NUOTYKIŲ FOTOGRAFIJA

Laukinis grožis: penki patarimai, padėsiantys gražiau įamžinti nuotykius gamtoje.

Gyvenimo būdo fotografas Jake Baggaley leidžiasi į nuotykius ant Švedijos sniego ir ledo ir atranda, kodėl „EOS M6 Mark II“ yra geriausias nuotykių mėgėjo draugas.
Du vyrai su kuprinėmis čiuožia per užšalusį ežerą.

Veiklos lauke ir gyvenimo būdo fotografas Jake Baggaley yra aistringas nuotykių ieškotojas. Šį bekelės bėgimo varžybų dalyvį ir aistringą alpinistą įkvepia atšiaurus kraštovaizdis ir dramatiški natūralaus pasaulio vaizdai. „Užaugau Niu Foreste (pietinėje Anglijoje) ir mėgau leisti laiką lauke“, sakė Jake. „Visada domėjausi fotoaparatais. Mano tėtis buvo fotografijos dėstytojas – augdami virtuvėje turėjome ryškinimo kambarį – todėl šis susidomėjimas su amžiumi atėjo savaime.“

Bėgiodamas bekele Jake užmezgė naujų kontaktų ir atrado savo nišą. „Niekada tikslingai nesiekiau tapti veiklos lauke fotografu ir didžioji dalis ankstesnių mano darbų buvo susiję su socialine dokumentika, bet taip pradėjau gauti darbų gamtos nuotykių sektoriuje“, aiškino jis. Vieni Jake'o klientų dabar yra: „The North Face“, „Another Escape“ ir „Adidas“.

Kai atsirado galimybė ant slidžių ir pačiūžų fotografuoti sniegu padengtus centrinės Švedijos kraštovaizdžius ir suledėjusius ežerus tvarių ekspedicijų bendrovei „Do The North“, tai buvo tiesiog Jake‘o svajonių projektas. „Su pačiūžomis lankėmės Dalarnos regione, o su lygumų slidėmis – Fulufjeleto nacionaliniame parke. Ši vieta išties atoki, todėl norėjau įamžinti besidriekiančius ledo laukus ir platų, atšiaurų kraštovaizdį“, sakė jis.

Labai svarbu buvo turėti lengvą fotoaparatą, todėl idealiai tiko „Canon EOS M6 Mark II“ ir jo 180˚ pakreipiamas jutiklinis ekranas, integruotas „Wi-Fi“ ryšys, 4K vaizdo įrašų filmavimas bei 32,5 MP APS-C jutiklis. Kartu su objektyvu Canon EF-M 32mm f/1.4 STM tai buvo galingų specifikacijų, bet mažas ir patogus nešiotis įrankis.

Jake parodys, kaip geriausiai išnaudoti savo fotoaparatą nuotykiuose ir kaip galima padaryti kvapą gniaužiančių gamtos nuotraukų nekeliaujant per toli nuo namų.

1. Kurkite bet kokiu oru

Geltona striuke vilkintis vyras čiuožia per užšalusį ežerą. Tolumoje ant ledo atsispindi balta bažnyčia.

Žaidžiant su atspindžiais galima gauti įdomių rezultatų.

Sniege įsitaisiusių haskių eilė. Tolumoje matyti apsnigtas namelis.

Dėl ryškaus sniego fotografuoti žiemą lauke gali būti sudėtinga, bet tai gali padėti sukurti įdomias kompozicijas ir išskirti objektą.

„Būdamas kalnuose jaučiu ryšį su aplinka“, aiškino Jake. „Gamtoje yra begalė fotografijos galimybių. Bėgdamas visada galvoju „kur būtų gera vieta kadrui?“ Išžvalgykite savo apylinkes žiemą ir galbūt atrasite neįprastų galimybių kūrybai“, sakė jis. „Žaiskite keisdami fotografavimo kampą, apšvietimą ir naudodami galvos prožektorius, kad blanki aplinka taptų įdomesnė.“

