Urban nature photography tips: A squirrel looks up, paws in front of its body, surrounded by a field of white daisies and lush green grass up to its shoulders.

GAMTOS FOTOGRAFIJA

Miesto gamtos fotografijos patarimai: fotografuokite gyvūnus prie savo durų slenksčio

Miestų gamtos fotografija nėra prabanga, kurią sau gali leisti tik gyvenantys užmiestyje. Pasidairykite po savo sodą, gatvėse, po akmenimis, aplink kūdras ir miestų parkuose ir rasite tobulų galimybių nufotografuoti laukinę gamtą mieste, tiesiog prie savo durų slenksčio.

Jaunas suomių fotografas Ossi Saarinen surinko šešiaženklę „Instagram“ sekėjų armiją fotografuodamas gamtą mieste – žavingas voveres, peles ir lapes, kurios žvelgia tiesiai į žiūrovą, ir juokingai atrodančius, charakteringus pūstažandžius paukščius. Jis dalijasi savo geriausiais patarimais, kaip fotografuoti gamtą mieste, ir pasakoja, kur geriausia rasti lapių, kokias fotoaparato nuostatas jis mėgsta labiausiai ir kokia kompozicija geriausiai atskleidžia savotišką charakterį realiame gyvenime.

1. Supraskite gyvūną

Helsinkyje Ossi kartais ir atsitiktinai susiduria su gyvūnais, bet suprasdamas, kaip jo norimi nufotografuoti gyvūnai elgiasi, jis žino kur ir kada jų ieškoti. „Pavasarį ieškau lapių urvų tokiose vietose, kurios nėra pačiame miesto centre, bet vis dar yra netoli žmonių. Bandau rasti žemėje skyles, kuriose jos galėtų įsirengti urvą, ir tada ieškau kailio pėdsakų ar jų stipraus kvapo“, teigė Ossi.

„Manau, kad vienas iš svarbiausių dalykų fotografuojant gyvūnus yra išmanyti jų įpročius. Radau lapės urvą su mažais lapiukais, žinau, kad jie visada būna ten, todėl galiu tiesiog atsigulti šalia ir fotografuoti, kaip lapiukai žaidžia. Suaugusios lapės išeina pasivaikščioti naktį ir kartais net antroje dienos pusėje. Paprastai jos vaikšto tuo pačiu keliu, tad kartais galima pasekti ir pažiūrėti, kur jos eina, kad kitą kartą jau galėčiau laukti lapės pusiaukelėje.“

A female duck stands in the middle of a wooden bridge at dawn, looking straight at us.
Padaryta su EOS 6D
  • f/1.8
  • 1/250
  • 400

2. Kruopščiai pasirinkite dienos laiką

Pilnos miesto gatvės, sausakimši keliai ir civilizacijos garsai netinka gamtos fotografijai, tačiau tai nereiškia, kad gamtos ten nėra – ji tik laukia, kada žmonės pasitrauks ir ji galės pasirodyti. „Niekada nefotografuoju vidury dienos,“ teigė Ossi. „Dauguma gyvūnų yra aktyvesni naktį, bet tamsoje sunkiau fotografuoti, todėl fotografuoju apie saulėtekį ir saulėlydį. Tokiu metu apšvietimas yra geresnis, o nuotraukos – stipresnės.“

Nors viso kadro fotoaparatas (pvz., „Canon EOS 6D“) geriau veiks su didelėmis ISO nuostatomis, Ossio teigimu, puikių gamtos nuotraukų galima padaryti ir su sumažinto formato APS-C jutiklio fotoaparatu (pvz., Canon EOS 7D Mark II“). „Jei nepavyksta labai priartėti, fotografuojant paukščius ir bites ir naudojant sumažinto formato jutiklius galima padaryti, kad gyvūnas kadre atrodytų netgi didesnis“, nes su apkirpto kadro jutikliu ribojamas regos laukas.

Susiję straipsniai
canon-get-inspired-urban-nature-photography-tips-related1-185x94

GAMTOS FOTOGRAFIJA

Ossi Saarineno miestų gamtos fotografijos istorija

Praėjus vos trejiems metams nuo pirmosios pažinties su fotoaparatu, Ossi charakteringi mieste nufotografuoti gyvūnai tapo socialinių tinklų sensacija. Jis pasakoja, kaip prasidėjo šis jo pomėgis.

A red squirrel looks straight at the camera as it runs across a carpet of dried leaves and fallen petals.

LAUKINĖS GAMTOS FOTOGRAFIJA

Laukinės gamtos fotografijos patarimai

Patarimai ir metodai, padėsiantys padaryti aukštesnio lygio laukinės gamtos fotografijas, kuo geriau panaudojant savo „Canon“ fotoaparatą ir objektyvus.

Young Wildlife Photographer of the Year to pro

LAUKINĖS GAMTOS FOTOGRAFIJA

Nuo prizininkų iki profesionalų

Du Metų jaunojo laukinės gamtos fotografo apdovanojimo laimėtojai dalijasi, ką jiems reiškė ankstyva sėkmė.

