VESTUVIŲ FOTOGRAFIJA

Įamžinkite siužetą: profesionalės patarimai, kaip fotografuoti vestuves lauke

Islandijoje įsikūrusi vestuvių fotografė Steph Zakas paaiškina, kaip susidoroti su iššūkiais, kurių kyla fotografuojant ypatingą porai dieną, jei tai jums tenka daryti pirmą kartą.
Apsikabinusi jaunavedžių pora paplūdimyje, besileidžianti saulė nušviečia jų siluetą.

Organizuoti vestuves nėra lengva net ir pačiais geriausiais laikais, o pastarieji metai tuoktis norinčioms poroms iškėlė ir papildomų iššūkių. Ir ar verta stebėtis, kad tiek daug nuotakų ir jaunikių iškeičia dideles ir tradicines vestuves į kur kas kuklesnes šventes? Šiuo metu populiarėja intymios ceremonijos, visų pirma lauke, „Instagram“ kadrams tinkančiose vietose. O kai žmonių skaičius ribotas, poros vis dažniau renkasi nekviesti profesionalaus fotografo, bet pasikliauti draugais ar šeimos nariais.

Žinodami tai, kreipėmės į vestuvių fotografę ir planuotoją Steph Zakas patarimo, kaip pradedantieji fotografai galėtų įamžinti šios ypatingos porai dienos grožį ir artumą. Steph, kurios specializacija yra padėti poroms planuoti naujo gyvenimo pradžią, pradėjo nuo mažų vestuvių fotografavimo JAV, Niujorke, ir tik vėliau persikėlė į už 4 500 kilometrų esančią Islandiją.

Ir nors šios mažos Europos salos įspūdingas kraštovaizdis atsiperka jos nuotraukose, fotografuoti vestuves vienoje iš atšiauriausių pasaulio vietų tikrai gali būti sudėtinga. „Buvo begalė kartų, kai teko slėptis uoloje, kol praeis pašėlusi audra su kruša“, juokėsi ji. „Tenka išties pasikliauti instinktais!“

Steph dalijasi savo svarbiausiais patarimais, kaip nufotografuoti vieną iš svarbiausių įvykių jūsų draugų gyvenime. Net jeigu neturite didelės patirties, Steph patarimai turėtų padėti sukurti gražesnes nuotraukas tiek šviečiant saulei, tiek siaučiant pūgai.

Pasirinkite tinkamą įrangą

Jaunikis neša gėlių puokštę kopdamas į grublėtą įkalnę, o jo nuotaka stovi viršuje, jos suknelei besiplaikstant vėjyje.

Puikiam kadrui reikalingas ne tik stulbinamas fonas, bet ir patikima įranga. Steph naudoja profesionalų klasės „Canon EOS 5D“ serijos fotoaparatą, bet panašų vaizdą galima pasiekti ir su pigesniais modeliais, pvz., „Canon EOS 250D“ arba „Canon EOS M6 Mark II“. Fotografuota su fotoaparatu „Canon EOS 5D Mark IV“, nustatymai: 85 mm, 1/4000 sek., f/1.2 ir ISO100. © „Zakas Photography“

Visų pirma Steph pabrėžia, kad nereikėtų fotografuoti draugų vestuvių išmaniuoju telefonu. „Profesionalų klasės fotoaparatu galima kontroliuoti kiekvieną nuotraukos aspektą. Netgi meniškesnius dalykus – aš jų nekoreguoju kompiuteriu, viską darau fotoaparate“, aiškino ji.

Steph teigimu, jos pagrindiniai fotoaparatai – „Canon EOS 5D Mark IV“ ir jo pirmtakas Canon EOS 5D Mark III – yra nuostabūs, nes jų patvari konstrukcija gali atlaikyti net didžiausius vestuvių fotografavimo nuotykius. Jei ieškote pigesnio modelio, „Canon EOS 250D“ turi 24,1 MP jutiklį ryškesnėms, spalvingoms nuotraukoms. Jis taip pat yra neįtikėtinai lengvas – puikiai tinka fotografuoti vestuves lauke – ir turi judinamą ekraną, todėl galima išbandyti įvairius fotografavimo kampus.

Taip pat galite pasirinkti labai patogų nešiotis ir universalų fotoaparatą „Canon EOS M6 Mark II“ – juo galite kurti puikius, kupinus detalių ir atmosferos 32,5 MP vaizdus bet kokiu oru. Be to, galite pabandyti pakoreguoti kadrus su fotoaparato režimu „Creative Assist“: jis suteikia galimybę atlikti mažus vaizdo koregavimus ir sukurti kelias, skirtingai atrodančias ir skirtingos nuotaikos to paties kadro versijas.

