KŪRYBINIS SPAUSDINIMAS IR ALBUMŲ GAMYBA

Sodink, fotografuok, spausdink: 100 dienų sode

Sužinokite, kaip mėgstanti sodininkauti „TikTok“ naudotoja Chloe Mckechnie naudojo „Canon Zoemini 2“ ir 100 mini nuotraukų spaudinius, kad dokumentuotų savo sodo augimą.
Spaudinys lenda iš nešiojamojo spausdintuvo „Canon Zoemini 2“, padėto ant dienoraščio, apsupto lipdukais, spaudiniais, raštinės reikmenimis ir 100 lapų „Canon ZINK™“ 5 x 7,6 cm fotopopieriaus pakuote.

Daržovių lysvės ar laukinių ir ryškių gėlių darželio augimo dokumentavimas yra išmoningas būdas ne tik prisiminti, kaip prižiūrėti savo augalus, bet ir stebėti sodo augimą ir kaip jis atgyja.

„TikTok“ kūrėja Chloe Mckechnie, gyvenanti Torkvėjuje (JK), pritraukė didžiulį internetinių sekėjų būrį pateikdama naudingų ir įkvepiančių naujienų iš sodo, augalų gelbėjimo pranešimų ir vaizdo įrašų su patarimais. Norėdama užfiksuoti pažangą ir sukaupti naudingų išteklių ateičiai, Chloe nusprendė 100 dienų dokumentuoti sodo darbus naudodama kišeninį „Canon Zoemini 2“ ir 100 „Canon ZINK™“ 5 x 7,6 cm dydžio lapų fotopopieriaus su lipnia nugarėle pakuotę. Ji jau rašė sodininkavimo dienoraštį, tačiau dabar prie ranka rašytų pastabų, kuriose detaliai aprašyti auginimo metodai ir nuoseklūs planai, galėjo pridėti miniatiūrinius spaudinius.

„Canon Zoemini“ asortimentas ir didžiulė popieriaus pakuotė puikiai tinka tokiems transformaciją fiksuojantiems projektams kaip šis vykdyti, nesvarbu, ar fiksuojate 100 dienų trukmės „pasidaryk pats“ ar dekoravimo projektą, ar 100 savo naujagimio įsimintinų dienų, ar pirmąsias 100 naujo augintinio dienų.

„100 dienų projektas yra išties įdomus ir smagus būdas kūrėjams pamatyti, kiek daug jie pasiekė. Man buvo labai malonu tyrinėti būdus, kaip sodininkavimo projektuose galėčiau naudoti spausdintuvą „Canon Zoemini 2“, – sako Chloe.

Šiame straipsnyje ji dalijasi savo 100 dienų trukmės sodininkavimo istorija.

Pasirinkimas, ką dokumentuoti

Jauna augalą laikanti moteris stovi sodininkavimo namelyje, ant už jos esančios sienos kabo kastuvas, laistytuvas ir dispenseris.

„Jaučiuosi tokia laiminga ir rami, būdama savo sode, – sako Chloe. – Tai tikrai mano mėgstamiausia vieta, net kai lyja ir esu išsipurvinusi.“

Jauna moteris sodininkavimo namelyje prižiūri daigų eiles ant lentynos.

Chloe sako, kad augalų ūgtelėjimo kiekvieną dieną fotografavimas įkvėpė ją eksperimentuoti su skirtingais augalais. „Tai paskatino mane pasėti naujų daržovių ir gėlių bei stebėti jų augimą“, – aiškina ji.

Chloe pradėjo sodininkauti prieš keletą metų, kai su partneriu persikėlė į savo butą, o lauko erdvės atnaujinimas padėjo jos sodininkavimo pomėgiui sužydėti. „Pradėjau tik nuo sutvarkymo, nes sodas buvo apaugęs peraugusiais augalais ir piktžolėmis, – aiškina ji. – Mano aistra kasmet tik auga. Man labai patinka sodininkauti, o erdvė, kurią sukūrėme, tapo vieta, kurioje esu laiminga.“

Chloe nusprendė nufotografuoti dienos akcentą, kad galėtų įtraukti jį į savo dienoraštį, ir mėnesinę apžvalgą, kurioje išsamiai būtų aprašyti tuo metu klestintys augalai. „Aš taip sukūriau savo instrukcijų puslapius, – aiškina ji. – Sodininkaujant geriausias būdas mokytis yra iš to, ką darėte praeityje, tad kurti šiuos puslapius buvo išties smagu.“

„Tai pirmieji metai, kai pabandžiau auginti savo daržoves, – priduria ji. – Esu auginusi špinatus ir morkas, bet šiemet auginau ir žirnius, bulves, pomidorus ir čili pipiriukus. Dariau savo daržovių ir gėlių darželio nuotraukas, kad galėčiau parodyti kaitą nuo pavasario iki vasaros“, – sako ji.

Chloe pasodino tulpių, krokų ir dekoratyvinių česnakų kartu su savo mėgstamais cukriniais žirneliais. „Daržove, kurią man labiausiai patiko dokumentuoti, tapo cukriniai žirneliai, nes jie auga išties labai greitai ir juos lengva pradėti auginti iš sėklų, – sako ji. – Be to, jie tikrai metė iššūkį man kaip sodininkei, nes turėjau sukurti atramas, kad ūgliai galėtų lipti.“

Asmeniškumo suteikimas nuotraukoms

Rankos, laikančios išmanųjį telefoną, kurio ekrane rodomos programėlės „Canon Mini Print“ dizainų parinktys.

