A rock musician on stage at a festival plays the guitar. Photo by Ben Morse.

FESTIVALIŲ FOTOGRAFIJA

Kostiumai, saulė ir rokenrolas: geriausi festivalių fotografijos patarimai ir metodai

Nesvarbu, ar kraunatės palapinę visam gyvos muzikos savaitgaliui, ar vykstate į koncertą su draugais, būtinai pasiruoškite užfiksuoti visas vasaros linksmybes. Festivaliuose ir muzikiniuose renginiuose gausu įspūdingų scenografijų ir butaforijų, keisčiausių kostiumų bei, žinoma, neįtikėtinų pasirodymų, kurie prisideda prie ypatingos šių renginių dvasios. Tad pasiimkite „Canon“ fotoaparatą ir prisiminkite šiuos festivalių fotografo patarimus, kad padarytumėte kadrų, kurių pavydės visi jūsų draugai.

Ben Morse pradėjo savo, kaip profesionalaus festivalių fotografo, karjerą vos vienu el. laišku. Jis buvo aistringas mėgėjas, ieškantis progų patobulinti savo įgūdžius. Festivalių fotografija jam pasirodė puikus būdas suderinti aistrą muzikai ir vis didėjantį susidomėjimą fotografija. „Aš dar tik žengiau pirmuosius žingsnius ir norėjau išplėsti savo portfelį, kad jame būtų ne tik mano fotografuoti muzikantai. Pamaniau, kad festivalyje būtų puiki proga tai padaryti, tad susiradau nuostabų mažą roko muzikos festivalį „2000trees“ Anglijoje, Čeltname, kuriame norėjau išbandyti jėgas. Parašiau jiems el. laišką ir gavau atsakymą: „Taip, mums patinka jūsų darbas“. Tiesą sakant, jiems taip patiko jo darbas, kad jie pakvietė jį sugrįžti kitais metais ir pasiūlė honorarą.

„Fotografuoti festivalį kur kas smagiau, nei vien jame dalyvauti“, sako Benas. „Atrandu naujas muzikos kryptis ir galiu pasisemti kitų žmonių kūrybinės energijos – tai labai įdomu.“ Įvairios skirtingų festivalių sąlygos reiškia, kad jie tobulai tinka mokytis fotografijos entuziastams. Tai puiki vieta tobulinti savo įgūdžius linksminantis.

Benas dalijasi savo patarimais, kaip fotografuoti meniškesnius kadrus dirbant su savo aplinka, ieškant neįprastų kompozicijų ir maksimaliai išnaudojant artinimą.

1. Būkite ten, kur nėra kitų fotografų

„Vienas iš puikių dalykų, kurių išmokau ne vienerius metus fotografuodamas festivalius, kad visada apsimoka būti ten, kur nėra kitų fotografų“, teigia Benas. „Dalis man labiausiai patikusių kadrų yra padaryti stovint minioje ir dainininkui priėjus prie pertvaros. Kiti fotografai liko parteryje, nes ten pateko su leidimu, jiems nešovė į galvą pasivaikščioti ir paieškoti geresnių kadrų. Mėgstu fotografuoti iš minios perspektyvos, nes būtent tokį vaizdą prisimena dauguma žmonių. Manau, kad toks yra mano darbas – būti ten ir įsilieti tarp jų, kad sugerčiau tą atmosferą.“

Šis patarimas galioja ne tik dideliems renginiams. Iš anksto ir jau pasigirdus muzikai išžvalgykite spalvingas festivalio vietą supančias scenas. „Festivaliuose yra daugybė įdomiausių dalykų, kuriuos galima fotografuoti. Juose vaikštinėja beprotiškiausiais kostiumais pasipuošę žmonės. Ir aš manau, kad jei jie dėvi kostiumą, jie nori būti pastebėti, todėl greičiausiai norės fotografuotis. Ir juk nesunku paklausti. Tiesiog pasakykite – „Ar galiu jus nufotografuoti? Atrodote nuostabiai!“ Dažniausiai išgirsite „Taip“.

