A father and son flick through the pages of a recipe book together.

SPAUSDINIMO PATARIMAI

Visi ingredientai, reikalingi norint sukurti savo receptų knygą

Daugelis iš mūsų turi mėgstamų ypatingų receptų – galbūt tai jūsų klasikinio recepto versija ar mėgstamo šeimos patiekalo receptas, perduodamas iš kartos į kartą. Šių firminių patiekalų perkėlimas į savo asmeninę receptų knygą yra smagus ir kūrybiškas spausdinimo projektas, kurį galima lengvai atlikti neišeinant iš namų.

Londone įsikūrusi maisto ir gėrimų fotografė Natasha Alipour-Faridani yra skaniai atrodančių nuotraukų fiksavimo ekspertė, kuri turi daugybę patarimų apie tai, kaip daryti įtraukias maisto nuotraukas. Kai jau būsite pasiruošę spausdinti nuotraukas ir sudaryti nuotraukų albumą, spausdintuvas, toks kaip Canon PIXMA TS3350 Series, padeda lengvai pasirinkti nuotraukas ir sukurti aukštos kokybės spaudinius.

Receptų pasirinkimas

Receptus ar ingredientus rinkitės pagal jų vizualinį poveikį. Šios šilauogės – pusryčių keksiuko recepto ingredientas – atrodo puikiai nufotografuotos stambiu planu.

Natasha savo receptų knygai pasirinko pusryčių keksiuką, nes norėjo įtraukti šiek tiek ingredientų nuotraukų. „Norėdami savo knygai pridėti įvairovės ir spalvų, neapsiribokite galutinio rezultato nuotraukomis“, – sako ji. „Fiksuodama pusryčių keksiuko receptą, didžiausią dėmesį skyriau šilauogėms. Man išties patinka fiksuoti maistą iš arti.“

Ji taip pat pasirinko muskusinio moliūgo ir rikotos pyragaičio, papuošto vakarutės lapais, receptą. „Norėjau receptų, kurių spalvos būtų ryškios“, – aiškina ji.

Fotosesijai Natasha naudojo „Canon EOS 5D Mark IV“ ir du objektyvus „Canon EF“ 50 mm f/1,8 STM bei „Canon EF“ 100 mm f/2,8L „Macro IS USM“. „Makroobjektyvas labai padeda norint fotografuoti objektą iš labai arti,“ – aiškina ji. EF 100 mm f/2,8L „Macro IS USM“ maksimalus padidinimas yra 1:1 arba 1 karto, t. y. jutiklyje vaizduojami realaus dydžio objektai. Galimybių fiksuoti iš arti ir naudojant plačią diafragmą, tokia kaip labai mažas f skaičius fotoaparate „Canon EF“ 50 mm f/1,8 STM derinys, reiškia, kad jis gali sukurti labai mažą lauko gylį. Natasha paaiškina: „Tai reiškia, kad galiu užfiksuoti tą puikų suliejimo efektą, kuris švelniai įsilieja į foną.“

„Canon EF“ 100 mm f/2,8 „Macro USM“ objektyvas yra prieinamesnė alternatyva „Canon EF“ 100 mm f/2,8L „Macro IS USM“ įrenginiui, ir geba sukurti itin aiškius vaizdus.

Nuotraukų fiksavimas

Pridėję vandens stiklinių ir kadro pakraštyje padėję objektų, pavyzdžiui, indų, padidinsite autentiškumą – vaizdas atrodys tarsi didesnės scenos dalis.

Natasha naudojo trikojį ir susiejo savo fotoaparatą su kompiuteriu, kad galėtų akimirksniu peržiūrėti rezultatus ir koreguoti kompoziciją. Darydama daugumą nuotraukų, ji nustatė diafragmą į f/8 arba f/9, todėl jos objektas buvo sufokusuotas itin tiksliai.

„Prieš pradėdami, patikrinkite visus ingredientus ir išbandykite visus kampus“, – sako ji. „Jei maistui trūksta gyvumo, puikus pasirinkimas – fotografuoti iš viršaus. Visada pasirūpinu, kad kas nors išeitų už kadro ribų – tai gali būti tiesiog lėkštės kraštas, bet tai leidžia sustiprinti besitęsiančios scenos idėją.“

Kalbant apie apšvietimą, jums nereikia specialios įrangos, kad pasiektumėte profesionaliai atrodančių rezultatų. „Užfiksavau šias nuotraukas namuose, apšvietimą sukūrė didelis langas, taip pat naudojau reflektorių, kad užpildyčiau keletą tamsesnių šešėlių“, – sako ji. „Man labai patinka dirbti su natūraliu apšvietimu. Jei veržiasi saulės šviesa, galite užfiksuoti tą malonų šviesos spindėjimą. Jei norite, kad nuotrauka būtų švelnesnė ir ramesnė, puikiai tinka ryto ar vakaro prieblanda. Stebėkite, kaip ir kada šviesa pasiekia jūsų namus, kad gautumėte norimus rezultatus.“

Nuotraukų spausdinimas

A PIXMA printer prints an image of a sweet potato tart. A child takes the image from the printer.
Natasha naudojo spausdinimo be rėmelio funkciją „Canon PIXMA TS3350 Series“ spausdintuve, todėl jos nuotraukos buvo paruoštos klijuoti iškart atspausdinus – nereikėjo jų apkirpinėti.