„Canon Zoemini 2“ ir „Canon Zoemini S2“ skirta programėlė „Canon Mini Print“ suteikia daug galimybių, įskaitant galimybę pasirinkti iš anksto sukurtus maketus, koliažus ir etiketes.

Rankomis išmaniojo telefono ekrane naudojama programėlė „Canon Mini Print“, kuria pridedamas tekstas prie tulpės nuotraukos.

Programėlė taip pat suteikia galimybę kūrybiškai panaudoti vaizdus pridedant lipdukų, rėmelių ir teksto.

Chloe, norėdama sujungti savo išmanųjį telefoną su „Canon Zoemini 2“, naudojo nemokamą programėlę „Canon Mini Print“. Programėlė, suderinama su „iOS“ ir „Android“ įrenginiais, leido jai pademonstruoti kūrybiškumą ir įpūsti gyvybės į nuotraukas.

Programėlėje galite suasmeninti nuotraukas lipdukais ir rėmeliais, taip pat galite rinktis iš įvairių maketų, įskaitant etikečių parinktį su įvairiais tinkinamais šablonais, be to, galite kurti koliažus iš kelių vaizdų.

„Programėlę taip paprasta naudoti ir ji yra universali, – sako Chloe. – Yra daugybė parinkčių lipdukams ir etiketėms spausdinti, apie kurias net nebūčiau pagalvojusi.“

Progreso dokumentavimas

Moteris dienoraštyje rašo apie auginamus augančius augalus, šalia priklijuotos augalų nuotraukos.

Chloe dienoraštyje sukūrė informacinius puslapius, kad dokumentuotų savo pirmąjį bandymą auginti bulves, įskaitant įvairių proceso etapų spaudinius, kurie bus naudingas informacijos šaltinis kitais metais.

Rankos ant vazono klijuoja etiketę „Pomidoras“, iliustruotą mažu raudonos spalvos pomidoro atvaizdu.

Galite kūrybiškai naudoti etiketes: jose neturi būti vien tekstas. Chloe panaudojo žaismingą šriftą ir pridėjo pomidoro iliustraciją, kad sukurtų etiketes pomidorams.

Visi „Canon Zoemini“ spaudiniai yra su lipniomis nugarėlėmis, todėl dienoraščius lengva kurti: nereikia klijų ir jaudintis dėl netvarkos, be to, pakuotės atliekų yra labai mažai. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai nuplėšti nugarėles ir priklijuoti spaudinius. Spaudiniai taip pat yra atsparūs plyšimui ir vandeniui, todėl Chloe galėjo atnaujinti savo dienoraštį dirbdama sode.

Be „Canon ZINK“ („Zero Ink“) 2 x 3 col. (50 x 76 mm) fotopopieriaus, kuris tiekiamas pakuotėse po 20 ir 50 lapų, taip pat 100 lapų, galima naudoti ir „Canon ZINK“ 1,3 col. iškirptus apvalius lipdukus, tad galima paįvairinti dienoraščio išdėstymą.

Kartu su dienoraščiui skirtais spaudiniais Chloe sukūrė etiketes augalų vazonams, supjaustydama spaudinius į kelias juosteles, kad galėtų identifikuoti skirtingus sodinukus savo šiltnamyje. „Gali būti gana sunku sekti, kai vienu metu pasėjate daug sėklų, todėl etiketės tikrai padėjo“, – aiškina ji. – Taip pat atspausdinau keletą nuotraukų su paraštėmis, kurias naudosiu sužymėti padėtiems saugoti pavasarinių gėlių svogūnėlių maišeliams.“

Chloe mano, kad vaizdinis sodininkystės sezono prisiminimas bus puiki pagalba kitais metais. „Įvairių daržovių auginimo nuo sėklų pasėjimo iki derliaus nuėmimo dokumentavimas tikrai padės auginant daržoves ateityje, – sako Chloe. – Galiu fiziškai matyti, kaip turėtų atrodyti mano augalai kiekvienoje stadijoje. 100 dienų projektas buvo nuostabi patirtis, – priduria. – Man patinka mano sodas ir sodininkystė, bet šis projektas tapo tikru dar niekad nepatirtu iššūkiu.“ Fizinio dienoraščio, kurį galima peržiūrėti ir perversti, o ne tiesiog laikyti vaizdus telefone, turėjimas gali virsti tikru emociniu skirtumu, ypač baigus tokį projektą kaip šis.

Ranka, laikanti spaudinį, kuriame matyti žydinčios tulpės, virš sodininkavimo dienoraščio. 100 lapų „Canon ZINK“ 2 x 3 col. fotopopieriaus pakuotė yra ant stalo šalia dienoraščio.

„Man patiko dokumentuoti pavasarinių gėlių svogūnėlius, virstančius gėle, – sako Chloe. – Buvo įdomu matyti, kaip per 100 dienų keitėsi sodas. Ir tikrai edukatyvu.“

Kokį projektą, kuris tęstųsi 100 dienų arba apimtų 100 vaizdų, dokumentuotumėte jūs? Kad ir ką pasirinktumėte, galite klijuoti spaudinius ant sienos, pakabinti ant rankų darbo nuotraukų vėrinio ar netgi pridėti į asmeninį iškarpų albumą. Kišeninis „Canon Zoemini 2“ yra pakankamai mažas, kad visada būtų po ranka momentiniams spaudiniams užfiksuoti, jums tereikės didžiulės ZINK popieriaus pakuotės.

Autorė: Lorna Dockerill

Susiję gaminiai

Susiję straipsniai