A plate of pea fritters garnished with peas and rocket leaves.

MAISTO FOTOGRAFIJA

Geriausi pradedančiųjų lygmens „Canon“ objektyvai maisto fotografijai

Maisto fotografija – pasitenkinimą teikiantis būdas tyrinėti fotografavimo stambiu planu galimybes „Canon“ fotoaparatu, ir ne tik dėl to, kad nufotografavus maistą galima suvalgyti. Neskubėdami sukomponuokite maisto produktus, kontroliuokite apšvietimą ir suderinkite nustatymus – pamatysite, kad įmanoma sukurti pasigėrėjimą keliančias nuotraukas.

Tačiau norėdami iš savo fotoaparato gauti geriausią kokybę galite naudoti tam tikrą įrangą. Pavyzdžiui, fotografuojant maistą silpno apšvietimo sąlygomis arba labai stambiu planu naudingas trikojis stovas, nors tokiose situacijose taip pat tikrai padės bet kuris „Canon“ objektyvas, turintis vaizdo stabilizavimo (IS) technologiją. Savo įrangą papildę „Speedlite“ blykste ar kitu dirbtinės šviesos šaltiniu taip pat turėsite daugiau kūrybinių galimybių.

Visgi daugiausia naudos jūsų maisto fotografijai atneš geresnis objektyvas. Su dauguma objektyvų galite padidinti smulkias detales sufokusuodami iš pakankamai arti, tačiau tik tikrasis makroobjektyvas gali padidinti mažiausiai 1 kartą, t. y. santykiu 1:1. Tai reiškia, kad objektyve nustačius mažiausią fokusavimo atstumą, objektas vaizdo jutiklyje įrašomas santykiu 1:1, t. y. suformuotas vaizdas atitinka tikrą objekto dydį.

Apsiginklavę „Canon“ makroobjektyvu (ar bet kuriuo kitu iš vis daugėjančių standartinių objektyvų, ant plėtimo žiedo turinčių atskirą makrofotografijos padėtį, leidžiančią fokusuoti iš arti) galėsite atskleisti įprastai vos pastebimas maisto tekstūras, sudėtingus raštus ir įmantrias struktūras.

Šiame straipsnyje apžvelgsime geriausius pasirinkimus visiems EOS fotoaparatų tipams.

„Canon“ objektyvai su vaizdo stabilizavimu sumažina dėl fotoaparato drebėjimo sukeltą išsiliejimą, kuris atsiranda fotografuojant stambiu planu be stovo.

Geriausi „Canon“ EF-S objektyvai maisto fotografijai

Geriausiai tinka APS-C DSLR fotoaparatams

Taip pat tinka EOS M fotoaparatams (su M adapteriu) ir EOS R sistemos fotoaparatams (su R adapteriu)

„Canon“ EF-S 35mm f/2.8 Macro IS STM

Canon EF-S 35mm f/2.8 Macro IS STM
„Canon“ EF-S 35mm f/2.8 Macro IS STM objektyve integruota LED „Macro Lite“ blykstė. Galima sukti abi žiedo puses, norint aiškiai užfiksuoti detales, arba tik vieną pusę ir taip sustiprinti šešėlius bei tekstūras.

Plačiausias makroobjektyvas EF-S objektyvų asortimente sukurtas taip, kad atitiktų APS-C vaizdo jutiklių proporcijas. Taip pat su juo išgaunamas toks vaizdas kaip su 56mm f/2.8 objektyvu ant viso kadro fotoaparato.

Kaip ir su Canon EF 100mm f/2.8 Macro USM objektyvu, juo galima atkurti tokį patį tikro objekto dydžio vaizdą, tačiau fotografuojant su trumpesniu objektyvu reikia būti daug arčiau objekto. Fotografuojant iš mažesnio atstumo gali kristi šešėliai, todėl objektyvo gale integruota LED „Macro Lite“ blykstė, apšviečianti objektą ir leidžianti kūrybiškai kontroliuoti maisto apšvietimą. Galima naudoti abi plėtimo žiedo puses kartu arba atskirai, jei norima pridėti šešėlių ir sukurti gylio pojūtį.

Mažas ir pakankamai lengvas, kad būtų galima naudoti be stovo, Canon EF-S 35mm f/2.8 Macro IS STM objektyvas puikiai papildo kompaktiškus DSLR fotoaparatus, pavyzdžiui, Canon EOS 250D ir Canon EOS 850D. Jame taip pat yra hibridinė vaizdo stabilizavimo (IS) sistema, sumažinanti fotoaparato drebėjimo sukeltą išsiliejimą, kuris įprastai atsiranda fotografuojant stambiu planu.

Integruota LED „Macro Lite“ blykstė apšviečia net mažiausias detales.

