Automatinis fokusavimas – EOS-1D X Mark II

Užfiksuokite, sekite ir fotografuokite

Fotografija tiek ryški, kad net pavojinga.

eos-1d-x

360 tūkst. RGB + IR matavimo jutiklis

Fotoaparate įrengtas RGB + IR matavimo jutiklis su 360 000 efektyviųjų pikselių (736 x 496 bemaž WVGA raiška). Vertinamasis matavimas ir vertinamasis blykstės matavimas yra pagrįsti jutiklio aptikta informacija. Jutiklyje įrengta IR pikselių, kurie aptinka infraraudonųjų spindulių (IR) šviesą, o tai padeda EOS aplinkos aptikimo sistemai analizuoti aplinką ir gerinti AF tikslumą. IR pikseliai, taip pat ir RGB pikseliai, naudojami ir aplinkos šviesumui, spalvoms ir veidams aptikti. Atsižvelgiama ne tik į informaciją apie atstumą – algoritmas atpažįsta objektą pagal veidų aptikimo ir spalvų informaciją.

Matavimo jutiklį palaiko tam skirtas DIGIC 6 procesorius, apdorojantis visą spalvų informaciją ir veidų aptikimo duomenis, kad fotografuojami objektai būtų atpažįstami išskirtinai tiksliai.

eos-1d-x
eos-1d-x

„EOS iTR“ sistema

360 000 pikselių RGB+IR jutiklio veidų atpažinimo ir spalvų sekimo gebėjimai perduodami į išmaniąją ES sekimo ir atpažinimo sistemą. Modelyje „EOS-1D X MARK II“ „EOS iTR“ AF apima patobulintas algoritmų, naudojamų „EOS 7D Mark II“, versijas, kurios žymiai pagerina bendrą objektų sekimo našumą.

Be veidų pirmumo režimo, objektų sekimo režimas įtrauktas tiems momentams, kai veidas ne visuomet matomas, ir kai pagrindinis objektas nėra asmuo.

eos-1d-x

„AI Servo AF III+“

„Canon AI servo AF III+“ įdiegtas AF algoritmas, kuris su EOS išmaniojo sekimo ir atpažinimo (EOS iTR) sistema pagerina sekimo jautrumą tokioje aplinkoje, kai objektas gali staigiai sujudėti: taip teikiamas aiškus ir tikslus fokusavimas net ir tokiose situacijose, kai fokusuoti yra sudėtinga.

Modelyje „EOS-1D X Mark II“ įrengtos šešios AF pavyzdžių nagrinėjimo nuostatos, kad galėtumėte lengviau pasirinkti tinkamiausią parinktį savo objektui. Šios pavyzdžių nagrinėjimo nuostatos teikia skirtingas sąrankas pagal tris skirtingas AF pirmumo nuostatas – stebėjimo jautrumą, greitėjimo / lėtėjimo sekimą ir AF taškų automatinį perjungimą. Šiuos parametrus galima toliau pritaikyti pagal asmeninius pageidavimus.

61 taško išplėstinė automatinio fokusavimo sritis

eos-1d-x

Padidinti plotą, dengiamą AF taškų – dažnai fotografų, ir profesionalių, ir mėgėjų, prašoma ypatybė. Modelyje „EOS-1D X Mark II“ AF taškai išdėstyti platesnėje srityje – 8 procentais didesnė vertikali aprėptis centrinėje srityje ir 24 procentais didesnė vertikali aprėptis periferinėje srityje: taip gaunama daugiau laisvės išdėstyti objektus kompozicijoje.

41 kryželio tipo ir 5 dvigubi kryželio tipo AF1 taškai dar labiau išplečia „EOS-1D X Mark II“ fokusavimo galimybių ribas. Su kryželio tipo AF taškais gaunamas didesnis automatinio fokusavimo tikslumas didesniame kadro plote; taip užtikrinamas tikslus fokusavimas, svarbus fiksuojant sparčiai judančius objektus. Visi 61 AF ir 41 kryželio tipo AF taškai pasirenkami atskirai.

