silhouette of surfer on wave

SPORTO FOTOGRAFIJA

Veiksmas vandens sporte

Plaukimas banglentėmis, kajakais ir kitos vandens sporto rūšys įspūdingai atrodo nuotraukose. Jaudulys, purslai, šuoliai, posūkiai ir greitis reiškia, kad puikiems rezultatams reikia daug pastangų ir kantrybės. Paruošėme kelis patarimus, kaip padaryti geresnių kadrų ir išspausdinti gautus rezultatus.

 • Sporto režimo naudojimas
 • Nepageidaujamo išsiliejimo sumažinimas
 • Prioriteto užraktui (Tv) režimo naudojimas
 • AF fokusavimo srities naudojimas
 • Greitų objektyvų naudojimas veiksmui fotografuoti
 • Vaizdo kokybės nustatymai
 • Judančių objektų fotografavimas
 • Geriausias kadrų pateikimas
Nesvarbu, ar planuojate leistis į bangas, stovite ant vietinio ežero kranto, ar einate į paplūdimį, visada žinokite savo aplinką ir atsižvelkite į savo ir aplinkinių saugumą. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte daugiau.

Kad apsaugotumėte savo fotoaparatą prie vandens ir paplūdimyje, naudokite vieną iš specialių „Canon“ gamybos vandeniui nelaidžių korpusų. Su šiais tvirto korpuso dėklais galima fotografuoti po vandeniu iki 40 metrų gylyje, todėl vandens purslai ar smėlis tikrai nekels problemų. Korpusas turi sandarius mygtukus, tad ir toliau galėsite naudotis visomis fotoaparato funkcijomis.

Visų pirma reikėtų pradėti nuo visiškai įkrautos fotoaparato baterijos ir atminties kortelės, kurioje būtų daug laisvos vietos, kad viduryje fotografavimo nereikėtų atidarinėti dėklo. Keli maži silikagelio maišeliai dėkle sumažins drėgmę.

Jei neplanuojate nerti po vandeniu, naudokite objektyvo gaubtą atspindžiams sumažinti ir apsauginį filtrą, kad apsaugotumėte objektyvą nuo smėlio.

Sporto režimo naudojimas greitam veiksmui įamžinti

Greito veiksmo sporto šakas geriausia fotografuoti tada, kai fotoaparatas pritaikytas sekti objektą ir užfiksuoti judančius objektus. Pasukite režimo pasirinkimo ratuką į sporto nustatymą arba įjunkite SCN režimą ir LCD ekrane (jei fotoaparatas jį turi) pasirinkite sporto parinktį.

Sporto režimu bus sutrumpintas išlaikymas, todėl bus lengviau užfiksuoti veiksmą. Sporto režimu pakeičiama ir fotoaparato automatinio fokusavimo (AF) sistema, kad sektų judančius objektus.

Siekdami geriausių rezultatų, nuspauskite užraktą iki pusės ir neatleiskite, kad įjungtumėte fokusavimą prieš objektui pasiekiant idealią jūsų kadrui vietą. Sporto režimu taip pat įjungiamas nuolatinis fotografavimas dideliu greičiu, kad visiškai nuspaudus užrakto mygtuką būtų padaroma nuotraukų serija. Jei fotografuojate daug veiksmo, didelės talpos ir didelės spartos atminties kortelėse galėsite įrašyti daugiau nuotraukų serijų.

Patarimas: sporto režimu dažniai geriausia nufotografuoti kelis kadrus, tada nukelti pirštą nuo užrakto ir rasti naują objektą.

Nepageidaujamo išsiliejimo sumažinimas: vaizdo stabilizatorius

Ilgesni artinantys objektyvai su vaizdo stabilizatoriumi gali padėti sumažinti fotoaparato drebėjimą, bet judinant fotoaparatą paskui veiksmą, vaizdo stabilizatorius gali būti mažiau efektyvus. Paieškokite objektyvo šone esančio jungiklio: jei yra „Mode 1 / Mode 2“ jungiklis, pasirinkite „Mode 2“ (2 režimą). Tam tikri objektyvai automatiškai persijungs į 2 režimą, kai atpažins šoninį judinimą.

