ŠEIMOS FOTOGRAFIJOS

Kaip sukurti gražesnes kalėdines nuotraukas, nei pernai

Kurkite geresnes švenčių nuotraukas naudodamiesi šiais 10 paprastų patarimų.
Vaikas sėdi ant kopetėlių ant šerkšnu padengtos vejos, su juo žaidžia tėvai. Visi trys apsirengę šiltais žieminiais drabužiais. Fotografavo Lena Petrova.

Nors jūsų Kalėdos turi savas tradicijas, kiekvieni metai ir kiekvienos šventės yra unikalios. Todėl svarbu įamžinti nepakartojamas šeimos pramogų ir kalėdinių susibūrimų akimirkas – namuose prie eglutės, lankant gimines ar tiesiog mėgaujantis žiemos vaizdais šventinio pasivaikščiojimo metu.

Šeimos fotografė Lena Petrova ištobulino savo metodą šiam ypatingam metų laikui fiksuoti. Jis tinka ir nuoširdžioms asmeninėms nuotraukoms, ir labiau surežisuotiems šventiniams kadrams. Jos požiūrį į šeimos fotografiją galima apibendrinti vienu sakiniu: „Puikūs kadrai bus tada, kai visi pamirš, kad yra fotografuojami, ir tiesiog mėgausis kartu leidžiamu laiku“. Taigi, kad ir kur sutinkate Kalėdas, svarbiausia linksmai leisti laiką kuriant nepamirštamas akimirkas.

Čia rasite keletą patarimų, kurie įkvėps idėjų kalėdinėms nuotraukoms: nuo nuostabaus „bokeh“ efekto naudojant kalėdines lemputes iki užfiksuoto dovanų atplėšimo džiaugsmo nesuliejant vaizdų ir pozavimo natūraliems grupiniams portretams.

Pasitelkę neįkainojamą Lenos patirtį parodysime, kaip kurti šeimos nuotraukas namuose ir lauke naudojant „Canon EOS R“ sistemos fotoaparatą bei kaip gražiai jas išspausdinti „Canon“ PIXMA arba SELPHY spausdintuvu.

Pasiruošę?

1. Galvokite apie foną

Vakare du berniukai laimingi žaidžia sniege. Sulietą foną sudaro pora lemputėmis tviskančių kalėdinių eglučių. Fotografavo Lena Petrova.

Lena rekomenduoja rinktis scenas pagal šeimos tradicijas. „Neskaitant Kalėdų eglutės puošimo ir dovanų išvyniojimo, tai gali būti vakarienės ruošimas, atvirukų rašymas ir, be abejo, daugybė kitų dalykų, kurie yra prasmingi jums ir jūsų artimiesiems“, – sako ji. O norint padaryti geras žaidžiančių vaikų nuotraukas, geriausia žaisti kartu su jais. „Pasistenkite sužinoti, ką vaikai nori veikti, ir sukurkite situaciją, kurioje jie galėtų pasirodyti, – prideda Lena. – Geriausi kadrai sukuriami tada, kai visi linksmai leidžia laiką.“ Fotografuota nustačius 1/160 sek., f/2.2 ir ISO 1250. © Lena Petrova

Šeimos portretams mėgstu ramų foną, kad jis neatitrauktų dėmesio nuo fotografijoje esančių žmonių, – aiškina Lena. – Bet fonas neturėtų būti tuščias – jame gali būti Kalėdų eglutė ar lempučių, kad jaustųsi šventinė nuotaika.“

Nepamirškite įvairinti šventinio fono. Jei visas nuotraukas darysite priešais namuose papuoštą eglutę, greitai taps nuobodu. Apsvarstykite, kokie šventės elementai svarbūs jums ir jūsų šeimai, ir sutelkite dėmesį į juos.

Būtinai išeikite ir į lauką. Per Kūčias galite fotografuoti apsnigtus medžius ar patraukti į kalėdinę mugę. Jei jūsų mieste yra vieta, kurioje galima susitikti su Kalėdų Seneliu, niekas nepranoks klasikinės mažo šeimos nario nuotraukos su Kalėdų Seneliu.

2. Susitelkite į tai, kas svarbu

„Tai, kas realiame gyvenime sukuria jaukią atmosferą, ne visada tinka dailiai nuotraukai, todėl fotografuodama portretus namuose dažnai patraukiu iš kadro baldus ir nebūtinus papuošimus, netgi nuotraukas nuo sienų“, – sako Lena.

