Two people skateboard down a city street at night, lights from buildings reflecting in the wet road surface.

MIESTŲ FOTOGRAFIJA

11 patarimų atostogų fotografijoms mieste

Atostogos mieste – puiki galimybė praktiškai išbandyti savo fotografijos įgūdžius. Judrios gatvės, įspūdingi objektai ir skirtingi kiekvieno miesto kultūriniai ypatumai – visa tai aistringam fotografui reiškia galimybę padaryti unikalių ir stulbinamų kadrų, kurių niekas nėra pastebėjęs anksčiau, taip pat tiesiogiai susipažinti su gatvių, architektūros ir kelionių fotografijos žanrais. Čia rasite pagrindinius patarimus ir gudrybes, kurie jums padės išnaudoti visas fotografijos galimybes atostogaujant mieste.

1. Keliaukite lengvai

A girl wearing a leather jacket and skirt gets a compact camera out of her handbag.

Miestą geriausia pažinti pėsčiomis, bet kartu tai reiškia, kad keliauti reikia su minimalia įranga. Geriausia pasilikti tik kelis pagrindinius elementus, kuriuos galima nešiotis lengvame fotoaparato krepšyje, pvz.:

  • kompaktinį fotoaparatą Canon PowerShot SX740 HS,
  • atsargines baterijas,
  • atsargines suformatuotas atminties korteles,
  • mobilųjį įrenginį, kad galėtumėte iškart pasidalyti nuotraukomis,
  • objektyvo šluostę.
Galiausiai, pasirūpinkite patogia vaikščioti avalyne ir krepšyje turėkite butelį vandens, nes greičiausiai ant kojų praleisite ne vieną valandą.

2. Pasidomėkite iš anksto

Prieš kelionę šiek tiek paieškoję vaizdų, sužinosite apie populiariausias miesto fotografijų vietas ir suprasite, kurių vietų dar neįamžino kiekvieno turisto fotoaparatas, kad galėtumėte padaryti išties unikalių kadrų.

Prieš pajudėdami, peržiūrėkite nuotraukų bendrinimo svetaines, kad pamatytumėte, kurios vietos yra populiarios ir kurios nepastebimos. Taip pat pravartu išsiaiškinti, koks tiksliai bus oras ir apšvietimas tuo metu, kai jūs ten būsite, kad galėtumėte atitinkamai pasiruošti. 

Kad informacijos ieškoti būtų lengviau, galbūt vertėtų patikrinti, ar jūsų lankytinas miestas yra programėlės „Canon Photo Companion“ skiltyje „City Stories“. Pasisemkite įkvėpimo nuotraukų galerijose, kuriose sudėti patyrusių fotografų iš viso pasaulio kūriniai ir patarimai, kelionių istorijos, nurodyta vieta žemėlapyje ir kiekvieno kadro parametrų informacija. Šioje skiltyje rasite daugiau kaip 15 miestų, todėl tai yra lengvai prieinamas informacijos šaltinis prieš kelionę ir jos metu.

3. Įamžinkite netikėtus dalykus

Susijęs straipsnis
Vlogging how-to: winning vlogging tips

GATVIŲ FOTOGRAFIJA

Susipažinkite su abstrakčia gatvių fotografija

Pasinaudokite šiais paprastais siurrealistinės miesto fotografijos metodais ir iš paprastų objektų kurkite stulbinamus meno kūrinius.

An aerial view of a city at night, many buildings illuminated below a dark blue sky streaked with pink.

MIESTO FOTOGRAFIJA

Išnaudokite urbanistinės fotografijos galimybes su mūsų geriausiais patarimais

Fiksuokite įspūdingus miesto peizažus ir detalias urbanistines scenas. Skaitykite toliau, kad gautumėte visus patarimus, metodus ir įkvėpimą, kokio jums gali prireikti.

Against a bright blue sky, a man sits on the edge of a huge curving platform that's elevated several metres above the ground.

