funkciją, todėl lengviau išlaikyti sufokusuotus judančius objektus – o tai idealiai tinka filmuojant šeimos pramogas.

Stefas rekomenduoja naudoti fotoaparato „Canon EOS M50“ veido ir sekimo AF, kad galėtumėte automatiškai sufokusuoti judančius objektus. „Visuose mano „Canon“ fotoaparatuose šis nustatymas praktiškai niekada neišjungiamas. Ši funkcija puikiai seka veiksmą, ypač aktyvius vaikus. Ji tokia patikima, kad filmuojant nuo pečių visiškai nukrenta šis rūpestis.“

Daugumoje „Canon“ fotoaparatų naudojama technologija „Dual Pixel CMOS AF“, kuri dubliuoja fotoaparato jutiklio pikselius kaip atskirus AF taškus, kad būtų galima dar greičiau ir tiksliau sekti vaizdą. Ši funkcija fotoaparate „Canon EOS M50“ veikia, kai filmuojama „Full HD“ režimu, ir tai yra puiki skyra, jei norite greitai pakoreguoti įrašą arba turite mažiau vietos failams laikyti. „Dual Pixel CMOS AF“ turi iki 143 AF taškų (priklauso nuo naudojamo objektyvo) ir veido bei objekto sekimo funkciją. Fokusavimo sritį kadre galite pasirinkti rankiniu būdu, todėl filmuodami veiksmą galite braukti pirštu per jutiklinį ekraną, kai norite paslinkti automatinio fokusavimo tašką arba sukurti profesionalų fokusavimo atitraukimo efektą.

4. Veiksmą filmuokite didesniu kadrų dažniu

Stef Michalak's eldest son, Grayson, riding a scooter over a bridge in a park.
Stefas paprastai filmuoja didžiausiu įmanomu kadrų dažniu, kad galėtų užfiksuoti kuo daugiau detalių ir sukurti sulėtinto vaizdo įrašus.

Prieš pradėdami filmuoti turite pasirinkti kadrų dažnį filmo įrašymo režimui. Tai yra per sekundę įrašomas kadrų skaičius. Jeigu filmuosite didesniu kadrų dažniu, galėsite užfiksuoti daugiau detalių veiksmo sekose, taip pat galėsite sukurti sulėtinto vaizdo įrašą, kai paleisite įrašytus kadrus normaliu greičiu.

„Devynis iš dešimties kartų filmuoju didžiausiu galimu kadrų dažniu, nes tai suteikia lankstumo vėliau norint sulėtinti įrašą“, sako Stefas. „Taigi, renkuosi ne 25 k./s, bet 50 kadrų per sekundę, jei tik tokia galimybė yra. Tačiau niekada nedėčiau didesnio kadrų dažnio įrašo į internetą, nes jis atrodo hiperrealistiškas. Verčiau konvertuoju jį į 25 k./s ir tik tada įkeliu – toks įrašas atrodo labiau kinematografiškas. Tais retais atvejais, kai filmuoju 25 k./s dažniu, filmuoju kalbantį žmogų, kai tikrai žinau, kad nieko nereikės sulėtinti.“

Filmuojant mažesne raiška, galima pasirinkti daugiau įvairių kadrų dažnių, todėl, jei norite kurti sulėtinto vaizdo klipus, galbūt geriau filmuoti „Full HD“, o ne 4K įrašus.

5. Įrašykite aiškesnį garsą

The Canon EOS M50 with the Canon DM-E100 mic attached, positioned on the arm of a bench behind Stef Michalak and his son.
Filmuojant garso kokybė yra labai svarbi. Stefas rekomenduoja rinktis paprastą sprendimą ir nustatyti automatinį įrašymo lygį, taip pat galbūt naudoti mažą stereomikrofoną.

Garso kokybė yra ne mažiau svarbi už vaizdą, bet Stefas rekomenduoja žvelgti į viską kuo paprasčiau. „Rekomenduoju palikti nustatytą automatinį lygį, kad galėtumėte skirti visą dėmesį filmuojamai akimirkai.“

„Canon“ STM objektyvuose, pvz., Canon EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM, naudojama beveik negirdima žingsninio variklio automatinio fokusavimo technologija, todėl tai yra puikus pasirinkimas, jeigu garsą įrašote fotoaparate. Garso kokybę galima dar pagerinti, jei naudosite prie fotoaparato „hot shoe“ jungties tvirtinamą mikrofoną. Stefo teigimu, „Didelės įtakos gali turėti netgi mažas stereomikrofonas, pvz., „Canon DM-E100“

Jeigu fotografuojate su ilgu objektyvu, Stefas siūlo garsą įrašyti telefonu. „Jei norite save filmuoti per atstumą, nustatykite telefone garso įrašymo režimą ir padėkite jį šalia. Triskart suplokite delnais fotoaparatui, kad vėliau būtų lengviau sinchronizuoti garsą ir vaizdą naudojant programinę įrangą.“

6. Būkite objektyvūs

Stef Michalak filming his young son as he makes a peace sign at the camera.
Visų akimirkų įamžinti neįmanoma, todėl nusistatykite laiko limitą. Kai ateis laikas redaguoti, išsirinkite labiausiai patikusias dalis ir sukurkite filmą, kuriuo galėsite didžiuotis.

Filmuojant šeimos įvykius lengva persistengti, bet Stefas rekomenduoja išlikti objektyviems ir nusistatyti tikslą. „Galima padaryti tiek gražių kadrų, bet jie visi turi papildyti istoriją, o ne būti vien tik gražūs savaime. Iš pradžių apima filmavimo manija ir stengiamasi užfiksuoti kuo daugiau, bet taip tiesiog perdegsite. Reikia atrasti tinkamą ritmą su fotoaparatu ir nesukti galvos dėl kiekvieno niuanso nufilmavimo.

„Jei pradedate redaguoti ištisas valandas trunkantį įrašą, nusistatykite galutinio įrašo laiko limitą minutėmis – antraip gausite 45 minučių vaizdo įrašą. Karpykite klipus tol, kol liks tik geriausios dalys.“

Autorius: Marcus Hawkins

Susiję gaminiai

Susiję straipsniai

Skiltis „Pasisemkite įkvėpimo“ – tai pagrindinis naudingų fotografijos patarimų, vadovų pirkėjams ir įdomių pokalbių šaltinis, kuriame yra visko, ko reikia norint rasti geriausią fotoaparatą ar spausdintuvą ir įgyvendinti savo naują kūrybinę idėją.

Atgal į visus patarimus ir metodus