KŪRYBIŠKAS SPAUSDINIMAS

Įsisąmoninantis būdas pakeisti savo namus: atraskite popieriaus rankdarbių meną

Menininkė ir popieriaus rankdarbių meistrė Aimee Graham išsamiai paaiškina, kaip sukurti akį traukiančių kūrinių iš popieriaus karpinių.
„Canon PIXMA TS8350“ serijos spausdintuvas ant stalo su įrėmintu popieriaus rankdarbių kūriniu.

Popieriaus dirbinių meistrei Aimee Graham prisilietimas žirklėmis prie popieriaus yra būdas sulėtinti tempą – dėmesingai įsisąmoninant kurti spalvingus kūrinius, kurie yra ir asmeniški, ir vaizdingi. Nuo abstrakčių formų ir raštų iki gyvūnų siluetų ir paplūdimio siužetų – karpinių sluoksniavimas yra smagus užsiėmimas visai šeimai ir gali būti naudojamas unikaliam meno kūriniui ant sienos ar netgi sveikinimo atvirukams kurti.

Aimee pirmą kartą išbandė rankdarbius po kelionės į Japoniją, kur ją sužavėjo senovinis origamio menas. Čia ji paaiškina, kaip naudoti „Canon PIXMA TS8350“ serijos spausdintuvą ir tam tikras popieriaus karpymo gudrybes, kad galėtumėte susikurti meno kūrinį, kuris sušildys jūsų namus.

1. Sugalvokite originalią ir menišką idėją

Įrėmintas popieriaus karpinių miško siužetas oranžiniame fone.

Visų pirma Aimee sugalvoja idėją. Įkvėpimo jai suteikia gamta ir ji ragina įdomių vaizdų ir siluetų, kuriuos būtų galima apvesti, ieškoti internete.

„Mėgstu dirbti su popieriumi, nes jis toks universalus“, sako Aimee. „Tai natūralus produktas, kurį galima naudoti dvimačiam ir trimačiam menui, o norint pradėti kurti nėra būtini jokie ypatingi įgūdžiai.“

Aimee pradėjo ieškodama internete paprastų formų, kurios galėtų tapti siluetais. „Gyvenu prie jūros ir mėgstu būti gamtoje, todėl pradėjau ieškoti vandenyno ir miško siužeto vaizdų“, aiškino ji.

„Procesas visada prasideda nuo įkvėpimo. Idėjas tampa unikalios, kai kažką darydamas išties atsipalaiduoji ir užvaldo kūrybiškumas. Tada ir prasideda stebuklai.“

2. Pasirinkite šablonus spausdinimui

Moteris, telefone dėliojanti du vaizdus ant popieriaus, kad juos išspausdintų

Aimee naudojo programėlę „Easy-PhotoPrint Editor“, kad savo išmaniajame telefone greitai išdėstytų spaudinius ant popieriaus.

Iš spausdintuvo popierių su išspausdintais vaizdais imanti moteris.

„Spausdintuvą buvo išties lengva naudoti“, sakė Aimee. „Telefone nustačiau programėlę „Canon PRINT“ ir prisijungti prie belaidžio ryšio buvo labai paprasta.“

Aimee savo gyvūnų, žmonių, medžių ir saulės spindulių siluetus susirado internete, bet jūs galite įkvėpimo ieškoti ir su „Creative Park“.

Vaizdus puslapyje Aimee išdėstė su programėle „Easy-PhotoPrint Editor“ ir išspausdino juos su „Canon PIXMA TS8350“ serijos spausdintuvu. „Spausdintuvas išties padėjo, nes vos suradusi man patinkančius siluetus, galėjau juos išdėstyti programėlėje ir iškart išspausdinti. Turint fizinius spaudinius priešais save, daug lengviau pradėti. Iš pradžių šis projektas buvo sudėtingas. Paprastai su popieriumi dirbu trimatėje erdvėje, todėl buvo šiek tiek neįprasta mąstyti dviem matmenimis.“

3. Išsirinkite tinkamą popierių savo kūriniams

„Canon PIXMA“ spausdintuvas ant akmeninių grindų su pjovimo kilimėliu ir popieriaus bei kanceliarinių priemonių rinkiniu.

Aimee naudojo matinį fotopopierių, nes pastebėjo, kad jis idealiai tinka pjaustymui – išlaiko tvirtumą, nėra lenkimo ar plėšimo žymių, tačiau galite naudoti ir blizgų popierių arba šių dviejų rūšių derinį.

Norint kurti popieriaus rankdarbių meną, reikalingas pjaustymo kilimėlis, rankdarbių peilis arba skalpelis, žirklės ir popieriaus bei kartono rinkinys.

„Popierius turi būti pakankamai storas, kad iškirptas išlaikytų formą, pakankamai tvirtas, kad neplyštų, bet ne per storas, nes bus pernelyg sunku jį pjaustyti“, aiškino Aimee. „Siluetams spausdinti naudojau matinį fotopopierių, nes jis yra pakankamai standus, bet ne per kietas pjaustymui.“

4. Atsargiai kurkite savo karpinius

Popieriaus karpinių kūrinį renkantis žmogus, dedantis sniego karpinį ant kalnų viršaus.