„Canon“ EF-S 60mm f/2.8 Macro USM

Pirmas „Canon“ EF-S makroobjektyvas, galintis atkurti tikro dydžio atvaizdus, yra puikus pirmasis pasirinkimas maisto fotografams. Jis mažas, lengvas ir labai ryškus bei turi didelę maksimalią diafragmą, dėl kurios lengviau išlaikyti objektą ryškų tarp gražiai sulieto pirmo ir antro plano.

Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM objektyvas turi tokį patį matymo kampą kaip 96mm f/2.8 objektyvas ant viso kadro fotoaparato, taigi gali veiksmingai apimti platesnį vaizdą ir juo galima iš toliau daryti viso kadro nuotraukas. Dėl to ne tik ant objekto gali kristi mažiau šešėlių, bet ir lengviau išskirti skaniausius kąsnelius lėkštėje.

Objektyvas turi greito automatinio fokusavimo sistemą, tačiau ryškumą taip pat galima suderinti fokusavimo žiedą sukiojant ranka.

Geriausi „Canon“ EF-M objektyvai maisto fotografijai

Geriausiai tinka EOS M fotoaparatams

Šiuo „Canon“ EOS M serijos fotoaparatams skirtu, kompaktišku makroobjektyvu sąžiningai užfiksuosite tikrą vaisių skiltelių, sudėtingų desertų ir blizgančių padažų išvaizdą.

„Canon“ EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM

Šis kompaktiškas makroobjektyvas, skirtas tokiems pat kompaktiškiems EOS M beveidrodiniams fotoaparatams gali atkurti vaizdą ne tik 1:1, bet ir didesniu santykiu. Su objektyvo „Super Macro“ režimu galimas 1,2 karto didinimas, leidžiantis jums atskleisti apetitą žadinančias plutelės tekstūros ar smulkios vaisių struktūros detales.

„Super Macro“ režimas leidžia jums prie objekto priartėti per 13 mm, bet užapvalėjanti objektyvo korpuso vamzdžio forma padeda sumažinti nuo objektyvo krentantį šešėlį. Jame, kaip ir Canon EF-S 35mm f/2.8 Macro IS STM objektyve, yra LED „Macro Lite“ technologija, dėl kurios galima kūrybiškai išnaudoti apšvietimą fotografuojant iš itin mažo atstumo.

Aukštą Canon EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM objektyvo vaizdo kokybę užtikrina itin mažos dispersijos (UD) ir asferiniai elementai. Be to, jis turi hibridinę IS technologiją. Su maždaug 45 mm židinio nuotoliu, atitinkančiu viso kadro židinio nuotolį, šis objektyvas puikiai tinka pasivaikščiojimams po maisto turgus ir lauko kavines, ypač, kai naudojamas kartu su fotoaparatu, turinčiu puikų prastame apšvietime veikiantį automatinį fokusavimą, pavyzdžiui, Canon EOS M6 Mark II.

Geriausi pradedančiųjų lygmens „Canon“ EF objektyvai maisto fotografijai

Geriausiai tinka viso kadro DSLR fotoaparatams

Taip pat tinka APS-C DSLR, EOS M fotoaparatams (su M adapteriu) ir EOS R sistemos fotoaparatams (su R adapteriu)

Plati Canon EF 50mm f/1.8 STM objektyvo diafragma suteikia jums galimybę objektą sufokusuoti ypač ryškiai.

„Canon“ EF 50mm f/1.8 STM

Kitaip nei prieš tai išvardyti maisto fotografijai skirti objektyvai, Canon EF 50mm f/1.8 STM neturi makrofunkcijos. Tačiau ir su juo galima sufokusuoti net iš 35 cm atstumo ir su viso kadro fotoaparatu išgauti standartinį matymo kampą, dėl kurio nuotraukos atrodo natūraliai.

Dėl plačios f/1.8 maksimalios diafragmos, surenkančios daug šviesos, objektyvas puikiai tinka fotografuoti prastai apšviestose kavinėse ir restoranuose. Ji taip pat leidžia pasirinktinai sufokusuoti į mažą jūsų maisto kompozicijos sritį, o foną šiek tiek švelniai sulieti.

Objektyvas turi automatinio fokusavimo technologiją su žingsniniu varikliu (STM), todėl sufokusuoja objektą greitai ir tyliai, o tai puikiai tinka norint ne tik fotografuoti, bet ir įrašinėti vaizdo įrašus. Jeigu fotografuodami stambiu planu mieliau fokusuojate rankiniu būdu, tai galite daryti tiksliai su „Canon“ DSLR fotoaparatais, turinčiais padidintą „Live View“ ekraną, pavyzdžiui, Canon EOS 850D ir Canon EOS 4000D.

