Woman Portrait Photography

Objektyvai portretams fotografuoti

Portreto subtilybių supratimas

Portretų fotografai susiduria su įvairiausiais reikalavimais – nuo natūralių grupinių šeimų kadrų iki profesionalių portretinių kadrų. Galiausiai kiekvienas kadras yra skirtingas, ir stilius turi įtakos naudojamai įrangai.


Kad pasirinktumėte tinkamiausią savo užmojams objektyvą, turėtumėte išsiaiškinti įvairius portretų stilius, kuriuos jūs galite daryti.

Man Portrait Photography

Klasikiniai portretai

Klasikinis portretas paprastai reiškia galvos ir pečių kompoziciją, bet įvairiais atvejais tai gali reikšti ir profesionalius portretinius kadrus, ir objekto asmenybę atskleidžiančią fotografiją. Tačiau klasikiniai portretai paprastai fotografuojami per atstumą nuo objekto, kad jis nesijaustų nejaukiai. Idealus objektyvas tokio tipo fotografijai būtų maždaug 85 mm židinio nuotolio su plačia diafragma (f/l.2–f/2.8). Dirdami su tokio židinio nuotolio objektyvu išlaikysite patogų atstumą ir užtikrinsite dailią objekto perspektyvą. Plati diafragma taip pat suteikia galimybę dirbti prietemoje, išskiriant objektą iš fono mažu lauko gyliu. Tai įmanoma pasiekti ir standartiniais artinimo objektyvais su plačia diafragma.

Man Portrait Photography

Nuoširdūs

Kai norite užfiksuoti natūraliai besielgiančius žmones, reikalingas objektyvas, kuriuo galėtumėte fotografuoti stambiu planu per atstumą, Idealiai tiktų artinantis 70–200 mm objektyvas (fotografuojant teleobjektyvu), nes taip arčiau priartėsite objektui nepastebint, kad yra fotografuojamas.

Natural Moment Capture

Mada

Mados fotografija yra labai įvairi, todėl svarbu žinoti, ką norite nufotografuoti. Jei ketinate fotografuoti visą modelio aprangą, nors reikalingas ir portretinis variantas, geriausia būtų rinktis 24–70 mm židinio nuotolio artinantį objektyvą. Šio tipo objektyvai turi pakankamą židinio nuotolį vien tik portretiniams kadrams ir pakankamai plačią diafragmą norint fotografuoti objektus jų natūralioje aplinkoje. Didesnio židinio nuotolio objektyvai, pvz., 70–200 mm, puikiai tinka fotografuojant podiumą, o makroobjektyvus galima panaudoti smulkioms detalėms, pvz., papuošalams ar rūbams, įamžinti.

Fashion Woman Photography

Grupės

Grupiniuose kadruose gali būti nuo trijų iki trijų šimtų žmonių įvairiausiose aplinkose. Nuo žmonių, kuriuos bandote sutalpinti į kadrą, skaičiaus priklauso, kokio objektyvo jums reikia. Kuo didesnė žmonių grupė, tuo platesnio objektyvo reikia. Plačiakampis 16–35 mm (viso kadro) diapazono objektyvas padės užtikrinti, kad kadre tilptų visi, o fotografuojant mažesnes grupes pakaks standartinio fiksuoto židinio nuotolio portretinio objektyvo, kurio židinio nuotolis būtų 30–85 mm.

Girls Group Photography

Portretai objekto aplinkoje

Norint perteikti daugiau objekto istorijos ir fotografuojant jį jam įprastoje aplinkoje, galima naudoti plačiakampį objektyvą, kad būtų padidintas regos laukas ir į kadrą tilptų daugiau objekto aplinkos. Plačiakampiai objektyvai gali iškreipti fizinį objektų ryšį, tačiau kol apie tai nepamiršite, galėsite šią savybę išnaudoti kurdami stilingus kadrus, kurių tiesiog būtų neįmanoma gauti kitais būdais.

Environmental Portrait Photography

Kokią įtaką objektyvo pasirinkimui turi fotoaparatas

„Canon“ EF-S objektyvai yra sukurti išskirtinai APS-C jutiklio fotoaparatams, pvz., EOS 760D, ir netinka viso kadro modeliams, pvz., EOS 5D fotoaparatų serijai.


EF objektyvus galima naudoti su bet kokiu EOS fotoaparatu, bet naudojant EF objektyvą su APS-C tipo EOS, regos kampas atitiks objektyvą su 1,6 k. ilgesniu židinio nuotoliu ant viso kadro fotoaparato. Pavyzdžiui, naudojant „EF 50mm f/1.8 STM“ su EOS 760D, gaunamas vaizdo kampas atitinka 80 mm objektyvą ant viso kadro fotoaparato.

Shot On A Full Frame Sensor

Fotografuota su 100 mm ir viso kadro jutikliu

Shot On An Aps-C Sensor

Fotografuota su 100 mm ir APS-C jutikliu

Židinio nuotolio svarba

Naudodami artinantį arba pagrindinį objektyvą teleobjektyvo diapazonu galite gauti stulbinamus portretus. Fotografuodami didesniu židinio nuotoliu galėsite sukurti jaukesnį darbinį atstumą sau ir objektui ir kartu gražiai užpildyti kadrą.