Susiję straipsniai
A group of friends pose holding sparklers, facing the camera with their faces illuminated by the sparkler light.

ŠVENČIŲ FOTOGRAFAVIMAS

Švenčių fotografavimas kūrybiškiau

Norite įamžinti švenčių ir vakarėlių linksmybes? Sužinokite, kaip kūrybiškai užfiksuoti šias laimingas akimirkas.

A woman wearing a red strapless dress crouches down to take a picture with a Canon EOS R10.

KELIONIŲ FOTOGRAFIJA

10 kelionių fotografijos patarimų

Fotografė ir tinklaraštininkė Diana Millos dalijasi patarimais kaip užfiksuoti nepakartojamas kelionių fotografijas.

Photographer to rock royalty, Bart Heemskerk, on capturing the feeling of a festival

FESTIVALIŲ FOTOGRAFIJA

Roko garsenybių fotografas Bart Heemskerk pasakoja, kaip įamžinti festivalio atmosferą

Bart Heemskerk atskleidžia, kaip jo meilė muzikai lėmė jo karjerą fotografuojant istorinius pasirodymus, ir dalijasi savo patarimais, kaip padaryti puikių festivalio nuotraukų.

Men in blue jackets and bow ties pretend to play inflatable instruments in a field. Photo by Ben Morse.

2. Pasiruoškite tobulą fotoaparato komplektą.

Jei šią vasarą ieškote galimybės patobulinti savo festivalių fotografijos įgūdžius, Canon PowerShot SX740 HS arba Canon EOS M50 taps puikiais festivalių kompanionais. Kompaktiškas Canon PowerShot SX740 HS turi galingą 40 k. optinį artinimą, su kuriuo galėsite lengvai pereiti nuo šalia besilinksminančių draugų prie reginio toliau esančioje scenoje. Be to, naudodami 4K įrašymo parinktis galėsite gražiai nufilmuoti savo mėgstamas dainas.

Beno teigimu, „PowerShot“ išties yra geras variantas“. „Tikrai praverčia didelis ekranas, kurį galima apversti ir jame matyti vaizdą. Taip pat naudingas geras artinimas, kad galėtumėte iš minios nufotografuoti scenoje vykstantį veiksmą.“

Prieš išvykdami, pasitikrinkite taisykles dėl fotografavimo įrangos festivalyje arba ture, į kurį vykstate. Tam tikruose renginiuose neturint fotografo leidimo leidžiama naudoti tik kompaktinį fotoaparatą, o kituose galima turėti beveidrodinį fotoaparatą ar DSLR.

Canon EOS M50 yra kompaktiškas, tačiau universalus beveidrodinis fotoaparatas, turintis DSLR dydžio 24,1 megapikselio jutiklį, galingą DIGIC 8 procesorių ir 4K filmavimo funkciją, tad juo galima kurti nepamirštamus gražių spalvų ir detalius atsiminimus. Fotoaparatas turi automatinio fotografavimo režimų, kurie už jus suras tinkamus nustatymus, taip pat rankinius valdiklius, kuriais galėsite naudotis, kai labiau pasitikėsite savo fotografijos įgūdžiais. Naudodamiesi „Wi-Fi“ ryšiu per programėlę „Canon Camera Connect“ galėsite lengvai bendrinti vaizdus su išmaniaisiais įrenginiais. Be to, M50 turi įvairiai pakreipiamą jutiklinį ekraną, todėl galite fotografuoti bet kokiu kampu – ar iš žemai, kad atlikėjai atrodytų aukštesni, ar įsispraudę į kampą, kad pamatytumėte platesnį vaizdą.

Kalbant apie objektyvų pasirinkimą fotoaparatui Canon EOS M50, Canon EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM, kuris dažnai komplektuojamas kartu su fotoaparatu, yra aukštos kokybės ir universalus objektyvas plataus kampo ir kasdieniams kadrams, jame integruotas puikus vaizdo stabilizatorius.

