Maisto fotografija populiari kaip niekad, jos kadrai užpildo milijonus „Instagram“ kanalų kasdien. Bet kai yra tokia didelė turinio pasiūla, pradedantiesiems maisto fotografams sunku išsiskirti iš minios. Atraskite, kaip net paprasčiausius namuose sukurtus patiekalus parodyti taip, kad jie būtų verti „Michelin“ žvaigždės.
Viena fotografė, kuri sėkmingai perkopė iš mėgėjų į profesionalių „Canon“ ambasadorių ratą yra Yasmin AlBatoul. Alžyre, Batnoje gyvenanti savamokslė fotografė Yasmin turi akimirksniu atpažįstamą stilių – jos nuotraukos išsiskiria savo judesiu ir energija. „Man įdomiausia yra paversti įprastą, kasdien matomą maisto objektą gražiu ir menišku rezultatu“, teigė ji.
Yasmin susidomėjo fotografija ankstyvoje paauglystėje, įkvėpta savo senelio prancūziško interjero dizaino katalogų. „Kai kuriuose jų buvo daugiau nei 4000 puslapių ir aš praleisdavau begalę laiko juos vartydama ir svajodama kurti tokias nuotraukas.“
Praėjus keleriems metams Yasmin žengė į socialinius tinklus, pasinaudodama „YouTube“ mokomaisiais įrašais, kaip suvaldyti savo „Canon“ EOS 600D“ (dabar jį pakeitė „Canon EOS 850D“) rankinius valdiklius. Patirčiai augant didėjo ir jos sekėjų būrys, ir neilgai trukus ji tapo visaverte profesionalia maisto fotografe. Šiandien jos „Instagram“ paskyrą seka beveik 50 000 žmonių ir ji gauna daugybę darbo užsakymų.
Dabar Yasmin jau gali apibendrinti savo laimėjimus ir papasakoti, ko ji išmoko savo kelyje į sėkmę.
MAISTO FOTOGRAFIJA
Proveržis maisto fotografijoje: kaip tapti profesionalu
1. Eksperimentuokite su įvairiais metodais
Yasmin ragina eksperimentuoti, kad susikurtumėte savo stilių.
„Mane visada intriguoja, kai profesionalūs fotografai naudoja netradicinius metodus“, aiškino ji. „Asmeniškai aš mėgstu naudoti trumpą išlaikymą, kad galėčiau užfiksuoti skriejančius objektus ar vandens lašus ir sukurti įdomų efektą fone. Tai buvo vienas pirmųjų metodų, kurių išmokau pradėjusi dirbti rankiniu režimu.“ Tapyba šviesa yra dar vienas triukas, kurį Yasmin naudojo dar dirbdama mėgėjiškai. Kontroliuojamai šis efektas gali suteikti nuotraukai gražią ir menišką išvaizdą.
Norintiems savo nuotraukose užfiksuoti vaizdą, kaip tai daro Yasmin, tinka fotoaparatas „Canon EOS M50“, kuriuo galima fotografuoti 10 k./s sparta serijos režimu, kad nebūtų praleista nė akimirka.
2. Tobulinkite savo meninę pusę
„Pagrindinis dalykas, kurį išmokau – patraukti dėmesį sukuriant kažką kitokio“, sakė Yasmin. „Šiuo metu visose platformose didėja susidomėjimas maisto fotografija ir turiniu, todėl visi, kas nori tapti nuomonės formuotojais maisto srityje, turėtų nepamiršti meninės savo darbo pusės.
Galvokite apie estetiką“, sakė ji. „Paprastai visos maisto nuotraukos atrodo panašiai, todėl susikurkite savitą stilių. Stiprūs nuomonės formuotojai maisto srityje turi savo išskirtinį braižą, todėl ištobulinę savo meninę pusę galėsite pasiekti unikalių rezultatų.“
3. Savo bendruomenės kūrimas
Minioje panašiai mąstančių fotografų Yasmin žinojo, kad vienintelis būdas išsiskirti – parodyti kažką naujo. „Supratau, kad tokiose platformose, kaip „Instagram“, yra daugybė maisto ragautojų ir keliaujančių maisto mėgėjų, bet labai mažai jų buvo tikri maisto fotografai. Tai buvo mano proveržio akimirka. Aš pagalvojau, „kodėl nepasidalijus turiniu iš fotografo perspektyvos?“
„Kai pradėjau, Alžyre nebuvo daug maisto fotografų, todėl man tai pasirodė įdomi tyrinėjimams sritis. Alžyre maisto gamyba yra svarbi mūsų kultūros dalis, mums maistas labai svarbus, todėl ši tema man buvo natūrali.“
Socialiniai tinklai išmokė Yasmin, ko verti ryšiai su žmonėmis. Sutelkusi dėmesį į savo tinklo kūrimą, ji galėjo labiau augti kaip fotografė ir nuomonės formuotoja.
