KŪRYBIŠKAS SPAUSDINIMAS

Praverkite langą į gamtą: išspausdinkite savo nuotykį su gyvūnais

Nuo liūtų ir tigrų iki žirafų ir meškų – kurkite linksmą naminį safarį su „Canon Creative Park“ ir visą šeimą supažindinkite su pastangomis juos išsaugoti.
Su popierine žirafa, begemotu ir meškinu žaidžiantys trys vaikai.

Pažintis su gyvūnijos pasauliu mažiesiems gali virsti begalinėmis vaizduotės žaidimų valandomis, tai yra nuostabus džiaugsmingos ir lavinančios veiklos derinys. Jeigu ieškote kūrybiškumą skatinančio užsiėmimo, kurio metu galėtumėte pamokyti vaikus apie mieliausius ir žiauriausius pasaulio gyvūnus, galbūt vertėtų išbandyti rankdarbius iš popieriaus?

„Canon Creative Park“ – tai nemokama išteklių svetainė internete, kurioje yra daugybė parsisiunčiamų popierinių rankdarbių projektų gyvūnų tema, tiksiančių smagiam šeimos laikui namuose. Popieriniam safariui sukurti tereikės spausdintuvo ir darbui pasiruošusių rankdarbių meistrų. Gepardai, koalos, raudonosios pandos ir imperatoriškieji pingvinai – čia rasite įvairiausių gyvūnų iš viso pasaulio ir galėsite labai smagiai praleisti laiką su visa šeima mokydamiesi apie gamtos pasaulį.

Tinklaraštininkė Fariba Soetan gyvena su vyru ir trimis vaikais Londone. Čia ji pasakoja, kaip jos šeima pasinaudojo „Creative Park“ ir „Canon PIXMA TS8350“ serijos spausdintuvu, kad sukurtų įdomų nuotykį su gyvūnais.

1. Susirinkite reikiamus rankdarbiams reikmenis

A4 formato lapuose išspausdinti įvairių popierinių rankdarbių projektų šablonai, kuriais dalijasi visa šeima.

„Creative Park“ popierinių rankdarbių projektus lengva kurti ir jiems nereikia specialių įrankių. Jums tereikia žirklių, klijų, vietos dirbti ir mažų meistrų degančiomis noru akutėmis.

Norint pradėti safarį savo namuose nereikės daug įrankių – tereikės žirklių visiems dalyvaujantiems, spausdintuvo, popieriaus ir pieštukinių klijų arba lipniosios juostelės.

„Sudėtingesnės gyvūnų figūroms tikriausiai reikės ne vaikiškų, bet smailesnių žirklių, nes yra išties smulkių detalių, kurias reikia apkirpti“, sakė Fariba, kuri rekomenduoja suaugusiesiems padėti vaikams išsikirpti iš popieriaus figūras.

Prie kiekvieno programėlėje „Creative Park“1 arba svetainėje pateikto šablono yra nurodyta, kokį popierių siūloma naudoti, ir siekiant kuo geresnių rezultatų geriausia būtų vadovautis šia rekomendacija. Ryškiems gyvūnų spaudiniams puikiai tinka geros kokybės popierius, pvz., „Plus Glossy“ ir matinis fotopopierius. Fariba taip pat naudoja „Canon PIXMA TS8350“ serijos spausdintuvą, kad būtų spausdinama aiškiai ir ryškiai. „Užsisakėme storesnio popieriaus, jis yra kitoks nei įprastas spausdinimo popierius. Jį sulenkus, lenkimo linija išlaiko savo formą“, sakė ji.

2. Išsirinkite šablonus

Motina ir du vaikai susibūrę prie ant stiklinio stalo stovinčio nešiojamojo kompiuterio.

„Creative Park“ pasižymi didele įvairove, todėl vaikai turėtų rasti savo mėgstamo gyvūno šabloną, kurio sudėtingumas bus jiems tinkamo lygio. Tinklaraštį „Mixed.Up.Mama“ kurianti Fariba teigė, kad „yra daugybė gyvūnų, kuriuos galima pasidaryti“.

Visa šeima sėdi svetainėje ir kerpa popierinius šablonus.

Kai sugalvoji projektą, ateina laikas spausdinti – o jei dalyvauja visa šeima, safarį galima sukurti kur kas greičiau.

Svetainėje „Creative Park“ rasite įvairiausių šablonų. Todėl vaikai galės išsirinkti kurti tą gyvūną, kuris išties jiems yra artimas – tai gali būti ir egzotinis žvėris, ir arčiau namų gyvenanti būtybė.

Jums tereikia iš programėlės „Creative Park“ arba svetainės „Creative Park“ atsisiųsti patikusį popierinį dizainą ir išsispausdinti jį savo namų spausdintuvu. Pasirinkę skirtingą įgūdžių lygį atitinkančius šablonus galėsite būti tikri, kad visai šeimai bus smagu kartu juos konstruoti.

„Apsilankėme svetainėje ir, kol mergaitės žiūrėjo įvairius gyvūnus, aš padėjau joms pasirinkti pagal jų sudėtingumo lygį. Mergaitėms tai išties patiko. Jos dabar yra to amžiaus, kai kiekviena turi savo mėgstamą gyvūną“, sakė Fariba, kurios dukterys dabar yra šešerių, aštuonerių ir dešimties metų amžiaus.

„Tėvai pažįsta savo vaikus ir žino, ką jie geba. Yra daugybė gyvūnų, iš kurių galima rinktis“, tęsė ji.

