A portrait of a blonde woman outdoors, holding a soft blue checked fleece scarf close to her, taken with a Canon EF 85mm f/1.4L IS USM lens.

PORTRETAI

Portretinio objektyvo įtaka

Dauguma EOS fotoaparatų parduodami su bendros paskirties rinkinio objektyvu, kuris tinka daugumai fotografijos tipų. Tačiau yra specialių objektyvų serija, skirta konkretiems žanrams, pavyzdžiui, portretų fotografijai. Šie objektyvai gali iš esmės pakeisti jūsų nuotraukas. Pagrindinis portretinių objektyvų skirtumas – židinio nuotolis ir maksimali diafragma.

Kaip pasirinkti tinkamą židinio nuotolį

Židinio nuotolis – tai atstumas tarp objektyvo ir jūsų fotoaparato jutiklio, kai objektas yra sufokusuotas; jis yra išreiškiamas milimetrais (mm). Artinančių objektyvų židinio diapazonas yra nurodomas mažiausia ir didžiausia jo verte, pvz., 18–55 mm. Paprastai portretiniais objektyvais vadinami tokie objektyvai, kurių židinio nuotolis viršija 85 mm.

Šioje klasikinėje galvos ir pečių kompozicijoje, specialus portretinis objektyvas EF 85mm f/1.8 USM suteikia didesnį židinio nuotolį, kad būtų sukurtas natūralesnis vaizdas ir modelis išsiskirtų fone.

Jei naudotume trumpesnį židinio nuotolį, pvz., 24 mm, objekto veidas būtų iškreiptas ir atrodytų, kad pasikeitė jo proporcijos. Be to, naudojant trumpesnį židinio nuotolį, labiau pastebimos fono detalės.

Didesnės diafragmos nauda

Kitas svarbus veiksnys renkantis portretams skirtą objektyvą yra jo maksimali diafragma. Diafragma reiškia objektyvo angos, per kurį į fotoaparato jutiklį patenka šviesa, dydį.

Kiekvieno objektyvo diafragma turi įvertį, pvz., f/2.8 arba f/5.6. Tam tikrų artinančių objektyvų diafragmos įvertis priklauso nuo pasirinkto židinio nuotolio; tokiuose nurodomas diafragmos diapazonas, pvz., f/3.5–5.6. Kuo mažesnis yra diafragmos skaičius, tuo didesnė yra maksimali anga, ir fotografuoti portretus yra naudingiau su didesnę maksimalią diafragmą turinčiu objektyvu.

Dėl didesnės diafragmos į objektyvą patenka daugiau šviesos, todėl didelės diafragmos objektyvai puikiai tinka fotografuojant silpnoje šviesoje, pvz., kuriant portretus patalpose. Antras privalumas – nustačius maksimalią diafragmos vertę, kuri dažnai vadinama „plačiai atverta“, labiau suliejamas fonas, ir tai dažnai labai mėgsta portretų fotografai.

Pažvelkite į kelis portretinių nuotraukų pavyzdžius, padarytus su skirtinga diafragma, naudojant fotoaparatą Canon EOS M5 ir objektyvą Canon EF-M 32mm f/1.4 STM.

Susiję straipsniai
Express your style with print

PORTRETŲ FOTOGRAFIJA

Portretų fotografijos patarimai ir metodai

Patobulinkite savo portretų fotografiją pasitelkdami šiuos svarbiausius patarimus ir metodus.

How to set up your own home studio

NAMŲ PROJEKTAI

Kaip įsirengti studiją namuose

Sužinokite, kaip namuose kūrybiškai panaudoti blykstę, ir išmokite nebrangiai fotografuoti stulbinamus portretus.

A portrait of a woman with long braids, wearing a pink cropped cardigan and grey jeans, walking along a city street.

PORTRETŲ FOTOGRAFIJA

Kaip tobulai perteikti odos atspalvius portretuose

Natūralių odos atspalvių perteikimas yra vienas iš sudėtingiausių portretų fotografijos aspektų. Mados profesionalė Jade Keshia Gordon siūlo penkis patarimus sėkmei.

A composite of three portraits of a woman outdoors, in an orange waterproof. The left has a clear subject and background, the middle is in between and the right has a clear subject and blurred background. Photo by Richard Walch, taken with a with a Canon EF-M 32mm f/1.4 STM lens.

Visi šie trys vaizdai yra nufotografuoti tuo pačiu židinio nuotoliu, skiriasi tik diafragmos dydis: nuo mažos (didelis f skaičius) pirmame kadre iki plačios (mažas f skaičius) trečiajame kadre. Kai fotografuojant portretą stengiamasi pašalinti dėmesį blaškantį foną, objektyvas su didele diafragma yra tiesiog būtinas. Trečioje nuotraukoje žiūrovo žvilgsnis atitraukiamas nuo trikdančio fono ir nukreipiamas į objekto veidą, todėl portretas yra kur kas įspūdingesnis.

Susiję gaminiai

Susiję straipsniai

Skiltis „Pasisemkite įkvėpimo“ – tai pagrindinis naudingų fotografijos patarimų, vadovų pirkėjams ir įdomių pokalbių šaltinis, kuriame yra visko, ko reikia norint rasti geriausią fotoaparatą ar spausdintuvą ir įgyvendinti savo naują kūrybinę idėją.

Atgal į visus patarimus ir metodus