MIESTO FOTOGRAFIJA

Geriausi patarimai urbanistinei ir miesto fotografijai

Kurkite įspūdingus miesto peizažus ir urbanistines scenas – čia rasite visus patarimus, metodus ir įkvėpimą, kurio jums gali prireikti.
Naktinio miesto vaizdas iš paukščio skrydžio, daug pastatų apšviesta po tamsiu mėlynu dangumi su rožiniais ruoželiais.

Miestai – tai magiškos, energija pulsuojančios vietos. Jų gyventojai, pastatai, upės ir gatvių įvairovė suteikia neribotų galimybių fotografijai. Nelaukite, čiupkite fotoaparatą ir leiskitės tyrinėti šalia esančio miesto! Surinkome patarimų, kad padėtume jums daryti nuotraukas, kuriomis didžiuositės. Skaitykite ir sužinokite, kaip patobulinti kompoziciją, ką daryti blėstant šviesai ir kaip papasakoti savo miesto istoriją.

1. Urbanistinės fotografijos reikmenys

Žmogus, laikantis savo „Canon EOS M50“ prie pat žemės, kad nufotografuotų miestą nakties metu.

Jei norite išbandyti miesto fotografiją naktį, elektroninis vaizdo ieškiklis beveidrodiniame fotoaparate gali būti neįkainojamas – jame pamatysite tikslią kadro ekspoziciją ir galėsite ją koreguoti bei matyti atnaujinimus. DSLR fotoaparato galinis ekranas gali padėti jums nuspręsti ekspozicijos nustatymus, sykiu pateikti šviesesnį scenos vaizdą.

„Canon EOS M6 Mark II“ ant šaligatvio naktinio miesto fotografavimo metu.

Prieš pat patekant saulei arba jai nusileidus, saulėlydžio „mėlynoji valanda“ yra puikus metas fotografuoti miesto peizažus. Apšvietimas būna siurrealistinis, o gatvės neretai mažiau judrios. Daugybė objektyvų, nustačius f/11–f/16 diafragmą, suteiks šviesiems šviesos taškams žvaigždžių efektą.

Nors urbanistinei fotografijai galima naudoti bet kurį „Canon“ fotoaparatą, keičiamų objektyvų fotoaparatai yra patys universaliausi. Taip pat dažnai patogesni mažesni fotoaparatai, nes gali padėti nepastebimai užfiksuoti autentiškus miesto gyvenimo kadrus, kai žmonės užsiima savo reikalais. „Canon“ beveidrodiniai EOS M serijos fotoaparatai, tokie kaip „EOS M50 Mark II“ yra ypač kompaktiški ir nepastebimi.

Daugelis fotografų mieliau renkasi 35 mm fiksuoto židinio nuotolio objektyvus dėl jų mažumo, lengvumo ir matymo lauko, kuris, nors į kadrą apima pakankamai platų vaizdą, beveik neturi gaubimo iškreipimo, lyginant su ypač plataus kampo objektyvais. Miniatiūrinis „Canon EF-M 22mm f/2 STM“ plokščiasis objektyvas su „veiksmingu“ 35,2 mm židinio nuotoliu naudojant visą kadrą yra absoliučiai idealus. „Canon EF-M 32mm f/1.4 STM“ suteikia labiau standartinę perspektyvą, o sparti diafragma puikiai tinka objektams atskirti išsiliejusiame fone. Jei norite universalumo, „Canon EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM“ yra plataus kampo objektyvas su įdiegtomis makroobjektyvo funkcijomis. Nekalbame vien apie fiksuoto židinio nuotolio objektyvus – kompaktiškas „Canon EF-M 11-22mm f/4-5.6 IS STM“ taip pat yra labai universalus kaip plataus kampo priartinantis objektyvas.

DSLR naudotojams lengvas „Canon EOS 250D“ turi pakreipiamą sukiojamąjį ekraną, puikiai tinkantį fiksuoti neįprastas ir įdomias perspektyvas. Ši funkcija yra daugelyje kitų dabartinių „Canon“ fotoaparatų, įskaitant įmantresnį, tačiau gana kompaktišką „Canon EOS 850D“, tinkamesnį mėgėjams fotografams. Miesto fotografijai puikiai tinkantys objektyvai, skirti APS-C formato DSLR fotoaparatams – ypač plonas „Canon EF-S 24mm f/2.8 STM“ plokščiasis fiksuoto židinio nuotolio objektyvas ir miniatiūrinis „Canon EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM“ ypač plataus kampo priartinantis objektyvas – abu puikiai apima net ir didžiausius pastatus į kadrą.

