AUGINTINIŲ FOTOGRAFAVIMAS

Kaip sėkmingai sukurti augintinio portretą šioms Kalėdoms

Sužinokite, kaip sukurti nuostabių savo augintinių portretų Kalėdoms – pasinaudokite šiais paprastais patarimais, gudrybėmis ir fotoaparato metodais.
Canon Camera

Augintiniai gali būti tokie mieli – daugelis mūsų dažnai griebiasi fotoaparato, kad užfiksuotų jų pašėlusį kvailiojimą, juokingas išraiškas ir keistus įpročius. Bet Kalėdos yra puikus laikas pamėginti sukurti savo mylimo augintinio portretą. Įsivaizduokite savo katę, šunį ar žiurkėną, pozuojantį šventiniais apdarais – tai galėtų būti linksmas namų darbo atvirukas arba tokią nuotrauką įrėminę galėtumėte sukurti išskirtinę dovaną.

Didžiausia problema, kad dauguma gyvūnų visiškai nenori fotografuotis. Tiesą sakant, kai kurie iš jų padarys viską, kad jus suerzintų ir pergudrautų. Tad turėsite pasinaudoti keletu gudrybių jų dėmesiui patraukti. Šioje valios tvirtumo kovoje pranašumo jums turėtų suteikti įgūdžiai naudojantis fotoaparatu, pozavimo gudrybės ir pilna kišenė skanėstų.

1. Paruoškite sceną

Garstyčių spalvos džemperį vilkintis vyras puošia kalėdinę eglutę.

Kalėdinė eglutė yra ryškus fonas šventinėms augintinių nuotraukoms, ypač, jei nėra sufokusuota.

Rusvas rainas katinas žvelgia iš po raudonai baltos kalėdinės kepurės.

Dekoracijos, kepurės ir šalikai gali suteikti spalvų ir suteikti nuotraukai charakterio – o šiuo atveju ir linksmos šventinės nuotaikos.

Kalėdinė eglutė yra patrauklus kalėdinių portretų fonas. Ji turi ir ryškių spalvų, ir ryškių akcentų. Puikiai gali atrodyti ir kostiumai, pvz., Kalėdų Senio kepurė ir šalikas, jei tik augintinis sutinka juos dėvėti. Geriausia būtų pasirinkti kambarį su dideliais langais. Augintinių portretams labiausiai tinka natūrali šviesa, nes ji yra švelni ir gražiai užpildo šešėlius, o naudodami blykstę gyvūną galite išgąsdinti. Pastatykite augintinį priešais langą taip, kad už jo būtų kalėdinė eglutė ir lemputės.

2. Pasirūpinkite augintinio poza

Moteris mojuoja žaisliuku, kad atkreiptų fotografuojamo rusvo raino katino dėmesį Kalėdoms papuoštame kambaryje.

Gerai, kai jums gali padėti pagalbininkas, kuris gali laikyti žaislą ar stovėdamas už jūsų patraukti gyvūno žvilgsnį.

Garstyčių spalvos džemperiu vilkintis vyras laiko kačių ėdalo dubenį virš savo „Canon EOS 850D“.

Atsineškite mėgstamą žaislą, ėdalo dubenį ar kažką, kas patrauktų gyvūno dėmesį. Mums padėjo švelniai tapšnoti dubenį virš objektyvo.

Paprastai šunys geriau pozuoja, nei katės, nes juos daug paprasčiau sudominti. Dažnai jų dėmesiui patraukti pakanka trumpo švilptelėjimo, šūktelėjimo „kur katė“ ar bet kokio įtartino garso. Visi gyvūnai turi savo individualų charakterį, bet drąsiai galima teigti, kad katėms paprastai yra sunkiau įtikti. Svarbiausia yra kantrybė ir jums gali tekti palaukti, kol katė atsipalaiduos. Pasistenkite, kad ji įsitaisytų vienoje padėtyje, pvz., patogioje kėdėje ar ant taburetės (galite netgi atnešti augintinio guolį). Po ranka turėkite mėgstamą žaislą ar ėdalo dubenį ir švelniai tapšnokite juo virš objektyvo, kad atkreiptumėte katės dėmesį. Jei to daryti nenorite, būkite pasiruošę keisti savo požiūrį – galų gale, jeigu abejingumas yra augintinio charakterio bruožas, galbūt vertėtų tai ir įamžinti?

