KŪRYBIŠKAS SPAUSDINIMAS

Asmeninkite, spausdinkite, organizuokite: kurkite savo nuotraukų kalendorių

Gretinkite savo geriausius per visus metus sukauptus atsiminimus ir spausdinkite savo asmeninį kalendorių savo namams arba kaip dovaną mylimam žmogui.
Moteris laiko kalendoriaus lapą, atspausdintą „Canon“ PIXMA spausdintuvu.

Naktims ilgėjant, o mums praleidžiant vis daugiau laiko viduje, tai puiki galimybė peržiūrėti savo metus nuotraukose ruošiantis ateinantiems 12-ai mėnesių. Ar yra geresnis būdas susitvarkyti nuotraukas už asmeninį kalendorių su visomis mėgstamiausiomis šeimos akimirkomis?

Namuose sukurtas kalendorius, atspausdintas jūsų „Canon PIXMA“ spausdintuvu yra puiki galimybė iš naujo atrasti šeimos akimirkų, užfiksuotų jūsų telefone ar kameroje, lobį, priderinant kiekvienam mėnesiui idealiai tinkančias nuotraukas. Arba galbūt galite rinktis iš vietų, kuriose lankėtės, nuotraukų, atitinkančių metų laiko nuotaiką ir tikslą?

Įsikūrusi JK pietvakariuose, fotografė, nuomonės formuotoja ir ką tik iškepta mama Rafaella Ponce pritraukė didžiulį „Instagram“ sekėjų skaičių – 19,6 tūkst. Ji dalijasi savo gyvenimu su savo vyru ir vaiku bei kitu kūrybiniu turiniu. Ji tai pat valdo nuomonės formuotojų marketingo programėlę, padedančią prekių ženklams ir nuomonės formuotojams vieniems su kitais susisiekti.

Čia ji imasi rankdarbių, parodydama, kaip savo kalendoriaus, pilno gražių per visus metus sukauptų prisiminimų, kūrimas gali būti smagi ir paprasta veikla: viskas, ko tereikia, – spausdintuvas ir šiek tiek kūrybiškumo.

1. Pasiruoškite savo kūrybiniam kalendoriaus projektui

Moteris deda popierių į spausdintuvą, kuris yra ant stalo šalia „Canon“ popieriaus pakuotės ir nešiojamojo kompiuterio.

Rafaella tikrai mėgsta būti kūrybiška ir nuolat ieško įkvėpimo. „Man patinka visokie rankdarbiai“, – sako ji. „Vienas iš mėgstamiausių dalykų – iškarpų albumai. „Akivaizdu, kad ilgai to nedariau, nes pagimdžiau kūdikį, bet man tai labai patinka.“

Savo kalendoriui sukurti reikalingas minimalus rinkinys, tad tai puiki veikla atsipalaiduoti ir praleisti vakarą namuose kuriant rankdarbius. Kartu su „Canon PIXMA“ spausdintuvu, tokiu kaip belaidis „Canon PIXMA TS7450 Series“, kurį naudojo Rafaella, jums reikės pakankamai tvirto fotopopieriaus, kurį būtų galima prismeigti arba pakabinti.

„Canon“ matinis fotopopierius MP-101 puikiai tinka popieriaus dirbiniams ir padeda pagaminti aukštos kokybės, ryškias nuotraukas su matiniu efektu. Blizgus popierius, pvz., „Canon Plus Glossy II PP-201“, taip pat puikiai pasitarnauja, sustiprindamas ryškias spalvas ir suteikdamas puikų efektą skaitmeninėms nuotraukoms. Ant abiejų popieriaus tipų galima rašyti, tad galite apibraukti datas ir užsirašyti priminimus. Rafaella pasirinko naudoti popierių „Plus Glossy“, kad savo kalendoriui suteiktų gražų papildomą blizgesį.

2. Pasirinkite savo nuotraukas

Moteris laiko spalio mėnesio kalendoriaus lapą, kuriame matyti nėščia moteris, laikanti moliūgą prie savo pilvo.

Atrasti įkvėpimą kiekvienam mėnesiui neturėtų būti sunku. Pradėkite nuo savo mylimų žmonių nuotraukų, kurias galite naudoti jų gimtadienių mėnesiams, nuo Kalėdinio šeimos portreto gruodžio mėnesiui ir kurkite toliau.