Pereinant prie viso kadro DSLR fotoaparato, tokio kaip „Canon EOS 6D Mark II“, „Canon EF 35mm f/2 IS USM“ yra geriausias pasirinkimas miesto peizažams fotografuoti laikant fotoaparatą rankoje naktį, nes jo keturių padalų optinė stabilizacija ir sparti f/2 diafragma įleidžia šviesą, kai jos reikia labiausiai. Fotografuojantiems beveidrodiniais fotoaparatais galingas, tačiau kompaktiškas derinys yra „Canon EOS RP“ ir „Canon RF 35mm F1.8 IS Macro STM“. Įspūdingas ypač plataus kampo „Canon RF 16mm F2.8 STM“ yra universalus pasirinkimas urbanistinei fotografijai, dėl savo didžiausio 0,26 k. didinimo lygio leidžiantis fiksuoti plačius miesto peizažus, taip pat architektūrines detales iš arti.

2. Urbanistinis įkvėpimas

Kelių tinklas naktį, automobilių priekiniams žibintams sukuriant aiškių kontūrų šviesos pėdsakus.

Su ilgu išlaikymu fotografuojant naktinį eismą galima sukurti tobulus šviesos pėdsakus, paprastas scenas paverčiant užburiančiais kūriniais. Fotografuota naudojant fotoaparatą „Canon EOS R6“ su objektyvu „Canon“ RF 15–35 mm F2,8L IS USM, nustatymai: 61 sek., f/16 ir ISO400. © Lorenz Holder

Visi miestai yra verdantys istorijos ir kultūros katilai, turintys tūkstančius skirtingų istorijų. Tyrinėdami miestą, pagalvokite, kokios istorijos jus domina labiausiai, o tada patyrinėkite dar atidžiau. Praleiskite gerai žinomas vietas ir pamėginkite rasti unikalius pasakojimo dėmesio centrus, kurie įtrauks jūsų žiūrovą į jūsų nuotraukos pasaulį.

Žmonių, prekių ar transporto judėjimas – daugelio miesto plakanti širdis. Norėdami užfiksuoti judrų miestą, pabandykite jį patyrinėti pėsčiomis, kol atsidursite judrioje sankryžoje, tada sustokite ir padarykite kelias nuotraukas iš neįprasto taško.

Daugelis miestų atgyja naujam gyvenimui, kai ateina naktis. Pamėginkite fotografuoti miesto peizažus naktį tokiose vietose, kuriose yra ryškių šviesų – pvz., Prahos Kalėdinėse mugėse arba Londono Vest Ende. Šviesos pėdsakų fotografavimas taip pat gali būti malonus. Kodėl jums nesuradus aukšto neįprasto taško, pavyzdžiui, tilto arba stogo terasos ir nenufotografavus apačioje esančios gatvės?

Kai kurios iš pačių įspūdingiausių miesto nuotraukų yra kontrastingos – sujungia seną ir naują, ramybę ir netvarką arba miesto kosmopolitines bendruomenes. Pamėginkite užfiksuoti, kaip interpretuojate šią temą – pavyzdžiai, galbūt pastebėsite judriame Šanchajaus parke medituojantį žmogų, nufotografuosite istorinį Londono pastatą, kurį užgožia naujas dangoraižis, arba Niujorko hipsterių kvartalo bruzdesį.

Mažos detalės suteikia miestui jo tapatybę. Šių nuostabių ir neretai nepastebimų plika akimi ypatybių fiksavimas gali sukurti įspūdingų nuotraukų. Pagalvokite apie Londono ornamentais papuoštus Viktorijos laikų gatvės šviestuvus, Paryžiaus metro stočių art nouveau ženklus arba Lisabonos išskirtinius šaligatvio plytelių raštus. Ieškokite mažų ir unikalių detalių, kai kitą kartą lankysitės mieste ir galvosite apie įdomius miesto fotografijos būdus.

3. Geriausi fotoaparato režimai

Žmogus su batais aukštais kulnais vaikšto po balą naktį, o oranžinės ir mėlynos šviesos atsispindi ant šlapio šaligatvio.

