KRAŠTOVAIZDŽIO FOTOGRAFIJA

Geriausi pradedančiųjų lygmens „Canon“ objektyvai kraštovaizdžio fotografijai

Nuo plačių besidriekiančių tolių iki gražių vaizdų fotografuojant iš arti, galima rinktis iš puikių kainos ir kokybės santykio fiksuoto arba kintamo židinio nuotolio objektyvų, tinkančių kiekvienam kraštovaizdžio scenarijui.
Kalnų supama medinė ežero prieplauka. Debesys atsispindi ežero paviršiuje.

Besidriekiantys kraštovaizdžių toliai gali būti nepaprastai gražūs. Tačiau dažnai yra skirtumas tarp to, ką mato akis ir ką gali užfiksuoti fotoaparatas. Tam yra dvi priežastys. Pirmiausia žmogaus horizontalus matymo kampas yra apie 210°. O standartinis artinantis objektyvas aprėpia tik maždaug 75° ar dar mažiau. Antra, akis natūraliai jums perteikia trimatį bet kokio kraštovaizdžio vaizdą, kai tuo tarpu fotografijoje vaizdas yra dvimatis.

Gera naujiena yra ta, kad pasirinkę tinkamą objektyvą ir fotografavimo būdą, galite lengvai kompensuoti šiuos du trūkumus. Dar daugiau, „Canon“ siūlo platų nebrangių fiksuoto ir kintamo židinio nuotolio objektyvų, užtikrinančių puikius rezultatus ir vaizdo kokybę. Įsigilinkime, pradėdami nuo to, kokią įtaką fotoaparatui dar objektyvo pasirinkimas.

Skirtumai tarp APS-C ir viso kadro formatų kraštovaizdžio fotografijoje

Miesto panorama saulėtą dieną, fotografuota fotoaparatu „Canon EOS R10“, pasirinkus režimą „Panoraminis kadras“.

Pasirinktas EOS R sistemos fotoaparatas, pvz., Canon EOS R7 ir EOS R10, turi panoraminio fotografavimo funkciją, tiesiog fotoaparate sujungiančią panoraminius vaizdus. Fotoaparate EOS R7 ši funkcija dar labiau patobulinta naudojant automatinio lygiavimo funkciją, tam pasitelkiant fotoaparate sumontuotą vaizdo stabilizatorių (IBIS), kad būtų automatiškai lygiuota horizontas. Nufotografuota fotoaparatu „Canon EOS R10“ su objektyvu „Canon RF 18-45mm F4.5-6.3 IS STM“, nustatymai: 45 mm, 1/500 sek., f/7,1 ir ISO100.

Nuo kraštovaizdžiui fotografuoti naudojamo fotoaparato priklauso objektyvų pasirinkimas, todėl pirmiausiai peržiūrėkite viso kadro ir APS-C fotoaparatų skirtumus, kai jie naudojami kraštovaizdžio fotografijai. Bet kokiam megapikselių skaičiui, viso kadro fotoaparato taškų vaizdo jutiklio fotoelementai yra didesni. Naudodami viso kadro fotoaparatą, pvz., „Canon EOS R6 Mark II“, galite tikėtis platesnio dinaminio diapazono, išsaugančio detalumą šviesiose kadro vietose ir tamsiuose šešėliuose. Kitas privalumas yra mažesni vaizdo triukšmai bei geresnis smulkių detalių atkūrimas, kai reikia padidinti ISO vertę prasto apšvietimo sąlygomis.

Atitinkamai APS-C fotoaparatuose, pvz., „Canon“ EOS R10 ir EOS R7, naudojamas 1,6x apkirpimo koeficientas, kuris, lyginant „efektyvųjį“ ir faktinį židinio nuotolį, suteikia geresnį lauko gylį. Tai gali būti naudinga užtikrinant vienodą priekinio plano ir fono ryškumą kraštovaizdžio fotografijose. Patarimas norint išplėsti lauko gylį naudojant bet kurį iš fotoaparatų: fokusuokitės į tašką, kuris kadre nuo jūsų būtų nutolęs per trečdalį atstumo. Programėlė Canon Photo Companion apima laukio gylio ir hiperfokalinio nuotolio skaičiuotuvą, kuris padės jums užtikrinti, kad didžioji kadro dalis liktų ryški.

Kokio tipo objektyvai tinkamiausi kraštovaizdžio fotografijai?