Aimee prisitaikė dirbti dviem matmenimis, sluoksniuodama skirtingus ryškiaspalvius karpinius, kad kūriniuose būtų daugiau gylio.

Kruopščiai moters siluetą pjaustantis žmogus.

Galite pradėti nuo paprastesnių formų ir tik vėliau pereiti prie detalesnių siluetų, kuriems būtinas tikslumas.

„Žinojau, kad noriu sukurti kelis skirtingus siužetus, kurie būtų demonstruojami rėmuose“, sakė ji. „Naudodama rėmus kaip dydžio orientyrą, pradėjau sluoksniuoti savo karpinius, žaisdama su kompozicija ir rinkdamasi spalvų schemas.“

Tikslus pjaustymas reikalauja kantrybės ir įgūdžių, todėl Aimee rekomenduoja pirmiau pradėti nuo lengvų formų, ypač jei dar nesate įgudę naudotis rankdarbių peiliu.

„Aš kuriu krepinio popieriaus gėles, todėl turiu išties plonas ir aštrias karpymo žirkles – jos tobulai tinka šiam projektui. Visų pirma pradėjau nuo paprasčiausių formų dirbdama su žirklėmis ir rankdarbių peiliu“, sakė ji.

„Rankdarbių peilis yra patogesnis už žirkles, nes juo galima išsaugoti kontūrus ir išpjauti pačią formą, jeigu pavyksta tai dailiai nupjauti. Dariau tai su karpotojo beržo kontūrais, kurie įkvėpė visą naują kūrinio – šeimos medį“, sakė ji.

5. Užbaikite savo dizainą

Baltas popieriaus lapas ant stalo su išpjaustytais karpotaisiais beržais.

Išpjausčius šiuos medžius, likusį popierių taip pat galima panaudoti kaip įspūdingą kito kūrinio foną.

Žaliai balta popierinių rankdarbių miško scena su šalia medžių užrašytais vardais.

Viena iš Aimee idėjų buvo miško scena, papuošta šeimos narių vardais – šiuolaikiškas požiūris į „šeimos medį“.

Pridėdama savo popieriaus karpinių kontūrus Aimee galėjo šeimos medžio dizainui pridėti dar vieną sluoksnį.

„Pagrindo popieriaus centre užtepiau ploną sluoksnį baltų ir rudų dažų, ant jų uždėjau medžio kontūrus ir tada pridėjau atskirai iškirptą medį. Šiame etape įsivaizdavau jį tarsi šeimos medį, todėl kūriniui užbaigti padariau kelis vardų karpinius, piešdama kontūrus ranka.“

6. Tebūnie tai visos šeimos veikla

Ant stalo stovinčių skirtingo dydžio įrėmintų popierinių rankdarbių kūrinių eilė.

„Šis projektas parodo, kaip galite kurti meną iš pagrindinių formų, išlaikydami paprastumą ir pereidami prie sudėtingesnių formų, pvz., detalių siluetų“, sako Aimee.

Aimee naudojo įmantrias savo kūrybos formas, tiksliai jas išpjaudama savo rankdarbių peiliu. Tačiau tokių pat įspūdingų rezultatų galima pasiekti naudojant paprastesnes formas ir įprastas žirkles, todėl popieriaus karpiniai gali tapti nuostabia visos šeimos veikla.

„Vaikams formų karpymas išties padeda tobulinti rankų ir akių koordinaciją, taip pat stiprina jų motorinius įgūdžius, todėl saugus ir prižiūrimas karpymas jiems yra naudingas.“

„Kuriu nuo tada, kiek tik prisimenu. Augau su meniška mama ir tėčiu, kuris galėjo padaryti bet ką“, sakė ji. „Kurdama labai giliai jaučiu ryšį su savo vidumi. Tai yra vidinio vaiko darbas, kuris yra ir sustiprinantis, ir suteikiantis pilnatvę“.

Jei norite rasti daugiau įkvėpimo popieriniams rankdarbiams, sekite mūsų „Pinterest“ paskyrą. Ir nepamirškite pasidalyti savo kūriniais socialiniuose tinkluose su grotažyme #MadeWithPIXMA.Autorė: Lorna Dockerill

Susiję gaminiai

Susiję straipsniai

 • SPAUSDINIMAS

  Geriausi spausdintuvai rankdarbiams

  Nuo šeimos projektų iki profesionaliai apipavidalintų spaudinių – „Canon“ turi jums tobulai tinkantį spausdintuvą.

 • SPAUSDINIMAS IR RANKDARBIAI

  Miniatiūrinės tapybos idėjos su „Canon SELPHY Square QX10“

  Sukurkite miniatiūrinę meno galeriją naudodamiesi dioramos specialistų Ole‘ės Friedricho ir Esther Mora Chavarria patarimais bei gudrybėmis.

 • KŪRYBIŠKAS SPAUSDINIMAS

  Rankų darbo stalo dekoracijos iš popieriaus

  Su „Creative Park“ sukurkite gražių stalo dekoracijų visoms progoms.

 • KŪRYBIŠKAS SPAUSDINIMAS

  Popierinės įžymybės

  Atkurkite ypatingas vietas spausdintuvu „Canon PIXMA“ ir „Creative Park“.