Išsibandykite įvairius nustatymus iš anksto

Jaunavedžių pora stovi laukiniame, žmogaus nepaliestame kraštovaizdyje, o žemai nusileidusi saulė meta ant žemės ilgus šešėlius.

Steph rekomenduoja pažaisti su nustatymais ir padaryti kelis bandomuosius kadrus, kad gerai pajustumėte savo fotoaparatą ir įvairius galimus efektus. Fotografuota su fotoaparatu „Canon EOS 5D Mark III“ (dabar jį pakeitė „Canon EOS 5D Mark IV“) ir objektyvu Canon EF 17-40mm f/4L USM, nustatymai: 17 mm, 1/800 sek., f/4.5 ir ISO100. © „Zakas Photography“

Steph rekomenduoja tikriems pradedantiesiems skirti daugiau laiko susipažinti su įranga prieš didžiąją dieną. Jos teigimu, jūsų fotoaparatas yra įrankis, todėl reikės laiko išmokti juo naudotis. Programėlėje „Canon Photo Companion“ yra pratimų, vadovų ir patarimų, pritaikytų pagal jūsų fotoaparato modelį, įgūdžių lygį ir interesus. „Yra daug įvairiausių variantų ir būdų pageidaujamam poveikiui pasiekti, tad pasižaiskite su fotoaparato funkcijomis iš anksto. Išmokite taisykles, tada jas sulaužykite ir pažiūrėkite, kas jums patinka“, pataria Steph.

Geriausia būtų pradėti nuo bandymų koreguoti f padalas arba diafragmą ir stebėti, kaip įleidžiamos šviesos kiekis keičia šešėlius ir visą nuotraukos pojūtį. „Daug fotografų mėgsta fotografuoti su mažiausia įmanoma f padala“, aiškino Steph. „Tačiau fotografuodami didesne f padala gausite daugiau detalių. Detalesnėje nuotraukoje matomi šešėlių perėjimai, todėl labiau atsiskleidžia kraštovaizdis ir aplinka.“

Nenurodinėkite, bet švelniai nukreipkite

Dvi nuotakos bučiuojasi akmenuotoje pakrantėje. Vienos moters suknelė plaikstosi vėjyje.

Užuot liepusi atsistoti tam tikromis pozomis, kurios galėtų atrodyti keistai, Steph švelniai nukreipia, kad kadrai būtų natūralesni. Fotografuota su fotoaparatu „Canon EOS 5D Mark III“ ir objektyvu Canon EF 17-40mm f/4L USM, nustatymai: 40 mm, 1/320 sek., f/4.5 ir ISO100. © „Zakas Photography“

Dauguma porų labiau mėgsta natūralias, nuoširdžias vestuvių nuotraukas, o ne tradicinius kadrus. Tai puiki naujiena pradedantiesiems fotografams, kurie galbūt per mažai pasitiki savo jėgomis, tačiau net ir visiški naujokai gali patobulinti savo kadrus su šiek tiek patarimų. Kaip aiškina Steph: „Aš neprašau poros pozuoti – aš „švelniai nurodau kryptį“. Aš švelniai orientuoju jų judėjimą ir tada fotografuoju.“

Dažnai žmonės drovisi, kai jų intymi akimirka yra fotografuojama iš arti, todėl Steph stengiasi kuo mažiau kištis ir per daug nenurodinėti. Ji neliepia atsistoti konkrečia poza, bet paprašo „šiek tiek labiau susiglausti“ arba „vienas kitą pašildyti, nes šiandien šaltoka“.

Fotoaparatas „Canon EOS M6 Mark II“ – idealus įrankis jautrioms akimirkoms fotografuoti. Jis yra mažas ir lengvas, todėl neapsunkina jūsų ir netrikdo objektų. Tiesą sakant, žmonės gali netgi nepastebėti, kad laikote fotoaparatą, ir tai gali padėti išlaikyti autentiškus judesius ir išraiškas. Be to, „Canon EOS M6 Mark II“ gali fotografuoti 32,5 MP nuotraukas 14 k./s. (kadrų per sekundę) sparta (kai įjungtas nepertraukiamas autofokusavimas), todėl galite įamžinti visą judesių spektrą ir išlaikyti tobulai sufokusuotą objektą.

Išlaikykite atstumą

Trys poros stovi kelių metru atstumu atšiauriame kraštovaizdyje.