Dideli tamsūs akmenys paplūdimyje rausvo smėlio ir jūros fone, fotografuota naudojant objektyvą „Canon RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM“.

Standartinis artinantis objektyvas, pavyzdžiui, „Canon RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM“, gali užfiksuoti didelę kraštovaizdžio dalį, bet visas savo galimybes atskleidžia komponuojant mažesniame plote, kai rezultatai būna išties įspūdingi. Fotografuota fotoaparatu „Canon EOS R7“ naudojant objektyvą „Canon RF 18-45mm F4.5.-6.3 IS STM“, nuostatos: 18 mm, 3,2 sek., f/11 ir ISO 200.

Klasikiniams platiems kraštovaizdžių kadrams, kuriuose apimama plati perspektyva, didelis dramatiškas dangus ir atspindžiai ežerų vandenyse, jums reikės plačiakampio objektyvo, kuris padės į kadrą sutalpinti daugiau, taip pritraukdamas dėmesį ir kurdamas dramatiškumo efektą.

Plačiakampiai objektyvai nėra vienintelis pasirinkimas fotografuojant kraštovaizdžius. Kartais verta būti išrankiam ir kadruoti kompoziciją nedidelėje zonoje. Tokiose situacijose gali praversti standartinis artinantis objektyvas, pavyzdžiui, „Canon RF 24-105mm F4-7.1 IS STM“, su viso kadro fotoaparatu, pvz., „Canon EOS R6 Mark II“. Tą patį galima pasakyti ir apie „Canon RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM“ naudojimą su APS-C modeliu, pvz., „Canon EOS R7“. Naudodami trumpąjį šio universalaus artinančio objektyvo židinio nuotolį, vis tiek galite sutalpinti pakankamą kraštovaizdžio dalį.

Fotografuojant kraštovaizdžius gali būti sunku pasirinkti tarp kintamo arba fiksuoto židinio objektyvų. Abu šie objektyvų tipai turi daug ką pasiūlyti. Kai fotografuojate kraštovaizdžius, sienos, tvoros, gyvatvorės ar uolų skardžiai, upės ir ežerai ar sudėtingas reljefas gali pastoti jums kelią. Galimybė kompensuoti ribotą fotografavimo padėtį tiesiog pasukus artinimo žiedą, gali būti neįkainojama.

Kaip ir su daugeliu dalyku, nėra vieningo argumento, liudijančio kintamo arba fiksuoto židinio objektyvo naudai. Dauguma profesionalių kraštovaizdžio fotografų renkasi fiksuoto židinio nuotolio objektyvus. Fiksuotas židinio nuotolis gali padėti susitelkti į kompoziciją ir vaikštant ieškoti geriausio priekinio ir vidurinio plano bei fono derinio. Dažniau keisdami padėtį, taip pat turite galimybę atrasti naujų perspektyvų ir objektus nufotografuoti kitaip.

Graži turkio spalvos įlanka, apjuosta žalia lapija, Kraštovaizdis fotografuotas iš viršaus.

Naudodami kompaktišką ir lengvą objektyvą, koks yra „Canon RF 15-30mm F4.5-6.3 IS STM“, atrasite, jog galite keliauti arba lipti į vietas, kurios kitu atveju būtų nepasiekiamos ir rasti dar daugiau fotografavimo galimybių. Pavyzdžiu gali būti ši įspūdinga paplūdimio nuotrauka. Nufotografuota fotoaparatu „Canon EOS R6“ ir objektyvu „Canon RF 15-30mm F4.5-6.3 IS STM“, nustatymai: 24 mm, 1/200 sek., f/11 ir ISO100.

Dydis ir svoris yra svarbus renkantis kraštovaizdžio objektyvus. Nesigailėsite pasirinkę lengvą objektyvą. Visi šiame vadove siūlomi kompaktiški ypač plataus kampo objektyvai yra neįtikėtinai maži ir lengvi. Galite visą dieną keliauti fotografuodami kraštovaizdžius pasiėmę vieną fotoaparatą ir vos vieną arba du objektyvus. Ir visa tai tilps mažame krepšyje. Be to, svers nedaug.

