Photographer Tom Bing on a beach taking a picture of a surfer holding her board.

FOTOGRAFIJA LAUKE

Nuo bangų iki ratų: kaip kūrybiškai fotografuoti pomėgius

Aistringas bagnlentininkas ir motociklininkas Tomas Bingas yra pametęs galvą dėl šių didelio greičio pomėgių ne mažiau, nei jo fotografuojami objektai. Savo žmoną Sally, kuri irgi yra aistringa banglentininkė, jis sutiko meno mokykloje: pora praleido 12 mėnesių motociklais važiuodami su banglentėmis nuo Santjago iki San Francisko. Dabar jie persikėlė į Tainmutą Anglijos šiaurės rytuose – tai banglenčių centras, garsėjantis auksiniais paplūdimiais ir šalta jūra.

Tomo teigimu, jo amžinatilsį senelis, kuris mėgo buriuoti ir žvejoti, taip pat sužadino jo susidomėjimą fotografija. „Mano senelis labai domėjosi fotografija ir namuose turėjo įsirengęs fotokambarį nuotraukoms ryškinti – aš vis dar turiu kelis jo fotoaparatus,“ pasakojo Tomas. „Būtent dėl jo pagalvojau, kad galėčiau fotografuoti savo ir kitų žmonių patiriamas akimirkas.“

Dabar jau profesionalus fotografas Tomas specializuojasi banglenčių ir motokroso srityje, dėl šio darbo jis keliauja ne tik į vietos paplūdimį, bet ir po visą pasaulį. Jo aistra tapo bendruomenių, laisvės ir neatsiejamo šių pomėgių suteikiamo džiaugsmo įamžinimas.

Jis sutiko pasidalyti savo požiūriu, metodais ir patarimais, kaip kūrybiškai fotografuoti savo pomėgius lauke.

Veiksmo ir atmosferos įamžinimas – Tomo Bingo patarimai

1. Pritaikykite savo įrangą atitinkamai veiklai

Lengvas, patogus nešiotis ir galingas: Canon EOS M6 Mark II buvo tobulas įrankis, su kuriuo Tomas spėjo paskui veiksmą ir galėjo įamžinti šį bekelės bėgiką.

Tomas naudoja Canon EOS 90D su objektyvu Canon EF 70-300mm f/4-5.6L IS II USM – toks derinys idealiai tinka greitai judantiems laukiniams gyvūnams arba veiksmui fotografuoti, jis turi ir 10 k/s nepertraukiamą fotografavimą, ir 45 kryžminio tipo automatinio fokusavimo taškus.

Kai važiuoja motociklu ar eina pėsčiomis į sunkiai pasiekiamas vietoves, jis naudoja ir mažesnį, lengvesnį beveidrodinį Canon EOS M6 Mark II su objektyvais Canon EF-M 55-200mm f/4.5-6.3 IS STM ir Canon EF-M 32mm f/1.4 STM. Tomo teigimu, „mažesniame beveidrodinio fotoaparato korpuse sutalpinta daugiau savybių, o tai tobulai tinka keliaujant.“

Ruošiantis į žygį reikėtų realiai įvertinti, kiek iš tikro reikia neštis daiktų. „Galbūt nereikia turėti su savimi 10 objektyvų, galbūt pakaks dviejų, kurie išties padarys tai, ko reikia“, sakė jis.

DSLR optinis vaizdo ieškiklis gali padėti spėti su labai greitai vykstančiu veiksmu, nes neturi to beveidrodiniams fotoaparatams būdingo mažo elektroninių vaizdo ieškiklių vėlavimo, tačiau kalbant apie vaizdo kokybę, jis priduria: „Manau, kad beveidrodiniai fotoaparatai yra nė kiek neprastesni“.

2. Pasinerkite į veiksmą

Suprasdami fotografuojamą veiklą galėsite lengviau nuspėti veiksmą ir būsite pasirengę jį nufotografuoti. Kartais, kaip patirsite patys, vien žinojimas, kuria pažliugusio kelio vaga motociklininkas yra linkęs važiuoti, lemia, ar pavyks padaryti puikų kadrą, ar ne.

„Mane visada žavėjo [fotožurnalistai] James Nachtwey ir Don McCullin ir jų dokumentinis fotografavimo stilius. Man patiko, kad jie pasinerdavo į savo fotografuojamas istorijas“, sakė Tomas, kuris siekia perduoti dalyvių emociją ir jaudulį, kad žiūrovas nesijaustų žvelgiantis iš šalies.

Jo teigimu, „Būtina suprasti fotografuojamą kultūrą dar prieš išsitraukiant fotoaparatą. Jei žinai, ką reiškia važiuoti motokroso varžybose gražiame rezervate, tada žinai, ką mėginį nufotografuoti ir kurią milisekundę reikia nuspausti užrakto mygtuką.“

Vien tik praktiniu požiūriu, pvz., jei iš savo patirties supranti banglenčių sporto sąlygas, gali nuspėti, kada tikėtis veiksmo ir būti tinkamoje vietoje pasiruošęs fotografuoti. „Kai pataikai, tai jau pataikai“, sako Tomas, „ir puikus jausmas žinoti, kur ir kada būti“.