Jei norite nuoširdesnių kadrų, galite pasirinkti fotoaparato kampą, kuriuo iš nuotraukos pašalinami nenorimi elementai, arba žaisti su kompozicija ir rėminimu, kad jūsų objektas savaime patrauktų žiūrovo akis – pasistenkite talpinti objektą centre arba naudokitės trečdalių taisykle. Arba galite naudoti tokį objektyvą kaip „Canon RF-S 18-45mm f/4.5-6.3 IS STM“ ir pašalinti trukdžius priartindami. Taip pat galite naudoti, pavyzdžiui, objektyvą „Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM“ su ypač plačia f/1.8 maksimalia diafragma ir sulieti foną, kad daugiau dėmesio tektų objektui.

3. Naudokite dekoracijas

Mama ir vaikas žiūri į kalėdinę dekoraciją ant šerkšnu padengtos vejos. Abu vilki šiltais žieminiais drabužiais. Fotografavo Lena Petrova.

„Nebijokite persistengti su rekvizitais – geriau turėti visko po truputį, nei apsiriboti vienu ar dviem, – sako Lena. – Pagalvokite ir apie šventinius drabužius. Gali atrodyti keistai, jei žmonės nuotraukoje bus apsirengę kasdieniškai, tačiau laikys rankose kalėdines dekoracijas ir bus apsupti lempučių. Tačiau pasirūpinkite, kad apranga nebūtų per ryški ar kontrastinga ir neatitrauktų dėmesio nuo veidų.“ Fotografuota nustačius 1/250 sek., f/2.5 ir ISO 1600. © Lena Petrova

„Kuriant kalėdinę nuotrauką lauke, kadre turi būti daiktų, kurie parodytų, jog tai Kalėdos, pvz., eglučių, lempučių ir dekoracijų, – sako Lena. – Tam gali pakakti tiesiog išnešti į sodą dovanų kojinių ar papuošimų.“

Tačiau venkite nenatūralaus kadrų užpildymo rekvizitais ir dekoracijomis. Artėjant Kalėdoms, išvengti šventinių puošmenų būtų sunku, tad galite natūraliai jas įtraukti fotografuodami dokumentiniu stiliumi, kai užsiimate įvairiais darbais. Pavyzdžiui, jei norite nufotografuoti kalėdinę eglę, kodėl neužfiksavus tos dienos ar vakaro, kai ją išsirinkote ir vargote bandydami įgrūsti į automobilį?

4. Pasirinkite tinkamą objektyvą

„Gali kilti pagunda naudoti plačiakampį objektyvą, kad mažoje erdvėje į nuotrauką tilptų daugiau žmonių, bet trumpas židinio nuotolis sukurs iškraipymų, kurie jūsų šeimai nepatiks“, – teigia Lena.

Geriau naudokite tokį objektyvą kaip „Canon RF 50mm F1.8 STM“. Šis objektyvas platesnis nei portretinis objektyvas, todėl į kadrą telpa daugiau žmonių, bet jis nėra toks platus, kad atsirastų išgaubimo iškraipymų.

O tokie artinantys objektyvai kaip „Canon RF 24-70mm F2.8L IS USM“ arba „Canon RF 24-105mm F4L IS USM“ leis sukurti patrauklų fono suliejimą. Tiesiog atsitraukite nuo objekto ir artinkite, kol sukursite būtent tokį efektą, kokio norite.

5. Naudokitės oro sąlygomis

Du vaikai laiko apelsinus virš galvų. Vaikas kairėje taip pat laiko raudoną kalėdinę kepurę. Fotografuota fotoaparatu „Canon EOS R100“.

Snieguotos kaip atvirukuose Kalėdos aplanko mus retai, dažniausiai būna prasti žiemiški orai. Todėl svarbu suprasti visas orų sąlygas ir išmokti naudotis fotoaparatu įvairiose situacijose. Fotografuota fotoaparatu „Canon EOS R100“ su objektyvu „Canon RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM“, nuostatos: 20 mm, 1/320 sek., f/4.5 ir ISO 800.

Net jei jūsų vietovėje pasitaiko itin šaltų orų, atminkite, kad „Canon EOS R“ sistemos fotoaparatas gali veikti sąlygomis, kuriose žmonėms išbūti sunku. Pavyzdžiui, „Canon EOS R100“, gali veikti temperatūroje nuo 0 iki 40 °C.

Kai prisninga, gerai šviesą atspindinti balta spalva gali trukdyti fotoaparatui nustatyti tinkamą ekspoziciją ir nuotraukos gausis tamsios. Fotoaparate perjunkite vertinamąjį matavimą į taškinį matavimą (matavimo režimu) ir pasirinkite ką nors tamsesnį už sniegą, pavyzdžiui, objekto veidą, kad būtų eksponuojama ta sritis, o ne visa scena.