Rusvas rainas katinas su Kalėdų Senio kepure guli padėjęs galvą ant grindų.

Gerai, jei pavyksta augintinį ramiai pastatyti vienoje pozoje. Jeigu augintinis nėra linkęs bendradarbiauti, pritaikykite savo planus prie jų nuotaikos.

3. Nustatykite ekspoziciją

„Canon EOS 850D“ nustatymų ekranas.

Jei manote, kad jūsų augintinis išbus palyginti ramiai, idealiai tinka 1/200 sek. išlaikymas. Taip pat rekomenduojame pasirinkti plačią diafragmą ir automatinį ISO.

Spartaus nepertraukiamo fotografavimo nustatymas fotoaparate „Canon EOS 850D“.

Nustatę spartų nepertraukiamą fotografavimą galite per vieną kartą padaryti kelis greitus kadrus – su EOS 850D septynis kadrus per sekundę – ir taip pasididinti savo galimybę užfiksuoti mielas, bet trumpalaikes savo augintinio išraiškas.

Pasirinkite tokį ekspozicijos nustatymą, kurį galėtumėte nustatyti ir pamiršti, nes tada galėsite sutelkti visą dėmesį į pozavimą ir kadro nustatymą. Paprasčiausias būdas tai padaryti – nustatyti fotoaparate rankinio eksponavimo režimą (M).

Išlaikymas turi būti pakankamai trumpas, kad spėtumėte užfiksuoti veiksmą. Geriausias yra 1/200 sek., jei gyvūnas yra palyginti ramus, bet jeigu jis daug juda, gali reikėti ir trumpesnio. Taip pat rekomenduojame plačią diafragmą (čia f/5.6), nes taip atskirsite objektą nuo fono ir sukursite malonų bokeh.

Jei nustatysite automatinį ISO, jis bus pritaikytas pagal sąlygas – šviesioje patalpoje su daug pro langą plūstančios šviesos ISO turėtų svyruoti nuo 800 iki 1600. Tokiame diapazone prietemoje gerai fotografuojantis fotoaparatas, pvz., „Canon EOS 850D“, suteiks galimybę fotografuoti vaizdus, kuriuose beveik nebus vaizdo triukšmo. Jeigu jūsų objektyvas, kaip čia naudotas Canon EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS USM, turi vaizdo stabilizatorių, geriausia įjungti ir jį.

4. Sufokusuokite

AF taškai ant rusvo raino katino snukelio „Canon EOS 850D“ režimu „Live View“.

„Live View“ gali praversti fokusuojant – bakstelėkite ekraną, kad nustatytumėte fokusavimo tašką virš arčiau jūsų esančios akies.

Fotografuojant gyvūnų portretus fokusavimas gali būti vienas iš didžiausių iššūkių, nes kol bandote tiksliai sufokusuoti akis, gyvūnas gali bet kada pajudinti galvą arba nubėgti.

Todėl neišvengiamai ne visi kadrai bus ryškūs, bet savo galimybes galite padidinti, jei naudosite akimirksniu į objekto judesį reaguojantį fotoaparatą. Nustatykite „Canon“ fokusavimo režimą „AI Servo“. Tai reiškia, kad fotoaparatas seks objekto judėjimą ir pritaikys fokusavimą, kad užfiksuotų jį pagal pasikeitusią jo padėtį. Tikslus fokusavimas labai svarbus kai fotografuojama stambiu planu, todėl gali nepakakti tiesiog užfiksuoti snukio. Verčiau perjunkite vieno taško fokusavimą ir nutaikykite jį virš arčiausiai fotoaparato esančios akies.

5. Sustiprinkite fono „bokeh“

Auksaspalvis retriveris maždaug per metrą nuo kalėdinės eglutės.

