LAUKINĖS GAMTOS FOTOGRAFIJA

Pasinerkite į gamtą su „Canon PowerShot ZOOM“

Kompaktiškas, galingas ir lengva naudojamas: sužinokite, kodėl šis nešiojamas fotoaparatas puikiai tinka gamtos fotografui, nenorinčiam nieko praleisti.
Vyras stovi tarp medžių ir naudojasi „PowerShot ZOOM“.

Bet kuris laukinės gamtos mylėtojas žino, kad atstumas yra viskas. Per toli – praleisite veiksmą; per arti – rizikuojate išgąsdinti gyvūną. Tačiau jeigu nesate profesionalas su dideliu teleobjektyvu, jums bus sunku parsivežti tuos kvapą atimančius vaizdus namo. Tokiu atveju parankus „Canon PowerShot ZOOM“. Šis monokuliarinis fotoaparatas turi viską, ko jums reikia; jis tylus ir nedidelis, turi ypatingų priartinimo galimybių ir leidžia jums pamatyti daugiau, taip pat fotografuoti ir filmuoti laukinę gamtą. Pakankamai mažas laikyti viena ranka ir visiškai automatinis, jis pasirūpins fotografavimu, o jums leis įsitraukti į patyrimus.

Jaunas gamtosaugininkas, tinklaraštininkas ir fotožurnalistas Tolga Aktas pasiėmė „Canon PowerShot ZOOM“ pasivaikščiojimui aplink Severno upę netoli savo namų Glosteršyre, JK. Originaliai kilęs iš pietų Londono ir dabar studijuojantis taikomąją ekologiją Glosteršyro universitete mokslų magistro laipsniui gauti, 28-erių Tolga yra vykdęs tyrimo projektus su gamtosaugininku grupėmis, tarp jų „Wildlife ACT“ ir „The Mammal Society“. Jis dalijasi savo aistra gamtai su pasauliu rašydamas ir keldamas nuotraukas į savo tinklaraštį „Ways of the Natural World“ (Gamtos pasaulio keliai). „Negaliu net nupasakoti, kaip gamtos pasaulis mane įkvepia“, – sako jis. „Esame neatskiriamai susiję su gamta, tačiau kartais tai užmirštame.“

Laukinės gamtos reikmenys: keliaukite lengvai

Prie kanalo stovintis vyras laiko „Canon PowerShot ZOOM“.

Lengvą ir kompaktišką „PowerShot ZOOM“ galima laikyti viena ranka arba pasikabinti riešo dirželiu. Todėl jis ypač greitai naudojamas ir leidžia palaikyti minimalų reikmenų rinkinį.

Žiedmusė nutūpė ant „Canon PowerShot ZOOM“, padėto ant medžio kamieno.

„Canon PowerShot ZOOM“ yra visiškai automatinis, tad kai pastebite ką nors magiško, galite tiesiog nusitaikyti ir fotografuoti. „Mėgstu fiksuoti akimirkas, kai pasiimu fotoaparatą“, – sako Tolga. „Ypač kai pastebiu retą laukinės gamtos vaizdą arba kai mane supa kvapą atimantys gamtos peizažai.“

Laukuose Tolga mėgsta keliauti lengvai. „Dažniausiai pasiimu savo minimalistinį rinkinį, leidžiantį man skirti dėmesį savo aplinkai, o ne tam, kas mano krepšyje“, – sako jis. Jo būtiniausi reikmenys – tvirti batai, neperšlampami drabužiai, sąsiuvinis ir rašiklis, vaisių ir riešutų mišinys, vanduo, kava ir daugiafunkcis įrankis. Žinoma, dažniausiai jis įsideda žiūronus ir savo fotografijos įrangą.

Tyrinėdamas Glosteršyro kanalus, laukus ir gamtos draustinius su „Canon PowerShot ZOOM“, Tolga gali sumažinti savo kuprinės svorį dėl šio rinkinio lankstumo. „PowerShot ZOOM“ man atstojo tiek fotoaparatą, tiek žiūronus, o tai sutaupė ypač daug svorio.“

Įkrautas USB kabeliu, „PowerShot ZOOM“ gali padaryti ir išsaugoti iki 150 nuotraukų arba 60 minučių filmuotos medžiagos (filmuojant 10 minučių vienu metu) iki kito įkrovimo. Galite fotografuoti ir išsaugoti daugiau nuotraukų priklausomai nuo to, ar naudojate microSD, misroSDHC ar micro SDXCon kortelę.