Beveik begarsė STM technologija reiškia, kad „Canon“ EF 50mm f/1.8 STM objektyvas gali sufokusuoti labai greitai.

„Canon“ EF 100mm f/2.8 Macro USM

Nors šis vidutinio nuotolio teleskopinis makroobjektyvas neturi hibridinio vaizdo stabilizavimo sistemos, kaip antai profesionalus Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS USM, juo vis tiek galima daryti ypač ryškias nuotraukas.

Fokusuodamas iš mažiausio atstumo Canon EF 100mm f/2.8 Macro USM objektyvas didina santykiu 1:1, bet dėl ganėtinai ilgo 100 mm židinio nuotolio nereikia fotografuoti iš taip arti kaip su trumpesniu objektyvu. Dėl to lengviau sustatyti lempas, reflektorius ir kitus priedus, kurių gali prireikti norint pagyvinti jūsų maisto kompoziciją.

Dėl ultragarsinio variklio (USM) automatinio fokusavimo funkcija veikia greitai ir tiksliai. Be to, ją galima dar pagreitinti panaudojus fokusavimo ribojimo jungiklį ant objektyvo korpuso vamzdžio.

Optiškai puikus Canon EF 100mm f/2.8 Macro USM objektyvas geba užfiksuoti neaprėpiamą spalvų ir smulkių detalių gamą. Diafragma su aštuoniomis plokštelėmis suteikia grožio nesufokusuotoms nuotraukos vietoms, o „Super Spectra“ objektyvo danga sumažina atspindžių objektyvo viduje, taigi gaunamos didelio kontrasto nuotraukos.

Objektyvas su greitu automatiniu fokusavimu leidžia įamžinti itin ryškias nuotraukas.

Geriausi pradedančiųjų lygmens „Canon“ RF objektyvai maisto fotografijai

Geriausiai tinka EOS R sistemos fotoaparatams

„Canon“ RF 35mm F1.8 IS STM puikiai tinka maisto fotografijai tiek fotografuojant plačiu kampu, tiek stambiu planu.

„Canon“ RF 35mm F1.8 MACRO IS STM

Viso kadro beveidrodiniam Canon EOS R sistemos fotoaparatui sukurtu universaliu makroobjektyvu Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM įmanoma daryti nuo plataus kampo stalo kompozicijos kadrų iki stambaus plano nuotraukų, kuriose atvaizdas perpus mažesnis už objektą realybėje.

Jis pakankamai mažas ir lengvas, taigi galima naudoti be trikojo stovo, o 5 sustojimų „Dual Sensing“ IS technologija padės jums maksimaliai išnaudoti įspūdingą objektyvo skiriamąją gebą.

Kaip ir kiti Canon RF asortimento objektyvai Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM objektyvo korpuso vamzdžio priekyje turi pritaikomą valdymo žiedą, kuriam galima priskirti tokį svarbų fotoaparato nustatymą kaip diafragma, ISO ar ekspozicijos kompensavimas. Taip nustatymas reguliuojamas lengvai ir tiksliai paprasčiausiai pasukus žiedą.

Išmėginkite šį objektyvą su Canon EOS RP, su kuriuo galėsite išnaudoti fotoaparato „Focus Bracketing“ funkciją, leidžiančią pasiekti naują ryškumo lygį jūsų maisto fotografijoje.

Autorius: Marcus Hawkins

Susiję straipsniai
A table display with cakes, meringue, iced donuts and pastries.

MAISTO FOTOGRAFIJA

Įvaldykite maisto fotografijos meną

Fotografė ir maisto tinklaraštininkė Lina Lomelino atskleidžia savo geriausius patarimus, kaip maksimaliai išnaudoti maisto fotografiją.

A father and son flick through the pages of a recipe book together.

SPAUSDINIMO PATARIMAI

Atsispausdinkite savo receptų knygą.

Natasha Alipour-Faridani dalijasi, kaip fotografuoti maistą ir atsispausdinti savo receptų knygą.

A woman standing in front of shuttered windows touches a paper star hanging from the ceiling.

FOTOGRAFAVIMAS PATALPOSE

Trys idėjos kūrybiškoms fotosesijoms namie.

Susipažinkite su savo fotoaparatu ir išmokite daryti kinematografiškus portretus, makronuotraukas ir laiko slinkties fotofilmus.

Susiję gaminiai

Susiję straipsniai

Skiltis „Pasisemkite įkvėpimo“ – tai pagrindinis naudingų fotografijos patarimų, vadovų pirkėjams ir įdomių pokalbių šaltinis, kuriame yra visko, ko reikia norint rasti geriausią fotoaparatą ar spausdintuvą ir įgyvendinti savo naują kūrybinę idėją.

Atgal į visus patarimus ir metodus