3. Priartėkite arba naudokite ilgą objektyvą

„Jei norite išties priartėti, paprastai reikia, kad gyvūnai jus matytų“, aiškino Ossi. „Labai svarbu praleisti su gyvūnu daug laiko, kad jis įprastų prie jūsų buvimo. Reikia elgtis labai ramiai ir nedaryti jokių staigių judesių. Galite sužinoti, kaip jie elgiasi ir reaguoja į jūsų judesius ir kaip arti galite prieiti, kol jie nubėgs.“

Fotografuodamas miestų gamtą Ossi mėgsta naudoti artinančius objektyvus, „nes situacija nuolat keičiasi – gyvūnas gali būti labai arti ir staiga pajudėti. Su savo „Canon“ EF 70-200mm f/2.8L USM objektyvu galiu fotografuoti iš labai arti arba per atstumą visu 200 mm židinio nuotoliu. Prie gyvūnų nelengva priartėti, ypač jei gamtą pradėjai fotografuoti dar neseniai. Todėl geriausia pradėti nuo ilgo, pvz., 300 mm ar 400 mm objektyvo.“ „Canon“ EF 75-300mm f/4-5.6 III – populiarus kompaktinis objektyvas su plačia aprėptimi, nors dar mažesnis ir pigesnis sprendimas būtų galingas fotoaparato „Canon PowerShot SX740 HS“ 40 k. optinis artinimas, su kuriuo irgi galėsite lengvai ir greitai nufotografuoti.

4. Padidinkite ISO ir fotografuokite plačiai atverta diafragma

Gamta dažnai įspūdingiausia ankstyvą rytą ar vėlyvą vakarą, kai blėsta dienos šviesa. Todėl galimybė fotografuoti prietemoje yra viena iš priežasčių, dėl kurių Ossi miestų gamtos fotografijai renkasi viso kadro „Canon EOS 6D“. Jis turi didelį ISO diapazoną ir 11 taškų automatinio fokusavimo sistemą, kuri yra pakankamai jautri, kad veiktų šviečiant mėnesienai ir padidintų ryškaus kadro galimybę. Šio fotoaparato įpėdinis fotoaparatas „Canon EOS 6D Mark II“ turi dar daugiau galimybių – 45 apkirpimo tipo automatinio fokusavimo taškus ir dar didesnį ISO diapazoną.

Tačiau jo metodas veikia ir su apkirpto kadro fotoaparatais: jis rekomenduoja padidinti ISO ir fotografuoti plačiai atvėrus objektyvą. „Jei reikia, nustatau labai didelį ISO – geriau šiek tiek mažiau švari nuotrauka, nei visai jokios,“ teigė jis. Ossi priduria, kad su savo fotoaparatu stengiasi neviršyti 10 000 ISO, bet visi fotoaparatų modeliai skirtingomis sąlygomis veikia skirtingai, todėl svarbiausia yra eksperimentuoti ir žiūrėti, ką jūs ir jūsų fotoaparatas galite nufotografuoti savo vietovėje.

A small yellow bird perches on a hand in front of us, its wings outstretched.

5. Greitai sufokusuokite ir užfiksuokite gyvūną judesyje

Gamtą mieste norintiems fotografuoti fotografams Ossi pataria rinktis greitą automatinį fokusavimą – „kuo greičiau, tuo geriau“ – ir vaizdo stabilizavimą turintį fotoaparatą. „Canon EOS 7D Mark II“ turi 65 taškų visą apkirpimo tipo AF sistemą ir „Dual Pixel CMOS AF“, kuris padidins jūsų galimybes sufokusuoti judančius objektus net prietemoje. Naudojant plačiausią objektyvo diafragmą pateks maksimaliai šviesos, todėl galėsite sutrumpinti išlaikymą: „renkuosi objektyvus su plačia diafragma, nes norint užfiksuoti judantį gyvūną būtinas trumpas išlaikymas“, teigė Ossi.

6. Pasistenkite, kad objektas išsiskirtų

Savo firminiam plačios diafragmos stiliui, kai tobulai ryškūs objektai išnyra miglotame fone, Ossi naudoja diafragmos pirmenybės režimą (Av režimą) ir plačią diafragmą. Savo vaizdams patobulinti jis naudoja ir kompiuterines programas: „Atlieku bazinį šviesumo, kontrasto koregavimą ir šiek tiek pareguliuoju spalvas. Dažnai darau, kad gyvūnas labiau išsiskirtų iš fono, jį pašviesindamas arba patamsindamas foną. Stengiuosi, kad mano nuotraukos būtų kuo tikroviškesnės.“

Susiję straipsniai

Skiltis „Pasisemkite įkvėpimo“ – tai pagrindinis naudingų fotografijos patarimų, vadovų pirkėjams ir įdomių pokalbių šaltinis, kuriame yra visko, ko reikia norint rasti geriausią fotoaparatą ar spausdintuvą ir įgyvendinti savo naują kūrybinę idėją.

Žiūrėti visus straipsnius

Susiję gaminiai