1 Fokusavimo taškų, kryžminio tipo fokusavimo taškų ir dvigubų kryžminio tipo AF taškų skaičius skiriasi atsižvelgiant į naudojamą objektyvą.

eos-1d-x

AF taškų pasirinkimas

Galite naudoti visus 61 AF tašką kartu arba grupuoti juos į keičiamos padėties zonas, dengiančias ne centre esančius objektus. Taip pat galite pasirinkti vos vieną AF tašką ir tiksliai fokusuoti tam tikrą vaizdo vietą.

Didelės zonos parinktis, kuri buvo populiari modelyje „EOS 7D Mark II“, įtraukta į „EOS-1D X Mark II“, kad būtų galima sekti judančius objektus ir labai efektyviai kurti tikslias kompozicijas, kai objektas juda dideliu greičiu.

61 AF taškas su 21 kryželio tipo AF tašku, pasirinkus f/8 diafragmą

eos-1d-x

Norėdami priartėti prie sekamų objektų, laukinės gamtos ir sporto fotografai dažnai turi naudoti itin ilgo židinio nuotolio teleobjektyvus su ilgintuvais. Taip ribojamos AF panaudojimo galimybės, nes gaunama f/8 diafragmos nuostata. 1 AF taško suderinamumas su f/8 diafragma 1D X modelyje žymiai padidintas iki maksimalaus 61 taško2 modelyje „EOS-1D X Mark II“, su 21 kryželio tipo tašku. Zonos AF funkcija, su kuria paprasta sekti objektus, ir „EOS iTR“ AF teikia galingą palaikymą sekant objektus net fotografuojant su itin ilgo židinio nuotolio teleobjektyvais ir ilgintuvais.

2 Fokusavimo taškų ir kryžminio tipo fokusavimo taškų skaičius skiriasi, atsižvelgiant į naudojamą objektyvą

eos-1d-x

Automatinis fokusavimas EV-3 lygiu

Su AF sistema paprasčiau išlaikyti objektą sufokusuotą, net kai apšvietimas yra sudėtingas. AF mažo intensyvumo riba pagerinta iki EV-33, dėl to paprasta fotografuoti scenas, kuriose automatinis fokusavimas anksčiau nebuvo įmanomas arba pernelyg lėtas ir netikslus, pvz., tamsiose vietose.

3EV-3 lygiu viename centriniame AF taške fokusuojama naudojant f/2,8 diafragmą ir ISO 100 greitį 23 °C / 73 °F temperatūroje

Raudonai apšviestas AF taškų rodinys

Funkcija, pirmąkart įdiegta modelyje „EOS-1D Mark IV“ – raudonai rodomas AF rėmelis – įdiegta ir vėl, remiantis EOS-1D X naudotojų atsiliepimais. Į EOS-1 seriją su apšviesto rėmelio rodiniu perkelta ir EOS išmaniosios aplinkos analizės sistema, ir raudono uždedamo rodinio optinė sistema. Kadangi paprasta nustatyti AF tašką tamsiose vietoje ir paprasta iškart pasirinkti AF tašką, kadravimas prieblandoje tapo paprastesnis.

eos-1d-x

Mirgėjimo aptikimas

Kai šviesa mirga, kaip, pvz., fluorescentinė, naudojant didesnį užrakto greitį galima gauti nevienodas ekspozicijas ir spalvas dėl šviesos mirgėjimo dažnio. „EOS-1D X Mark II“ – kaip ir „EOS 7D Mark II“, „EOS 5DS R“ ir „EOS 5DS“ – jis aptinka šviesos šaltinio mirgėjimo dažnį ir pritaiko filmavimą, kad užfiksuotų vaizdą arti didžiausio šviesumo ir taip sumažintų mirgėjimo efektą. Ši funkcija veikia, kai mirgėjimo dažnis yra 100 Hz ir 120 Hz, ir jos algoritmas pagerintas, kad būtų išvengta klaidingo mirgančios šviesos aptikimo.

0%