Influencer Joel Thorpe taking a selfie on the Canon Zoemini S on Brighton beach front.

MOMENTINIAI FOTOAPARATAI

Susikurkite savo stilių su momentiniais fotoaparatais: pagrindiniai nuomonės formuotojo patarimai

Instagram nuomonės formuotojas Joel Thorpe pradėjo kurti savo išskirtinį fotografijos stilių, kai 15-ojo gimtadienio proga gavo savo pirmąjį fotoaparatą ir paskelbė kelis kadrus internete. „Neturėjau supratimo, ką darau, bet kuo daugiau fotografavau, tuo labiau tobulėjau“, teigė jis. „Tada „Instagram“ dar buvo gana nauja platforma, todėl mano sekėjų skaičius augo gana sparčiai“.
Anglijos Braitono mieste įsikūręs Joel įstojo į universitetą studijuoti kinematografijos, bet metus prieš studijas įsisiūbavusi jo aistra fotografijai lėmė, kad universiteto durų jis taip ir neatvėrė. Dabar jis fotografuoja turinį turizmo centrams, viešbučiams ir pasauliniams prekių ženklams.
22 metų fotografas neseniai pradėjo savo gatvių fotografijose eksperimentuoti su spaudiniais į siužeto nuotrauką įtraukdamas rankose laikomas to vietos nuotraukas, kad sukurtų unikalų dėmesio centrą. „Tai susiję su bendra idėja, kodėl aš apskritai pasukau į fotografiją“, atskleidžia jis. „Neskaitant karjeros aspekto, fotografija man iš esmės yra būdas išsaugoti patirtį ir gerus prisiminimus. Fizinė nuotrauka turi tam tikros nostalgijos, ir, man regis, kad joje atsiminimai išlieka šiek tiek ilgiau. Todėl pradėjau prieš kažkiek laiko su tuo žaisti ir įtraukti rankose laikomus spaudinius į kadrus. Viskas susiję su tuo atsiminimų branginimu.“

Savo gimtajame Braitono mieste Joel fotografavo vietos įžymybes ir kūrybiškai jas papildė „Canon Zoemini S“ spaudiniais, kurie atspindi siužetą fone.

Joel naudoja kišeninį 8 megapikselių momentinį fotoaparatą „Canon Zoemini S“, nes jis yra lengvas ir jį patogu nešiotis. „Jį išties lengva naudoti ir man patinka, kad jis toks mažas“, sako jis. „Kaip toks mažas ir plonas įrenginys, jis turi išties daug funkcijų.“

Su mumis jis pasidalino patarimais, kaip susikurti socialinių tinklų prekės ženklą, ir papasakojo, kodėl jis tikisi, kad jo kadrai įkvėps kitus fotografus eksperimentuoti su spaudiniais.

Susikurkite savo stilių

Susiję straipsniai
Giuseppe Esposito-Rodrigues taking a photo of a shop window, showing passers by in the reflection.

GATVIŲ FOTOGRAFIJA

Eikite fotografuoti: gatvių fotografijos patarimai

Pasinaudokite šiais gatvių fotografo Giuseppes Esposito-Rodrigueso patarimais, kad įamžintumėte kasdienybės magiją.

A person writing in a scrapbook, the pages filled with photos and stickers.

KŪRYBIŠKAS SPAUSDINIMAS

Saviraiška kuriant meninius dienoraščius

Dienoraščių kūryba gali tapti būdu kūrybiškumui atskleisti ir psichikos sveikatai sustiprinti.

Vlogging how-to: winning vlogging tips

GATVIŲ FOTOGRAFIJA

Susipažinkite su abstrakčia gatvių fotografija

Pasinaudokite šiais paprastais siurrealistinės miesto fotografijos metodais ir iš paprastų objektų kurkite stulbinamus meno kūrinius.

Ne kiekvienas siužetas tinka tokiam vaizdui. „Paprastai ieškau kažko ryškaus ir įspūdingo“, paaiškina Joel. „Tada reikia priartėti prie objekto ir užtikrinti, kad jo židinio taškas suteiks geresnį rezultatą. Turite sugebėti aiškiai atpažint vaizdą fone, kad žiūrovai suprastų, į ką jie žiūri.“

„Svarbiausia susikurti nuoseklų vaizdą, kurį, reikia tikėtis, žmonės pradės atpažinti kaip jūsų savitą stilių“, sako Joel. Tačiau nuoseklumas nereiškia, kad reikia bijoti išbandyti naujus metodus. „Aš vis dar stengiuosi įgyvendinti savo darbuose originalias idėjas, kad atitolčiau nuo standartų“, teigia jis. Dėl „Canon Zoemini S“ universalumo Joel galėjo atrasti įvairių naujų kūrybinių metodų. „Su šiuo įrenginiu visas pasaulis yra jūsų rankose“, sako jis.