Taip pat galite įkrauti savo „PowerShot ZOOM“ išorine baterija ir net įkrauti jį USB kabeliu važiuodami mašina*. Galite perkelti savo nuotraukas į savo išmanųjį telefoną naudodamiesi „Canon Camera Connect“ programėle.

Sąmoningi susitikimai su gamta

Vyras vaikšto pro medžius po ilgą žolę, vienoje rankoje laikydamas „PowerShot ZOOM“.

Savo kaip aplinkosaugininko darbe Tolga išmoko iš patirties, kad svarbiau patirti aplinką, o ne skubėti nufotografuoti viską, ką matome. „Niekada nežinai, kada galėsi grįžti į tą pačią vietą, tad pirmiausia mėgaukis“, – sako jis.

Didžiosios anties patelės nuotrauka stambiu planu.

Tolga pastebėjo šią didžiosios anties patelę šalia kanalo. „Antys yra vienos iš daugelio vandens paukščių rūšių, kurios arba trumpam apsilanko arba gyvena šioje vietoje visus metus,“ – sako jis. „Canon PowerShot ZOOM“ su vidine vaizdo stabilizacija daro aiškias nuotraukas, kai fotografuojate judėdami, arba leidžia pasinerti į akimirką. Fotografuota fotoaparatu „Canon PowerShot ZOOM“, nustatymai: 800 mm, 1/500 sek., f/6.3 ir ISO100. © Tolga Aktas

Tolgai gamtos stebėjimas reiškia neskubėjimą ir sąmoningumą. „Manau, kad svarbu praleisti didžiąją dalį savo laiko tiesiog stebint mus supantį aplinkinį pasaulį, – paaiškina Tolga, – klausantis garsų, uodžiant įvairius aplinkos kvapus arba liečiant įvairias biologines struktūras – kiekviena iš jų suteikia unikalų pojūtį.“

Jis tai iš tikrųjų suprato kelionės į Pietų Afriką metu 2018 metais, kurioje tyrinėjo nykstančias rūšis. „Aš buvau pakylėtas būdamas ten; fotografavau praktiškai viską! Tai darydamas, gali praleisti daug kitų gražių akimirkų“, – sako jis.

Kai po metų Tolga grįžo į Pietų Afriką projektui apie laukinių šunų ir liūtų išsaugojimą, jis įsitraukė labiau. „Nesitampiau tiek daug reikmenų, tad man pavyko susijungti su natūralia aplinka ir išvysti visą Pietų Afrikos grožį.“

„PowerShot ZOOM“ nesudėtingas naudoti ir leidžia sukurti labiau įtraukiančią gamtos stebėjimo patirtį.

Stebėkite iš toli

Lelijų lapai, plūduriuojantys tvenkinio paviršiuje.

„PowerShot ZOOM“ leidžia susitelkti į mažas detales, per daug neprisiartinant, o tai puikiai tinka fotografuoti judrią ir nenuspėjamą laukinę gamtą. Fotografuota fotoaparatu „Canon PowerShot ZOOM“, nustatymai: 100 mm, 1/640 sek., f/5.6 ir ISO100. © Tolga Aktas

Žalias laumžirgis ant plūduriuojančios šakelės ramiame lelijų lapais padengtame tvenkinyje.