Dėl reikalavimų laikytis atstumo, daug porų teko maksimaliai sumažinti savo vestuvėse dalyvaujančių svečių skaičių ir kilo nemenkų iššūkių fotografams. Net įprastomis aplinkybėmis Steph yra linkusi suteikti savo poroms erdvės. Fotografuota su fotoaparatu „Canon EOS 5D Mark III“, nustatymai: 40 mm, 1/1250 sek., f/4.5 ir ISO100. © „Zakas Photography“

Kurdama laisvą ir kasdienę atmosferą, kurioje fotografuojamos poros nesijaučia nejaukiai ar įsitempusios, Steph gali lengviau įamžinti tai, ką ji vadina tikrąja jaunikio ir nuotakos „tarpusavio chemija“. „Daug fotografų labai priartėja su 35 mm objektyvu ir fotografuoja iš viršaus, versdami jaunuosius susispausti veidais“, sakė Steph. „Tačiau iš patirties galiu pasakyti, kad daugumai porų tai nepatinka.“

Steph visą dieną stengiasi suteikti savo fotografuojamiems objektams kuo daugiau erdvės. Portretams ji dažniausiai renkasi objektyvą „Canon EF 85mm f/1.2L II USM“, nes jis turi puikų diapazoną stambaus plano kadrams ir neiškraipo žmonių veidų. „Su juo galiu pakankamai toli atsitraukti, kad negirdėčiau, ką pora tarpusavyje kalbasi“, sako ji. „Tai reiškia, kad aš nesikišu ir jie nejaučia, tarsi būčiau jų erdvėje. Nenoriu kištis į jų reikalus, nes tai yra jų akimirka.“ Pigesnis objektyvas „Canon EF 85mm f/1.8 USM“ turi mažą teleobjektyvo židinio nuotolį ir didelę maksimalią diafragmą bei greitą automatinį fokusavimą, todėl juo galima kurti patrauklius ir ryškius portretus.

Nors fotografuodama vestuves Steph stengiasi naudoti kuo mažiau įrangos, ji visada nešiojasi ilgesnį teleobjektyvą įspūdingai vietovei pabrėžti. Siekdama sukurti ryškų poros ir didelių kraštovaizdžio elementų kontrastą, ji naudoja objektyvą „Canon EF 70-200mm f/2.8L IS III USM“. Tokiu būdu perspektyva suspaudžiama, kad milžiniški Islandijos kalnai ir ledynai fone atrodytų arčiau pirmame plane esančio objekto, nes, kaip aiškina Steph, tada nuotrauka atrodo įspūdingiau.

„Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS STM“ yra lengvas ir kompaktiškas teleobjektyvas, kuris tobulai veikia su apkirpto jutiklio fotoaparatais, pvz., „Canon EOS 250D“. Jo didelis teleobjektyvo našumas suteikia galimybę priartinti toli esančius objektus, o vaizdo stabilizavimo technologija padeda sumažinti bet kokį išsiliejimą dėl fotoaparato drebėjimo.

Maksimaliai panaudokite šviesą

Jaunavedžių pora apsikabinusi stovi ant mažo riedulio. Iš toli padarytame kadre ją įrėmina ertmė uolėtoje atodangoje.

Ieškodami įspūdingų kadrų eksperimentuokite su įvairiu apšvietimu ir bandykite fotografuoti ryškioje dienos šviesoje arba temstant. Fotografuota su fotoaparatu „Canon EOS 5D Mark III“, nustatymai: 17 mm, 1/160 sek., f/4.5 ir ISO100. © „Zakas Photography“

Steph patinka savo nuotraukose žaisti su neįprasta natūralia Islandijos šviesa. Nuo gegužės iki rugpjūčio vidurio saulė nusileidžia vos trims valandoms, o žiemą čia būna tik penkios valandos šviesos. „Jeigu saulė yra žemai – ypač rudens mėnesiais – su plačiu objektyvu galima išgauti puikių šviesos akcentų, todėl mėgstu pažaisti su jais“, sako Steph.

Mažas objektyvas „Canon EF-M 22mm f/2 STM“, skirtas „Canon“ fotoaparatams su EF-M apsodu, įskaitant „Canon EOS M6 Mark II“, puikiai tinka vestuvių portretams. Dėl plataus kampo kadre galima sutalpinti daugiau gražaus kraštovaizdžio, o plati maksimali diafragma reiškia galimybę fotografuoti su mažesniu išlaikymu, todėl galima gauti ryškius kadrus laikant fotoaparatą rankose.

Jei fotografuosite ryškioje vidudienio saulėje, galbūt teks kompensuoti šešėlius jūsų objektų veiduose. Tai galite padaryti naudodami integruotą fotoaparato blykstę arba galbūt atsinešti reflektorių. Laikydami reflektorių ties juosmeniu ir nukreipdami jį į savo objektus, galėsite atspindėti natūralią šviesą į jų veidus ir taip užpildyti šešėlius.