Kai sninga, lyja ar tiesiog apsiniaukę, galite pastebėti, kad jūsų nuotraukos atrodo pilkos ir nuobodžios. Norėdami to išvengti, pakeiskite fotoaparato baltos spalvos balansą į išankstinę nuostatą „Apsiniaukę“, kad vaizdas būtų ryškesnis.

6. Įvertinkite išlaikymą

Fotografuojant per Kalėdas svarbu pagalvoti apie išlaikymą. 1/60 išlaikymo paprastai pakanka fotoaparato drebėjimui ir žmonių judėjimo efektams išvengti. Bet jei norite fiksuoti judančius objektus, verta pasirinkti 1/250 sek. ar dar trumpesnį išlaikymą, kad išvengtumėte judesio suliejimo.

Atminkite, kad suliejimas ne visada yra blogai, nes gali perteikti judesį nuotraukose. Jei naudosite ilgą išlaikymą padėję fotoaparatą ant trikojo, kadre judantys žmonės bus sulieti, o aplinka liks ryški ir sufokusuota. Pavyzdžiui, galite sufokusuoti kalėdinę eglutę naudodami ilgą išlaikymą, kad aplink ją esančių šeimos narių judesiai būtų sulieti.

7. Kurkite puikias grupines nuotraukas

Septynių asmenų šeima su šunimi stovi lauke vilkėdami kalėdiniais megztiniais ir dėvėdami kepures su bumbulais. Už jų matosi eglių eilė. Fotografavo Lena Petrova.

„Nepamirškite padaryti kelių kadrų, nes kas nors gali sumirksėti“, – aiškina Lena apie grupinius portretus. Fotografuota nustačius 1/250 sek., f/3.5 ir ISO 3200. © Lena Petrova

„Kuriant grupės portretą beveik visada tenka dirbti su dviem žmonių eilėmis, – aiškina Lena. – Kad visi žmonės būtų ryškiai sufokusuoti abiejose eilėse, diafragma turėtų būti maždaug f/4–5.6. Jūsų tikslas – kad visų galvos būtų skirtingame lygyje. Pažiūrėkite, gal rasite skirtingo aukščio kėdžių, arba naudokite fotelį ir tegul vienas asmuo atsisėda ant ranktūrio.“

Žmonėms dažnai kyla sunkumų kuriant grupines kalėdines nuotraukas, bet tam tikri „Canon“ fotoaparatai gali gerokai supaprastinti šį procesą, pavyzdžiui, „Canon EOS R50“ ir „Canon EOS R100“, kuriuose yra režimas „Grupės nuotrauka“.

„Ruošdamiesi grupinei nuotraukai, venkite tylos, – tęsia Lena. – Dažnai fotografai naujokai yra linkę susikoncentruoti į techninius aspektus ir pamiršta apie jiems pozuojančius žmones. O jūsų draugai ir šeimos nariai pradeda nuobodžiauti ir tai puikiai matosi nuotraukose. Pasakokite jiems, ką darote, ir įjunkite muziką, kad žmonės atsipalaiduotų.“

8. Fotografuokite fotografą

Per Kalėdas svarbiausia leisti laiką su šeima ir draugais, bet kai atsiduriate kitapus fotoaparato, kartais galite pamiršti, kad tai taikoma ir jums.

„Nustatę fotoaparato laikmatį arba naudodami programėlę „Canon Camera Connect“, galite fotografuoti nuotoliniu būdu ir įsiamžinti su šeima bendroje nuotraukoje“, – sako Lena.

Taip pat yra būdų patekti į nuotraukas kūrybingai, net jei pamiršote nuskubėti į šeimos portreto priekį. Galite išnaudoti atspindžius languose, vandenyje ar net veidrodyje ir išradingai atsidurti kadre.

9. Nepamirškite augintinių

Katė guli priešais mažą kalėdinę eglutę, jai ant galvos uždėta popierinė karūna. Karūna per didelė ir smunka gyvūnui ant akių. Fotografavo Lena Petrova.

Daugelyje „Canon“ fotoaparatų, pvz., „Canon EOS R100“ ir „Canon EOS 5D Mark IV“ (naudojamas čia), integruoti gyvūnų aptikimo AF režimai, tad net jei jūsų augintinis nemėgsta sėdėti ramiai, jo nuotraukos visada bus puikiai sufokusuotos. Fotografuota nustačius 1/200 sek., f/1.8 ir ISO 3200. © Lena Petrova

Katė su raudonu šaliku guli ant krėslo pasukusi galvą į fotoaparatą. Sulietą foną sudaro lemputėmis tviskanti kalėdinė eglutė.

