„Canon EOS R7“ ant baidarės priekio

„Exploring the Wild“ – „Canon EOS R7“: keliaujant laukinėje gamtoje

Harris Tarvainenas
Harris Tarvainenas

Profesionalus fotografas


Kurjeris paskambina pasitikslinti, ar aš namuose. Nuoširdžiai jam padėkoju už tokį greitą aptarnavimą, nes mano siuntinys į šiaurės Suomiją atkeliavo per vieną dieną. Jau susipakavau visą kitą įrangą savo kelionei baidare ir atrodo, kad svarbiausias elementas – naujasis „Canon EOS R7“ – taip pat keliaus su manimi.

Harris Tarvainenas yra profesionalus fotografas, besispecializuojantis gamtos ir veiksmo fotografijoje. Jis kartu su instagrame pagarsėjusiu garbaniumi retriveriu Kaffe leidžiasi į žygius, kurių metu įamžina įstabius vaizdus. Kaffe nuotykius galite sekti jo instagramo paskyroje @kaffegram. Nepamirškite perskaityti ir Kaffe bei Harrio patarimų apie augintinių fotografavimą.

Vasarą keliaujant baidare atsiveria begalė fotogeniškų vaizdų

Oulankajokio upė teka pro Oulankos nacionalinį parką, įsikūrusį kanjono, kur klesti laukinė gamta, apačioje. Ši Suomijos šiaurės rytuose esanti teritorija garsėja kaip vieta, kurioje persipina rytams ir vakarams būdinga gamta bei gyvūnai. Vasaros naktimis fotografus užburia brėkštančio ryto rūke paskendusios eglės, o žiemą – Šiaurės pašvaistės nuspalvinti snieguoti medžiai.

Dažnai keliautojus lydi laimingasis šiaurės miškų paukštis – sibirinis kėkštas. Jei pavyksta jį suvilioti maistu, jis gali netgi nutūpti ant rankos. Nors jau daug kartų esame plaukę šia upe, kiekvieną kartą mūsų kelionė būna kitokia.

Kaffe liuokteli į baidarę ir įsitaiso per patį vidurį. Jis bent jau žino, ko tikėtis.

Kaffe, garbanius retriveris
Auksinė vakaro šviesa tobulai tinka portretams. Fotografuodamas prieš šviesą atspindžius sumažinu priartindamas objektą.

Lengva fotografijos įranga puikiai tinka žygiams

Buvau vienas pirmųjų, išbandžiusių naująjį fotoaparatą „Canon EOS R7“. Nusprendžiau kartu naudoti objektyvą „RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM“. Sudėtinga raidžių ir skaičių kombinacija man rodo, kad šiuo objektyvu galiu fotografuoti ir kraštovaizdžius plačiu kampu, ir priartindamas toliau esančius objektus.

Fotoaparatas ir objektyvas kartu sveria tik apie kilogramą, gal ir mažiau – labai patogus svoris. Fotoaparatas kompaktiškas ir lengvas, nes naudojamas mažesnis APS-C jutiklis, o 32,5 megapikselio užtikrina, kad neteks aukoti raiškos ar fotografijos dydžio.

Išsitraukiu fotoaparatą iš hermetiško krepšio, kad nufotografuočiau vakaro saulės nutviekstą kraštovaizdį – priešais mus plaukiojančias klykuoles ir dančiasnapius, prie vandens besiilsinčius elnius ir, be abejo, Kaffe, godžiai uodžiantį vėjo nešamą upės orą.

Tokiomis aplinkybėmis beveik visada naudoju pusiau automatines fotoaparato programas, pavyzdžiui, diafragmos pirmenybės režimą. Nuotrauką patamsinti arba pašviesinti galiu kompensuodamas ekspoziciją. Fotografuojant juodakailį Kaffe geriausių rezultatų pasiekiu nustatęs mažą ekspoziciją.

Baigęs fotografuoti visada stengiuosi padėti fotoaparatą į saugią vietą, tačiau dažnai irkluodamas po kurio laiko pastebiu, kad jis kabo man ant kaklo. Užsimirštu todėl, kad jis toks lengvas, tačiau tuo pačiu tai suteikia man galimybę fotografuoti iš karto, kai tik pastebiu tinkamą progą.

Oulankajokio upės kraštovaizdis, baidarė ir dvi figūros
Platus kadras ir simetriška kompozicija sukuria harmoningą atmosferą. Dėl židinio nuotolio objektyvas „Canon RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM“ yra tikrai universalus.