Dar vienas dalykas, padėsiantis sumažinti svorį yra tai, kad jums nereikės trikojo, kuris paprastai yra būtinas įprastoje gamtos fotografijoje. Dauguma mūsų siūlomų objektyvų turi labai veiksmingą optinį vaizdo stabilizatorių, kurio našumas dar padidėja, kai jis naudojamas su IBIS sistema, pavyzdžiui, tokiuose fotoaparatuose kaip „Canon EOS R6 Mark II“ ir „EOS R7“. Atrasite, kad galite fotografuoti fotoaparatą laikydami rankoje net sutemų „mėlynos valandos“ metu ir vis tiek užfiksuoti ryškių kadrų.

Tinkamiausias pradedančiųjų kategorijos kintamojo židinio nuotolio objektyvas kraštovaizdžio fotografijai yra „Canon RF 24-105mm F4-7.1 IS STM“

Miestelio ant kalvos šlaito vandenyno fone kraštovaizdis, fotografuota naudojant objektyvą „Canon RF 24-105mm F4-7.1 IS STM“.

Puikus artinimo diapazonas mažame korpuse. Tai „Canon RF 24-105mm F4-7.1 IS STM“ su 5 „f-stop“ optiniu IS ir fokusavimo / valdymo žiedu, kuriam galima priskirti skirtingas funkcijas, pvz., ekspozicijos kompensavimą, kai naudojamas automatinio fokusavimo režimas. Fotografuota fotoaparatu „Canon EOS RP“ ir objektyvu „Canon RF 24-105mm F4-7.1 IS STM“, nuostatos: 105 mm, 1/320 sek., f/11 ir ISO100.

Mažos gėlių parduotuvės išorė su puokštėmis vitrinoje, fotografuota naudojant objektyvą „Canon RF 24-105mm F4-7.1 IS STM“.

Fotografuota naudojant platesnį „Canon RF 24-105mm F4-7.1 IS STM“ priartinančio objektyvo kampą. Šio objektyvo diapazonas suteikia galimybę užfiksuoti detalų šių spalvingų miesto erdvių vaizdą, kai daugiau atsitraukti atgal neįmanoma. Fotografuota fotoaparatu „Canon EOS RP“ ir objektyvu „Canon RF 24-105mm F4-7.1 IS STM“, nuostatos: 26 mm, 1/125 sek., f/6,3 ir ISO100.

Nuo epiškos perspektyvos iki smulkiausių detalių – universalusis Canon RF 24-105mm F4-7.1 IS STM objektyvas padės įamžinti visą pasakojimą. Trumpiausias židinio nuotolis suteikia platų matymo kampą. Esant standartiniam židinio nuotoliui (apie 35–50 mm), gaunate itin natūralią perspektyvą, užtikrinančią tinkamą erdvės ir atstumo pojūtį bei priekinio plano ir fono sąryšį. Artėjant prie didžiausio židinio nuotolio, toks telefoto režimo židinio nuotolis kuria perspektyvos suspaudimo efektą, todėl priekinis planas ir fonas atrodo arčiau vienas kito. Tai yra priešingas efektas, nei gaunamas fotografuojant plačiakampiais objektyvais. Šią savybę galima naudoti įdomiai, alternatyviai ir kūrybinei kraštovaizdžio fotografijai.

Geriausi pradedantiesiems skirti plačiakampiai objektyvai kraštovaizdžiams fotografuoti: „Canon RF 16mm F2.8 STM“, „Canon RF-S 10-18mm F4.5-6.3 IS STM“

Besileidžiančios saulės apšviestas laivelis, fotografuota naudojant objektyvą „Canon RF 16mm F2.8 STM“. Pakrantės linija pirmame plane nukreipia žiūrovo akis aplink kadrą.

Keliai, upės, medžių eilės ir kiti objektai, pereinantys iš pirmo plano į foną, pvz., pakrantės linija šiame vaizde, gali padėti vesti žiūrovą per vaizdą. Fotografuota fotoaparatu „Canon EOS R6“ su objektyvu „Canon RF 16mm F2.8 STM“, nustatymai: 1/200 sek., f/11 ir ISO200.

Pilį primenantis statinys su dideliu parku žydro dangaus ir kalnų fone, nufotografuotas naudojant objektyvą „Canon RF-S 10-18mm F4.5-6.3 IS STM“.

„Canon RF-S 10-18mm F4.5-6.3 IS STM“ užtikrina išties platų žiūrėjimo kampą fotografuojant APS-C formato fotoaparatais, pavyzdžiui, EOS R10 ir EOS R7. Taip sukurtos nuotraukos daug geriau atkartoja matymo lauką, regimą žmogaus akimis. Fotografuota fotoaparatu „Canon EOS R7“ naudojant objektyvą „Canon RF-S 10-18mm F4.5-6.3 IS STM“, nuostatos: 10 mm, 1/320 sek., f/10 ir ISO 200.