Nesvarbu, ar įtraukiate žvakių apšviestą portretą, užfiksuotą vaikų gimtadienio vakarėlyje, smagią vasaros atostogų sceną, per rudens lapus bėgančio šeimos šuns veiksmo kadrą ar mėgstamą vietinį peizažą, padengtą sniegu, savo asmeninio kalendoriaus kūrimas iš brangiausių akimirkų yra šio rankdarbių projekto esmė.

„Tokiu metu praeitais metais buvau nėščia ir dalyvavau fotosesijose su savo pilvuku ir moliūgu“, – paaiškina Rafaella. „Buvo smagu atspausdinti tą nuotrauką spalio mėnesiui, nes ji primena man tą akimirką ir tai, kaip greitai bėga laikas, – mano vaikui dabar jau beveik vieneri.

„Man tai reiškia prisiminimus, kuriuos galima sukurti savo nuotraukomis. Tad kiekvienam mėnesiui renkuosi nuotrauką, primenančią gražias tuo metu išgyventas akimirkas.

„Nuėję į mano „Instagram“, pamatysite, kad man labai patinka natūralaus apšvietimo naudojimas ir nemėgstu, kai nuotraukoje matosi daug daiktų“, – sako ji. „Manau, kad mažiau yra daugiau. Atidžiai rinkitės savo nuotraukas, įtraukite daug natūralaus apšvietimo ir sutvarkykite fone esančią aplinką.“

3. Paruoškite nuotraukas spausdinimui

Moteris sėdi ant sofos su kūdikiu rankose ir naudodamasi „Canon“ programėle „Easy-PhotoPrint Editor“ savo telefone redaguoja nuotraukų kalendorių.

„Galite žaisti su „Canon“ programėle „Easy-PhotoPrint Editor“ tiek kompiuteryje, tiek telefone“, – sako Rafaella, kuri naudojosi programėle savo kalendoriaus šablonui.

Svarbu paruošti savo nuotraukas prieš spausdinant. Daugelis nuotraukų redagavimo programų suteikia jums galimybę pasirinkti nuotraukų failų tipą ir kokybę eksportavimo metu. Rafaella pataria eksportuoti kuo aukštesnės kokybės nuotraukas. „Jei tai padarysite, kai spausdinsite, gausite geresnės kokybės nuotrauką“, – sako ji.

Jei eksportuojate savo nuotraukas kaip JPEG, pasirinkite kaip galima aukštesnę kokybę. Taip pat galite eksportuoti jas kaip PNG failus, nes šis failų tipas praranda mažiau kokybės, kai yra suglaudinamas, tad dažnai tai reiškia gražesnes nuotraukas. Jei fotografuojate RAW formatu, tai leidžia išlaikyti aukščiausią galimą kokybę ir suteikia daugiausia lankstumo redagavimo metu, kai naudojate nuotraukų redagavimo programinę įrangą, kaip „Canon Digital Photo Professional“ (DPP).

Atminkite, atspausdintos nuotraukos gali atrodyti kitaip nei ekrane, tad išspausdinkite kelis bandomuosius spaudinius, kad galėtumėte įsivaizduoti, kaip atrodys galutinės kalendoriaus nuotraukos.

Rafaella naudojo „Canon“ programėlę „Easy-PhotoPrint Editor“, kurioje yra kalendoriaus šablonų pasirinkimas. Galite importuoti savo nuotraukas tiesiai į šablonus arba naudoti juos kaip įkvėpimą savo pačių dizainui.

4. Pasitelkite vaizduotę su savo šablonu

Moteris sėdi prie savo nešiojamojo kompiuterio ir koreguoja šeimos nuotraukas nuotraukų kalendoriui per „Canon“ programėlę „Easy-PhotoPrint Editor“.

„Canon“ programėlė „Easy-PhotoPrint Editor“ leidžia prie savo kalendoriaus pridėti papildomo teksto, antspaudų arba naudoti kūrybiškus filtrus savo nuotraukoms. Programėlėje rasite šablonų, o „Creative Park“ yra įvairių kalendoriaus pasirinkimų, nuo advento kalendorių ir laiko iki gimtadienio skaičiavimo iki 3D kalendorių bei kalendorių lipdukų.