3. Sustabdykite veiksmą

Supraskite, kaip įvaldyti išlaikymą bei kaip tai susiję su ISO ir diafragma, kad tobulai įamžintumėte veiksmą ir atmosferą.

„Beveik visada fotografuoju serijomis“, sakė Tomas. „Veiksmo fotografijai ši funkcija yra neįkainojama, nes veido išraiška gali pasikeisti akimirksniu ir negali tikėtis pagauti jos viename kadre, kai kažkas per jį lekia. Turi padaryti maždaug 10 kadrų.“

Canon EOS M6 Mark II padeda tai pasiekti, nes geba fotografuoti 14 k./s sparta, be to, turi tobulai ryškų nepertraukiamo automatinio fokusavimo sekimą. Kai greitis yra ypač svarbus, jis netgi gali fotografuoti RAW failus neįtikėtina 30 k./s sparta ir išlaikyti nepertraukiamą fokusavimą 18MP apkirpto RAW serijos režimu.

Na, o Canon EOS 90D turi didesnį išlaikymo diapazoną – iki 1/8000 s arba iki 1/16000 s su elektroniniu užraktu, palyginti su EOS M6 Mark II didžiausiu 1/4000 s. Taigi turite pačias geriausias galimybes sustabdyti greitą veiksmą, o per optinį vaizdo ieškiklį galite sekti veiksmą net be menkiausio geriausių elektroninių vaizdo ieškiklių vėlavimo.

4. Pasitelkite kūrybiškumą

Pasitelkite kūrybiškumą ir ieškokite neįprastų kompozicijų, pvz., kaip ši, kad jūsų kadrai suintriguotų žiūrovą.

Neįprasta perspektyva, panoraminis kadras, siluetai ir žaidimas su lauko gyliu – tokius metodus Tomas naudoja kūrybiškumui išlaisvinti ir perteikti, ką galbūt jaučia jo objektas trasoje ar vandenyje.

„Kontekstas gali būti svarbiausias ir, jei negaliu priartinti veiksmo iš arti, bet galiu atitolti ir nufotografuoti platesnį vaizdą, kartais tokia nuotrauka yra netgi įspūdingesnė“, sako jis. „Fotografuoju [ir] į saulę, nes mėgstu žaisti su neišvengiamais dėl to atsirandančiais trūkumais. Taip galbūt labiau perteikiu, ką jaučia motociklininkas.“

Kūrybiškumą padeda atskleisti ir fotoaparato Canon EOS M6 Mark II atkabinamas elektroninis vaizdo ieškiklis bei pakeliamas jutiklinis ekranas – jie abu yra nepamainomi kuriant meniškas kompozicijas ir fotografuojant sudėtingu kampu iš žemai.

5. Svarbus ne tik veiksmas

Išbandykite įvairius nuotraukų stilius, neskubėkite ir skirkite laiko ne tik veiksmui fotografuoti, bet ir visiems tos veiklos aspektams išnagrinėti.

Kaip ir daugelio kitų banglentininkų bendruomenės narių, Tomo aistra nėra tik šis pomėgis – tai ir buvimas lauke, vandenynas ir regionas, kuriame jis gyvena. Tad jis pataria nelaukti, kol įvyks veiksmas, bet fotografuoti visą aplinką. Fotografuokite visą dieną ir galiausiai pavyks padaryti įsimintinų kadrų su žmonėmis ir vieta, bei puikių veiksmo nuotraukų.

„Stengiuosi viską įamžinti taip, kaip matau aš“, sako Tomas. „Mėgstu fotografuoti vietas ir patirtis, vandenyno galią ir įvairovę. Kaip banglentininkas, mėgstu žiūrėti, kaip banglentininkai stilingai kovoja su iššūkiais.“

Autorė: Lorna Dockerill

Susiję straipsniai
A dirt bike heads towards the camera spraying muddy water in its wake.

UŽRAKTO GREITIS

Įvaldykite išlaikymą

Šie 5 pagrindiniai patarimai padės jums įvaldyti išlaikymą, kad galėtumėte užfiksuoti judančius objektus ir patobulinti savo veiksmo fotografiją.

An action-packed photoshoot with a pro

SPORTO FOTOGRAFIJA

Veiksmo fotografija: profesionalo patarimai

Susipažinkite su veiksmo sporto fotografija iš šio mentorystės seanso su kalnų dviračių meistru.

A person holding a Canon PowerShot SX740 HS looking at their shot on the flip up screen.

SPORTO FOTOGRAFIJA

Sporto fotografavimas – nukreipkite ir fotografuokite

Profesionalė Molly Darlington aiškinasi, kaip ypatingas sporto akimirkas būtų galima įamžinti kišeniniu fotoaparatu.

Susiję gaminiai

Susiję straipsniai

Skiltis „Pasisemkite įkvėpimo“ – tai pagrindinis naudingų fotografijos patarimų, vadovų pirkėjams ir įdomių pokalbių šaltinis, kuriame yra visko, ko reikia norint rasti geriausią fotoaparatą ar spausdintuvą ir įgyvendinti savo naują kūrybinę idėją.

Atgal į visus patarimus ir metodus