Itin plataus kampo Canon RF 16mm F2.8 STM objektyvas suteikia galimybę naujai pažvelgti į kraštovaizdžius, nes kai fotografuojama naudojant 16 mm židinio nuotolį, žiūrėjimo kampas padidėja nuo 84°iki šiek tiek daugiau nei 108°. Praktikoje tai yra milžiniškas skirtumas.

Platus žiūrėjimo kampas kraštovaizdžio fotografijoje daro stebuklus, o fotoaparate atliekama korekcija užtikrina vaizdus be iškraipymų. Naudojant su APS-C-formato „Canon EOS R10“, jis išgauna parankų 25,6 mm efektyvųjį židinio nuotolį, bet „Canon RF-S 10-18mm F4.5-6.3 IS STM“ pasiekia dar daugiau pasiūlydamas 16–29 mm „efektyvųjį“ artinimo diapazoną viso kadro nuotraukose. Be to, tai vienas geriausių „Canon“ objektyvų vaizdo tinklaraščių kūrėjams, leidžiantis kalbėti į kamerą įtraukiant platų peizažo foną – idealu filmuojant kraštovaizdžius ir kuriant kelionių vaizdo tinklaraščius.

Įtraukiamosios konstrukcijos „Canon RF-S 10-18mm F4.5-6.3 IS STM“ – tai mažas ir itin lengvas plačiakampis artinantis objektyvas, sveriantis vos 150 g. Kraštovaizdžio fotografams, naudojantiems APS-C formato EOS R sistemos fotoaparatus, tai puikus standartinio „RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM“ objektyvo priedas, suteikiantis galimybę sklandžiai priartinti vaizdą plačiu kampu.

Tarp kitų „Canon RF-S 10-18mm F4.5-6.3 IS STM“ pranašumų yra 4 padalų optinis vaizdo stabilizatorius, veikiantis su bet kokiu „Canon“ EOS R sistemos fotoaparatu (galima jį naudoti ir su viso kadro modeliu APS-C apkirpimo režimu). Prijungus prie tokių fotoaparatų kaip „Canon EOS R7“, kurie turi IBIS, jo efektyvumas padidėja iki 6 padalų, todėl galėsite ramiai fotografuoti beveik tamsoje laikydami fotoaparatą rankose. Taip pat galite perjungti į rankinio fokusavimo režimą ir fotografuoti ypač stambiu planu iki 0,5 k. makrodidinimo režimu. Taip galima pasirinkti mažytes detales, pavyzdžiui, vieną žiedą, ir fotografuoti jas plačiame fone.

Plačiakampiai objektyvai gali ne tik padėti užfiksuoti milžiniškus kraštovaizdžius, bet jie taip pat gali padidinti perspektyvos efektą, kai viskas, kas yra arti pagrindinio plano aiškiai matoma ir greitai mažėja didėjant atstumui. Norėdami kraštovaizdžio nuotraukos suteikti trimatį vaizdą, rekomenduojama pasirinkti įdomų objektą pirmame plane, kuris kreiptų žiūrovo žvilgsnį į kadrą. Nustačius siaurą maždaug f/11–f/16 diafragmą, padidėja lauko gylis, todėl galėsite viską fotografuoti ryškiai – nuo arti esančių priekinio plano objektų iki tolimo horizonto.

Universaliausias plataus kampo objektyvas kraštovaizdžiams: „Canon RF 15-30mm F4.5-6.3 IS STM“

Ilga ekspozicija naudota fotografuojant apšviestus lelijos lapus ir žiedus. Fotografuota išjungus objektyvo IS. Kadre šviesa neryški.

„Canon RF 15-30mm F4.5-6.3 IS STM“ privalumas yra 5,5 „f-stop“ IS, palengvinantis fotografavimą, kai fotoaparatas laikomas rankoje. Šis prasto apšvietimo sąlygomis užfiksuotas kadras fotografuotas išjungus IS. Nufotografuota fotoaparatu „Canon EOS R6“ ir objektyvu „Canon RF 15-30mm F4.5-6.3 IS STM“, nustatymai: 15 mm, 1/5 sek., f/8 ir ISO400.