Niūri skandinaviška žiema lėmė sudėtingas apšvietimo sąlygas, kurios puikiai tiko išbandyti Jake‘o fotoaparato galimybes – iki 25 600 ISO. „Mane tikrai sužavėjo „Canon EOS M6 Mark II“ veikimas prieblandoje ir plati objektyvo Canon EF-M 32mm f/1.4 STM diafragma, su kuriais buvo lengva fotografuoti net tada, kai pradėjo temti. Švedijoje dienos yra gana trumpos, todėl nebuvo laiko niekam pasiruošti. Teko fotografuoti tiesiog pakeliui.“

Ryškioje, sniegu dengtoje aplinkoje Jake siūlo perjungti rankinį režimą, kad būtų išsaugotos detalės. „Fotoaparato matuoklis stengiasi viską patamsinti, nes fiksuoja baltumą iš visų pusių. Geriau fotografuoti rankiniu režimu, kad galėtumėte visiškai valdyti šviesumą ir nesugadinti sniego spalvos.

Ir galbūt vertėtų pabandyti fotografuoti siluetus? „Sniegas puikus tuo, kad galima išgauti gryną medžių siluetą“, sakė jis. „Ant sniego krentantys šešėliai suteikia sukuria skirtingus baltumo atspalvius, su kuriais įdomu žaisti.“

2. Rinkitės paprastą įrangą

Oranžinę kuprinę nešanti moteris eina per apsnigtą kraštovaizdį.

„EOS M6 Mark II“ idealiai tiko Jake‘o fotografijoms – šis prietaisas toks lengvas ir kompaktiškas, kad buvo lengvai prieinamas visos jo kelionės metu.

Vykstant į nuotykius fotoaparatas turi būti lengvai prieinamas ir greitai panaudojamas, antraip tiesiog praleisite spontaniškas akimirkas. „Canon EOS M6 Mark II“ sveria tik 408 g ir geba padaryti iki 14 kadrų per sekundę (k./s).

„Fotoaparatas Canon EOS M6 Mark II“ sužavėjo mane savo mažumu ir lengvumu“, sakė Jake. „Aktyviai šliuožėme lygumų slidėmis ir čiuožėme pačiūžomis ant užšalusių ežerų. Gremėzdiška ir sunki įranga apsunkina procesą, todėl fotografuojant veiksmą „Canon EOS M6 Mark II“ tiko idealiai. Prisisegiau fotoaparatą savo krepšio priekyje ir tai tiko ekstremaliomis sąlygomis, nes man nereikėjo sustoti, nusimauti pirštinių ar atidaryti krepšio.“

3. Papildykite kadrą žmonėmis ar detalėmis

Geltona striuke vilkintis vyras eina per sniegą link trikampio namelio.

Jake siūlo įtraukti į nuotraukas žmonių, kad būtų galima suvokti mastelį.

Dviejų čiuožėjų kojos, jų kūnai už kadro. Porą atspindi pačiūžų suraižytas ledas.

Raštai ir pačiūžų žymės ant ledo suteikia šiai kompozicijai įdomumo, kaip ir čiuožėjų atspindžiai ant ledo.

„Stengiuosi paprastam kadrui suteikti įdomumo, įtraukdamas tam tikrą žmogišką elementą“, sakė Jake. „Žmogus kraštovaizdžio nuotraukoje padeda suvokti jo mastą.“

„Man patiko atspindžiai ant ledo ir mūsų pačiūžų paliktos žymės. Norėjau papildyti kompoziciją šiomis žymėmis, kad nuotrauka būtų įdomesnė.“

Jake naudojo „Canon EOS M6 Mark II“ 30 k./s RAW serijos režimą, kad užfiksuotų į vaizdą įčiuožiančius čiuožėjus. „Neturėjau daug laiko, bet vaizdas išties buvo puikus, todėl naudojau 30 k./s serijos režimą, kad įsitikinčiau, jog čiuožėjų kūnai bus tiksliai ten, kur norėjau. Tai buvo išties naudinga – galėjau pasikliauti automatinio fokusavimo funkcija.“

4. Pasirinkite universalų objektyvą

Trys čiuožėjai, gabenantys kuprines per milžinišką užšalusį ežerą. Tolumoje matomos sniegu užklotos viršukalnės.

Naudodamas ryškų objektyvą Canon EF-M 32mm f/1.4 STM Jake galėjo fotografuoti platų kraštovaizdį, bet išlaikyti detalų stambų planą ir išvengti vaizdo iškraipymo.