Benas priduria: „Jei norėčiau priartėti labiau, Canon EF-M 55-200mm f/4.5-6.3 IS STM daug pasiekia, bet vis dar yra patogus ir lengvas, be to, turi vaizdo stabilizatorių. Ilgas veikimo nuotolis reiškia gražias instrumentų ir žmonių ant scenos nuotraukas stambiu planu. Tad su šiais dviem objektyvais praktiškai nieko daugiau ir nereikia.“

3. Fotografuokite visą sceną

Norint padaryti klasikinį scenos kadrą su visais jame šėlstančiais grupės nariais, Benas rekomenduoja naudoti mažesnę diafragmą (aukštesnį f skaičių), pvz., f/4.5 arba daugiau. Taip gausite didesnį lauko gylį, kuris padės užtikrinti, kad visa scena būtų kuo labiau sufokusuota.

A band play on an atmospheric stage at night, with smoke and blue light, and hands in the foreground. Photo by Ben Morse.

4. Nepamirškite minios

„Neskirkite viso laiko vien tik grupei“, pataria Benas. „Visada padarykite kelis kadrus, kuriuose matoma ir visa minia. Tai gyvos muzikos renginys. Jame bus daug profesionalų, kurie iš parterio fotografuos grupę stambiu planu, bet jūs turite unikalią perspektyvą, per kurią galite parodyti minios reakciją. Galite parodyti, kokį poveikį grupė turi jus supantiems žmonėms. Jei norite pažvelgti į nuotraukas ir prisiminti, koks buvo jausmas, geriausia yra pamatyti grupę ir tada pamatyti jus supančių žmonių reakcijas jų veiduose.“

Kodėl nepanaudojus vietoje modelių savo draugų? Kol tyrinėjate festivalį ar laukiate, kol prasidės muzika, fotografuodami draugus galite gerai pasitreniruoti ir paruošti savo draugus objektyvui. „Draugus fotografuoti smagu, šią galimybę galima išnaudoti ir siekiant įsitikinti, kad diafragma ir ISO nustatyti tinkamai. Jei panaudosite šį laiką žaisdami su nustatymais, prasidėjus muzikai galėsite visą dėmesį skirti tik kadro nustatymui.“

A singer crowdsurfs in a tent, mic in hand. Photo by Ben Morse.

5. Priartinkite gudriau

Canon PowerShot SX740 HS turi 40 k. optinį priartinimą, todėl galite priartėti prie visko, kas vyksta festivalyje. Siekiant išnaudoti šį artinimo potencialą, Benas pataria: „Pasistenkite, kad rankos kuo mažiau judėtų, kai fotografuojate stipriai priartinę. Laikykite rankas tvirtai, laukite tinkamo momento ir suteikite sau pakankamai laisvės kadre, kad fotografuojamam objektui – dainininkui, gitaristui ar žmogui minioje – staiga pajudėjus, neprarastumėte kadro. Nepriartinkite labai, labai stipriai; saugiau pasilikti šiek tiek papildomo pločio, nei būti pernelyg arti.“

Canon PowerShot SX740 HS turi funkciją, kuri padės greitai priartinti ir atitolinti vaizdą, tai – „Zoom Framing Assist“. Norėdami ją naudoti, tiesiog paspauskite mygtuką „Zoom Framing Assist“ (į kairę nuo „Wi-Fi“ mygtuko), kad vaizdą atitolintumėte ir iš naujo pagautumėte objektą. Atleiskite mygtuką ir objektyvas automatiškai sugrįš į priartinimo padėtį.

Canon PowerShot SX740 HS taip pat turi galingą vaizdo stabilizatorių, kuris padės sumažinti riziką, kad dėl drebančių rankų išsilies vaizdas. Taip pat objektyvai Canon EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM ir Canon EF-M 55-200mm f/4.5-6.3 IS STM, kuriuos Benas rekomenduoja naudoti su Canon EOS M50, turi integruotą vaizdo stabilizatorių.