Ilga ekspozicija naudota fotografuojant apšviestus lelijos lapus ir žiedus. Fotografuota įjungus objektyvo IS. Kadre šviesa atrodo ryški.

Galite aiškiai pamatyti nuotraukos ryškumo skirtumą, kai įjungtas optinis IS. Objektyvo IS sistema veikia išvien su fotoaparate EOS R6 įdiegta IBISsistema, kad rezultatai būtų dar geresni. Nufotografuota fotoaparatu „Canon EOS R6“ ir objektyvu „Canon RF 15-30mm F4.5-6.3 IS STM“, nustatymai: 15 mm, 1/5 sek., f/8 ir ISO400.

Plačiakampio objektyvo, pavyzdžiui, Canon RF 15-30mm F4.5-6.3 IS STM, universalumas naudojant su viso kadro beveidrodiniu fotoaparatu, yra nepralenkiamas. Skirtingai nuo daugumos plačiakampių artinančių objektyvų, šis objektyvas yra neįtikėtinai kompaktiškas ir lengvas, sveriantis vos 390 g, be to, jis suteikia tobulą židinio nuotolių diapazoną kraštovaizdžio fotografijai. Jis užtikrina ne tik itin platų žiūrėjimo kampą, bet ir x0,52 makro galimybę fotografuojant iš arti, o 5,5 „f-stop“ IS užtikrina, kad gausite ryškias nuotraukas net ir kai fotografuojate laikydami fotoaparatą rankose prasto apšvietimo sąlygomis.

APS-C DSLR fotoaparatams atitinkamai puikiai tinka Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM, o jei tik pradedate savo pažintį su beveidrodiniais fotoaparatais, šį objektyvą galite naudoti su Canon EOS R10 fotoaparatu. Tam bus reikalingas Canon Mount Adapter EF-EOS R adapteris.

Fiksuoto židinio objektyvai kūrybiškai kraštovaizdžio fotografijai: „Canon RF 24mm F1.8 MACRO IS STM“ bei „RF 35mm F1.8 MACRO IS STM“

Lauke augančios laukinės baltos gėlės su geltonu viduriu. Tolumoje galima matyti kalnus ir ežerą.

Nuo plataus kampo kadrų iki itin iš arti fotografuotų smulkių detalių kraštovaizdyje, „Canon RF 24mm F1.8 MACRO IS STM“ užfiksuoja viską, kas patenka į kadrą. Todėl nepaisant to, kad tai yra fiksuoto židinio nuotolio objektyvas, jis yra nepaprastai universalus. Nufotografuota fotoaparatu „Canon EOS R6“ su objektyvu „Canon RF 24mm F1.8 MACRO IS STM“, nustatymai: 1/125 sek., f/11 ir ISO100.

Gamtoje augančių laukinių baltų gėlių su geltonu viduriu nuotrauka stambiu planu. Gėlės pirmame plane puikiai sufokusuotos, o fone – neryškios.

Mažiausiu fokusavimo atstumu (14 cm) objektyvas „Canon RF 24mm F1.8 MACRO IS STM“ makro režimu didina 0,5 k., todėl maži objektai atkuriami puse dydžio vaizdo jutiklyje, o 5 padalų vaizdo stabilizatorius IS panaikina fotoaparato drebėjimo riziką. Nufotografuota fotoaparatu „Canon EOS R6“ su objektyvu „Canon RF 24mm F1.8 MACRO IS STM“, nustatymai: 1/1000 sek., f/4 ir ISO100.

Canon RF 24mm F1.8 MACRO IS STM siūlo naudingą ir platų žiūrėjimo kampą bei f/1.8 diafragmą. Tai padės išlaikyti didelį užrakto greitį net prasto apšvietimo sąlygomis, kai norite sustabdyti lapijos ar kitų kraštovaizdžio elementų judėjimą, keliamą lengvo vėjelio.

Greita diafragma taip pat puikiai dera su tikrai trumpu minimaliu fokusavimo atstumu, suteikiančiu glaustą lauko gylį. Jis puikiai tinka fotografuoti mažus kraštovaizdžio objektus ir izoliuoti juos sulietame fone, tuo pat metu išsaugant gražias gamtos spalvas visame kadre.

