KŪRYBIŠKAS SPAUSDINIMAS

Žaiskite su maistu: sveiki valgomi fotografijos projektai, kuriuos galite išspausdinti ir įrėminti

Fotografuokite meno kūrinus iš įprastų maisto produktų.
Mergaitė, ant lėkštės iš maisto produktų dėliojanti veidą.

Neįtikėtina, kas gali tapti dailiai išspausdintu meno kūriniu, jei tik išlaisvinsite savo fantaziją. Šiame vadove apžvelgsime, kaip galite kurti linksmą meną iš maisto, tada jį įamžinti fotoaparatu ir sukurti įspūdingą spaudinį savo kūrybai įamžinti. Tai smagus projektas visai šeimai, kuriam viską tikriausiai turite po ranka ir po kurio galėsite suvalgyti savo kūrinį kaip sveiką užkandį.

1. Pasirinkite maisto produktus

Dubenyse ant padėklo sudėti įvairūs vaisiai, daržovės ir duonos rūšys.

Paieškokite šaldytuve spalvingų vaisių ir daržovių ir pasirinkite maisto produktų, kurie tiktų veido bruožams kurti: ilgi makaronai – plaukams, braškės – lūpoms, razinos – akims ir t. t.

Motina su dviem vaikais dėlioja iš maisto produktų veiduką žalioje lėkštėje.

Eksperimentuokite su įvairiais maisto produktais, kad galėtumėte keisti dizainą kurdami.

Raskite įvairiaspalvių maisto produktų savo linksmiems kuriamiems veidams. Geriausiai tinka švieži vaisiai ir daržovės – jie ne tik spalvingi ir lengvai formuojami, bet ir puikiai tinka norint paskatinti sveiką mitybą. Pomidorai, paprikos, braškės ir morkos suteiks daug spalvų, o mažesnės uogos ir riešutai pravers kuriant akis ar kitus veido bruožus. Puikiai tinka ir tokie produktai, kuriuos galima pabarstyti, pvz., džiovinti lęšiai ar sėklos. Tam tikri maisto produktai, pvz., beigeliai ir blynai, savaime primena veido formą, todėl vaikai gali iškart pradėti savo kūrinį iš maisto.

2. Išdėstykite maisto produktus

Baltoje lėkštėje iš maisto pagamintas žmogus – panaudotas agurkas, apelsinas ir obuolys.

Su šeima galite ne tik smagiai leisti laiką kurdami veidukus iš maisto, bet ir kartu užkandžiauti „statybinėmis medžiagomis“. Nufotografuota su „Canon EOS RP“ ir objektyvu „Canon RF 35mm F1.8 Macro IS STM“, nustatymai: 1,3 sek., f/8 ir ISO 100.

Dabar prasideda linksmoji dalis. Suburkite šeimą, paimkite lėkštę ir joje iš maisto sudėliokite veidą, visą figūrą ar bet kokią kitą norimą formą. Rinkitės maistą, kurio spalvos viena kitą papildys arba bus kontrastingos, tačiau nepamirškite, kad vieni švieži produktai greičiau paruduoja, nei kiti, tad obuolių ir bananų riekeles pasilikite pabaigai. Kalbant apie lėkštes ir įrankius, geriausiai tinka įvairių spalvų vienspalvės lėkštės, bet geriau vengti raštuotų indų, nes jie atitrauks dėmesį nuo maisto. Po ranka turėkite peilį, kad galėtumėte pasmulkinti ir suformuoti mažesnes detales.

3. Kurkite sumuštinių skulptūras

Motina ir sūnus kuria maisto bokštą, primenantį Londono Big Beno bokštą.

Architektūros paminklų ir bokštų kūrimas – paprastas ir smagus būdas įtraukti į bendrą veiklą šeimos narius.

Londono Big Beno bokštas, pagamintas iš duonos, sūrio ir agurko.

Imkitės drąsių projektų – sukurkite žymų objektą iš maisto produktų, kaip kad šis Londono Big Beno įamžinimas. Nufotografuota su „Canon EOS RP“ ir objektyvu „Canon RF 35mm F1.8 Macro IS STM“, nustatymai: 1 sek., f/5,6 ir ISO 100.