People in a festival audience hold up their hands as confetti showers down on them. Photo by Ben Morse.

6. Išjunkite blykstę

Benas įspėja: „Nenaudokite iškylančiosios blykstės, kai fotografuojate naktį iš minios. Ji išblukins aplinkui esančius žmones, priekiniame plane atsiras milžiniškos baltos dėmės ir tolumoje esančios grupės nuotraukai iš to nebus jokios naudos. Be to, tik suerzinsite visus aplink esančius. Nepamirškite, kad grupė taip apšvietė sceną ar areną siekdami atitinkamo efekto, todėl tokią šviesą ir naudokite“.

7. Atsižvelkite į baltos spalvos balansą

Dėl nenuspėjamų oro sąlygų ir besikeičiančio scenos apšvietimo, festivaliuose šviesa nuolat kinta. Numatytasis jūsų fotoaparato automatinis baltos spalvos balansas gali padėti nuspėti šiuos pasikeitimus, kad spalvos visada atrodytų natūraliai ir maloniai. „Grupei užlipus ant scenos, tikriausiai bus daugiau šviesos. Oro sąlygos ir paros metas turi įtakos baltos spalvos balanso nustatymui, o fluorescencinis scenos apšvietimas gali sutrikdyti fotoaparatą“, teigia Benas. „Nėra jokios gėdos fotografuoti naudojant automatinį baltos spalvos balansą, ypač jei tai reiškia, kad jūsų spalvos atrodys normaliai“.

Canon PowerShot SX740 HS ir Canon EOS M50 turi Automatinio baltos spalvos balanso nustatymą, taip pat turi rinkinį išankstinių nuostatų (pvz., dienos šviesa, šešėlis, debesuota, volframas ir fluorescencinė šviesa). Jie turi ir tikslų rankinį valdymą, todėl, kai tik jausitės patogiai, galite eksperimentuoti su baltos spalvos balanso nustatymu patys. Tik nepamirškite baigę vėl įjungti automatinį baltos spalvos balansą. Su Canon EOS M50 taip pat galima fotografuoti RAW formatu. Tai reiškia, kad galite nuotraukų baltos spalvos balansą pakoreguoti vėliau per RAW failų programinę įrangą, pvz., Digital Photo Professional, planšetiniame arba asmeniniame kompiuteryje.

Kad ir koks būtų apšvietimas, „Canon“ fotoaparatas gali padėti užtikrinti, kad spalvos perteiktų ne mažiau jėgos, nei muzika!

Overhead shot of gig showing confetti exploding out from the stage and towards the audience. Photo by Ben Morse.

8. Eksperimentuokite su kompozicija

„Raskite skirtingą kampą žvelgti į tą patį daiktą“, teigia Benas. „Atsigulkite ant žemės. Pakilkite kiek galėdami aukščiau. Jei yra kokių keistų meno instaliacijų, sukiokitės aplink jas, nes žmonės mėgsta jas fotografuoti. Galėsite fotografuoti žmones, kurie malasi aplinkui. Yra daugybė įdomių dalykų, kuriuos galima daryti. Viename festivalyje nufotografavau tarp medžių besitreniruojantį muzikantą. Vertikalios medžių linijos patraukia akį, jie natūraliai fotogeniški. Ieškokite panašių formų ir linijų, kurių festivaliuose visada būna, nes dėl jų nuotraukos tampa įdomesnės.“

Benas priduria, kad fotoaparatas su palenkiamu ekranu, pvz., 180° atverčiamą ekraną turintis Canon PowerShot SX740 HS arba įvairiu kampu pasukamą jutiklinį ekraną turintis Canon EOS M50, – gali išties padėti rasti menišką kampą. „Seniausia mano gudrybė – nusileisti kuo žemiau, iki pat žemės. Tačiau jums nereikia sėdėti ar žemai susilenkti, jei turite pakreipiamą ar atverčiamą ekraną – galite tiesiog nuleisti fotoaparatą.“

A guitarist practices among some trees. Photo by Ben Morse.