Natasha atspausdino savo nuotrauką naudodama „Canon PIXMA TS3350 Series“, kuris turi belaidžio ryšio funkciją, leidžiančią spausdinti greitai ir efektyviai. „Šis spausdintuvas yra išties puikus“, – sako ji. „Greitas ir lengvas parengti darbui. Rašalo kasetes paprasta sumontuoti, jos atkuria ryškias ir tikslias spalvas.“

Natasha pasirinko „Canon“ fotopopierių „Plus Glossy II“, kuris užtikrino kokybišką rezultatą, ir eksperimentavo su įvairiais popierių dydžiais. „Atspausdinau kai kurias nuotraukas 13 x 18 cm, 10 x 15 cm ir 13 x 13 formatu; dėl spausdinimo be rėmelio galimybės man nereikėjo apkarpyti kraštų.“ Spausdinimo be rėmelio galimybė „Canon PIXMA TS3350 Series“ spausdintuve galima spausdinant iki 13 x 18 cm, o spausdintuvas palaiko įvairius popieriaus dydžius iki A4; popierius įdedamas į reguliuojamą galinėje pusėje esantį popieriaus dėklą.

Kaip ir visi „Canon“ belaidžiai spausdintuvai, „PIXMA TS3350 Series“ yra suderinamas su įvairiomis „Canon“ spausdinimo programėlėmis. „Canon Easy-PhotoPrint Editor“ programėlė turi įvairių kūrybiškų maketų ir šablonų, kuriuos galima pritaikyti receptų knygai. Programėlė veikia išmaniuosiuose telefonuose ir planšetiniuose kompiuteriuose. Taip pat yra „Mac“ ir PC kompiuterio versija.

„Spausdinti naudojant „Canon Easy-PhotoPrint Editor“ programėlę yra greita ir paprasta“, – sako Natasha. „Naudojau parinktį „Naršyti“, kad prisijungčiau prie maisto nuotraukų, esančių mano kompiuteryje.“ Programėlė taip pat gali prisijungti prie įvairių kitų debesų ir socialinės medijos platformų, įskaitant „Google Drive“ ir „Instagram“.

Galutinis produktas

A top-down shot of a printer, a recipe book and muffins on a cooling rack.
Savo mėgstamiausių patiekalų fotografavimas ir jų išsaugojimas apetitą žadinančioje receptų knygoje yra puikus būdas sukurti atminimo dovaną šeimai.

Natasha pasirinko pateikti savo nuotraukas sietuvo stiliaus iškarpų albume, bet jei norite išties profesionalios išvaizdos, galite sukurti receptų knygą naudodami „Canon“ programinę įrangą „hdbook“. Tereikia iš „hdbook“ platintojo žiniatinklio svetainės atsisiųsti programinę įrangą į savo PC ar „Mac“ kompiuterį, išdėstyti nuotraukas ir tekstą ir nusiųsti sumaketuotą albumą spausdinti.

Taigi, kai kitą kartą eisite į virtuvę, prisiminkite specialius receptus, kuriuos norėtumėte užfiksuoti ir perduoti savo šeimos nariams ar draugams. Jūs ne tik smagiai praleisite laiką planuodami receptų knygą ir fotografuodami maistą, bet ir sukursite brangią atminimo dovaną, pripildytą gardžių patiekalų ir apetitą keliančių nuotraukų, kad įkvėptumėte būsimas kartas.

Autorė: Claire Gillo

Susiję straipsniai
A young girl creating a face out of food on a plate.

KŪRYBIŠKAS SPAUSDINIMAS

Kūrybiškas požiūris į maistą

Smagiai leiskite laiką fotografuodami maistą ir kurdami unikalias natiurmortų nuotraukas.

A hollow chocolate ball filled with ice cream and garnished with petals and chocolate sprinkles.

MAISTO FOTOGRAFIJA

Geriausi maisto fotografijos objektyvai

Patiekite maisto fotografijas, kuriomis galėsite pasigardžiuoti, naudodamiesi mūsų atrinktais svarbiausiais „Canon“ objektyvais.

A low-light shot, featuring a table of cakes and flowers.

MAISTO FOTOGRAFIJA

Įvaldykite maisto fotografijos meną

Fotografė ir maisto tinklaraštininkė Lina Lomelino atskleidžia savo svarbiausius patarimus, padėsiančius išnaudoti visas maisto fotografijos galimybes.

Susiję gaminiai

Susiję gaminiai

Susiję gaminiai

Susiję straipsniai

Skiltis „Pasisemkite įkvėpimo“ – tai pagrindinis naudingų fotografijos patarimų, vadovų pirkėjams ir įdomių pokalbių šaltinis, kuriame yra visko, ko reikia norint rasti geriausią fotoaparatą ar spausdintuvą ir įgyvendinti savo naują kūrybinę idėją.

Atgal į visus patarimus ir metodus