Pabandykite vengti įprastų miesto turisto kadrų – verta pabūti kūrybiškam ir paieškoti neįprastų, suteikiančių originalumo perspektyvų. Pabandykite fotografuoti iš labai žemai arba net iš aukštai, kad galėtumėte fotografuoti virš sienų ir kitų kliūčių arba virš minios. Daugelio „Canon“ fotoaparatų pakreipiami ekranai puikiai tam tinka. Fotografuota fotoaparatu „Canon EOS R6“ ir objektyvu „Canon RF 28-70mm F2L USM“, nustatymai: 70 mm, 1/60 sek., f/2.8 ir ISO1000. © Lorenz Holder

Pastato siena iš arti, metalinių durų numeris apšviestas nuo viršuje esančio sieninio šviestuvo.

Ne visada stenkitės matyti plačiau. Detalūs kadrai gali papasakoti kitokią, bet ypač paveikią istoriją. Fotografuota fotoaparatu „Canon EOS 5D Mark IV“ ir objektyvu „Canon EF 35mm f/1.4L II USM“, nustatymai: 1/664 sek., f/1,4 ir ISO400.

Dėl savo pobūdžio miestai yra judrios vietos, tačiau kartais jų tempas sulėtėja, pavyzdžiui, vėlai vakare arba labai anksti ryte. Šiuo paros metu turite prisitaikyti prie fotografavimo silpno apšvietimo sąlygomis. Tai reiškia ilgą išlaikymą, aukštus ISO nustatymus ir fotoaparato stabilizavimo metodus.

Fotografuojant silpno apšvietimo sąlygomis pirmiausia reikia atminti visiškai automatiniuose nustatymuose išjungti blykstės naudojimą. Tai galite padaryti naudodami režimą „Išjungti blykstę“ arba naktinio fotografavimo laikant fotoaparatą rankose režimą. Įjungus režimą „Išjungti blykstę“, jūsų fotoaparatas turės naudoti savo pajėgumus kitaip, kad padarytų nuotraukas be blykstės. Jis padidins jautrumą šviesai (ISO greitį), pailgins išlaikymą ir atvers objektyvo diafragmą.

Režimą „Išjungti blykstę“ taip pat reikia rinktis fotografuojant miesto muziejuose ar susirinkimo vietose, kur neleidžiama naudoti blykstės arba kur blykstė trikdytų aplinkai.

Daug „Canon“ fotoaparatų, tokių kaip „Canon EOS RP“, turi naktinio fotografavimo laikant fotoaparatą rankose režimą, kuriuo padaroma greita keturių nuotraukų serija, o rezultatai optimizuojami ir sujungiami į vieną kadrą, sumažinant kameros virpėjimą. Kadangi daugelyje miestų yra ribojamas trikojų naudojimas, naktinio fotografavimo laikant fotoaparatą rankoje režimas gali būti jūsų kelias į ryškias naktinio miesto nuotraukas.

Visada gerai su savimi turėti plačios diafragmos fiksuoto nuotolio objektyvą, tokį kaip „Canon RF 50mm F1.8 STM“, kuris puikiai tinka fotografuoti silpno apšvietimo sąlygomis. Šiuo mažu, lengvu ir nepastebimu objektyvu padarysite ryškių ir kokybiškų nuotraukų. Platus fiksuoto nuotolio objektyvų diafragmos nustatymų pasirinkimas suteikia įspūdingą lauko gylio kontrolę. Norėdami geriausiai išnaudoti šiuos objektyvus, naudokite pirmenybės diafragmai (Av) režimą ir kontroliuokite lauko gylį nuo mažo iki didelio, arba naudokite pirmenybės užraktui (Tv) režimą, kad galėtumėte kontroliuoti, kaip fiksuojamas judesys. Kita šio objektyvo tipo savybė yra ta, kad turite pajudėti, norėdami priartėti prie subjekto, o ne priartinti. Tai reiškia, kad dažnai atrasite įdomių kampų, iš kurių galėsite fotografuoti.

4. Miesto fotografavimo metodai

Juodai balta dangaus su daugybe dangoraižių ir aukštų miesto pastatų nuotrauka.

Nespalvoto režimo perjungimas fotoaparate puikiai tinka norint paryškinti šešėlius, šviesą ir tekstūrą, pašalinant blaškančias spalvas. Fotografuota su fotoaparatu „Canon EOS 5D Mark IV“ ir objektyvu Canon EF 11-24 mm f/4L USM, nustatymai: 11 mm, 1/500 sek., f/8 ir ISO100.