Neskaitant veidų, fotografuojant ryškioje ar tiesioginėje saulėkaitoje kadre bus labai ryškių vietų, todėl gali būti sudėtinga išgauti tinkamą ekspoziciją. Tokiomis sąlygomis geriausia naudoti fotoaparato taškinio matavimo režimą, kuriuo matuojama iš vieno taško scenoje. Kai išmatuosite ekspoziciją taške, fotoaparatas galės nustatyti tokius ekspozicijos parametrus, kad ta sritis būtų vidutinių tonų (vidurkis tarp ryškių akcentų ir šešėlių). Taip pat galite taškinį matavimą naudoti kartu su AE (automatinės ekspozicijos) užraktu. Galėsite padėti savo „tašką“ toje vietoje, kurioje norite matuoti, ir ekspoziciją „užrakinti“. Taip turėsite galimybę iš naujo sukomponuoti kadrą.

Pasitelkite orus savo naudai

Jaunavedžių pora stovi prie baltų mažos juodos bažnytėlės durų. Pilkame danguje virš jų matomas vaivorykštės lankas.

Oras gali būti nenuspėjamas, todėl Steph siūlo pasiruošti bet kokioms sąlygoms ir rasti būdą jomis pasinaudoti. Fotografuota su fotoaparatu „Canon EOS 5D Mark III“, nustatymai: 40 mm, 1/320 sek., f/7.1 ir ISO100. © „Zakas Photography“

Galbūt jūsų pora tuokiasi ne tokioje ekstremaliais orais garsėjančioje vietoje kaip Islandija, bet lemtingą dieną irgi gali būti šalta ir šlapia. „Čia vėjas išties išpučia automobilių langus“, sako Steph.

Fotografuojant atšiauriomis sąlygomis, svarbiausia dirbti atsižvelgiant į oro sąlygas, o ne bandant jas įveikti. Pavyzdžiui, vėjuotą dieną galima atskleisti vualio ar plazdančios suknelės detales. „Jei prognozuojamas sniegas ar liūtis, mėgstu naudoti platų objektyvą ir įtraukti tokius reiškinius į kadrą“, sako Steph. „Jei aplink kraštus patenka lašelių ir juos nušviečia šviesa, gaunamas išties įspūdingas efektas“. Nenustokite fotografuoti vien tik dėl to, kad oras nėra tobulas – dieną reikėtų prisiminti tokią, kokia ji yra.

Smarkiai lyjant ar sningant Steph paprastai kokią minutę greitai pafotografuoja, o tada paragina jaunuosius eiti į vidų sušilti. „Svarbiausia, kuo geriau išnaudoti laiką“, sako ji. Šaltu oru fotografuojantiems pradedantiesiems dar svarbiau treniruotis ir eksperimentuoti su įvairiais nustatymais prieš vestuves, kad būtų įmanoma greitai viską atlikti. Taip pat galbūt vertėtų padaryti kelis bandomuosius kadrus ir tik tada pakviesti porą fotografuotis.

Steph taip pat pataria atsinešti greitai išdžiūstančius rankšluosčius objektyvams nušluostyti bei šildomus rankų šildytuvus, kad jūsų pirštai nebūtų pernelyg sustingę ir galėtumėte valdyti fotoaparato funkcijas. Dar vienas patarimas fotografuojant šaltu oru – pasirūpinti papildomomis baterijomis, nes šaltyje baterijos gali greičiau išsekti.

Ir nesvarbu, ar fotografuojate mikrovestuves įspūdingoje aplinkoje ar kuklų renginį su vos keliais artimais šeimos nariais ir draugais, šie patarimai ir gudrybės turėtų padėti jums įamžinti dalį šios stebuklingos dienos džiaugsmo ir emocijų.

Autorė: Loren Cotter

Susiję straipsniai

  • REDAGAVIMO PAGRINDAI

    Kaip redaguoti ypatingas nuotraukas

    Pasinaudokite šiais paprastais nuotraukų redagavimo patarimais ir patobulinkite savo ypatingų progų nuotraukas.

  • VESTUVIŲ FOTOGRAFIJA

    Spaudiniai vestuvėms

    Nuo išskirtinių raštinės reikmenų iki senovinio stiliaus iškabų – yra daugybė būdų kūrybiškai papuošti savo didžiąją dieną.

  • VESTUVIŲ FOTOGRAFIJA

    Didžiąją dieną viską padarykite tinkamai

    Pasirūpinkite, kad jūsų kurtos laimingosios poros nuotraukos būtų nepamirštamos iš gerosios pusės: vestuvių fotografavimo etiketo vadovas.

  • FOTOGRAFIJOS PAGRINDAI / FOTOGRAFAVIMAS LAUKE

    Patarimai, kaip fotografuoti ekstremaliomis oro sąlygomis

    Nuo įrangos apsaugos iki rūpinimosi savimi – čia rasite svarbiausius patarimus ir gudrybes norintiems įvaldyti fotografiją ekstremaliomis oro sąlygomis.