Priklausomai nuo jūsų rankų darbo gebėjimų, galite bandyti sukurti savo pačių kalendoriaus šabloną nuo pagrindų, tačiau Rafella pasirinko „Classic One Month“ šabloną iš „Canon“ programėlės „Easy-PhotoPrint Editor“, kuri suteikia jums galimybę pridėti nuotrauką prie kiekvieno mėnesio puslapio. Pasirinkite tinkamą popieriaus dydį savo spausdintuvui, importuokite savo nuotraukas ir žaiskite su kūrybiniais filtrais, antspaudais ir rėmais, įtraukdami juos į savo stilių. Galite netgi pakeisti teksto šriftą ir spalvą, kad kalendorius būtų tikrai jūsų.

Kalendorių pasirinkimų asortimentą rasite nemokamoje „Creative Park“ programėlėje, „Canon“ nemokamų popieriaus dirbinių medžiagų kolekcijoje. Tiesiog pasirinkite kalendoriaus šabloną, pasirinkite dydį, kuriuo norite atspausdinti ir atsisiųsti failą. Susiraskite žirkles, klijų, pieštuką, tušinuką, dantų krapštukų ir pincetą bei pasiruoškite karpyti, lankstyti, klijuoti ir dėlioti savo kalendorių.

5. Išspausdinkite ir parodykite

Moteris šypsosi, laikydama savo šviežiai išspausdintą kalendoriaus lapą.

Galite prisijungti tiesiogiai prie „Canon“ serijos „PIXMA TS7450“ spausdintuvo savo kompiuteryje arba telefone. Spausdintuvo rašalo kasetes taip pat nesunku įdėti ir pakeisti.

Moteris laiko kūdikį ant virtuvės paviršiaus. Už jos ant spintelės pakabintas nuotraukų kalendorius.

Namų centras dažniausiai yra virtuvė, tad galite pasikabinti savo asmeninį kalendorių ant spintelės, kabinamos ant sienos, kad užtikrintumėte, jog niekada nepamiršite svarbių įvykių.

Kai viskas paruošta, metas pradėti spausdinti. Nebrangus ir paprastas naudoti „Canon PIXMA TS7450 Series“ spausdintuvas turi daug pasirinkimų, tad puikiai tinka tiek darbui, tiek žaidimams. Galite greitai kopijuoti ir nuskaityti po kelis lapus darbui bei naudoti jį kaip kūrybinį padėjėją veikloms su vaikais. „Canon“ didelis kūrybai skirtų laikmenų asortimentas apima magnetinį fotopopierių, kad galėtumėte savo atspausdintą kalendorių priklijuoti tiesiai ant savo šaldytuvo.

6. Dovanokite savo kūrinius

Moteris su kūdikiu ant rankų kabina įrėmintą nuotraukų kalendorių ant sienos šalia kitų įrėmintų nuotraukų ir paveikslų.

Asmeninis kalendorius, pilnas ypatingų prisiminimų, yra puiki gimtadienio dovana seneliams arba artimiems draugams.

Pripildytas džiaugsmo, bendrų atsiminimų, asmeninis kalendorius gali būti apgalvota dovana draugams ar šeimos nariams. Kartu su savo pačios kalendoriumi, Rafaella taip pat sukūrė įrėmintą kalendoriaus spaudinį su nuotrauka iš savo sesers vestuvių.

„Mano sesuo susituokė rugpjūtį, o mano dukra nešė žiedus, tad turime savo nuotrauką su mano sese ir svainiu“, – sako ji. „Naudojau kelis fono dizainus iš programėlės ir tai atrodė labai gražiai. Nusiųsiu jį savo sesei. Jai labai patiks.

„Man tai reiškia prisiminimus, kuriuos gali įrėminti savo nuotraukose. Šiais laikais viskas suskaitmeninta, tačiau aš manau, kad praleidžiame „lietimo“ dalį. Tai tikrai yra dovana, kurią labai norėčiau gauti. Visi prisiminimai tampa apčiuopiami.Autorė: Lorna Dockerill

Susiję gaminiai

Susiję straipsniai