Šis laumžirgis ant vandens fotografuotas panaudojant 400 mm priartinimą, tačiau „PowerShot ZOOM“ gali priartėti dar labiau. Fotografuota fotoaparatu „Canon PowerShot ZOOM“, nustatymai: 400 mm, 1/500 sek., f/6.3 ir ISO125. © Tolga Aktas

Tolga laukiniams gyvūnams jaučia tokią pačią pagarbą ar būtų tolimoje šalyje, ar savo vietovėje. Tai reiškia, kad jis vengia staigių garsų ar judesių, kurie galėtų juos išgąsdinti, niekada netrikdo jų buveinės ir visada suteikia jiems erdvės. „Niekada nėra reikmės liesti gyvūnus arba daryti neigiamą įtaką rūšių saugumui tiesiog norint gauti naudos sau“, – pabrėžia jis. „Geriausia žavėtis dalykais iš toli, o ne per daug prisiartinti.“

Žalio laumžirgio ant plūduriuojančio pagaliuko tvenkinyje su pakeltais ore sparnais nuotrauka stambiu planu.

Didžiausias „PowerShot ZOOM“ priartinimo nuotolis – 800 mm. Šis laumžirgis aiškus ir išlaiko detales, lyginant su nuotrauka, daryta 100 mm nuotoliu. Fotografuota fotoaparatu „Canon PowerShot ZOOM“, nustatymai: 800 mm, 1/500 sek., f/6.3 ir ISO160. © Tolga Aktas

Vyras laiko „Canon PowerShot ZOOM“ vienoje rankoje.

„PowerShot ZOOM“ turi dioptrijų korekciją vaizdo ieškikliui, kuris reguliuojamas, kad prisitaikytų prie jūsų akių, o kompaktiškas rinkinys gali būti naudojamas tiek ranka, tiek akimis, tad yra prieinamas daugiau žmonių.

Tolgai padarė įspūdį tai, kad „Canon PowerShot ZOOM“, nepaisant savo kompaktiško dydžio, puikuojasi galingo priartinimo galimybėmis, atitinkančiomis 400 mm teleobjektyvą, ir turi skaitmeninio priartinimo iki 800 mm naudojimo parinktį. „Jis buvo lengvas ir paruoštas naudoti vos per akimirką jį įjungus, tad nereikėjo trikdyti laukinės gamtos. O 100 mm, 400 mm ir 800 mm priartinimo galimybė, kurią galima pasirinkti paspaudus vieną mygtuką, suteikia neįtikėtiną laisvę!“

Užfiksuokite kiekvieną detalę

Dviejų kirų ant stogo nuotrauka stambiu planu.

Kaip sako Tolga, „Viskas aplink mus gamtos pasaulyje turi tokią pat teisę egzistuoti, kaip ir mes.“ Jei jūsų objektas yra aukštai ir nepasiekiamas, ar tai būtų medis, ar aukštas stogas, vis tiek galite daryti detalias nuotraukas dėl šio kompaktiško rinkinio artinimo galimybių. Fotografuota fotoaparatu „Canon PowerShot ZOOM“, nustatymai: 800 mm, 1/640 sek., f/6.3 ir ISO100. © Tolga Aktas

„PowerShot ZOOM“ rankose telpantis dydis ir intuityvus funkcionalumas suteikia plačių galimybių peržiūrėti ir daryti nuotraukas naudojant elektroninį vaizdo ieškiklį, atitinkantį „Canon“ sisteminius fotoaparatus. Tai reiškia, kad Tolga gali daryti aukštos raiškos aukštai užsiropštusių gyvūnų ar painių medžių struktūrų nuotraukas. „Be problemų nufotografavau kirą ant stogo naudodamas 400 mm ar 800 mm priartinimą. Arba kai norėjau detaliai užfiksuoti kankorėžį ant pušies, šis mažas fotoaparatas manęs neapvylė,“ – sako jis. „Man labiausiai patiko optinė vaizdo stabilizacija, kuri leido man užfiksuoti ypač ryškias nuotraukas ir filmuotą medžiagą. Dažniausiai mano rankos dreba, tad džiaugiausi žinodamas, kad „Canon“ man padės.“

Mėgaukitės akimirka

Lauke atsisėdęs vyras žiūri į laukinės gamtos nuotraukas savo telefone ir laiko „Canon PowerShot ZOOM“

Išmaniojo telefono prijungimas prie „Canon Camera Connect“ leidžia peržiūrėti, atsisiųsti ir pasidalyti nuotraukomis dar jums būnant lauke.

Vyras miške kišasi „Canon PowerShot ZOOM“ į savo marškinių kišenę.