Turkiškas turgus uždaroje patalpoje Dėl ilgo išlaikymo minia susiliejusi, pabrėžiant scenos šurmulį.

Miesto fotografija reiškia tiek žmones, kurie gyvena miestuose, tiek pastatus ir lankytinas vietas. Nufotografuota su „Canon EOS 60D“ (dabar jį pakeitė „Canon EOS 90D“) ir objektyvu „Canon EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM“, nustatymai: 49 mm, 2,6 sek., f/16 ir ISO100.

Kad galėtumėte fotografuoti bet kada, turite žinoti, kaip apšvietimas keičiasi aplinkui, kai vaikštote po miestą. Jei sutemsta, pagalvokite apie ISO vertės padidinimą, ilgesnį išlaikymą arba plačiai atvertą diafragmą. Jei prašvinta, sumažinkite ISO vertę, naudokite trumpesnį išlaikymą ir užverkite diafragmą. Taip jūsų fotoaparato nustatymai bus beveik idealūs tada, kai susidursite su įspūdinga scena, kurią norėsite užfiksuoti.

Naudokite nespalvotą nuotraukos stilių savo fotoaparate norėdami sukurti juodai baltas nuotraukas pačiame fotoaparate. Kadangi juodai baltoms nuotraukoms svarbiausia šešėliai ir šviesa, Nespalvotas režimas padės jums pamatyti kontrastų žaismą. Jūsų LCD ekrane bus rodomos juodai baltos nuotraukos, tačiau jei fotografuojate RAW formatu, galite peržiūrėti spalvotą nuotrauką apdorodami ją savo kompiuteriu.

Turėdami laisvo laiko mieste galite apsilankyti tam tikroje vietoje kelis kartus skirtingu paros metu, kad užfiksuotumėte besikeičiančius žmones ir apšvietimą. Vos trys ar keturios nuotraukos, padarytos vienodais intervalais skirtingu paros metu, gali padėti įsivaizduoti, kaip keičiasi miestas.

Kai fotografuojate judančius objektus, pavyzdžiui, žmones, einančius per tiltą ar aikštę, geriau laikyti fotoaparatą nejudantį ir išjungti blykstę bei pasirinkti ilgesnį išlaikymą, kad pabrėžtumėte objekto judėjimą. Mėgindami padaryti tokio tipo nuotrauką, ieškokite paviršių ir vietų, ant kurių galima pastatyti arba laikyti fotoaparatą, kad pasiektumėte maksimalų stabilumą. Pabandykite eksperimentuoti su pirmenybės užraktui (Tv) režimu. Nustačius išlaikymą, fotoaparatas automatiškai subalansuoja ISO ir diafragmos vertę, kad galėtumėte pasinerti į kūrybą.

Jei jums reikia daugiau pagalbos ir gairių keliaujant, programėlėje „Canon Photo Companion“ rasite daug suasmeninto turinio, iššūkių ir įkvėpimo. Ji suteiks jums visą reikiamą pagalbą, kad savo urbanistiniams nuotykiams įkvėptumėte gyvybės.

Autorius: Matthew Richards

Susiję gaminiai

Susiję straipsniai

 • 11 patarimų atostogų fotografijoms mieste

  MIESTŲ FOTOGRAFIJA

  11 patarimų atostogų fotografijoms mieste

  Patarimai ir gudrybės, padėsiantys jums įamžinti miesto džiunglių dvasią.

 • GATVIŲ FOTOGRAFIJA

  Susipažinkite su abstrakčia gatvių fotografija

  Pasinaudokite šiais paprastais siurrealistinės miesto fotografijos metodais ir iš paprastų objektų kurkite stulbinamus meno kūrinius.

 • Čikagos panorama auksinę valandą, prieš pastatus matyti vanduo. Visas vaizdas nudažytas oranžine horizonto šviesa.

  MIESTŲ FOTOGRAFIJA

  Urbanistinių kadrų komponavimo patarimai

  Paulos Stopkos gairės, kaip komponuoti išskirtinius pastatų ir miestovaizdžio kadrus.

 • Fotografuokite kitaip: abstrakčiosios fotografijos patarimai

  GATVIŲ FOTOGRAFIJA

  Gatvių fotografijos patarimai

  Pasinaudokite šiais gatvių fotografo Giuseppes Esposito-Rodrigueso patarimais, kad įamžintumėte kasdienybės magiją.