EF objektyvus galima naudoti su bet kokiu EOS fotoaparatu, bet naudojant EF objektyvą su APS-C tipo EOS, regos kampas atitiks objektyvą su 1,6 k. ilgesniu židinio nuotoliu ant viso kadro fotoaparato. Pavyzdžiui, naudojant „EF 50mm f/1.8 STM“ su EOS 760D, gaunamas vaizdo kampas atitinka 80 mm objektyvą ant viso kadro fotoaparato.

Focal Length Photography

24mm

Focal Length Photography

85mm

Diafragmos svarba

Portretinės fotografijos paprastai geriausiai atrodo su mažu lauko gyliu, nes tai padeda atskirti objektą nuo jo fono. Naudodami objektyvą su plačia diafragma (mažesnis f padalos numeris), pasieksite mažą lauko gylį, todėl fonas atrodys išsiliejęs.


Pastebėkite žemiau, kaip vaizdo fonas kairėje yra daug švelnesnis, todėl merginos bruožai atrodo ryškesni. Ypač palyginti su vaizdu dešinėje.

F/1.8 Aperture F/2.8 Aperture F/5.6 Aperture

Fotografuojant portretus prietemoje vaizdas įgyja papildomą stilistinį elementą ir galima ryškiau perteikti objekto asmenybę. Tiek su pagrindiniu, tiek su artinančiu objektyvu, reikia pasirinkti kuo platesnę diafragmą, kad būtų galima geriausiai išnaudoti šviesą norimiems rezultatams. Kuo mažiau yra šviesos, tuo platesnės diafragmos reikia. Jei tik įmanoma, nustačius objektyvą ties f/1.8 faktiškai įleidžiama keturis kartus daugiau šviesos, nei nustačius f/3.5, ir tai yra didelis skirtumas.

Tinkamo objektyvo pasirinkimas

Atsižvelgę į šiuos aspektus, turite pagalvoti apie tai, kas svarbu jūsų kadrui.


  • Reikalingas lankstumas, kad galėtumėte akimirksniu pakeisti kadro kompoziciją? Rekomenduotume artinantį objektyvą.
  • Fotografuojate prietemoje? Tuomet reikės kuo platesnės diafragmos, kad išnaudotumėte visą turimą šviesą. Pagrindiniai objektyvai dažnai turi plačiausias diafragmas, tačiau fiksuotos diafragmos artinantys objektyvai, pvz., EF 24-70mm f/2.8L II USM, gali pasiūlyti gerą artinančio objektyvo atitikmenį ir papildomą lankstumą.
  • Norite švelnios tekstūros, išsiliejusio fono? Tada reikės platesnės diafragmos objektyvo mažam lauko gyliui pasiekti, kad fonas atrodytų labiau išsiliejęs,

Fashion Man Photography

Pribloškiamų portretų fotografavimo menas

Kad ir kokia būtų jų paskirtis, visuose geriausiuose portretuose nejaučiama įtampos, atrodo, kad jie padaryti be vargo. Tačiau nepakanka vien tik fotogeniško modelio ar puikios vietos. Atsižvelgdami į toliau aprašytus aspektus, galėsite užtikrinti puikius rezultatus kiekvieną kartą.

Apšvietimas

Nesvarbu, ar esate fotostudijoje, ar kitoje vietoje, galite naudoti įvairius apšvietimo būdus savo modeliui papildyti. Galite fotografuoti skirtingu paros metu, arba naudoti reflektorių objekto bruožams pabrėžti.

Lighting Photography

Kompozicija

Turite suplanuoti, kaip norite, kad objektas užpildytų kadrą Tai nereiškia, kad turite naudoti tik trečdalį kadro, ypač fotografuodami stambiu planu. Turėtumėte eksperimentuoti ir atrasti, kaip galite įdomiai užpildyti kadrą.

Composition Photography

Fonas

Planuojant portretinę nuotrauką, svarbu kiekvieną kartą pagalvoti apie foną. Pravartu naudoti fonus su struktūromis ir spalvomis, kurios papildo objektą, tačiau neatitraukia akies.

Background Portrait
Girl Making Bubbles

Profesionalus pasirinkimas portretų fotografijai

EF 85mm f/1.2L Il USM

Šis profesionalus portretų fotografijai skirtas L serijos objektyvas siūlo išskirtinį našumą, visų pirma prietemoje dėl f/ 1.2 diafragmos. Šis specialistų naudojamas portretinis objektyvas turi itin tikslų asferinį lęšio elementą ir 8 menčių diafragmą, kad būtų galima užfiksuoti neįtikėtinai ryškius vaizdus su gražiai išsiliejusiu fonu ir ypač mažu lauko gyliu – tai idealus pasirinkimas meniškam portretui.

Žiūrėti išsamesnius duomenis

Ef 85Mm F/1.2L Ii Usm

Galbūt jums patiks ir…