„Jaučiu, kad fizinėse nuotraukose atsiminimai išlieka šiek tiek ilgiau, todėl pradėjau su jomis žaisti į kadrus įtraukdamas rankose laikomas nuotraukas, kad suteikčiau vaizdams nostalgijos pojūtį. Tai puikus būdas sukurti papildomą meninį sluoksnį ir suteikti žiūrovams dar vieną dėmesio centrą.“

Svarbu laikytis savo vizijos“, priduria Joel, „o ne tik fotografuoti tai, kas, jūsų manymu, turėtų patikti jūsų žiūrovams. Visada smagu socialiniuose tinkluose sulaukti teigiamų atsiliepimų ir pamatyti, kokie kadrai patinka sekėjams“, teigia jis. „Bet manau, kad reikia atsižvelgti į tai, ką išties norite kurti. Labai lengva tapti vienu iš daugelio, jei darysite tik tai, ką daro kiti fotografai. Bet jei išsaugosite savo originalumą ir darysite tai, ką jums patinka daryti, visa kita savaime stos į savo vietas.“

Svarbiausia yra kompozicija

Nuotraukose Joel laiko spausdintą vaizdą rankose ir tai suteikia papildomo gilumo ir asmeniškumo, todėl galutinis vaizdas yra įsimintinesnis už paprastai nufotografuotą objektą.

Joel komponuoja šiuos kadrus galvodamas apie spausdintus vaizdus ir paprastai fotografuoja naudodamas mažą lauko gylį (maža fokusavimo sritis), kad spaudinys vaizdo centre būtų sufokusuotas, o fonas būtų sulietas. „Išspausdinu vaizdą, nustatau jį centre ir tada fotografuoju su „Canon EOS-1D X Mark II“ [dabar jį pakeitė „Canon EOS-1D X Mark III“]. Žiūrovas atpažįsta vietą dėl nuotraukos ir fono panašumo,“ paaiškina Joel.

„Svarbiausia pasirūpinti, kad vaizdas būtų pakankamai geras. Su skaitmeniniais fotoaparatais galima fotografuoti kiek tik nori, bet fizinis pavidalas priverčia išties pasirūpinti gera nuotrauka, kad ji būtų tinkama darbui.

„Mane išties sužavėjo „Canon Zoemini S“,“ priduria Joel. „Spalvos yra tikroviškos tiek „auksinę valandą“, tiek vidury dienos, kai visada yra sudėtinga fotografuoti ir nustatyti tinkamą ekspoziciją. Labai lengva komponuoti kadrą per vaizdo ieškiklį – o kompozicija yra svarbiausia, kad viskas pavyktų ir pasiekčiau galutinę koncepciją bei užtikrinčiau, kad spausdinta nuotrauka atitinka foną.“

Eksperimentuokite suasmenindami

An infographic showing how the Canon Zoemini S can be used with the Canon Mini Print App.
Joel naudojosi programėle „Canon Mini Print“, kad „Bluetooth“ ryšiu sujungtų „Canon Zoemini S“ su savo išmaniuoju telefonu. „Jį taip paprasta naudoti. „Galiu įkelti fotoaparato albumą į programėlę, spustelėti „Spausdinti“ ir iškart gauti gražų rezultatą“, sakė jis. Nuotraukas galima panaudoti ir kaip lipdukus. „Yra begalė galimybių kūrybai“, sakė Joel. „Gali visą sieną užpildyti lipdukais arba klijuoti juos ant nešiojamojo kompiuterio ar telefono“, teigė jis.

Joel savo išmaniajame telefone naudoja programėlę „Canon Mini Print“, susijungdamas „Bluetooth“ ryšiu su „Canon Zoemini S“, kad sukurtų unikalesnius vaizdus, pridėtų rėmelių, filtrų, teksto ir keverzonių. Jeigu nori fotografuoti iš neįprasto kampo, jis gali nustatyti „Canon Zoemini S“ ir nufotografuoti naudodamas programėlės laikmačio ir nuotolinio užrakto parinktis.

Joel rekomenduoja eksperimentuoti su „Canon Zoemini S“ tol, kol gausite jums patinkantį rezultatą. „Galite spaudinį apkirpti kvadratu, kad suteiktumėte visiškai kitokį pojūtį. Taip pat yra žiedinė blykstė, kuri puikiai tinka naudoti patalpose“, teigė jis. „Toks kūrybos stilius yra labai universalus. Galima tiek daug nuveikti, kai atsikratai standartinio mąstymo. Tiesiog pradėkite, tyrinėkite, fotografuokite ir pažiūrėkite, kas gausis.“ 

Autorė: Tamzin Wilks

Susiję gaminiai

Susiję straipsniai

Skiltis „Pasisemkite įkvėpimo“ – tai pagrindinis naudingų fotografijos patarimų, vadovų pirkėjams ir įdomių pokalbių šaltinis, kuriame yra visko, ko reikia norint rasti geriausią fotoaparatą ar spausdintuvą ir įgyvendinti savo naują kūrybinę idėją.

Atgal į visus patarimus ir metodus