Šuo yra tik maždaug per metrą nuo eglutės ir fonas atrodo gana netvarkingai.

Auksaspalvis retriveris toliau nuo kalėdinės eglutės, kad lemputės būtų išsiliejusios.

Patraukus šunį toliau nuo eglutės, sukuriamas stipresnis „bokeh“ ir patrauklesnis fonas.

Paprastai augintinių portretams geriausia naudoti plačią diafragmą, nes tada kadrų lauko gylis yra mažas ir fonas lieka nesufokusuotas. Tokiems šventiniams kadrams plati diafragma suteikia dar vieną privalumą – nesufokusuotos lemputės ant kalėdinės eglutės virsta gražiais „bokeh“ taškais. „Bokeh“ efektas bus stipresnis, jei tarp objekto ir eglutės pavyks padaryti atstumą, tad patraukite augintinį kiek įmanoma toliau nuo eglutės. Ilgesnis židinio nuotolis taip pat gali sustiprinti išsiliejimą, todėl pabandykite atsitraukti ir priartinti vaizdą objektyvu.

6. Pridėkite pirmojo plano „bokeh“

Rusvo raino katino portretas susiliejusių lempučių fone.

Augintinio portretą galime papildyti išsiliejusiu pirmo plano „bokeh“ – reikia šalia objektyvo laikyti lemputes ir fotografuoti pro plyšį laiduose.

Rusvą rainą katiną pro skaidrių kalėdinių lempučių girliandą fotografuojantis vyras.

Šis paprastas metodas tinka ir su spalvotomis lemputėmis ar net su kalėdinėmis dekoracijomis.

Vaizdą galima sulieti ne tik fone, bet ir pirmajame plane. Pabandykite priešais objektyvą laikyti kalėdines lemputes ir pro tarpą fotografuoti. Tinkamu kampu nufotografavus, gali pavykti sukurti gražius išsiliejusius akcentus aplink savo objektą ir siužetui suteikti papildomos erdvės.

7. Nusileiskite žemai

Vyras guli ant svetainės grindų ir bando nufotografuoti rusvą rainą katiną, kuris vaikšto priešais sofą.

Atsigulkite ant grindų, kad nufotografuotumėte vietas, kuriose objektas ir žiūrovas būtų viename lygyje.

Rusvas rainas katinas, nufotografuotas akių lygyje.

Fotografuojant objekto lygyje nuotrauka yra paveikesnė.

Nesvarbu, ar kuriate augintinių ar draugų portretą, fotografuojant akių lygyje lengviau sukurti ryšį, nes žiūrovas atsiduria tame pačiame lygyje. Žinoma, su augintiniais tai gali reikšti, kad teks ropoti ant grindų, tačiau tai gali padėti atskleisti augintinio regos kampą.

Stengiantis pagauti tobulą kadrą patirsite daug smagių akimirkų – net jeigu augintinis ne visada bus linkęs bendradarbiauti. Nesvarbu, ar bandote sukurti gyvūno portretą Kalėdoms ar bet kokiu kitu metų laiku, tai puiki proga pasikartoti praktiškai savo metodus ir patobulinti fotografijos gebėjimus.

Autorius: James Paterson

Susiję straipsniai

  • SPAUSDINIMAS IR RANKDARBIAI

    Kalėdinio atviruko spausdinimas

    Sukurkite savo šventinės fotosesijos stilių ir išspausdinkite išskirtinius kalėdinius atvirukus.

  • ŠEIMOS FOTOGRAFIJOS

    Fotografuokite Kalėdas gražiau nei pernai

    Fotografė Lena Petrova pasakoja, kaip kurti geresnes švenčių nuotraukas.

  • PAGRINDAI

    Fotografavimas spausdinimui

    Septyni pagrindiniai patarimai, kaip įamžinti prisiminimus, kad būtų galima juos išsaugoti išspausdinus.

  • AUGINTINIŲ FOTOGRAFIJA

    Svarbiausi augintinių fotografavimo patarimai

    Pasinaudokite augintinių fotografės Cat Race patarimais ir užfiksuokite stulbinančias augintinių nuotraukas.