ARCHITEKTŪROS FOTOGRAFIJA

Patarimai apie architektūros fotografiją

Pasinerkite į architektūros fotografiją naudodamiesi profesionalų technikomis ir įžvalgomis.

A person walks through a wide white and black tunnel with a purple light.

Nors gali būti įdomu nufotografuoti garsius objektus, pvz., Paryžiaus Eifelio bokštą ar Romos Koliziejų, dauguma fotografų mano, kad unikaliausi ir išskirtiniausi kadrai padaromi tada, kai nuklystama nuo turistinių maršrutų į mažiau lankomas miestų vietas. 

Kaimynystėje, kur gyvena vietos žmonės, galite pažinti miesto dvasią jo kavinėse, turguose, parkuose ir vidiniuose kiemuose. Ieškokite neįprastų freskų ir gatvių ženklų, išskirtinių automobilių ir kasdienį gyvenimą gyvenančių tarpusavyje bendraujančių žmonių. Pamėginkite pasimesti – tai garantuotas būdas grįžti iš kelionės su nuotraukomis, kurių dar niekas nėra matęs!

4. Pasinaudokite fotoaparato režimų pagalba

Jei fotoaparate yra specialių režimų ar nuostatų, naudokitės jais, kad gautumėte kuo geresnes nuotraukas. Daugumoje „Canon PowerShot“ modelių yra scenos režimų, kurie optimaliai pritaiko fotoaparato parametrus nuolatiniam miesto judesiui užfiksuoti. 

Pavyzdžiui, sporto režimu bus padidintas ISO ir išliks trumpas išlaikymas, todėl galėsite užfiksuoti intensyvaus judesio akimirką. Scenų (SCN) parinktis rasite ant fotoaparato viršuje esančio režimų ratuko.

5. Pamėginkite pajusti tikrąją miesto dvasią

A man leans over some railings to take a picture. Below him is a canal with canal boats moored up.

Kad išties pajaustumėte miestą, pažvelkite į jo žmones. Nuoširdžios miesto gyventojų fotografijos gali būti labai jaudinančios. Kad pavyktų gauti išties spontaniškus kadrus, labai svarbus greitis, todėl pravartu fotografuoti kompaktiniu fotoaparatu, kuris labai gerai priartina, kad galėtumėte greitai pagauti akimirką. Arba galite rinktis atsargesnį būdą ir daugiau kontroliuoti padėtį: ieškokite įdomaus objekto, paprašykite leidimo nufotografuoti ir išbandykite savo gebėjimus gatvių portretų srityje.

6. Vaizdo stabilizavimo svarba

Tikėtina, kad didžiąją laiko dalį atostogaudami mieste fotografuosite laikydami fotoaparatą rankose, todėl gali būti sunku prislopintoje šviesoje ryškiai nufotografuoti katedras, tamsias gatves ir kitus vaizdus. Todėl svarbu pasirūpinti, kad fotoaparatas turėtų gerą vaizdo stabilizatorių (IS). 

„Canon PowerShot G7 X Mark II“ turi galingą 4 padalų optinį vaizdo stabilizatorių, su kuriuo galėsite ryškiai fotografuoti laikydami fotoaparatą rankose net silpnoje šviesoje ir net priartinę objektą.

7. Kurkite meniškas nuotraukas su išsiliejusiu judesiu

Red brick buildings have market stalls and food stalls set up in front of them. Many people walk by, most of them blurred.

Kai žinosite, kokiomis fotoaparato nuostatomis sustingdyti judesį, galite pasielgti kūrybiškai ir padaryti priešingai – užfiksuoti gyvo alsuojančio miesto judesį meniškai sulietose nuotraukose. 

Nustatykite panoraminio kreipimo scenos režimą arba pasukite režimų ratuką į pirmenybę išlaikymui (Tv) ir nustatykite 1/30 sekundės išlaikymą, o tada fotografuokite minios judesio ir pralekiančio eismo miglą. Pažiūrėkite savo fotoaparato vadove, galbūt yra ir kitų kūrybinių režimų, kuriais galite sukurti unikalių ir vaizdingų kadrų.