Greitas veiksmas dažnai fiksuojamas su labai trumpa ekspozicija. Nustatykite 1/500 s arba trumpesnį išlaikymą. Vandens lašeliams užfiksuoti gali reikėti 1/2000 s. Greitai vykstant veiksmui galite nepastebėti pasikeitusio apšvietimo, o esant labai trumpam išlaikymui objektyvui gali nepavykti išgauti geros ekspozicijos. Greitas objektyvas turi didesnę maksimalią diafragmą (mažas f skaičius), todėl gali įleisti daugiau šviesos, kad užfiksuotų veiksmą esant trumpam išlaikymui. Naudodami automatinį ISO arba pasirinktinę funkciją apsauginiam pakeitimui su ISO, galėsite lengviau užtikrinti geriausią ekspoziciją ir gauti gražesnius rezultatus.

AF fokusavimo srities naudojimas

EOS fotoaparatai turi kelis fokusavimo taškus visame kadre ir fotoaparatas paprastai fokusuoja arčiausiai jūsų esantį objektą. Norėdami įsitikinti, kurioje vietoje fotoaparatas fokusuoja vaizdą, pabandykite pasirinkti mažesnę fokusavimo taškų grupę ir pasirūpinkite, kad jie liktų ant objekto.

Tam gali reikėti šiek tiek daugiau įgūdžių, bet rezultatai tikrai to verti. Greitai judantiems objektams pasirinkus vieno taško AF, gali būti sunkiau padaryti ryškų kadrą, nes AF taškui bus sunkiau pataikyti į objektą. AF tašką galima pasirinkti tik pasirinkus vieną iš kūrybinės zonos režimų: P, Tv, Av, M.

AF focus zone on windsurfer
Padaryta su EOS 5DS R
 • f/5.6
 • 1/2000
 • 500

Greitų objektyvų naudojimas veiksmui fotografuoti

„Canon“ profesionalūs sporto fotografai dažnai naudoja baltus L serijos objektyvus, nes jie turi maksimalią diafragmą ir su jais toli esantys objektai kadre gali atrodyti didesni.

Objektyvas turėtų priklausyti nuo to, kaip toli jūs būsite nuo veiksmo. Kuo toliau esate, tuo ilgesnio objektyvo reikia, nors įspūdinga alternatyva gali tapti ir ypač plataus kampo objektyvas.

Susiję straipsniai
What settings are best for shooting water sports?

VANDENS SPORTO FOTOGRAFIJA

Kokie parametrai tinkamiausi vandens sportui fotografuoti?

Jei domitės sporto fotografija, bet nesugalvojate, kokius prieinamus ir puikiai nuotraukose atrodančius objektus fotografuoti, nedvejodami rinkitės vandens sportą.

Light trails suspended in motion by a bus on a busy street in Madrid, Spain.

JUDESIO FOTOGRAFIJA

Judesio fotografavimas

Sužinokite, kaip įamžinti judesį ir papildyti savo nuotraukas judėjimo pojūčiu.

Zoom in and capture fast action

VEIKSMO FOTOGRAFIJA

Priartinkite ir užfiksuokite greitą veiksmą

Fotografuojant veiksmą svarbiausia pagauti sekundės dalį trunkančią akimirką. Bet tinkamai pasiruošus nereikės taip greitai judėti.

close up of kayaker face

Fotografuokite ir minias

Kuo didesnis artinimas, tuo didesnė tikimybė, kad jūsų nuotraukose toli esantys objektai atrodys dideli. Tad išbandykite dar vieną metodą ir fotografuokite platesnį vaizdą, kuriame matytųsi visa sporto renginio aplinka ir minia. Jei pažvelgsite į laikraščius, pamatysite, kad tik keliose nuotraukose yra sporto renginio vaizdas iš arti, daugumoje yra platesni kadrai, kuriuose matosi renginio vieta ir gerbėjų minios.