Nuotraukos gali atgaivinti prisiminimus, tik jei matote, kas jose vaizduojama, todėl svarbu vengti suliejimo. Jūsų „Canon EOS R“ sistemos fotoaparatas padės užfiksuoti tikrąją augintinio prigimtį – nesvarbu, ar jis išdykęs, svajingas, žavus arba viskas iš karto.

„Kalėdinės lemputės ir žaislai yra nauji ir įdomūs augintiniams, todėl labai gali būti, kad pavyks su jais padaryti linksmų ir žaismingų kalėdinių nuotraukų, – sako Lena. Galite paerzinti katę dovanų juostele arba lemputėmis, o šunys mielai žais sniege su vaikais – visa tai tobulai tinka linksmiems kalėdiniams kadrams.“

Arba galite iškepti šuniui šventei skirtų sausainių ir įamžinti geriausio savo draugo išraišką pačiupus vieną iš jų. O gal norėsite apsilankyti vietinėje augintinių prieglaudoje ir paklausti, ar galėtumėte nufotografuoti jos įnamius? Arba dar geriau – pasiūlyti savo paslaugas vienai dienai. Vedžiodami šunis ar žaisdami su katėmis galite padaryti nuostabių nuotraukų, galbūt jos padės augintiniams rasti naujus šeimininkus.

10. Suteikite prisiminimams gyvybės

Raudonu kaspinu apvyniotas „Canon SELPHY“ spausdintuvas, aplink jį mirksi kalėdinės lemputės.

Jei reikia patarimų, kaip fotografuoti šeimą kalėdiniams atvirukams ir kitoms dovanoms, tiks ne tik surežisuotos, bet ir nepozuojant pagautos akimirkos, nes tokios natūralios reakcijos dažnai gali atskleisti geriausiai pažįstamą mylimų žmonių pusę. Tada galite išspausdinti nuotraukas „Canon“ PIXMA arba SELPHY spausdintuvu. Apsilankykite „Canon Creative Park“, kur rasite begalę spausdinimo parinkčių ir idėjų rankdarbiams – nuo šablonų iki spausdinamų nuotraukų rėmelių ir fotografijų albumų, kuriuos galėsite padovanoti artimiesiems.

Kai turėsite puikių kalėdinių nuotraukų, jums teliks suteikti joms gyvybės išspausdinant. Pirmas žingsnis – suteikti spaudiniams tinkamą formą naudojant vieną iš „Canon“ spausdinimo programėlių.

Jei naudojate „Canon“ PIXMA spausdintuvą, pavyzdžiui, iš „Canon PIXMA Ts5350a“ serijos, programėlėje „Easy-Photoprint Editor“ rasite daugybę šablonų, maketų rengyklę ir vaizdo redagavimo įrankių, kurie padės panaudoti Kalėdų nuotraukas kūrybingai – nuo spausdinimo koliažams, kalendoriams ir albumams iki šablonų, kurie leis išspausdinti nuosavus kalėdinius atvirukus.

Jei naudojate „Canon“ SELPHY spausdintuvą, pavyzdžiui, „Canon SELPHY CP1500“, programėlė „Canon SELPHY Photo Layout“ pasiūlys daugybę naujų būdų, kaip išspausdinti šventinius prisiminimus. Rinkitės iš įvairių maketų, papuoškite juos antspaudais ar tekstu ir pasirinkite vieną iš apdailos variantų. Programėlė taip pat suteikia galimybę pridėti prie spaudinių QR kodą, kuris galėtų nukreipti į internetinį šeimos kalėdinių nuotraukų albumą.

Pasinaudokite šiais patarimais ir šiųmetės jūsų Kalėdos gali tapti išties nepamirštamos!

Autorius Pete Wolinski

Susiję gaminiai

Susiję straipsniai

 • SPAUSDINIMAS IR RANKDARBIAI

  Kalėdinio atviruko spausdinimas

  Sukurkite savo šventinės fotosesijos stilių ir išspausdinkite išskirtinius kalėdinius atvirukus.

 • KŪRYBIŠKAS SPAUSDINIMAS

  Popierinių rankdarbių žiemos tema iššūkis

  Nuo kalėdinių eglučių viršūnių iki snaigių ir burbulų – kurkite šventines popierines dekoracijas su PIXMA spausdintuvu ir „Creative Park“.

 • AUGINTINIŲ PORTRETAI

  Linksmi ir šventiški augintinių portretai

  Paprasti patarimai, gudrybės ir metodai įspūdingų naminių gyvūnėlių nuotraukų užfiksavimui per šias Kalėdas.

 • PAGRINDAI

  Fotografavimas spausdinimui

  Septyni pagrindiniai patarimai, kaip įamžinti prisiminimus, kad būtų galima juos išsaugoti išspausdinus.