Macro Photography

Objektyvai makrofotografijai

Išnaudokite visas makrofotografijos galimybes

Makroobjektyvai leidžia stambiu planu fotografuoti labai mažus objektus ir atskleidžia plika akimi nematomas detales. Jie naudojami vabzdžiams ir gėlėms fotografuoti, taip pat studijiniams natiurmortams.


Laukinės gyvūnijos ir gamtos fotografai makroobjektyvus naudoja vabzdžiams ir gėlėms fotografuoti. Tačiau dėl puikios vaizdo kokybės ir didelės maksimalios diafragmos makroobjektyvai taip pat puikiai tinka ir darant portretus. Siekdami išsirinkti tinkamą objektyvą savo kadrui, turite atsižvelgti į fotografuojamą objektą ir į norimus pasiekti rezultatus.

Macro Photography

Įamžinkite smulkesnes detales

Jei norite labiau priartėti prie objekto ir užfiksuoti smulkesnes detales, makroobjektyvas suteiks pranašumą, nes galėsite stambiu planu nufotografuoti ypač mažas smulkmenas. Makroobjektyvai yra unikalūs tuo, kad su jais padidintas objektas fotoaparato jutiklyje atrodo realaus dydžio.

Raspberry Photography

Priartėkite nepajudėdami iš vietos

Norėdami stambiu planu nufotografuoti baikštų gyvūną ar vabzdį ir užfiksuoti smulkesnes jo detales, tai norite padaryti jo neišgąsdindami. Ilgesnio židinio nuotolio objektyvas, kaip antai „Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS USM“, užtikrins pakankamą darbinį atstumą tarp jūsų ir objekto, kad nesutrikdytumėte jo ar šviesos aplink jį.

Green Insect Photography

Realaus dydžio detalės

Unikali šio makroobjektyvo savybė – gebėjimas padidinti objektą iki jo realaus dydžio. Tai apibrėžiama kaip objektyvo didinimo santykis tarp fizinio dydžio fotoaparato jutiklyje ir fizinio fotografuojamo objekto dydžio. Pavyzdžiui, 1:1 santykis reiškia, kad fotografuojamas objektas fotoaparato jutiklyje yra tokio paties dydžio, koks ir yra iš tikro. Su profesionalams skirtais makroobjektyvais, pvz., „Canon MP-E 65mm f/2.8 1-5x“ makroobjektyvu, galima padidinti 1:5 santykiu, todėl objektas jutiklyje yra 5 kartus didesnis nei yra iš tikro.

Life-Sized Detail Photography

Kokią įtaką objektyvo pasirinkimui turi fotoaparatas

„Canon“ EF-S objektyvai yra sukurti išskirtinai APS-C jutiklio fotoaparatams, pvz., EOS 760D, ir netinka viso kadro modeliams, pvz., EOS 5D fotoaparatų serijai.

EF objektyvus galima naudoti su bet kokiu EOS fotoaparatu, bet naudojant EF objektyvą su APS-C tipo EOS, regos kampas atitiks objektyvą su 1,6 k. ilgesniu židinio nuotoliu ant viso kadro fotoaparato. Pavyzdžiui, naudojant „EF 100mm f/2.8L- Macro IS USM“ su EOS 760D, gaunamas vaizdo kampas atitinka 160 mm objektyvą ant viso kadro fotoaparato. Toliau palygintas realus efektas fotografuojant makrofotografijas.

Bee Macro Photography
Macro Photography

Kaip židinio nuotolis veikia darbinį atstumą

Židinio nuotolis makrofotografijoje ne visada reiškia, kad reikia priartėti prie objekto. Esant didesniam židinio nuotoliui (didesniam skaičiui), galima išlaikyti tą patį didinimo santykį, bet stovėti atokiau. Pavyzdžiui, naudodami 180 mm objektyvą drugeliams fotografuoti, galite stovėti pakankamai atokiai, kad jų neišbaidytumėte, bet išlaikyti makroobjektyvo priartinimą.