8. Priartėkite

Some lizard-shaped sculptures cast shadows on a grey wall.

Artinantis objektyvas puikiai padeda atrasti nematomus miesto vietovių brangakmenius, pvz., abstrakčius raštus ir neįtikėtinai smulkius pastatų ornamentus. Fotoaparatu „Canon PowerShot SX740 HS“ pasiekiamas 40 k. optinis artinimas, o technologija „ZoomPlus“ padvigubina optinį priartinimą skaitmeniniu būdu, kad, palyginti su kitais skaitmeninio artinimo būdais, praradus nedaug kokybės būtų gautas 80 k. priartinimas. Todėl galite ryškiai ir aiškiai nufotografuoti aukštai ant milžiniškų pastatų ar labai toli esančias detales.

9. Fotografuokite bet kokiu oru

Blogas oras – ne priežastis likti viduje. Visos oro sąlygos turi savo privalumų. Gera nespalvota nuotrauka lietuje gali būti persmelkta ypatingos nuotaikos, o jūsų fotoaparato nespalvinis režimas gali įveikti blankią šviesą, kuri dažnai būna lietingomis sąlygomis. 

Pastatas, kuris vaiskią dieną atrodė nykus, po tamsiais ir niūriais debesimis gali atrodyti įdomesnis ar net grėsmingas. Jei diena apniukusi, šviesa bus išsklaidyta, todėl gatvių portretai atrodys patraukliau, ypač papildomai panaudojus integruotą blykstę. Arba galite pasinaudoti lietuje išmirkusioje gatvėje atsispindinčiomis šviesomis ir spalvomis. Tik nepamirškite apsaugoti fotoaparato nuo drėgmės ir dulkių.

10. Žmonės padeda suvokti mastelį

A shot taken from the top of a high building shows a pretty old courtyard with patterned tiled floors and a staircase. On the left and right are yellow and white building fronts.

Pirmasis instinktas fotografuojant garsų pastatą ar įmantrios formos tiltą – palaukti, kol kadre nebeliks praeivių. Bet palikdami nuotraukose žmones, kurie naudojasi ta miesto architektūra, jūs suteikiate žiūrovui galimybę suvokti mastelį. Be to, nuotrauka gali tapti dar įspūdingesnė – ypač, jei architektūros kūrinys yra įspūdingo dydžio ir žmonės nuotraukoje atrodo mažyčiai. Gali būti, kad įtraukdami į kadrą praeivius, jūs artimiau perteiksite architekto viziją – parodysite gyvenamąją erdvę, kurią naudoja to miesto žmonės.

11. Dalykitės nuotraukomis keliaudami

Dalydamiesi nuotraukomis su draugais ir šeima, leidžiate jiems dalyvauti savo nuotykiuose. Todėl labai gerai, kad „Canon“ fotoaparatuose yra integruota ryšio galimybė, kad galėtumėte lengvai fotografuoti, bendrinti, spausdinti ir įrašyti nuotraukas iškart, vos tik nufotografuojate. Naudodami fotoaparatų „Canon PowerShot SX740 HS“ ir „Canon EOS M50“ „Bluetooth®“ ir „Wi-Fi“ funkcijas ir programėlę „Canon Camera Connect“, galite nusiųsti vaizdus (ir jų vietos informaciją) į telefoną ir paskelbti savo pasirinktame tinklaraštyje ar socialiniame tinkle, kad jais galėtų gėrėtis visi jūsų draugai, šeima ir sekėjai.

Atraskite „Canon“ 4K serijos galią ir universalumą.

Susiję gaminiai

Susiję straipsniai

Skiltis „Pasisemkite įkvėpimo“ – tai pagrindinis naudingų fotografijos patarimų, vadovų pirkėjams ir įdomių pokalbių šaltinis, kuriame yra visko, ko reikia norint rasti geriausią fotoaparatą ar spausdintuvą ir įgyvendinti savo naują kūrybinę idėją.

Atgal į visus patarimus ir metodus