Detalės ir aiškumas yra būtini puikiai nuotykių fotografijai. Ypač ryškus objektyvas Canon EF-M 32mm f/1.4 STM turi 50 mm atitikmens standartinį židinio nuotolį ir gali užfiksuoti ir dramatiškus kalnų masyvus, ir smulkiausias slidžių, batų ar ratų detales. Taigi, vieno objektyvo užtenka bet kokiems nuotykiams.

„Šis 50 mm atitikmens židinio nuotolis man labiausiai patiko fotografuojant lauke, nes galima nufotografuoti visą kraštovaizdį ir mažą žmogaus figūrą jame [kadre] be labai plataus kartais pastebimo iškraipymo“, sakė jis.

„Jo židinio nuotolis puikiai tinka platiems kraštovaizdžio kadrams ir arti esančioms detalėms su mažu židinio nuotoliu. Šį objektyvą galima naudoti viskam.“

5. Pasinaudokite žiemos šviesa

Trys lygumų slidininkai sniegu padengtame kraštovaizdyje. Saulės spinduliai apšviečia žymėjimo stulpelį už jų.

Jake siūlo pažaisti su žiemos šviesa, kad blankus siužetas taptų įdomesnis.

Dronu padaryta nuotrauka, kurioje matomas apsnigtomis apylinkėmis pro spygliuočius einantis žmogus. Už jo matomi pėdsakai sniege.

Auksinė šviesa, kuri dažnai regima saulėtomis skandinaviškos žiemos dienomis, padeda sukurti ilgus, savitus šešėlius.

Nesvarbu, kur esate – nuo miškų iki kalnų viršūnių – saulėtekis žiemą visada padeda sukurti išskirtinį kadrą. Ir yra priežastis, dėl kurios šį reginį taip mėgsta nuotykių fotografai, pvz., Jake. „Pagrindinis dalykas, dėl kurio man labiausiai patinka saulėtekis žiemą, yra tas, kad jis vyksta ne 3 ar 4, bet apie 9 ar 10 valandą ryto. Todėl net ir tingėdamas gali išsiruošti iš namų ir nufotografuoti saulėtekį žiemą. Dažnai giedrą žiemos dieną saulė visą dieną aukštai nepakyla, todėl šviesa yra intensyvi, švelni ir sukurianti ilgus ir gilius šešėlius,“ – sakė jis.

Su „Canon EOS M6 Mark II“ galima lengvai įtraukti įspūdingą auksinę šviesą į savo 4K vaizdo įrašus, ir Jake pastebėjo, kad gali koreguoti ir sujungti savo įrašus su 4K vaizdo įrašu, kuris padarytas jo viso kadro „Canon EOS R“. „Canon EOS M6 Mark II“ padarytas vaizdo įrašas atitiko „Canon EOS R“ padarytą įrašą. Galėjau juos naudoti kartu ir viskas atrodė labai švariai“

Autorė: Lorna Dockerill

Susiję gaminiai

Susiję straipsniai

  • FOTOGRAFIJOS PAGRINDAI / FOTOGRAFAVIMAS LAUKE

    Patarimai, kaip fotografuoti ekstremaliomis oro sąlygomis

    Nuo įrangos apsaugos iki rūpinimosi savimi – čia rasite svarbiausius patarimus ir gudrybes norintiems įvaldyti fotografiją ekstremaliomis oro sąlygomis.

  • KRAŠTOVAIZDŽIO FOTOGRAFIJA

    Įspūdinga kraštovaizdžio fotografija

    Kaip pasidaryti tobulą „asmenukę gamtoje“, pasakoja kraštovaizdžio fotografė ir nuomonės formuotoja Ása Steinars.

  • NUOTYKIŲ FOTOGRAFIJA

    Nuotykių lauke fotografija

    Fotografė Anna Blackwell žygiuoja po laukinę Dartmūro gamtą su „Canon EOS R6“.

  • ŽIEMOS FOTOGRAFIJA

    Kaip gražiau nufotografuoti žiemą

    Kuo geriau pasinaudokite šiuo gražiu metų laiku, vadovaudamiesi Vladimiro Medvedevo patarimais.