Jei ieškote objektyvo su vidutiniu žiūrėjimo kampu, turinčiu visus anksčiau išvardytus privalumus, daug ieškoti nereikės. Tam puikiai tiks Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM. Suteikiantis tikrai natūralią perspektyvą fotografuojant kraštovaizdį. Jis puikiai tinka fotografuoti iš labai arti fotoaparatą laikant rankose, nes galite išnaudoti objektyvo x0,5 makro didinimo koeficientą. Greita f/1.8 diafragma taip pat suteikia siaurą lauko gylį fotografuojant iš arti, todėl galite efektyviai sulieti foną.

Nepakartojamas kraštovaizdžių kuriamas dramatiškumas ir grožis gali daug pasiūlyti fotografui. Naudodami tinkamą fotoaparatą ir objektyvus, galėsite užfiksuoti visą gamtos didybę.

Autorius: Matthew Richards

Susiję gaminiai

  • RF objektyvai

    RF-S 10-18mm F4.5-6.3 IS STM

    Mažas, lengvas, ypač plataus kampo artinantis objektyvas su universaliu 10–18 mm židinio nuotoliu, puikiai tinkantis kelionių, vaizdo tinklaraščių kūrimo ir kraštovaizdžio fotografijai.
  • Plačiakampis objektyvas

    RF 16mm F2.8 STM

    Kompaktiškas ir įperkamas ypač platus viso kadro 16 mm objektyvas EOS R serijai, sukurtas vaizdo tinklaraštininkams ir kūrybinio turinio kūrėjams.
  • Plačiakampis fiksuoto židinio nuotolio objektyvas

    RF 24mm F1.8 MACRO IS STM

    Kompaktiškas ir lengvas 24 mm fiksuoto židinio nuotolio objektyvas idealiai tinka kraštovaizdžiams ir interjerams fotografuoti bei vaizdo tinklaraščiams kurti, be to, juo užfiksuojami ir puikūs makrofotografijos kadrai.
  • Itin plataus kampo artinantis objektyvas

    RF 15-30mm F4.5-6.3 IS STM

    Kompaktiškas ir lengvas RF serijos 15-30 mm kintamo židinio nuotolio objektyvas, puikiai tinkantis kelionėse fotografuojant miesto panoramas, kraštovaizdžius, architektūrą ir kuriant tinklaraščius keliaujant.
  • RF objektyvai

    RF 24-105mm F4-7.1 IS STM

    Puikus kasdienis objektyvas viso kadro beveidrodinį fotoaparatą naudojantiems fotoentuziastams. RF 24–105 mm F4-7.1 IS STM, kurį yra paprasta naudoti, yra lengvas, kompaktiškas ir pasirengęs suteikti jūsų fotografijoms visai kitą lygį.
  • Beveidrodiniai fotoaparatai

    EOS R6 Mark II

    Fotografuojant ar filmuojant veiksmą ar portretus, „EOS R6 Mark II“ pasižymi puikiomis eksploatacinėmis savybėmis ir puikia vaizdo kokybe bei leidžia atsiskleisti jūsų kūrybiškumui
  • Beveidrodiniai fotoaparatai

    EOS R7

    Pažinkite laukinę gamtą naudodami fotoaparatą, po kurio ateičiai skirtu APS-C korpusu slypi įspūdingas greitis ir vaizdo kokybė.
  • Beveidrodiniai fotoaparatai

    EOS R10

    Pereikite į naują fotografijos ir vaizdo kūrimo lygį naudodami beveidrodinį EOS R sistemos fotoaparatą su APS-C dydžio jutikliu.
  • Susiję straipsniai

  • KRAŠTOVAIZDŽIO FOTOGRAFIJA

    Objektyvų kraštovaizdžiui fotografuoti iššūkis

    Profesionalė Verity Milligan dalijasi savo patirtimi fotografuojant kūrybiškus kraštovaizdžius dviem lengvais objektyvais.

  • KRAŠTOVAIZDŽIO FOTOGRAFIJA

    Pagrindiniai kraštovaizdžių patarimai

    Susipažinkite su fotografavimo metodais, kurie padės pasiekti naują kraštovaizdžių fotografijos lygį.

  • KRAŠTOVAIZDŽIO FOTOGRAFIJA

    Jūros peizažų fotografijos patarimai

    Išmokite kurti įspūdingas jūros peizažų nuotraukas naudodamiesi profesionalų patarimais.

  • KELIONINIAI

    Tobulas palydovas kelionėse

    Profesionalaus fotografo Martino Bissig kelionė į Šri Lanką su EOS R10.