„Patarčiau rinktis kažką, kam užteks jų koncentracijos, o vyresnieji, kaip maniškės, jei norės galės toliau dirbti su sudėtingesniu šablonu, pvz., gepardu.“

3. Išsikirpkite ir sumeistraukite popierinius gyvūnus

Iš popieriaus gyvūnų formas kerpanti šeima.

Faribos šeimos nuspręstas gaminti rankų lėles galima pritaikyti, kad kiekviena jų turėtų asmeniškų bruožų.

Gepardo formos spaudinį iš A4 formato popieriaus lapo kerpanti mergaitė.

Sudėtingesni šablonai, kaip antai šio gepardo, gali būti įdomūs vyresniems vaikams.

Viena iš smagiausių popierinių rankdarbių kūrimo dalių yra susijusi su popierinio gyvūno lankstymu ir klijavimu, kad jūsų safaris ar lėlių spektaklis atgytų. Faribos manymu, tai gali būti nuostabi savaitgalio veikla šeimai.

„Tai smagi nedidelė veikla, kuriai reikalingi įvairiausi įgūdžiai – kirpdami ir klijuodami vaikai tobulina savo smulkiąją motoriką, o kurdami ir formuodami trimatį objektą stiprina ir savo koncentraciją.“

„Šeštadienį, kai svarstote, ką veikti, ir esate namuose, tai yra puiki galimybė vaikams pasinaudoti savo vaizduote“, sakė ji. „Jie gali viską daryti patys, o jūs galite būti šalia ir gurkšnoti arbatą, kad galėtumėte padėti, jei jiems iškiltų klausimų. Jiems išties patinka įsitraukti į veiklą, o vėliau su gyvūnais jie gali žaisti.

„Kurdami rankų lėles vaikai gali rinktis skirtingas akis, skrybėles ir priedus. Mano vaikams išties patiko rinktis visus priedus, spręsti, kokios turėtų būti akys, ir stengtis, kad visi personažai atrodytų šiek tiek skirtingai – ir tai buvo išties miela stebėti.“

4. Smagiai leiskite laiką

Popierinis begemotas ant apskrito stalo šalia „Canon PIXMA“ spausdintuvo.

Faribos teigimu, ši veikla yra ne tik smagi, bet ir susijusi su tuo, ko jos dukros mokosi mokykloje. „Jos mokosi apie trimates formas pirmoje ir trečioje klasėje, todėl tai savaime susisieja.“

Trys mažos rankos laiko popierinius gyvūnus už didelės mėlynos sofos šeimos svetainėje. Kadro kairėje matyti didelis triušis.

Faribos vaikai nusprendė sukurti su savo susikurtais gyvūnais spektaklį ir netgi įtraukė į jį šeimos triušį.

Nesvarbu, ar išspausdinote ir sukūrėte daugybę laukinių gyvūnų iš Afrikos lygumų, Europos girių, ar kūrėte linksmą ir kūrybišką lėlių spektaklį, žaidimai suteikia puikią progą vaikams išplėsti savo kūrybiškumą.

Faribos vaikai nusprendė sukurti spektaklį, kuriame dalyvautų ir jų šeimos augintinis, ir jiems patiko įsivaizduoti, kokius garsus skleistų jų sukurti gyvūnai. „Jie norėjo sukurti mažą lėlių spektaklį ir naudojo popierinius gyvūnus žaisdami su triušiu ir įvairiausiems kitiems dalykams“, sakė Fariba. „Mes kalbėjome apie tai, kaip jų gyvūnai būtų vadinami, mergaitėms tai buvo labai įdomu, ir jos bandė išgauti žirafos balsą – nors šių pastangų rezultatas gana abejotinas!“

5. Mokymasis žaidžiant

Trys vaikai už mėlynos sofos laiko rankų lėles ir šypsosi.

Rankdarbiai gyvūnų tema gali būti smagus būdas vaikams sudominti ir supažindinti juos su gamtos pasauliu.

Tėvams gali būti sudėtinga kalbėti apie tokius dalykus kaip laukinių gyvūnų saugojimas, bet užsiimant tokia smagia veikla apie tai galima labai paprastai pasikalbėti. Gamtos mokslai gali lengvai tapti žaidimų su popieriumi dalimi – galima kurti viktorinas apie gyvūnus, naudojantis popieriniais veikėjais pasakoti istorijas apie gyvūnus arba galima aptarti, kur gyvena tikri jūsų vaikų sukurti gyvūnai ir ką jie mėgsta veikti.

„Kalbėjome apie tai, ar būtų įmanoma šiuos gyvūnus sutikti kartu, nes pas mus buvo panda, begemotas, tigras ir žirafa. Taigi mes kalbėjomės apie tai, ar būtų juos įmanoma rasti vienoje vietovėje“, sakė Fariba.

Tai taip pat yra puiki galimybė pasikalbėti jautresnėmis temomis, pvz., apie gyvenimo ciklą. Tėvai gali papasakoti, kodėl tam tikrų gyvūnų išvaizda yra tokia savita, kad jie galėtų pasislėpti nuo plėšrūnų arba pasiekti savo maisto šaltinį.

Jei norite į šią veiklą įtraukti ir savo šeimą, atsidarykite „Creative Park“ ir pasisemkite įkvėpimo iš gausybės gyvūnų šablonų – tai tobulas pasirinkimas kūrybingiems ir gamtą mylintiems vaikams.

Galite juos išsinešti į lauką ir savo sode susikurti nuosavą laukinės gamtos parką, padėdami gyvūnus į jiems tinkamiausias vietas po medžiais, ilgoje žolėje ar ant akmenų.

Autorė: Lorna Dockerill

  1. Jeigu jūsų spausdintuvas nėra palaikomas, žr. „Creative Park“ svetainę.

Susiję gaminiai

Susiję straipsniai