Pamėginkite kasdienį užkandį paversti įspūdinga struktūra, tokia kaip mūsų sumuštinių Big Benas. Tokius dalykus kaip duona, sausainiai, trapučiai ir pyragas galima lengvai sluoksniuoti, o paslėptas iešmelis gali prilaikyti, kad bokštas nenuvirstų. Vaikai smagiai leis laiką kurdami savo garsų architektūros paminklą ir ne mažiau smagiai jį vėliau sunaikins per pietus.

4. Pasiruoškite fotografuoti

Vaiką laikanti moteris, statanti fotoaparatą ant trikojo, kad galėtų nufotografuoti iš viršaus iš maisto produktų suformuotą veidą.

Įjunkite programinį užrakto paleidimą, jeigu tokia funkcija yra jūsų fotoaparate, nes tada vaikai galės paliesti ekraną ir iškart sufokusuoti ir nufotografuoti.

„Canon“ fotoaparato pakreipiamas ekranas, kuriame matomas 2 sekundžių laikmatis, nustatytas maisto lėkštei fotografuoti.

Naudodami 2 sekundžių laikmatį išvengsite fotoaparato sudrebėjimo spaudžiant užrakto mygtuką. Laikmačio laiko užtenka virpesiams nurimti prieš fotografuojant.

Kai meno kūrinys iš maisto bus baigtas, čiupkite fotoaparatą ir pasiruoškite fotografuoti. Jeigu fotografuosite iš viršaus žemyn, pabandykite po lėkšte padėti spalvoto popieriaus lapą, kad gautumėte ryškų foną. Pasirinkite maisto lėkštei kontrastingą spalvą. Jei turite, fotografuodami naudokite trikojį. Naudodami trikojį galėsite fotografuoti su ilgesniu išlaikymu ir atitinkamai naudoti mažesnį ISO vaizdams su mažiau trikdžių. Jeigu trikojo neturite, galite fotografuoti ir laikydami fotoaparatą rankose, bet tada reikės nustatyti aukštesnį ISO. Kai fotoaparatas stovi ant trikojo, galite laisviau keisti savo kadro kompoziciją.

5. Išnaudokite pro langą sklindančią šviesą

Maisto bokštą prie didelio lango fotoaparatu ant trikojo fotografuojanti moteris.

Įsikurkite prie didelio lango, kad galėtumėte savo natiurmortų nuotraukoms pasinaudoti švelnia jo šviesa.

Mergaitė laiko mėlyno popieriaus lapą už Big Beno formos bokšto iš maisto produktų.

Laikydami popieriaus lapą galite sukurti gražų natūralų foną ir sutelkti visą dėmesį į fotografuojamą objektą.

Lango šviesa puikiai tinka tokiai natiurmortų fotografijai. Langas suteikia didelį šviesos kiekį, todėl jūsų maistas apgobiamas švelnia ir tolygia šviesa. Pasirinkite vietą prie didelio lango – tik nepamirškite, kad geriau vengti tiesioginių saulės spindulių – ir eksperimentuodami pažiūrėkite, ar geriau, kai šviesa krenta iš viršaus, ar iš vienos pusės. Jei pastebėsite, kad iš vienos pusės krentanti šviesa yra per stipri, galite pasinaudoti reflektoriumi ar popieriaus lapu ir atspindėti šią šviesą į priešingoje pusėje esančius šešėlius.

6. Pasirinkite fotoaparato nustatymus

Ant trikojo pritvirtinto iš viršaus fotografuojančio „Canon“ fotoaparato nugarėlė.

Tam tikri trikojai, kaip šis, turi vidurinį strypą, kurį galima pailginti horizontaliai ir ant jo pritvirtinti fotoaparatą tiesiai virš maisto.

Bananas, išpjaustytas ir suformuotas ant juodos lėkštės su geltonais taškeliais taip, kad atrodytų lyg moteris, seginti havajietišką sijoną.

Kūrybiškai eksperimentuojant galima pasiekti, kad kūriniai iš maisto net neprimintų produktų, iš kurių jie yra pagaminti, kaip ši šokanti moteris iš banano. Nufotografuota su „Canon EOS RP“ ir objektyvu „Canon RF 35mm F1.8 Macro IS STM“, nustatymai: 1,3 sek., f/8 ir ISO 100.