Visavertė vaizdo kamera su išmaniuoju automatiniu fokusavimu

Tiek laiko užsiimu fotografija, kad kartais pamirštu, jog skaitmeniniame fotoaparatetaip pat yra ir puiki vaizdo kamera. Nors sėdžiu judančioje baidarėje, kurią sūpuoja ne tik vanduo, bet ir 40 kilogramų sveriantis retriveris, vaizdo įrašas beveik kinematografiškai tolygus. Pažangia vaizdo stabilizavimo funkcija pasižymi tiek pats fotoaparatas, tiek naujieji objektyvai. Filmuojant rankoje laikomu fotoaparatu abi stabilizavimo funkcijos efektyviai veikia kartu, suteikdamos aukštą stabilumo lygį. Kameroje yra ir trečioji nuo virpėjimo apsauganti funkcija „Movie Digital IS“.

Pereinant prie beveidrodinės sistemos didžiausią iššūkį fotografuojant man kėlė fokusavimas. Iki tol fotografuodavau naudodamas vieno kadro AF su centriniu AF tašku. Be abejo, ir toliau neretai jį naudoju, tačiau pastaruoju metu vis dažniau renkuosi tęstinį išmanųjį automatinį fokusavimą, automatiškai aptinkantį veidus ir objektus.

Fotografuoti judantį objektą daug paprasčiau, kai galima fokusuoti ne į vieną tašką, o į bet kurią vietą visame vaizde. Nuostabu matyti, kaip fotoaparatas pats aptinka akis ir nukreipia fokusavimą į reikiamą vietą.

„Canon EOS R7“, Kaffe iš arti
„Canon EOS R7“ išmanioji fokusavimo sistema aptinka įvairius objektus ir padeda išlaikyti juos ryškius net judant.

Rytmečio šviesos medžioklė

Ilgokai pairklavus atvykstame į stovyklavietę, prie vandens pasistatome palapines. Pažįstamas dujinės viryklės garsas praneša, kad netrukus vakarienė bus paruošta. Asmeniškai aš labiausiai laukiu deserto – blynų su plakta grietinėle ir tekšių uogiene. Kai irkluoji, kuprinės svoris nėra toks svarbus, todėl galima puotauti šventiškiau, nei įprasta stovyklaujant. Kaffe mėgsta įsitaisyti arčiau gaminančių žmonių, dažnai jam pavyksta tapti maisto ragautoju.

Vakarienė išsitęsė iki vėlyvos nakties, o aš nusprendžiau anksti keltis, kad pafotografuočiau kylančią saulę, tad tą naktį ne ką temiegojau. Pažvelgęs į dangų virš galvos matau, kad jis giedras, tačiau savo apmaudui pastebiu, kad rytinį horizontą dengia debesys. Kopiu kanjono pakraščiu, ir su kiekvienu įveiktu metru upės peizažas atsiveria vis plačiau. Virš vandens ir aplink medžius tvyro lengvas rūkas, sušvelninantis atmosferą. Ulla irkluoja upės viduryje, Kaffe palaiko jai kompaniją. Rankų mostais rodau jiems, kur suktis, kol galiausiai jie atsiduria tobuloje vietoje nuotraukai.

Objektyvo „Canon RF-S 18-150mm“ objektyvo židinio nuotolis suteikia galimybę plačiu kampu fotografuoti kraštovaizdžius ir siauriau įrėmintus portretus, o fotoaparato APS-C jutiklis suteikia optikai papildomo matmens. „Canon EOS R7“ puikiai suderintas su visais RF ir RF-S objektyvais, o naudojant adapterį galima naudoti ir EF bei EF-S serijos objektyvus. Pereiti prie naujos sistemos daug paprasčiau, kai nereikia iš karto atnaujinti visos optikos.

Įsigykite jūsų poreikius patenkinantį fotoaparatą

Besibaigiant tokiai fantastiškai kelionei atrodo banalu kalbėti apie kainas. Akivaizdu, kad kuo daugiau esate pasiruošę investuoti į fotografavimo įrangą, tuo daugiau galite gauti greičio, ryškumo ir diafragmos prasme. Tačiau fotoaparato kaina nulemia ir tai, kaip juo naudositės, į kokias keliones jis su jumis leisis.

„Canon EOS R7“ patenkina tiek fotografijos entuziastų, tiek ir profesionalių fotografų poreikius – ir už prieinamą kainą. Fotoaparatas idealiai tinka entuziastams, norintiems pagerinti savo įgūdžius ir ieškantiems profesionalių funkcijų už mažesnę nei elitinių modelių kainą.

Nors save laikau gana sąmoningu vartotoju, pirkdamas fotografijos įrangą savo poreikius vertinu ne tik pagal kainą ir medžiagas, bet ir kitus kriterijus. Fotografija priartina mane prie gamtos, verčia vėlai gultis ir anksti keltis. Dėl fotografijos keliauju į naujas vietas, susipažįstu su žmonėmis. Ji moko įdėmiau stebėti dalykus, tyrinėti šviesą ir šešėlius ir užfiksuoti akimirkas, kurios laikui bėgant tampa dar vertingesnės.

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

REGISTRUOTIS DABAR