Vaizdo kokybės nustatymai

Jei fotografuojate JPEG formatu (o ne RAW), jūsų fotoaparatas gali padaryti kur kas daugiau nuotraukų nepertraukiamo fotografavimo serijomis režimu. Jos taip pat bus greičiau įrašytos į atminties kortelę.

Derinkite nuotraukas ir trumpus filmukus

Nors visą dėmesį būsite sutelkę į nuotraukas, keli trumpi vaizdo įrašai gali padėti įspūdingiau perteikti istoriją. Daugelyje fotoaparatų yra specialus filmavimo mygtukas, kad būtų paprasčiau pradėti filmuoti. Nufilmuotais įrašais galėsite pasidalyti mėgstamiausiuose socialiniuose tinkluose.

Filmavimas

Atvykę į vietą, visų pirma padarykite kelias plataus kadro nuotraukas scenai nustatyti. Taip galėsite mažiau artinti filmuodami. Dažnai geriausia yra stabtelėti, pakeisti scenos kompoziciją, kadravimą ir artinimą, o tada filmuoti toliau. Tam tikri LEGRIA modeliai turi puikiai sportui tinkantį 50p „Full HD“ režimą, kad būtų galima sklandžiau nufilmuoti veiksmą, tad pabandykite panaudoti šį nustatymą, jei jūsų įrenginyje jis yra.

Renginio garsas gali būti naudingas, bet nepamirškite, kad būnant minioje greičiausiai įrašysite jos triukšmą, o ne sporto renginio garsą, todėl galbūt vertėtų paeksperimentuoti keičiant garso sceną, kad rastumėte tokią, kurioje minios triukšmas girdimas mažiausiai.

Užuot įsitaisę vienoje vietoje ir pastatę fotoaparatą ant trikojo, pabandykite judėti su fotoaparatu paskui veiksmą. Pastebėsite, kad tai lengviau padaryti fotografuojant plačiau. Jei vienas su kitu rungiasi keli varžovai, su kiekvienu išbandykite skirtingus artinimo parametrus. Nepamirškite, kad normalu, jog toli esantis objektas artėdamas prie fotoaparato padidėja kadre, todėl nustatykite artinimą taip, kad net objektui atsidūrus arčiausiai, jis vis tiek liktų kadre.

Kai filmą redaguosite, galėsite pasirinkti greitą dinamišką garso įrašą ir panaudoti jį kaip savo filmo pagrindą. Virš jo uždėję įrašytą garsą, galėsite sukurti didesnį įspūdį.

Geriausias kadrų pateikimas

Ryškioms sporto ir veiksmo nuotraukoms puikiai tinka itin blizgus „Canon“ fotografijų popierius Pro Platinum PT-101 ir originalus „Canon“ rašalas. Naudodami juos galėsite sukurti blizgiausias ryškias ir spalvingas nuotraukas.

Siekdami įspūdingo spaudinio, spausdintuvo tvarkyklėje pasirinkite spausdinimo be paraščių parinktį, jei jūsų PIXMA spausdintuvas turi šią funkciją. Spausdindami be paraščių galėsite išspausdinti iki pat popieriaus krašto. Kad galėtų spausdinti be paraščių, spausdintuvas padidina vaizdo dydį, kad jis užpildytų visą lapą. Patikrinkite ekrane rodomą vaizdo peržiūrą, kad įsitikintumėte, jog kadro pakraštyje netrūksta detalių.

Susiję gaminiai

Susiję straipsniai

Skiltis „Pasisemkite įkvėpimo“ – tai pagrindinis naudingų fotografijos patarimų, vadovų pirkėjams ir įdomių pokalbių šaltinis, kuriame yra visko, ko reikia norint rasti geriausią fotoaparatą ar spausdintuvą ir įgyvendinti savo naują kūrybinę idėją.

Atgal į visus patarimus ir metodus