corgi runs through grass

Priartinkite ir užfiksuokite greitą veiksmą

Fotografuojant veiksmą svarbiausia pagauti sekundės dalį trunkančią akimirką. Reikia neatsilikti nuo žaidynių, sekti draugus ant snieglenčių arba būti pasiruošus užfiksuoti miesto banglentininkus, jiems užkariaujant bangas. Bet tinkamai pasiruošus nereikės taip greitai judėti.

Norint gražių nuotraukų su teleobjektyvu (arba artinimo objektyvu), svarbiausia turėti galimybę nustatyti fotoaparatą iš anksto. Tai reiškia, kad prasidėjus veiksmui galėsite pamiršti apie nuostatų koregavimą ir susikoncentruoti į tai, kas vyksta priešais jus.

Išmaniųjų telefonų fotoaparatų vaizdo kokybė yra ribota, kai tenka priartinti vaizdą ir detaliai užfiksuoti veiksmą. Su DSLR, beveidrodiniais ir pažangiais kompaktiniais fotoaparatais galima priartėti prie veiksmo iš toliau ir jie suteikia kur kas geresnę kokybę bei daugiau valdymo galimybių fotografuojant veiksmą, nes galima tiksliai priartinti teleobjektyvu.

Veiksmui fotografuoti būtinas trumpas išlaikymas

Norint fotografuoti veiksmą, svarbiausia yra nustatyti tinkamą išlaikymą. Jei išlaikymas bus per ilgas, nuotraukos bus išsiliejusios ir jas tiesiog ištrinsite.

Todėl, jei naudojate DSLR, pasirinkite bent 1/125-ąją sekundės ar dar trumpesnį išlaikymą. Daugelis veiksmo fotografijų padaroma su 1/500-osios sekundės ar trumpesniu išlaikymu, atsižvelgiant į objekto greitį.

Norėdami naudoti trumpą išlaikymą ir užtikrinti, kad į fotoaparatą vis dar patektų pakankamai šviesos, turėsite naudoti plačią diafragmą (mažą f skaičių, pvz., f/2.8). Naudojant plačią diafragmą ir trumpą išlaikymą, taip pat bus sukurtas mažas lauko gylis, kad objektas išsiskirtų iš gražiai sulieto fono. Arba, jei jūsų fotoaparate galima valdyti ISO nustatymą, pabandykite jį padidinti, pvz., nuo 400 iki 800, kad fotoaparato jutiklis jautriau reaguotų į šviesą.

Fotografuokite serijos režimu

Veiksmas sporte, pvz., miesto upės banglenčių, vyksta labai greitai, todėl turite pasirūpinti, kad jūs ir fotoaparatas neatsiliksite. Naudokite fotoaparato nepertraukiamo fotografavimo režimą (kartais vadinamas serijos režimu), kad padarytumėte daug kadrų ir turėtumėte daugiausiai galimybių gauti veiksmo kupiną kadrą. Šį režimą rasite daugumoje fotoaparatų ir tam tikruose išmaniuosiuose telefonuose.

Naudokite nuolatinį fokusavimą

Jei naudojate DSLR fotoaparatą, greičiausiai numatytąja tvarka bus nustatyta naudoti standartinį fokusavimą. Tai reiškia, kad galite iki pusės nuspausti užrakto mygtuką, kad sufokusuotumėte, tada nuspausti jį iki galo, kad nufotografuotumėte. Tačiau fotografuodami veiksmą ir priartintus vaizdus, pamėginkite naudoti nuolatinio arba sekimo fokusavimo režimą („Canon“ fotoaparatuose vadinamas AI SERVO arba SERVO AF). Šiuo režimu fotoaparatas gali automatiškai iš naujo sufokusuoti vaizdą, kad sektų judantį objektą, todėl galite daug nevargdami gauti ryškias ir detalias veiksmo nuotraukas.

„Canon“ pagalba kadruojant, kai priartintas vaizdas

Smarkiai priartinus, ypač esant dideliam židinio nuotoliui, lengva objektą „pamesti“ iš akiračio. „Canon“ sukūrė išradingą technologiją, kuri šią problemą išsprendžia.

Tam tikruose „Canon PowerShot“ kompaktiniuose fotoaparatuose su didelio priartinimo galimybe yra pagalba kadruojant, kai priartintas vaizdas, kuri padeda išlaikyti objektą kadre tolinant vaizdą, kai jis atsiduria kadro pakraštyje. Tada, nustačius objektą kadro centre, vėl priartinama. Tai suteikia priartinimo galią neprarandant perspektyvos arba objekto.