9. Įamžinkite šurmulį

Užuot pykę, kai žmonės priešais fotoaparatą mojuoja rankomis, pasinaudokite tuo. Rankomis plojantys žmonės gali padėti perteikti turo nuotaiką. „Atitolus į minios vidurį galima pastebėti, kad minia – tai milžiniška veidų ir rankų jūra. Kartais ji apšviesta, kartais apšviesta tik pusė, o kartais ji atrodo tiesiog kaip siluetas“, sako Benas. „Jei esi viduryje ir palauki tinkamos akimirkos, gali padaryti išties įdomių kadrų žaisdamas su siluetais. Kartą prieš mane stovėjo vaikinas ir plojo rankomis. Palaukiau, kol jis įsišėlo, ir pabandžiau pagauti prieš susiglaudžiant delnams tarp jų matomą grupę. Buvo smagus iššūkis.“

Kad pavyktų kadras su rankų siluetais ir sufokusuota grupe, Benas pataria nustatyti fotoaparate aukštą ISO, naudoti trumpą išlaikymą ir sufokusuoti į sceną. Atraskite ritmą užraktu ir pasistenkite tarp suplojimų padaryti po kadrų seriją. Canon PowerShot SX740 HS ir Canon EOS M50 turi nepertraukiamo fotografavimo režimus, todėl galite juos panaudoti ir fotografuoti serijomis po kelias nuotraukas per sekundę.

„Nepulkite kaskart tikrinti nuotraukų. Galėsite tai padaryti namuose. Jei praleidote akimirką, nėra prasmės jos patikrinti, nes kol tikrinsitės, galite praleisti dar vieną“, pataria Benas. „Geriau fotografuokite kiek įmanoma greičiau ir būkite pasiruošę judėti su įvykiais. Jei jums patinka muzika ir gerai leidžiate laiką, nebus vargas peržiūrėti 500 nuotraukų, kai renginys pasibaigs.“

A band perform on stage, with audience hands waving and clapping. Photo by Ben Morse.

10. Išspausdinkite savo nuotraukas

„Į turus mėgstu pasiimti mažą momentinį spausdintuvą, kad prieš palikdamas grupės persirengimo kambarį galėčiau išspausdinti dienos ar dviejų kadrus. Jiems tai labai patinka, nes šiaip jie negali pamatyti to, ką matau aš,“ teigia Benas.

„Jei vykstate į festivalį kelioms dienoms, rekomenduoju į stovyklavietę pasiimti nešiojamąjį spausdintuvą „Canon Zoemini“. Išspausdinkite stovyklavietėje nufotografuotus vaizdus, kelis kadrus iš pasirodymų, ir apklijuokite savo palapinę“, priduria Benas. Kad galėtumėte naudoti spausdintuvą, spausdintinos nuotraukos turi būti išmaniajame telefone arba planšetiniame kompiuteryje (galite jas perkelti naudodami fotoaparato „Wi-Fi“ arba „Bluetooth“, kad susietumėte su programėle „Canon Camera Connect“). Tada atidarykite programėlę „Canon Mini Print“ ir spausdinkite tiesiogiai iš telefono į Canon Zoemini. Programėlėje „Canon Mini Print“ galėsite pridėti filtrų, rėmelių, piešinių, tekstų ir dar visko, kad sukurtumėte smagias nuotraukas, kurios paliks nepamirštamą įspūdį jūsų draugams.


Autorius: Matthew Bowen

Susiję gaminiai

Susiję straipsniai

Skiltis „Pasisemkite įkvėpimo“ – tai pagrindinis naudingų fotografijos patarimų, vadovų pirkėjams ir įdomių pokalbių šaltinis, kuriame yra visko, ko reikia norint rasti geriausią fotoaparatą ar spausdintuvą ir įgyvendinti savo naują kūrybinę idėją.

Atgal į visus patarimus ir metodus