Kompaktiškas „Canon PowerShot ZOOM“ puikiai tinka pasivaikščiojimui po laukinę gamtą ir lengvai gali tilpti į jūsų kuprinę ar netgi kišenę.

Dėl dailaus riešo dirželio galite nešioti vos 145 g – mažiau nei daugelis išmaniųjų telefonų – sveriantį monokuliaro formos „Canon PowerShot ZOOM“ neužimdami rankų. Sukurtas lengvam naudojimui, jis visiškai automatinis, su automatinio fokusavimo sekimo sistema, kuri padės jums padaryti aiškių, ryškių judriausios laukinės gamtos nuotraukų.

Kitaip nei išmanusis telefonas, „Canon PowerShot ZOOM“ neturi jokių blaškančių programėlių, kurios galėtų atitraukti jūsų dėmesį. Vis dėlto, jei nuspręsite kartu su savimi pasiimti savo telefoną, galite naudoti „Canon Camera Connect“ programėlės transliaciją gyvai, kad pasidalytumėte savo patirtimi su kitu stebėtoju, fotoaparatą valdančiam asmeniui viską stebint per vaizdo ieškiklį.

Taip pat galite peržiūrėti savo nuotraukas „PowerShoot ZOOM“ elektroniniame vaizdo ieškiklyje, o dėl įdiegto „Bluetooth“ ir „WiFi“ ryšio, kai būsite pasiruošę prisijungti, galėsite akimirksniu pasidalyti šiomis akimirkomis socialinėse medijose su pasauliu.

Kažkas skirto kiekvienam

Vyras žygyje žiūri pro „Canon PowerShot ZOOM“.

Tolgai patiko pasiimti „PowerShot ZOOM“ kartu su savimi pasivaikščiojimui po gamtą, nes tai prisidėjo prie jo patirties ir leido jam pamatyti gamtą iš arti neišgąsdinant jokių gyvūnų. „Galima tiesiog paprastai jį įjungti ir mėgautis tuo, kur jis tave nuves, fiksuodamas jums reikšmingiausias akimirkas“, – sako jis.

Neturite būtų profesionalus gamtosaugininkas ar patyręs fotografas, kad „Canon PowerShot ZOOM“ jums būtų naudingas. „Žvelgiant iš gamtos mylėtojo ir paukščių stebėtojo perspektyvos, tai puikus įrankis patobulinti savo patirtį, kartu su bet kokia kita įprastai pasiimama įranga“, – sako Tolga. „Bet jis jokiu būdu neturi būti vienintelis: tai universalus reikmuo, kurį rekomenduoju kiekvienam, kam patinka būti lauke.“


Autorė: Rachel Segal Hamilton


*Galima įkrauti / maitinti per USB C tipo. Su fotoaparatu įkroviklis nepridedamas. Būtinieji įkrovimo reikalavimai: USB PD tinkantis maitinimo šaltinis, teikiantis ne mažiau kaip 5 V, 1,5 A srovę su USB C tipo išvestimi ir naudojantis pridedamą USB C tipo į C tipą kabelį.

Susiję gaminiai

Susiję straipsniai

  • NEŠIOJAMIEJI FOTOAPARATAI

    Žr. toliau: „PowerShot ZOOM“

    Sužinokite, kodėl šis kišeninis kompaktiškas fotoaparatas puikiai tinka šeimos nuotykiams.

  • GYVŪNIJA

    Monoklinis fotoaparatas ar binokliniai žiūronai: kuris geriausiai tinka paukščiams stebėti?

    „Canon PowerShot ZOOM“ – tai kišeninis monoklinis fotoaparatas, idealiai tinkantis paukščiams stebėti, tačiau kaip jį galima palyginti su „Canon“ žiūronais?

  • GAMTOS FOTOGRAFIJA

    Nespalvotos gamtos nuotraukos

    Kurkite stulbinamas nespalvotas gamtos nuotraukas su „PowerShot G7 X Mark III“.

  • GYVŪNIJA

    Kaip fotografuoti paukščius

    Patarimai ir geriausias pradedančiųjų rinkinys paukščių fotografijai.