Didindami židinio nuotolį padidinate ir savo darbinį atstumą, tad vis tiek galite išlaikyti tą patį didinimo santykį. Darbinis atstumas – tai atstumas nuo objekto iki jūsų židinio plokštumos.

Dešinėje pusėje pateiktoje diagramoje parodytas atstumas nuo objektyvo galo iki objekto.

How focal length affects working distance

Kaip židinio nuotolis pakeičia perspektyvą

Makrofotografijoje būtina rimtai atsižvelgti į tinkamo židinio nuotolio parinkimą, nes bet kokie pokyčiai gali turėti įtakos kadrui. Didinant židinio nuotolį fonas ir pirmasis planas artėja, todėl galima pakeisti kadro išvaizdą.

Flower 180Mm Photography

180 mm

Flower 100Mm Photography

100 mm

Flower 50Mm Photography

50 mm

Tinkamo objektyvo pasirinkimas

Atsižvelgę į šiuos aspektus, turite pagalvoti apie tai, kas svarbu jūsų kadrui.

  • Norite stambiu planu nufotografuoti baikštų gyvūną ar vabzdį? Tada reikės objektyvo su didesniu židinio nuotoliu, pvz., „EF 100mm f/2.8L Macro IS USM“, kuris suteikia didesnį darbinį atstumą.
  • Reikia galimybės padidinti objektus, kad jie būtų didesni, nei yra iš tikro? Tada jums geriausiai tinka „Canon MP-E 65mm f/2.8 1-5x“ makroobjektyvas, kuris didina vaizdą 1:5 santykiu.

Flower Macro Photography

Geriausi rezultatai su jūsų makroobjektyvu

Apsauga nuo fotoaparato drebėjimo

Didesnis židinio nuotolis su makroobjektyvu gali lemti didesnį fotoaparato drebėjimą, todėl tampa sunkiau užfiksuoti ryškų ir raiškų vaizdą. Objektyvo vaizdo stabilizatorius padeda pašalinti didžiąją dalį fotoaparato drebėjimo, o pasirinkus objektyvą be IS, galima fotoaparatą stabilizuoti ant trikojo, bet tada su fotoaparatu ir objektyvu sunkiau judėti.

Chameleon Photography

Objekto apšvietimas

Tinkamas apšvietimas suteikia galimybę naudoti trumpesnį išlaikymą ir ryškiai įamžinti judančius objektus. „Canon's Macro Ring Lite MR-14EX Il“ ir „Twin Lite MT-24EX“ sukuria specializuotas apšvietimo sistemas, kad padėtų tolygiai apšviesti objektą. O EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM turi dvi integruotas ir valdomas LED blykstes („Macro Lite“), kurios papildomai apšviečia ir pašalina metamus šešėlius.

Butterfly Photography

Ekstremali makrofotografija

Su dauguma makroobjektyvų galima pasiekti 1:1 didinimo santykį, tačiau naudojant plėtimo žiedus galima lengvai priartėti ir gauti 1:2 santykį (objektas atrodys dukart didesnis fotoaparato jutiklyje). Jei norite kuo labiau priartėti prie objekto, „MP-E 65mm f/2.8 1-5x Macro Photo“ gali pasiekti 1:5 santykį, o taip stipriai padidinus įmanoma parodyti net vandens lašeliuose esančius oro burbuliukus.

Extreme Macro Photography

Profesionalus makrofotografijos pasirinkimas

EF 100mm f/2.8L Macro IS USM

Profesionalų kategorijos USM makroobjektyvas, pasižymintis išskirtine vaizdo kokybe ir konstrukcija bei turintis hibridinį vaizdo stabilizatorių.

Žiūrėti išsamesnius duomenis

EF 100mm IS USM MACRO FRT WITHOUT CAP MATCH

Galbūt jums patiks ir…