Galite pasirinkti jums patogiausius fotoaparato nustatymus, bet štai šie ekspozicijos nustatymai puikiai tinka fotografuojant su trikoju: nustatykite fotoaparate prioriteto diafragmai (Av) režimą ir naudokite vidutinio diapazono diafragmą, pvz., f/8, o tada nustatykite 100 ISO. Tinkamiausią išlaikymą parinks pats fotoaparatas. Su tokiais nustatymais išlaikymas greičiausiai bus pakankamai ilgas, todėl nustatykite 2 sekundžių laikmatį, kad išvengtumėte sudrebėjimo nuspaudžiant užraktą, arba naudokite programėlę „Canon Camera Connect“, kad galėtumėte fotografuoti nuotoliniu būdu per savo mobilųjį įrenginį.

7. Pasiruoškite spausdinti

Keturios maisto lėkščių nuotraukos, iš kurių programėlėje „Canon Easy-PhotoPrint Editor“ padarytas koliažas.

Galite išspausdinti ne tik pavienius vaizdus, bet ir su programėle „Canon Easy-PhotoPrint Editor“ sukurti paprastus koliažus.

Kai nufotografuosite savo meno kūrinius, galbūt vertėtų juos ir išspausdinti? Spausdinimui lengvai pasiruošite su programa „Canon Easy-PhotoPrint Editor“. Perkelkite vaizdus į išmanųjį telefoną naudodami programėlę „Canon Camera Connect“ arba image.canon, tada atidarykite vaizdus per programėlę „Easy-PhotoPrint Editor“, pasirinkite popieriaus dydį ir naudodami apkirpimo funkciją atsikratykite netvarkingų pakraščių. Taip pat galite pasirinkti iš įvairių filtrų, kad pagrąžintumėte atspalvius. Nepamirškite spausdinimo parametruose pasirinkti tinkamą laikmenos tipą (matinį arba blizgų) ir nustatyti aukščiausią spausdinimo kokybę. Taip pat verta išsaugoti spausdinimo išankstinę nuostatą išankstinių nuostatų išskleidžiamajame sąraše – tada tuos pačius spausdinimo parametrus galėsite vos keliais spustelėjimais panaudoti likusiems savo maisto kūriniams spausdinti.

8. Išspausdinkite ir įrėminkite

Mergaitė, žiūrinti, kaip „Canon PIXMA TS8351“ spausdina spalvingus veidukus iš maisto.

„Canon PIXMA TS8350“ serijos įrenginiai idealiai tinka spausdinti belaidžiu būdu iš kompiuterio ar telefono, kad galėtumėte kurti ryškius ir detalius spaudinius. Šiai užduočiai puikiai tinka visi „Canon“ PIXMA serijos įrenginiai.

Mergaitė, statanti ant židinio atbrailos rėmelį, kuriame yra iš maisto pagaminto veido nuotraukų koliažas.

Išspausdinkite ir įrėminkite užbaigtą darbą ir turėsite unikalų meno kūrinį, kurį galėsite pakabinti ant sienos ar padėti ant židinio.

Įdėkite kelis matinio fotopopieriaus lapus į spausdintuvą ir pradėkite spausdinti. Baigtus spausdinti kūrinius galite įrėminti. Taip pat savo kūrinius galite išspausdinti ant „Canon“ magnetinio fotopopieriaus ir prilipinti ant šaldytuvo arba naudodami „Canon SELPHY Square QX10“ išspausdinti juos tiesiai ant lipnaus kvadratinio fotopopieriaus! Jūsų spalvingi šedevrai fantastiškai atrodys nuotraukų koliaže ant sienos ar židinio atbrailos, ir argi gali būti geresnis būdas įamžinti smagią popietę meistraujant su maistu?

Autorius: James Paterson

Susiję gaminiai

  • Spausdintuvai namams

    SELPHY SQUARE QX10

    Išsaugokite ypatingas akimirkas gražiai išspausdintose nuotraukose, kurias belaidžiu ryšiu galite kurti bet kur.
  • Rašaliniai spausdintuvai

    Magnetic Photo Paper MG-101

    Daugiau kūrybos ir interaktyvumo su ant „Canon“ magnetinio fotopopieriaus MG-101 išspausdintomis nuotraukomis.
  • Susiję straipsniai