„Kai pradėjau skelbti savo nuotraukas, atsiliepimai suteikė man pasitikėjimo tęsti tai, ką darau“, sakė ji. „Tapusi nuomonės formuotoja supratau, kad žmonės domisi tuo, ką aš darau: jie norėjo sužinoti daugiau. O kai auga mano internetinė „šeima“, auga ir susidomėjimas mano turiniu.“
4. Objektyvai atveria duris kūrybai
Profesionalioms nuotraukoms nėra būtinas profesionalų biudžetas. „Pradėjau nuo „Canon EOS 600D“, nes tai yra idealus fotoaparatas pradedantiesiems – nebrangus ir geros kokybės. Mano nuomone, tai vienas patikimiausių fotoaparatų rinkoje“, sakė Yasmin. Bet neilgai trukus Yasmin pradėjo ieškoti kažko, kuo papildytų savo rinkinio objektyvą. „Rezultatai buvo geri, bet man norėjosi daugiau, todėl pasirinkau „Canon EF 50mm f/1.8 STM““, sakė ji.
Yasmin pastebėjo, kad su nauju objektyvu atsirado naujų kūrybinių galimybių. „Su jo diafragma galėjau sulieti foną, todėl nuotraukos turi daugiau žavesio ir jėgos. Pagerėjimą pamačiau iškart, ypač detalėse, spalvose ir bendroje kokybėje.“
Yasmin taip pat naudoja objektyvą „Canon EF 100mm f/2.8L Macro USM“, kurį dažniausiai jungia prie savojo „Canon EOS 5D Mark IV“. „Tai mėgstamiausias mano objektyvas. Makroobjektyvu nufotografuoto maisto nuotraukos yra visiškai kito lygio, vaizdas jose intensyvus ir šviesesnis, tekstūra ir detalės ryškesnės.“
Kiti svarstytini objektyvai būtų „EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM“ su „EOS M50“ arba būtų galima naudoti „EF-S 35mm f/2.8 Macro IS STM“ su DSLR fotoaparatu.
5. Nenustokite mokytis naujų įgūdžių
Esminis Yasmin ilgalaikės sėkmės aspektas – jos gebėjimas ir noras mokytis naujų dalykų, netgi tapus pripažinta profesionale.
„Kai matau nuotraukas, kurias padariau prieš dvejus ar trejus metus, esu tikrai patenkinta rezultatu, bet ir džiaugiuosi, kad nenustojau tobulėti, nes žinau, kad dabar jas padaryčiau kur kas geriau“, sakė ji. „Paslaptis labai paprasta – nenustoti mokytis. Todėl esu daugiau nei laiminga, galėdama dalytis savo patarimais su visais, kas tik nori tobulėti.“
Yasmin maisto kelionę galite sekti jos „Instagram“ kanale @yasmin_albatoul
Autorė: Natalie Denton
Susiję produktai
-
DSLR skirti objektyvai
EF-S 35mm f/2.8 Macro IS STM
Novatoriškas makroobjektyvas, kurio minimalus darbinis atstumas yra 3 cm ir kuris turi integruotą „Macro Lite“ blykstę objektui apšviesti. -
Skaitmeniniai veidrodiniai fotoaparatai
EOS 5D Mark IV
Kad ir ką fotografuotumėte, galite būti ramūs, kad gausite bekompromisę vaizdo kokybę ir kruopštų profesinį veikimą. -
Fiksuoto židinio nuotolio makroobjektyvas
EF 100mm f/2.8L Macro IS USM
Pažvelkite į savo objektą iš arčiau... -
RF objektyvai
RF-S 10-18mm F4.5-6.3 IS STM
Mažas, lengvas, ypač plataus kampo artinantis objektyvas su universaliu 10–18 mm židinio nuotoliu, puikiai tinkantis kelionių, vaizdo tinklaraščių kūrimo ir kraštovaizdžio fotografijai. -
Beveidrodiniai fotoaparatai
EOS R50
Kurkite geriausią ir žiūrimiausią turinį su šiuo EOS R neveidrodiniu fotoaparatu – nuo ryškių nuotraukų iki 4K filmų ir tiesioginių transliacijų. Viskas viename specialiai tam skirtame įrenginyje. -
Beveidrodiniai fotoaparatai
EOS R6
Nesvarbu ką fotografuojate ir kaip – su EOS R6 patirsite tokias kūrybines galimybes, kurios anksčiau atrodė neįmanomos. -
EOS R skirti objektyvai
RF 24-105mm F4L IS USM
Lengvas ir universalus 24-105mm f/4 L serijos artinantis objektyvas su greitu ir tyliu automatiniu fokusavimu ir 5 vaizdo stabilizavimo padalomis. -
Makroobjektyvas
RF 100mm F2.8L Macro IS USM
Profesionalų lygio makroobjektyvas „RF 100mm F2.8L MACRO IS USM“ tobulai tinka fotografuojant rankose laikomu fotoaparatu 1,4 k. padidintus realaus dydžio vaizdus ir kuriant pribloškiamus L serijos kokybės portretus.